Şimdi Ara

Intermittent Fasting nedir? Büyüme hormonu nasıl tavan yapılır? Yağ yakımı ve bulk (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
38
Favori
49.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu idman günlerinde kilo başına 1 gr civarı yağ, 2 gr protein ve geri kalan kalori miktarı karbonhidrattan alın deniyor ya bu tamam.
    İdman olmayan günlerde de protein gene kilo başına 2 gr, karbonhidratı azaltıp kaliteli yağ biraz daha yükseltmek lazımmış bu doğru mu ?
    Birde standart recompda amaç ne oluyor ? İdman günleri tdee artı 20 idman olmayan günlerde eksi 20 alınıyor bunda amaç kas kütlesini arttırırken yağ yakımı mı ?

Ben şimdi besyoya hazırlandığım için denemek istiyorum uzun vadede yağ yakmak için, IF calculatorde ki perestslerden hangisini önerirsiniz ? Standart recomp, weight loss, lean massing hangisini önerirsiniz

quote:

Şu soruları sorup öyle yatayım.

1) Macrolarda hangi oranları uygulayacağımız bize mi kalmış ? Yoksa uygumamız gereken bir oran var mıdır ? Ben %40 carb %30 protein %30 fat %45 carb %30 pro %25 fat tarzı uygulayabilir miyim ?
    Yoksa direk o verdiğin sitenin bize verdiği oranlara mı uyalım ? İdman günleri %40.5 yağ %40.5 carb %19 pro, rest day 35.8 fat 35.8 carb 28.5 pro olarak çıkıyor.
    2) Maintenance kalorim 2600 olsun, normal yağ yakımı mantığı ile hareket edip 2600 ün 400-500 altını alıp oranları 2200-2100 üzerinden mi hesaplayacağız ? Yoksa direk 2600 ü mü baz alacağız ? Bunu sormamın nedeni uzun süren açlık süresi.
    3) Off günlerde nasıl yapmalıyız onu okudum da pek anlayamadım.
    4) Birde o zaman bu vücut bir öğünde şu kadar protein alır efsanesini çürütüyor bu olay.
    5) Bunda cheatday tarzı gibi bir olay yok galiba, canımız tatlı vs çekince ne yapmamız gerekiyor ?

O siteden hesapladim +20 -20 olarak 5 gun idman 2 gun rest day var bende. +20 -20 tdee yag yakimi saglar mi ayni zamanda ?

Workout day 360gr carb 106gr fat 210gr protein( idman zamani +539 cal oluyor)

Rest day 164 carb 73 fat 210 protein
    (Idman yokken -539)

Dogru mudur boyle ?

Biri beni aydınlatabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackson Teller -- 18 Kasım 2014; 16:57:52 >

• Kaynak olarak buraya da bakılabilir http://www.fitekran.com/intermittent-fasting-if-rehberi/
  • yağ atmak için weight loss, weight loss2, faster weight loss hangisine göre makroları düzenlemeliyiz
  • konu unutulmuş
  • bende yeni başladım

kahvaltı yok. öğlen ve akşam protein ağırlıklı besleniyorum aç kaldıgım zaman kahve iyi gidiyor
  • benim de ilgimi çekti, uygulamaya başlayacam, özellikle insülin direnci kısmı ilgimi çekti, uzun yıllar sonra kilo verememe sebebimin bu olduğunu anladım, yanlız ortalıkta bilgi kirliliği var, bazıları az az sık sık ye insülin direnci düşsün diye diyor, bazıları tam tersi o değişti if tarzı diyet daha iyi diyor, bakalım şu an ilk günüm
  • Yaklaşık 4 gündür yapıyorum şu anda 81.3'ten 79.4' e düştüm. Bu sırada herhangi bir egzersiz yapma fırsatım olmadı işler dolayısıyla ancak sürekli idman yapan biriyimdir. Gelişim sürecini burada paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm_Wind -- 14 Temmuz 2015; 10:22:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm_Wind

Yaklaşık 4 gündür yapıyorum şu anda 80.3'ten 79.4' e düştüm. Bu sırada herhangi bir egzersiz yapma fırsatım olmadı işler dolayısıyla ancak sürekli idman yapan biriyimdir. Gelişim sürecini burada paylaşacağım.

Hocam durum nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ersaydin E kullanıcısına yanıt
    Şu anda devam etmekteyim 78.8 civarındayım kilo olarak da. Açlık dönemi artık hiç zorlamıyor.
  • Basit bir soru sorcam arkadaşlar

Günde 16 20 saat oruçlu durarak, kalan surede de oldukça düşük kaloride beslenerek hiç antrenman yapmadan yağ yakılır mi?

Terk derdim aşırı yağlarını kaybedi p göbeği eritmek. Kas mas ilgilenmiyormusum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibarıyla 76.9 kilo olarak tartıldım. Gözle görülür ciddi bir değişim var. Kas kaybımın ciddi anlamda olduğunu düşünmüyorum. Şu anda toplamda yaklaşık 4,5 kilo verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm_Wind -- 14 Temmuz 2015; 10:22:36 >
  • ramazan orucu dolayısıyla 1 ay boyunca yaklaşık 18 saat aç kaldım bunun neticesinde vücut gerçekten hızlı bir şekilde yağ yaktı kaslar görünür şekilde parçalandı ancak bunun en önemli dezavantajı vücudun kendini yenileme süresi oldukça yavaşladı halsizlik yorgunluk hat safhada oldu bu yüzden ileri seviye fitness çı olmayanların yapmasını mantıklı bulmuyorum.
  • Amroth. kullanıcısına yanıt
    Aradan çok zaman geçmiş hala yapıyor musunuz? Beslenmenizi yazsanızda yararlansak @Amroth.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evdekielvis E kullanıcısına yanıt
    Yapıyorum, beslenmem degişiyor gün gün. Genel olarak her gün 5 yumurta ve 400g tavuk fix yerim protein ihtiyacını karşılamak için. Geriye kalan yağ ve karb ihtiyacımı zaman zaman temiz, zaman zaman %70 temiz %30 "junk" food olarak tamamlıyorum, flexible diet gibi. Uyandıktan sonra genelde 5-6 saat yemek yemiyorum, bu arada off günümse 25 dk hiit kardiyo, on günümse hafif yürüyüş yapıp aktif olmaya çalışıyorum.
    Tamam sağolun bende kendime bir program hazırlayabilir miyim bakayım @Amroth.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyi diyet türü olarak kabul ediliyor otoriteler arasında bile, deneyin zarar görmezsiniz.
    anabolik hormonların yanında gün içinde kendinizi daha mutlu, daha konsantre olmuş hale getirecek dopamin-dopamin reseptörü ilişkisini de sağlar.
    ben -tercihen sabah- hiit kardiyo(sonrasında metabolizmayı daha da hızlandırmak için soğuk duş), vücut ağırlığıyla antrenmanlar ve daha önceden de farkında olmadan if yapan birisiymişim zaten 3 aydır.
    bu 3 ayda kilomu koruyarak %16dan %9 yağ oranına indim (yaklaşık 4 kilo yağ yakıp yerine kas kütlesi koymuşum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Decent -- 11 Kasım 2015; 3:50:58 >
    Merhaba hocam fasted halindeyken ağırlık antrenmanı ne kadar önemli bu beslenme planı için. Bir çok yerde araştırdım kimisi önemli değil diyor kimisi fasted haldeyken antreman growth hormonunu maksimuma çekiyor.
    İki günüdür uyguluyorum, öğlen 2de okulda tavuk döner gibi bi öğün alıp 5.30da spora gitmeden önce süt muz - elma alıyorum. Spordan sonra büyük öğün yiyorum.
    Saygılar...

• Leetnock kullanıcısına yanıt
    Fasted antrenmanın yağ yakımına güzel etkisi var, amaç yak yakımı yada yağsız büyüme ise fasted antrenman yapılabilir.

Fast süresi arttıkça antrenman zorlaşabiliyor, o yüzden uyandıktan 1-2 saat sonra yapılabilirse ve devamında fasting e devam edilirse gayet etkili olur.

Ben erken antrenman şansı bulamadıgım için, fasting i küçük bir öğün ile bozup(500-600kcal) sonrasında antrenman yapıyorum.
  • Beyler ben insantye başladım antremanlar ile birlikte bu diyeti uygularsam nasıl olur iyi bir problem olurmu ? İyi günler

• Sabah saat 5 gibi antrenman için nasıl bir program düşünülebilir? Ya da aksam 10 dan sonrası daha mi mantıklı olur acaba?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.