Şimdi Ara

intel e8xxx serisinde sıcaklık sensör problemi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • e8400 almayı düşünüyorum fakat bu seride yani 8 serisinde sıcaklık sensör problemi varmı arkadaşlar?

• öyle bişey duymadım.
  • 8500lerde bir seride yaşamıştım ama bios ile düzelmişti bende 8xxx le ilgili duymadım ama bendeki e5200de var
  • evet bir ara öyle bişey vardı,yanlış hatırlamıyorsam piyasaya sürülen ilk seride böyle bişey vardı ama ben e8200 kullanıyorum ve canavar gibi mesela şuan:fan modu silent te (1000rpm civarı)kasadaki 12cm fanların hepsi kapalı ortalama39 derece
  • E8200'ü P31 chipsetli bir anakart (Ga-p31-ds3l ) ile kullanıyorum. CoreTemp Realtemp gibi propramlarla sıcaklığına baktığımda 55-60 derece sıcaklık görürken, biostan baktığımda 30 derece civarı sıcaklık değerleri görüyorum.

Kullandığım anakart işlemciden daha önce çıkan bir board ve bios update ile bu işlemciyi destekliyor. E8XX serisi işlemcileri orijinal haliyle destekleyen anakart kullananlardan sıcaklıktan şikayet edene denk gelmedim.

Bu ısı sensörü olayı söz konusu işlemcilerin piyasaya ilk çıktığı zamanlarda bir süre tartışıldı. Sanırım, işlemci, anakartlarda ve sıcaklık değeri gösteren programların yeni versiyonlarındaki güncellemelerle bu sorun aşılmış oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksek -- 27 Kasım 2008; 13:14:15 >
  • Dh de bölebir konu okumusdum yaklasık 4 sayfa bir konuydu bazıları gerçekden bi problem yaşamış ama bende 8400 de böle bir sorun yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.