Şimdi Ara

İnternet eskiden çok güzel bir yerdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden internet çok güzel bir yerdi. İnsanlar yardımseverdi, böyle bir dostane ortam vardı her yerde. Sohbet odaları falan vardı mirc, emule falan filan. Küçük flash oyunlar vardı mesela, şimdi oynasan çok saçma gelir ama, onlarla bile mutlu olurduk. Mesela bu dh de böyle 600 tane falan küçük oyun barındıran bir konu vardı, çok güzel, değişik oyunlar falan vardı. Her yerden zibilyon tane reklam fışkırmıyordu, şirketler şimdiki gibi her şeyimizi takip etmiyorlardı. Ayça 22 vardı. Sanki eline bilgisayar verilmiş mağara adamı gibiydik hepimiz, her şey büyü gibi geliyordu.
    Bedava site furyası vardı bir aralar, site kuruyorduk saçma sapan, dünyalar bizim oluyordu.

O zamanlar dh bile daha güzeldi, çok ilginç, yaran konular olurdu hep. Her gün yeni bir şey öğrenirdik. Geceleri yemek atılan konular olurdu acıkırdık. Korku temalı konular olurdu. Çok çeşitlilik vardı. Bu kadar millet kızlardan yakınmıyordu her konuda.

İnternetten müzik falan indirirdik, youtube yeni çıkmıştı. Ki o zaman indirmek daha zordu. Oyun indirmek bile çok zordu. İnternet yavaştı. Gta san andreas indirmesi 1 hafta sürmüştü. O 1 hafta çok heyecanlıydı

Sonra, Cs 1.6 vardı. Surfski, labirentli map falan vardı. Okuldan kaçıp cs 1.6 atardık. Bir gün kuzenle kaçmıştık. Sonra bir gün eniştem görmüş benim kaçtığımı, annem azarlamıştı beni. Sonra eniştem bir de aramış sesini değiştirip anneme internet kafeye 50 tl borcu var çocuğunuzun diye şaka yapmıştı

Knight online vardı, aga kas beni be derdik. Koxp kurardık, sonra lufersona troll çekerdik herkesi gebertirdi... Hatta arkadaşlarla birleşip 3 tane troll çekerdik. Canlı adam kalmazdı ama çok eğlenceliydi. Sonra kallavi 70 lvl warriorun teki gelir trollü keserdi çabucak. Hevesimizi kaçırırdı.

Ufak şeylerden mutlu olurduk. Google bile yoktu, çok yavaş bi arama motoru vardı arabul diye. Evdeki kumandayı falan da buluyor mu laa bu falan diye şakalaşırdık, çok cahildik. Ekşisözlük her boku beğenmeyengiller ile işgal edilmemişti. Az ve öz harbi entelektüel, düşündürücü insanlar vardı. Bir şeyler öğrenirdik, gülerdik. Gta vc inşaat patlatma görevini yapamazdık. Sonra ekşide bakardık ki çoğu kişi de yapamamış

Edwirdin konuları vardı balgam atmalı, bir de millet böyle şeylere inanıp ciddi ciddi cevap verirdi

Sanki o zamanlar bana internet daha pozitif bir yermiş gibi geliyordu. Şimdi daha çok enerjimizi emen bir yer gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 17 Haziran 2021; 3:35:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kadar yazıyı okuyacağıma interneti kapattırırım daha iyi.

• Beyefendi kesinlikle daha pozitifti. Yasla da zamanin ruhuyla da alakali da tabii.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir şeylerin aynı kalmasını beklemiyorum tabii ama son 1-2 yıldır var olan tatsız bir hava var. Beynimizde yarattığımız bir ilüzyon mu bilmiyorum ama 5 yıl öncesi bile şu ana göre çok güzel geliyor. Garip.

• Kazaa emule vardı

• katılıyorum dostum sonra film dizi internetten indirmek çok zordu yavaştı cnbc-e vardı oradan izlerdik sansür hemen hemen yoktu cs 1.6 ve half life süperdi internet cafelerde battefiled 1942 ve red alert 2 kapışırıdk arkadaşlarla tabi yine cs half life çok zevkliydi

• İnternet eskiden çok güzel bir yerdi

Müziklere dikkat

• internet eskiden çok daha güzeldi

şimdi dünya çapında her şeye regülasyon geldi

her yer full reklam dolu

flash player vardı

herkes kendi sitesini açardı. şimdi bütün interner instagram/twitter olmuş durumda neredeyse

eskiden bir heyecanı vardı. çok özlüyorum o yılları

• O zamanlar interneti kaliteli insanlar kullanıyordu. Şimdi herkes kullanıyor, aradaki fark bu. Facebook bile ilk çıktığında güzel bir yerdi. Sonradan amcalar-teyzeler gelince cılkı çıktı. İnstagram bile ilk açıldığında elit insanların kullandığı bir platformdu. Sorun şu ki, teknoloji herkesin kullanmaması lazım. Sadece kullanmasını bilen insanlar kullanmalı.

• Kandorfeyta vardıİnternet eskiden çok güzel bir yerdi 

• "İnsanlar yardımseverdi"

Yoo değildi.

• Bütün internetin trafiği 3-5 sitenin serverından geçiyor. Her adımımız bi arkamızda bi iz bırakıyor. Bu izlerden bizden önce karımızın hamile olduğunu anlayan sistemler çıkıyor ortaya. Arama motorları, instagram feedleri, reddit anasayfası, haber siteleri istenildiği zaman propoganda makinesine dönüştürülüyor. Bunun üzerinde kurulmuş kocaman bi sektör var. Bu sektörün rahat görülen yan kısmı reklamlar zaten. Herkes kendi düşüncesinin yankı odalarında beklerken yalnızca kendi düşüncelerine bağlılığı değil diğer düşüncelere olan nefretini de arttırıyor.

Eskiden anonimliğin değeri daha fazlaydı. Kendi resmini paylaşan kolay kolay bulunmazdı pek şimdi instagramı olmayana millet asosyal ucube gibi bakıyor.

Bunların çoğu umrumda değil aslında. Sadece internetin daha keşfedilmemiş daha masum zamanlarına yetişebilmek isterdim. Simdi ne ne belli zaten 5 yaşındaki çocuk anlıyor.

• Why Shy kullanıcısına yanıt

Kaliteli insanlar değil de parası olan insanlar kullanıyordu bence. İnternete erişim kolaylaşınca bütün insanlar erişim sağlayabildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deliratio kullanıcısına yanıt
    Papi çülo yu aradi gozlerim.

• İnternet cafede CS oynadığım an aldığım hazzı seksten almadım o kadar söylüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sigunyula

Kaliteli insanlar değil de parası olan insanlar kullanıyordu bence. İnternete erişim kolaylaşınca bütün insanlar erişim sağlayabildi.

Kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sigunyula

İnternet hiçbir zaman pahalı bir ürün olmadı ki. Eskiden insanların tercihi değildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

İnternet hiçbir zaman pahalı bir ürün olmadı ki. Eskiden insanların tercihi değildi.

Alıntıları Göster

nasıl pahalı bir ürün olmadı geliri olmayan biri her ay 40 tl vermek istemiyordu onun yerine evin gıda ihtiyacını karşılardı mantık buydu anladığım kadarıyla sen pek zorluk görmemiş bi arkadaşımızsın

• izayoi kullanıcısına yanıt
    4 gb kotayı airties programı yanlış gösteriyordu. 100 tl fatura geliyordu. 60 dolar falan para ediyordu o zamanlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.