Şimdi Ara

Balıkesir / Gönen Nasıl Bir Yer ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
24.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Balıkesir nasıl bir yer ?
    İldeki yaşayanların durumu , muhafazakarlık , gelişmişlik ?
    Davranışları ??

Ev kiraları ??
    Havası ?? Havası rahatsızlık verir mi ?

v.s.. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 4 Kasım 2010; 14:57:13 >

• ..up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

..up
    forumda da amma gönen konusu açılır oldu ha.

geçen yaz gittim ben kız arkadaşımın yanına. o güzel tatilden aklımda tek kalan şey sivrisinekler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: aböRjin

forumda da amma gönen konusu açılır oldu ha.

geçen yaz gittim ben kız arkadaşımın yanına. o güzel tatilden aklımda tek kalan şey sivrisinekler!

Alıntıları Göster
    Gönen erdek ve bandırmaya göre çok gelişmemiş bi yerdir ve sivrisinakleri ömer seyfettin ve pirinç ile meşhurdur panayır zamanı ve salı günleri sehre bi güzellik gelir kaplıcaları iyidir yemek ucuzdur ama gezilcek fazla bi yer yoktur araban varsa ne ala erdek bandırma arası gezer durursun VE SON OLARAK

GİRME GERDEĞE GEK ERDEĞE SLOGANI DOĞRUDUR

• quote:

Orijinalden alıntı: MutlulukÇubuğu

Gönen erdek ve bandırmaya göre çok gelişmemiş bi yerdir ve sivrisinakleri ömer seyfettin ve pirinç ile meşhurdur panayır zamanı ve salı günleri sehre bi güzellik gelir kaplıcaları iyidir yemek ucuzdur ama gezilcek fazla bi yer yoktur araban varsa ne ala erdek bandırma arası gezer durursun VE SON OLARAK

GİRME GERDEĞE GEK ERDEĞE SLOGANI DOĞRUDUR

Alıntıları Göster
    ..up

• quote:

..up

Alıntıları Göster
    İnsanları ''genelde'' çiftcilikle ilgilenir Başka yerlerden gerek çalışmak gerek kaplıcalar için geleni gideni boldur
    Ev kiraları 300 civarıdır net bi bilgim yok
    Havası nemlidir
    Akrabalarım yaşıyor(Meclisten dışarı) ama Gönenlileri pek sevmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blonde

İnsanları ''genelde'' çiftcilikle ilgilenir Başka yerlerden gerek çalışmak gerek kaplıcalar için geleni gideni boldur
    Ev kiraları 300 civarıdır net bi bilgim yok
    Havası nemlidir
    Akrabalarım yaşıyor(Meclisten dışarı) ama Gönenlileri pek sevmem

Alıntıları Göster
    haritada kırmızıya boyanan şehirlerden biridir evet çok sivri sinek var çünkü her yer çeltik tarlası bataklıkla dolu ayrıca kaplıcaları ve kızları çok güze

• quote:

Orijinalden alıntı: focusrite

haritada kırmızıya boyanan şehirlerden biridir evet çok sivri sinek var çünkü her yer çeltik tarlası bataklıkla dolu ayrıca kaplıcaları ve kızları çok güze

Alıntıları Göster
    Astım hastasıysan nemli ve bol oksijenli ortamlar seni boğuyorsa kesinlikle gitmemelisin gidiyorsanda yanında ilaçlarının mutlaka olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nobran8906

Astım hastasıysan nemli ve bol oksijenli ortamlar seni boğuyorsa kesinlikle gitmemelisin gidiyorsanda yanında ilaçlarının mutlaka olması lazım.

Alıntıları Göster
    Genel olarak güzel bir yer. Yazı uzundur. Ilıman iklime sahip. Park dışında gezilcek pek bir yeri yoktur aslında. Yıldız Otel, kaplıcalar, Ömer Seyfettin ve pirinciyle ünlüdür.
    Ev kiraları 200 den 450 ye kadar gider hocam.
    @FeysteBirVidyo hocam ayıp oluyor. Ben de Gönenliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cellathkn

Genel olarak güzel bir yer. Yazı uzundur. Ilıman iklime sahip. Park dışında gezilcek pek bir yeri yoktur aslında. Yıldız Otel, kaplıcalar, Ömer Seyfettin ve pirinciyle ünlüdür.

Alıntıları Göster
    14 senem geçti.Gayet güzeldir Gönen.Kaplıcaları özellikle.Tek sorunu sivrisinekler

• quote:

Orijinalden alıntı: cellathkn

Alıntıları Göster
    selam ben 5 yıldır gönende yaşıyorum.

Gönen normal bir yerdir.İşte bim , carrefour , şok , gross falan mevcut , ulaşım için belediyenin dolmuşları her dakika geçiyor , binalar en fazla 4 katlı.
    Gönen dindar bir yer denilebilir.Sokakta gördüğün bayanların %90'ı kapalıdır.Gelişmişlik olarak sinema - tiyatro gibi etkinlikler yok.Belediye son 2-3 yıldır çalışıyor.Yeni belediye binası yapıldı,bazı elektrik direkleri yer altına alındı görüntü kirliliği yok , kaldırımlar yenilendi bazı kaldırımlar ışıklandırıldı,her yer kazılıyor doğalgaz sistemi döşeniyor..Bazı caddelerdeki ışıklandırma sistemleri değişti ancak çeltik fabrikaları yüzünden bazı zamanlar gönene sis gibi duman çöküyor..İnsanların çoğunluğu sıcak kanlıdır.Burada çoğu kişi birbirini tanıyor zaten.
    Ev kiraları 250-300 tl civarı benim bildiğim.
    Havası normal işte diğer istanbulda falan ne varsa o var şuanda da yağmur var , soğuk , rüzgarlı

• quote:

Astım , kronik bronşit gibi hastalıkları olanlara önermiyorsunuz öyle mi ?
  • quote:

quote:

Astım , kronik bronşit gibi hastalıkları olanlara önermiyorsunuz öyle mi ?

Kesinlikle önermiyorum eziyetten başka birşey değil. Ben geçtiğimiz yaz orada 1.5 ay kadar kaldım 12 yıl boyunca astım bronşit tedavisi gördüm 8 yıldır tedavi kesilmişti her türlü yorucu ve sportif aktiviteyi normal insanlar gibi hatta onlardan daha iyi yapabiliyorum (bisiklet koşu dalış vs..) ta ki Gönen' e gidene kadar, gittikten 1 hafta sonra aşırı derecede nefes darlığı başladı yani havayı normal çekiyorsun fakat çektiğin hava sana yetmiyor hemen eczaneden ilaçları temin ettim günde 3 kere kullanmazsam söylediğim gibi soluduğum hava yetersiz geliyordu. Evime döndüğümde (Ankara) hemen eski hastaneme gittim ve 20 yıllık doktorumla görüştükten sonra o bölgenin bol nemli ve bol oksijenli havasının astım hastalarına hiç iyi gelmediğini öğrendim. Çok zorda kalmadıkça bizim gibi hastaların gitmesi bile bile eziyet çekmek demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Metallica!_

Gönen normal bir yerdir.İşte bim , carrefour , şok , gross falan mevcut , ulaşım için belediyenin dolmuşları her dakika geçiyor , binalar en fazla 4 katlı.
    Gönen dindar bir yer denilebilir.Sokakta gördüğün bayanların %90'ı kapalıdır.Gelişmişlik olarak sinema - tiyatro gibi etkinlikler yok.Belediye son 2-3 yıldır çalışıyor.Yeni belediye binası yapıldı,bazı elektrik direkleri yer altına alındı görüntü kirliliği yok , kaldırımlar yenilendi bazı kaldırımlar ışıklandırıldı,her yer kazılıyor doğalgaz sistemi döşeniyor..Bazı caddelerdeki ışıklandırma sistemleri değişti ancak çeltik fabrikaları yüzünden bazı zamanlar gönene sis gibi duman çöküyor..İnsanların çoğunluğu sıcak kanlıdır.Burada çoğu kişi birbirini tanıyor zaten.
    Havası normal işte diğer istanbulda falan ne varsa o var şuanda da yağmur var , soğuk , rüzgarlı

Yapma Bunu gönende yasamasam inanacagım :D cok abartılı bir oran %50 ye %50

Gönen gercekten güzel bir yer zirayi ilaclardan dolayı hava kirliligi problemi vardı git gide bu problem cözülmeye basladı. 1-2 yıl icerisinde havasıda Kaplıcaları gibi harika olacak umarım . Yasanacak bir şehir
    İş sahası cok gelismis bir yer degildi tıkırdıyıor . Emekliler icin falan cok ideal bi yer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zouzuni

quote:

Gönen gercekten güzel bir yer zirayi ilaclardan dolayı hava kirliligi problemi vardı git gide bu problem cözülmeye basladı. 1-2 yıl icerisinde havasıda Kaplıcaları gibi harika olacak umarım . Yasanacak bir şehir
    İş sahası cok gelismis bir yer degildi tıkırdıyıor . Emekliler icin falan cok ideal bi yer.

Alıntıları Göster
    Bende onu diyecektim ; emekliler için ideal tamam ama ;
    astım , bronşit gibi sürekli rahatsızlıkları için önerilmiyor ??

ziraii ilaçlamadan dolayı hava kirliliği demek = zaten ölmek demek değil mi adeta..?

• quote:

Bende onu diyecektim ; emekliler için ideal tamam ama ;
    astım , bronşit gibi sürekli rahatsızlıkları için önerilmiyor ??

ziraii ilaçlamadan dolayı hava kirliliği demek = zaten ölmek demek değil mi adeta..?

Alıntıları Göster
    up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zouzuni

quote:

Alıntıları Göster
    Kapalı konusuna gelirsek Genç bayanlarda %30 lik bir oran bile yok

(22-23 yaş altı için söylüyorum bunu )

Havası denildiği kadar kirli değil bence yada ben alıştığım için belkide
    Sis olayına gelirsek fabrikalar şehir dışında şehir içinde sis olmuyor.
    Kültürel açıdan çok gelişmiş bir yer değil sinema açılmıştı ama şuan kapalı.
    Gezilebilecek çok fazla yer yok.Ama yaşamak için güzel bir yer bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: unchange

Kapalı konusuna gelirsek Genç bayanlarda %30 lik bir oran bile yok

(22-23 yaş altı için söylüyorum bunu )

Havası denildiği kadar kirli değil bence yada ben alıştığım için belkide
    Sis olayına gelirsek fabrikalar şehir dışında şehir içinde sis olmuyor.
    Kültürel açıdan çok gelişmiş bir yer değil sinema açılmıştı ama şuan kapalı.
    Gezilebilecek çok fazla yer yok.Ama yaşamak için güzel bir yer bence.

Alıntıları Göster
    up..

• quote:

up..

Alıntıları Göster
    Balıkesir'de yaşıyorum. Gün saat 22.00'da neredeyse bitiyor. Çoğu dükkan kapanıyor.

Bir tane park var, şehrin en güzel yerlerinden birisidir sanırım. Bir alışveriş merkezi ve Kipa var. Market gezmeyi severseniz diye söylüyorum.
    Onun haricinde spor yapabileceğiniz güzel yerler var, hafta sonları stadyumda yürüyüş-koşu yapabilirsiniz. Tenis kortları var, halka açık diye biliyorum. Sebahattin Hoca var, iyidir. Stadyumun arka tarafında basketbol potaları var.

Muhafazakarlık konusuna gelince; tutucu bir şehir diyebiliriz. Yani sokakta sevgilinizle el ele tutuşup yürürseniz, tepkili bakışlara maruz kalabilirsiniz; en basitinden. Bir genelleme yapacak olursak, şu ana kadar gördüğüm insanların çoğu kaba, bencil. Demiyorum ki hepsi böyle, iyi olanları da var tabii ki.

Ev kirasında ucuz yollu bir şeyler de bulabilirsiniz, pahalı da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Kinross

Balıkesir'de yaşıyorum. Gün saat 22.00'da neredeyse bitiyor. Çoğu dükkan kapanıyor.

Bir tane park var, şehrin en güzel yerlerinden birisidir sanırım. Bir alışveriş merkezi ve Kipa var. Market gezmeyi severseniz diye söylüyorum.
    Onun haricinde spor yapabileceğiniz güzel yerler var, hafta sonları stadyumda yürüyüş-koşu yapabilirsiniz. Tenis kortları var, halka açık diye biliyorum. Sebahattin Hoca var, iyidir. Stadyumun arka tarafında basketbol potaları var.

Muhafazakarlık konusuna gelince; tutucu bir şehir diyebiliriz. Yani sokakta sevgilinizle el ele tutuşup yürürseniz, tepkili bakışlara maruz kalabilirsiniz; en basitinden. Bir genelleme yapacak olursak, şu ana kadar gördüğüm insanların çoğu kaba, bencil. Demiyorum ki hepsi böyle, iyi olanları da var tabii ki.

Ev kirasında ucuz yollu bir şeyler de bulabilirsiniz, pahalı da.

Alıntıları Göster
    Balıkesir'in Ege ve Marmara kıyıları hariç yaşanacak yerler değildir. il merkezi bile sıkıcıdır.
    Gönen muhafazakar ama yobaz olmayan,
    Kaplıcaları olan, sosyal etkinliği pek olmayan,
    İdareten 3-4 yıl yaşanabilecek bir yerdir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.