Şimdi Ara

Intermittent Fasting nedir? Büyüme hormonu nasıl tavan yapılır? Yağ yakımı ve bulk (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
38
Favori
49.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eklemek istedim....

Konuya vakıf oldukca farkettim.Acaba bilmeden biraz da olsa buradaki sistemi yapıyor olabilirmiyim?Sabah kahvaltım 8 gibi yapıyorum.Akşam yemeğini de en geç 18.30 da yapıyorum.Yatmam 11-12 i buluyor.Sabah 8 e kadar toplamda 14 saatlik filan açlık oluyor.
  • if ile ilgili biseyler sormak istiyorum.
    öğlen 12:30-20:30 arası yiyip 20:30'dan 12:30'a kadar ac kalacam. bunu haftanın 7 günü mü uygulamak gerekiyor yoksa hafta içi mi sadece?
    rest day: 1835cal - 180gr protein, 185gr carb, 40gr fat çıktı.
    workout day : 2300cal - 170grm protein, 200gr carb, 90gr fat cikti.
    bunlar dogru mudur acaba? 175 boy 76 kilo 34 yaşındayım.
    yarın bu plana göre başlamayı hedefliyorum.
  • valla arkadaş ne yaptıysam bir işe yaramadı bu seferde saat akşam 8'den gece 24' e kadar yicem birde öyledeneyelim.
  • p.tesi bende if başlamayı düşünüyorum, kilo verme durdu bende, bunu nasıl çözebilirim diye düşünürken if yapmak aklıma geldi, fakat çalışan beslenme örnegi bulamadım bir türlü internetde,
    ben 13:00 - 20:00 aralıgında yapmayı düşünüyorum, ilk ögün 13'de, antremandan 1 saat önce ufak bir ögün ve antremandan hemen sonra son ögün,
    karbonhidrat ve protein alımı definasyon dönemindeki gibimi, yoksa daha aşağı çekmek gerekirmi?

son olarak supplement olarak, bcaa, glutamin, arjinin, cla, omega 3 kullanmayı düşünüyorum, protein olayını et, balık ve tavuk ile çözecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunlab -- 12 Mart 2016; 0:33:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Neler yemen hakkında birşey söylemiyim çünkü herkesin beslenme durumu farklı olabilir. genel olarak hazır gıdalardan uzak durmaya çalış, sağlıklı besinler tüketmeye özen göster.

Yağ yakımı için kilo x 20-25 kalori arası hesabı vardır en basitinden, 102 kiloysan en az 2000 kalori ile başlayıp, sonra her hafta 50 şer kalori düşürerek devam etmen lazım.

hocam merhaba biraz hort gibi olcak ama sormak istediğim sorular var,simdiden tesekkurler
    1)örneğin 12.00-18.00 arası if yaptık ve saat 19.00da antrenman yapcaz saat 20.15 gibi antrenman bitti diyelim antreman sonunda protein tozu alabilir miyiz?İlla yemek yeme süresinin icinde mi olcak

2)yağ oranım 14 amacım 10a indirmek bundan önce low carb uyguladım yine günde 50-60 gr karbonhidrat ile mi devam edeyim yoksa tüm Kalorinin %30u kadar mı devam edeyim

3)haftada bir gün boşalan glikojen depolarını doldurmak(cheat day gibi) gereklimidir?simdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• SO Falcon S kullanıcısına yanıt
    1)örneğin 12.00-18.00 arası if yaptık ve saat 19.00da antrenman yapcaz saat 20.15 gibi antrenman bitti diyelim antreman sonunda protein tozu alabilir miyiz?İlla yemek yeme süresinin icinde mi olcak

12-18 arası if derken ne kast ediyorsun? if 16 saat yapılıyor, feed den bahsediyorsun sanırım? if aralığında protein tozu içilirse if bozulur 50> kalori üstü if den atıyor.

2)yağ oranım 14 amacım 10a indirmek bundan önce low carb uyguladım yine günde 50-60 gr karbonhidrat ile mi devam edeyim yoksa tüm Kalorinin %30u kadar mı devam edeyim

If de low karb uygun degil, ya karb cycle yap(ant olmayan günler düşük karb, olan günler yüksek) yada belli bir karb seviyesi bulup her gün aynı karbı al(150g-200g gibi)

3)haftada bir gün boşalan glikojen depolarını doldurmak(cheat day gibi) gereklimidir?

Hafta boyunca low karb yaptıysan olabilir, ama günde ortalama 150-200g karb alıyorsan cheat e gerek yok, normal günler içerisinde yemek istedigin her hangi bir besini makrolarına uydurarak beslenmene dahil edebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

12-18 arası if derken ne kast ediyorsun? if 16 saat yapılıyor, feed den bahsediyorsun sanırım? if aralığında protein tozu içilirse if bozulur 50> kalori üstü if den atıyor.

If de low karb uygun degil, ya karb cycle yap(ant olmayan günler düşük karb, olan günler yüksek) yada belli bir karb seviyesi bulup her gün aynı karbı al(150g-200g gibi)

3)haftada bir gün boşalan glikojen depolarını doldurmak(cheat day gibi) gereklimidir?

Hafta boyunca low karb yaptıysan olabilir, ama günde ortalama 150-200g karb alıyorsan cheat e gerek yok, normal günler içerisinde yemek istedigin her hangi bir besini makrolarına uydurarak beslenmene dahil edebilirsin.

Teşekkür ederim feed kısmını 8 saat demek istemiştim,örneğin sabah Nutella ekmek yedik ve 150 gr karbonhidrat aldık ve günlük makromuzu ordan karşılayıp gün icinde baska karbo almasak olurmu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• SO Falcon S kullanıcısına yanıt
    nutella, ekmek bu tarz şeyler if için uygun degil bence. denedim ordan biliyorum. uzun süre açlık zamanında bu karb kaynaklarının bi yararını göremiyorsun, kan şekerin alt üst oluyor, enerjin yerlere düşüyor.
  • Yarın 18-6 başlıyorum.Konuyu canlandıralım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu öğrenciler icin faydali olmaz mi? Ornegin sabha 6da uyanip 1500kalorilik kahvalti yapiyorum, okuldan 5de geliyorum. Okuldaki yemekleri yemek istemiyorum bu yuzden yanimda tavuk pilav veya makarna tavuk goturuyorum. Eger ogun goturmezsem 2.ogunumu saat 5de yersem bir fayds gorur muyum?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ben de 1 aydır uyguluyorum. IF yapmamın nedeni, büyüme hormonu eksikliği hastalığı. Yağ yakmakta oldukça zorlanıyorum, ama çok kolay kilo alıp yağlanıyorum maalesef. Şuan skinny fat durumundayım. Karın kasları görünür duruma gelip, leangains yapmak istiyorum. Bacaklarıma ve basen bölgeme de kilo almasam direkt leangainsle başlardım. Sürekli platoya giriyorum, bu diyetle 1 ayda biraz aştım platoyu ama göbek bir türlü istediğim seviyeye gelmiyor.

Aç antrenman yapıyorum, uyandıktan en az 6-7 saat sonra ilk öğünümü yiyorum. (kinobody tarzı) Birkaç sorum olacaktı.

1) İlk öğünü antrenman sonrasına denk getiriyordum. Uyandıktan 1-2 saat sonra antrenman yapıp, 4-5 saat daha fasting'e devam etsem daha mı faydalı olur yağ yakımı ve enerjik olmak için? Bir mesajında öyle demişsin.

2) Makroları nasıl ayarlamamı önerirsin? BMR' ım 1550, Maintenance 2350
    1850 kalori, 190-200 gr karb, 120-130 gr protein, 50-55 gr yağ aldım ilk ay. Sonraki aylar için kaloriyi ve karbonhidratı kademeli olarak azaltıp, yağı da artırsam faydasını görür müyüm?

• stekk S kullanıcısına yanıt
    Evet antrenmandan sonra fasting e devam edersen yağ yakımına faydası olur, gh iyice artıyor o zamanlar. Yalnız 16 saat fastingi geçmemeye çalış yinede.

Makroların dağılımını güzel yapmışsın, vücudunu dinlemen lazım o noktada biraz, kimi insan yüksek karb-düşük yağ a güzel tepki veriyor kimi tam tersi. deneyerek bulabilirsin. bir iki hafta karbı kademeli düşürüp yağı arttır bakalım ne olacak.. kaloriyi BMR e kadar düşürebilirsin.
  • Amroth. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevapladığın için. 7de kalkıyorum, saat 9-10 gibi antrenmana gidip, yine 13-14 gibi öğünümü yiyeyim.
    Bu ay sonuna kadar iki haftada bir kademeli olarak hem kaloriyi hem karbonhidratı azaltıp, yağı arttırayım. Sonuçlardan haberdar ederim seni hocam :)
  • Yazık ediyorsunuz kendinize.İnsan az ve sık yiyen bir hayvandır.Foto attığınız adamların hepsi steroidli peptidli ..
    IGF3 HGH kullanın.
  • bende 16/03/2017 tarihi ile başladım IF metoduna. vücut geliştirme yapmıyorum. sadece biraz kilo verip, yağsız görünüme kavuşmak istiyorum.

12:00/20:00 saatleri arasında uygulayacağım. if metoduna, günlük 1 saat kardiyo eşlik edecek. bakalım nasıl sonuçlar alacağım.

Öğlen 12'ye kadar sadece su, şekersiz çay, yeşil çay vs. tüketeceğim.

Güncel kilo: 81

bakalım zamanla güncellerim. nasıl bir sonuç alacağız.
  • Dün 1 hafta oldu if'de. low carb diet ile 1,12 kg kaybetmişim. 1 haftada bazı sebeplerden dolayı sadece 2 gün kardiyo yapabildim.

23/03/2017 -> 79 kg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

Yazık ediyorsunuz kendinize.İnsan az ve sık yiyen bir hayvandır.Foto attığınız adamların hepsi steroidli peptidli ..
    IGF3 HGH kullanın.

İnsan az ve sık yiyen bir hayvan mıdır? İlkel insanlar yani atalarımız bütün gün avlanır gün sonunda tek öğün yerlerdi. Yemeksepeti yoktu ya hani o zamanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gray Fullbuster

quote:

Yazık ediyorsunuz kendinize.İnsan az ve sık yiyen bir hayvandır.Foto attığınız adamların hepsi steroidli peptidli ..
    IGF3 HGH kullanın.

İnsan az ve sık yiyen bir hayvan mıdır? İlkel insanlar yani atalarımız bütün gün avlanır gün sonunda tek öğün yerlerdi. Yemeksepeti yoktu ya hani o zamanlar.

Öyle yiyorlardı ve zayıftılar akılları kıttı. Bunu mu tartışalım insanlar şimdi daha sağlıklı ve güçlüler zekiler..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gray Fullbuster

quote:

IGF3 HGH kullanın.

Öyle yiyorlardı ve zayıftılar akılları kıttı. Bunu mu tartışalım insanlar şimdi daha sağlıklı ve güçlüler zekiler..

Şimdi sen sokakta köpekten kaçarken adamlar mamut indiriyordu dostum. Bu neyin gücü neyin zekası.

• uygulayıp sonuc alan var mı
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.