Şimdi Ara

Intermittent Fasting nedir? Büyüme hormonu nasıl tavan yapılır? Yağ yakımı ve bulk (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
38
Favori
49.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haspi -- 3 Temmuz 2014; 14:29:38 >
  • hocam sakız ifi bozar mı :)

şaka bir yana bugün 10. günüm
  • Oruç tutan bi insan için gün içinde antrenman. gece iftar saati ve sahur saati arasında 4 öğün yesek Ecto olan bir insan sıkıntı yaşar mı? şuan yağ oranım %11 alt yapım var tabi ki
  • Konu yavaştan şahlanır. Beyler if yaparken salata if i bozar yazmış birisi nasıl oluyor ya? Birde if i bozan durumlar neler? Sadce komplex karb, doymamış yağdan zengin besinler ve protein mi tüketeceğiz? 2500 kalori tüketiyorum tatlı yiyemez miyim makrolara uyarak? Yada makarnayı illa kepekli mi yemek gerekiyor?
  • benimde bir sorum var 3 öğün yesem 8 saatlik kısımda meyveyi nereye ekleyebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nec06

benimde bir sorum var 3 öğün yesem 8 saatlik kısımda meyveyi nereye ekleyebilirim ?

Kaloriye bağlı istediğin zamana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kilo vermek isteyen biri ne kadar kalori almalı bu 8 saat içerisinde. Mesela kendimden örnek vereyim. 173 boy 78 kilo birisi için? Bunun yanında da haftada 3 gün spor yaptığımı da hesaba katabiliriz.
  • demekki ben bilmeden bu diyeti uyguluyorum :) genelde öğünlerim 8 saat arasındadır.

merak ettiğim kan sekeri çok düşüp yükselmezmi bu sürecte. bu daha fazla kilo alımı yapar öyleyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

demekki ben bilmeden bu diyeti uyguluyorum :) genelde öğünlerim 8 saat arasındadır.

merak ettiğim kan sekeri çok düşüp yükselmezmi bu sürecte. bu daha fazla kilo alımı yapar öyleyse

Akşam yemeğinden sonra yap. Ben 36 saat bile yaptım açlık bazen geliyor ama geçiyor sıvı tüketince...
    Tecrübeliler yapsın diğerlerinde ters tepebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

demekki ben bilmeden bu diyeti uyguluyorum :) genelde öğünlerim 8 saat arasındadır.

Akşam yemeğinden sonra yap. Ben 36 saat bile yaptım açlık bazen geliyor ama geçiyor sıvı tüketince...
    Tecrübeliler yapsın diğerlerinde ters tepebilir.

Akşam 8-9 da yiyorum en son zaten. Kahvaltı falan etmem ki geç kalkıyorum.

Uykuyuda düzene sokmak gerek
  • bu aç kalma döneminde sanırım fasting deniliyor su şekersiz kahve veya çay içebilir miyiz en önemlisi su
  • Baştan sona okudum ve hala nasıl besleneceğim konusunda bir plan çıkartamadım.

Yaptığımız spor zor bir spor bu açlık sınırı ile bu ağırlıkların altına nasıl giricez.

Birde suplementler ile ilgili tam bir bilgi yok bu diyeti yaparken (whey + glutamine + BCAA + creatine) bu ürünleri kullanmamız diyeti bozar mı ? Sonuçta suplementleri ben besin takviyesi olarak alıyorum öğün olarak değil . Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

200 gr tavuk yiyorsun öğün arasında bu yaklaşık 60 gr protein yapar yaklaşık diyelim
    5 yumurta yedin diyelim bundada 40 gr protein olsun
    100 gr diğer besinlerle 110 olsa

75 kilodaki ortalama bir sporcunun 150 gr protein alması gerekir ve bunu bu diyetle whey kullanmadan yapamaz diye düşünüyorum.

Kaynaklar yabancı olduğu için anlamıyorum malesef suplement kullanımında sıkıntı olur mu bunu çok merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LOCOO -- 3 Eylül 2014; 7:37:06 >
  • Deleted.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm_Wind -- 28 Mayıs 2015; 10:33:20 >
  • Arkadaşlar çok pm geliyor konuyu acali baya oldu konuda eksik birşey yok anlamadığıniz kısımları tekrar okuyun cevabı var her sorunun.

• geçen seneden bu programı yapan arkadaşlar sonuçlarınız nasıl fotoğraflı paylaşında görelim gerçekten işe yarıyormu yapılanlar
  • bencede yapanlar sonuçları paylaşsalar güzel olur
  • Konu unutulmasın

• Arkadaşlar Merhaba,

Ben hipotiroid hastasıyım. Yaklaşık 13 yıldan beri değişik dozlarda Euthyrox,Levotiron ilaçlarını kullanıyorum. Bu hastalığın çok sayıda yan etkilerini geçtim, beni en fazla hırpalayan ve üzen kilo problemim olmuştu. Bu rahatsızlıkta metabolizma hızının yavaşlamasından dolayı halk tabiriyle yediklerinizi eritemiyorsunuz,aşırı iştahın yanında karbonhidratlı yiyeceklere karşı inanılmaz bir istek duyuyorsunuz.

Belki inanmayacaksınız ama yıllar boyu o kadar çok yöntem ve o kadar çok ürün denedim ki yine de olmadı.

Bende en son umutsuzca yaklaşık 1 aydan beridir araştırdığım İntermittent Fasting yöntemini denemeye karar verdim.

Bir mucize oldu desem yeridir.. Geçen hafta başladığım Türkçesi Aralıklı Oruç olan bu yöntemle 3,5 kilo vermiş bulunuyorum..

Geçen haftadan beri başladığım programda protein ağırlıklı beslenmeye gayret ediyorum ve sabah ve dayanabilirsem öğlen yemeklerini atlıyorum. Belki işinize yarar diye yaptıklarımı ve sonuçlarını yazıyorum :

Başlangıç

3 KASIM PAZARTESİ
    Kilo : 93,5 kg.
    12 KASIM ÇARŞAMBA
    Kilo : 90 kg.
    (AYNI SAATTE VE AYNI TARTIDA,TARTI HASSAS BU ARADA YANİ DOĞRULUĞUNDAN EMİNİM,KALİTELİ)

Önce Sabah Kahvaltısında Eti Lifalif(6-7 kaşık)'i sütle + 5-6 yumurta beyazı
    Öğlen : PAS
    Akşam : Bir ya da Birbuçuk Tabak Protein ağırlıklı yemek + iki-üç avuç salata (Saat : 16:30/17:00 arası)

17:00'dan sonra meyve dahil su hariç hiçbir şey yiyip içmedim.

İlk birkaç gün sabah kahvaltısını yapıp öğleni pas geçip akşamı böyle erken yiyip sonrasında hiçbirşey yemedim. Toplamda 16 saat aç kalıyordum uykumla beraber. Yani 17:00'dan Sabah 09:00'a kadar toplamda 16 saat aç kalıyordum.

Şimdi son 5-6 gündür akşam yemeğini 17:00'da yiyip tekrar saat 14:00/17:00'a kadar hiçbirşey yememeye gayret ettim ve başardım. Toplamda 20-21 saat kadar aç kaldım.

Dün ve Bugünde 17:00'dan 17:00'a kadar aç kaldım ama akşam yemeklerini iyi yiyiyorum. Yiyiyorum derken protein ağırlıklı tabi. Bu da toplamda 23-24 saat kadar ediyor.

Toplamda yaklaşık 9 günde 3,5 kilo vermeyi başardım.

Bu yönteme mecburen devam edeceğim zira hipotiroid hastaları bilirler kilo vermek imkânsıza yakındır.

Ben çok memnunum halimden. Şişman olanlar kesinlikle denemeli diyorum.

• Şu soruları sorup öyle yatayım.

1) Macrolarda hangi oranları uygulayacağımız bize mi kalmış ? Yoksa uygumamız gereken bir oran var mıdır ? Ben %40 carb %30 protein %30 fat %45 carb %30 pro %25 fat tarzı uygulayabilir miyim ?
    Yoksa direk o verdiğin sitenin bize verdiği oranlara mı uyalım ? İdman günleri %40.5 yağ %40.5 carb %19 pro, rest day 35.8 fat 35.8 carb 28.5 pro olarak çıkıyor.
    2) Maintenance kalorim 2600 olsun, normal yağ yakımı mantığı ile hareket edip 2600 ün 400-500 altını alıp oranları 2200-2100 üzerinden mi hesaplayacağız ? Yoksa direk 2600 ü mü baz alacağız ? Bunu sormamın nedeni uzun süren açlık süresi.
    3) Off günlerde nasıl yapmalıyız onu okudum da pek anlayamadım.
    4) Birde o zaman bu vücut bir öğünde şu kadar protein alır efsanesini çürütüyor bu olay.
    5) Bunda cheatday tarzı gibi bir olay yok galiba, canımız tatlı vs çekince ne yapmamız gerekiyor ?

O siteden hesapladim +20 -20 olarak 5 gun idman 2 gun rest day var bende. +20 -20 tdee yag yakimi saglar mi ayni zamanda ?

Workout day 360gr carb 106gr fat 210gr protein( idman zamani +539 cal oluyor)

Rest day 164 carb 73 fat 210 protein
    (Idman yokken -539)

Dogru mudur boyle ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackson Teller -- 18 Kasım 2014; 11:24:04 >

• IF GÜNLÜĞÜM : (GÜNCELLENİYOR)

3 KASIM PAZARTESİ 2014

93,5 KG.

12 KASIM ÇARŞAMBA 2014

90 KG.

18 KASIM SALI 2014

86,5 KG.

30 KASIM PAZAR 2014

84,0 KG.

VÜCUT YAĞ ORANIMDAKİ DEĞİŞME :

http://fitness.bizcalcs.com/Calculator.asp?Calc=Body-Fat-Navy

*site virgüllü kilo birimini kabul etmediğinden yuvarlamak zorunda kaldım.

*bel çevresi 110'dan 104'e düştü bundan da 102'e düştü.

3 KASIM PAZARTESİ 2014 : (93 KG.)(110BEL)

Body Fat 31 %
    Fat Mass 29 kg
    Lean Mass 64 kg
    Body Fat Category Obese

18 KASIM SALI 2014 : (86 KG.)(104 BEL)

Body Fat 28 %
    Fat Mass 24 kg
    Lean Mass 62 kg
    Body Fat Category Obese

30 KASIM PAZAR 2014: (84 KG.)(102 BEL)

Body Fat 27 %
    Fat Mass 23 kg
    Lean Mass 61 kg
    Body Fat Category Obese

15 GÜNLÜK İNTERMİTTENT FASTİNG SONUCUNDA : 7 KG. VERMİŞ BULUNUYORUM.

*Bunun aşağı yukarı 5kg.'mı yağdan verilmiş gözüküyor yukarıdaki hesaba göre.

(NOT:14 KASIM CUMA 2014'ten beri toplamda 21 saat IF yapıyorum.)

(NOT2: TARTILMALAR HEP AYNI SAATTE AYNI TARTIDA VE AYNI DURUMDA YAPILIYOR.)

GÜNCELLEME : 27 GÜNLÜK İNTERMİTTENT FASTİNG SONUCUNDA : 9 KİLO VERMİŞ BULUNUYORUM.

*Bunun yaklaşık 6kg.'mı yağdan verilmiş görünüyor hesaba göre.

*Demek ki başlangıçtan 15 günlük süreye kadar hızlı yağ yakmışım sonra duraklamışım ama yağ kaybetmeye devam ediyorum.

Jackson Teller arkadaşım soruları bana sorduğunu varsayarak yazıyorum :

1-) Ben Ana tek bir öğün yiyiyorum ve bu öğünde % olarak oranları tutturmaya çalışmıyorum birebir olarak fakat muhakkak protein miktarını yüksek tutuyorum. Ekmek yerine pilav yiyiyorum(PİRİNÇ DEĞİL BULGUR)(EKMEĞİN HİÇBİR ÇEŞİDİNİ YEMİYORUM).

*TEK ÖĞÜNÜ YEME SAATİM 16:30/17:00 ARASIDIR. 17:00'DEN SONRA KESİNLİKLE MEYVE DAHİL HİÇBİRŞEY YEMİYORUM.

Bu arada spora da başladım. 17:00'da sporum başlıyor. Spordan önce yine bahsettiğim saatte yiyiyorum. Spordan sonra da hiçbirşey yemiyorum.

2-) Toplamda bir öğünde aldığım kalori tam hesaplamadım ama yaklaşık 1500-1800 arasında. Çok abartmamak gerektiğini düşünüyorum. Proteini fazla tutarsak tokluk zamanımız daha da artıyor.

3-) Off derken eğer sporu kastediyorsanız ben spor olduğu günde olmadığı günde yukarıda bahsettiğim beslenme düzenine riayet ediyorum.

5-) 4. sorunuzu atladım. Cheatday falan uygulamıyorum. Canım birşey çekince sabrediyorum,acıkınca su içiyorum. Bunun dışında meselâ canımız çikolata çekti. Tek ana akşam yemeğini yedikten sonra ABARTMADAN tadıyorum. Bakın yiyiyorum demedim tadıyorum dedim. Çikolata'nın 2 karesi sadece. Ya da mısır patlağı bir avuç. O kadar.

**NOT 3 : Bitki çayı ya da kahve ŞEKERSİZ ara ara içiyorum.

**NOT 4 : Karbonhidrat türevi yiyeceğinize Protein'e yüklenin bence.

***YENİ YAPMAYA BAŞLADIKLARIM***(30 KASIM PAZAR 2014 İTİBARI İLE)

-Tek ana öğünüm ortalama 22.açlık saatinde başlıyor 24.saatinde bitiyor.(15:00/17:00). Bu öğünlerde artık Lor Peyniri yemeye başladım. Tek başına yemesi zor o yüzden yeşil zeytinle yiyiyorum. Arzu edenler salatalıkla da yiyebilir. Lor Peyniri ucuzluk marketinde satılan ...lar lor peyniri. Protein oranı güzel.

-Kendime Protein Tozu aldım. Ana öğünü yemeden önce yarım yağlı sütü normal su bardağından daha büyükçe bir bardağa(kupa?uzun cam bardak?) döküyorum. Üzerine ortalama 1,5 yemek kaşığı Protein Tozunu ekleyip iyice çözülene kadar karıştırıp içiyorum.

-Yarından itibaren çeşitli bilgilerle tarifini geliştirdiğim Metabolizma Hızlandırı bir çay yapıp günlük ve antrenman öncesi içeceğim.

Çay'ın tarifi :

Günlük içme oranına göre malzemeleri fazlalaştırabilirsin :

Yeşil Elma(8'e böl)

Limon(8'e böl)

Karabiber(toz)

Zencefil(toz)

Karanfil(tane)

Elektirikli Sürahide 1,5 litre suyu kaynat. Tencereye malzemeleri koy. Suyu malzemelerin üzerine boşalt. Kapağını hemen sıkıca kapat. Sabaha kadar demlenecek. Sabahleyin kapağı açıp limonları iyice elinle ez suyunu süz tencereye boşalt. Bu karışım normalde dolapta saklanabiliyor iki gün ama benim tavsiyem günlük 1,5 litrelik pet su şişesine koyup tüketmek. Aslında tarçında vardı tariflerde ama tatlı yağ yakma döngüsünü etkileyebilir diye çıkarttım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snr333 -- 2 Aralık 2014; 9:00:23 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.