Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betrunkennn -- 24 Ekim 2019; 21:48:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3-4 saattir uğraşıyorum ama yapamadım kafayı yemek üzereyim özelden telimi versem yada siz verseniz müsait bi zamanınızda görüntülü arasam yardımcı olabilirmisiniz bana.

• hocam kuzenimden kendi biosunun bütün sayfalarını çekip göndermesini isteyecem, anladığım kadarıyla sizinkiyle aynı.
    ram, anakart ve güç kaynağınızın tam olarak marka modelini yazar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNGamer -- 24 Ekim 2019; 22:9:26 >
  • Asus p7h55 anakart rampage 500w 80plus güç kaynağı ram 16gb 1600mhz ddr3 atomier gibi birşeydi markası

• Hocam pm atamıyorum hata veriyor buraya koyayım.bu ayarları deneyin. x3440 için adjust cpu ratio 20 ve adjust cpu base frequency 180 girin.diğer kısımlar aynı.Intel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 Klubü
    memory ratio kısmını 5 seçin karşılığında adjusted dram frequency 1600mhz ve alti olması gerekiyor. şayet 5 seçtiğinizde 1600 mhz üstü görünürse 4 e düşürün ta ki 1600mhz ve altına düşene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNGamer -- 25 Ekim 2019; 0:31:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNGamer

3.8ghz için ayarlar: ram stock 1333mhz 2x4 h55m-s2h anakart x3440

bütün voltajlar sürekli en düşük denenerek mavi ekrandan kurtuluncaya dek testler tekrarlandı ve en stabil değerler bunlar oldu.

Bunun yanı sıra kuzenımın internet kafesine kurmuş olduğu 10 adet x3470 li sistemin 9 u 3.6ghz da stabil olarak şu şekilde çalışmakta. Anakart p55-gd65 ramlar stock 1333mhz

Denemedim fakat aynı voltajla x3440 da bu kadar düşük voltajla belki çalıştırılabilir.
    Kullandığınız anakart ve işlemci benimkiyle aynı; h55m-s2h ve x3440

Konuda verilen bir çok ayarı ve kendim çeşitli ayarlar denedim fakat bir türlü voltaj ayarlarını stabil hale getiremedim random mavi ekran, donma vs. oluyor.

Load-Line Calibration ayarını devre dışı bırakıp voltaj ayarlarını otoda bırakınca istediğim gibi her değere sorunsuz çıkabiliyorum.

Okuduğum ve anladığım kadarıyla voltaj ayarlarının elle manuel olarak ayarlanması kararlılık ve ısı açısından daha iyi oluyormuş fakat benim işlemci bir türlü yola gelmiyor çözemedim gitti. Bu voltaj ayarlarının belirlenmesinin kolay bir yolu yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neronnuri -- 31 Ekim 2019; 0:12:37 >
  • Load-Line Calibration açık iken benim sistem açılmıyor, açılsa da mavi ekran veriyor bir şekilde; kapalı tutmanızı öneririm. 3.8ghz için birkaç mesaj önce resmini çekmiş olduğum biostaki vcore u 1,25 yerine 1,26875 seçin, diğer seçenekler aynı kalsın öyle deneyin. Açılırsa yavaş yavaş düşürün, mavi ekran vermeyene kadar en düşük voltaj sizin yararınıza olacaktır. ramlarınız stock 1333 ise çok büyük olasılıkla açılacaktır. yine açılmazsa ram hızını düşürün sistem memory multiplier seçeneğini 6 yapın.
  • neronnuri kullanıcısına yanıt
    1.3vdan başlayın. Stress testi sonrası sıkıntı olmazsa 1.25 deneyin olmazsa biraz düşürün olursa biraz artırın böyle böyle gerekli voltajı bulursunuz.
    Illa 3.8 yapicam demezseniz eğer 3.6ghz 1.3v verin direk stabil olarak açılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNGamer

3.8ghz için ayarlar: ram stock 1333mhz 2x4 h55m-s2h anakart x3440

bütün voltajlar sürekli en düşük denenerek mavi ekrandan kurtuluncaya dek testler tekrarlandı ve en stabil değerler bunlar oldu.

Bunun yanı sıra kuzenımın internet kafesine kurmuş olduğu 10 adet x3470 li sistemin 9 u 3.6ghz da stabil olarak şu şekilde çalışmakta. Anakart p55-gd65 ramlar stock 1333mhz

Denemedim fakat aynı voltajla x3440 da bu kadar düşük voltajla belki çalıştırılabilir.
    Oyunlardaki performansı nedir x3440in?

• Merhabalar,

10 Yıl önce sıfır olarak topladığım,hali hazırda kullanmakta olduğum sistemime upgrade amaçlı X3440,X3470 İşlemci takmayı düşünüyorum.Mevcut Olarak İmzamda da görülebileceği üzere ASUS P7P55D-Pro mobo mevcut.Bu işlemci ile şu ana kadar bottleneck(darboğaz) yaşamadan kullandığınız,tecrübe ettiğiniz en yüksek ekran kartı ne oldu?Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Gerekirse yeni platforma geçeceğim.
  • dracarys12 D kullanıcısına yanıt
    Hocam elinizde anakart yoksa x3440 lı sistem kurmak pek mantıklı değil artık. Kendi sistemim x3470 (4ghz) 4x2 ddr3 1333 mhz ram rx570 4 gb ekran kartı ile pubg apex cs go gibi oyunları yüksek ayarlarda bile rahat bir şekilde oynayabiliyorum. Ac odssy yüksek ayarlarda ortalama 30 fps veriyor (daha iyi işlemci ile rx 570 daha iyi sonuçlar veriyor) Bf v gibi oyunlarda deneme fırsatım olmadı

• hocam şubat ayında toplamış olduğum sistemime 9 ay boyunca onlarca oyun kurup silmişimdir. fhd ve ultra ayarlarda hemen hemen her oyunu 30 fps üstü oynatıyor. gta v gibi hala tam olarak optimize edilmemiş dengesiz oyunlarda tabiki bu düşüşler olabiliyor. siz oyun söyleyin ben açıklarım.

f/p olarak rx570 öneririm. rx580 i de sürebilir ama cod bf gibi multiplayer oyunlarda kayda değer darboğaz yaşanacaktır.2. el mining kartlardan kesinlikle uzak durun, windows açılsa bile tam yükte mavi ekran verme olasılığı çok yüksek.. bütçeniz de kısıtlıysa 800 liralara itx versiyonunu sıfır alabilirsiniz. tek fanlı olduğuna takılmayın ben kendim kullanıyorum. 10 yıllık hava sirkulasyonu çok iyi olmayan kasanın içinde 75 dereceyi geçmiyor. bütçede sıkıntı yoksa nitro+ modelini öneririm.

arkadaşın dediği gibi 1156 soket anakartlar şu aralar karaborsaya girmiş gibi satılıyor. malum yurtdışı sitesinde olanlar da ya türkiye'ye pahalı kargoyla geliyor ya da gümrük vergisi patlak veriyor. uzun lafın kısası uygun fiyatlısı denk gelirse şu an için x3440 lı sistem hala f/p kralı diyebiliriz.

bu arada sistemi günlük 3.8 ghz da kullanıyorum. nadiren de olsa mavi ekran verdiği için yukarıda resimlerini paylaşmış olduğum bios ayarlarındaki voltaj ı yani vcore u 1.275v a aldım problem tamamen çözülmüş oldu.
  • Hocam ben rx 570 ile kullanıyorum herhangi bir darboğaz olmuyor desem yeridir. Ama çok yoğun işlemci gücü isteyen oyunlarda tabi ki darboğaz olacaktır. Mesela ac odssy de darboğaz oluyor ama oyunu oynanmacak bir şekilde sorun teşkil etmiyor. Ama bf V gibi multiplayer bir oyunu oynacak olsam anlık sıkıntılar yaşayacağımı düşünüyorum deneme fırsatım olmadı

• asus maximus 3 anakat ile voltaj vermeden çarpanı 20 yapıp diger degeride 180 yapıp 3.6 ghz yaptım.acaba overclock yapmayı becermişmiyim.herhangi bir atma donma olmadı
  • Evet tam olarak bu. Voltaj vermediniz ama voltaj otomatik olarak arttı bunu unutmayın eğer aşırı ısınma vs gözlemlerseniz ince bi ayar çekersiniz

• ARKADAŞLAR OYUN OYNAYACAKSANIZ HYPER THREADINGI KAPATIP OVERCLOCK YAPINIZ.

Not : şu an hyper threading kapalı olarak 4GHZ'de çalıştırmaktayım rahatça. İnanın oyunlarda daha çok performans veriyor

Intel Xeon X3440 Klubü
  • RX 480 kullanıcısına yanıt
    Hocam oyuna göre değişir dün akşam apexte denedim ht kapatıp fps dropları oldu ayrıca işlemci yükü 95lere çıktı yer yer

• 2.6 güz kullanan var mı? 1.1v verdim yarim saat aida64 de ilk 3 seçenek işaretli şekilde stress testi yaptım sorun çıkmadı. 1.1v az geldi sizce nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Intel Xeon X3440'lı sistem kurmak isteyenler anakart ve uyumlu işlemci soğutucu için hiç aliexpress'le uğraşmanıza gerek yok. Gittigidiyor üzerinden uyumlu anakart ve soğutucu satıyorum.

GIGABYTE GA-H55-UD3H Anakart:https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/gigabyte-ga-h55-ud3h-anakart-501879021

Kule Tipi İşlemci Soğutucu:https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/kule-tipi-islemci-sogutucu-501880734#product-cargo-info

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuchobi -- 16 Kasım 2019; 21:53:43 >
  • x3470 kullanıyorum. Afterburnerda Cpu clock hızı 3059 sabit gözüküyor, turbo frekansına göre 3.6ghz olması lazım değil mi ? Biostan turbo boostu aktif mi etmem gerek nedir ?
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.