Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
11
Favori
70.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o zaman tek çağre üretim yapıp kendi ürünlerimizi kullanmak , kısa ve orta vade de ne yazık ki imkansız gibi durmakta o yüzden bu ürünleri alıp kazıklanmaya devam edeceğiniz hocam toplum olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thenotoriousmma

o zaman tek çağre üretim yapıp kendi ürünlerimizi kullanmak , kısa ve orta vade de ne yazık ki imkansız gibi durmakta o yüzden bu ürünleri alıp kazıklanmaya devam edeceğiniz hocam toplum olarak

Zaten ülke olarak işlemci yapmamız için her şeyi yapıp en son işlemci yapmaya başlamamız lazım bana göre gelinen en son nokta işlemci yapabilmektir çok ayrı bir sistemi var ve çok ar-ge mühendislik ister o yüzden zaten Dünya 'da iki üç firma var mobilde de 3 firma var daha fazlası gelmiyor ama motor üretmekte veya elektrikli araç üretmekte veya robot üretiminde Dünya 'da daha çok söz sahibi firmalar var.. en son nokta ve en zor işlemci 'dir bana göre.. Biz önce aracımızı yapalım Dünya 'ya reklam edelim de gerisi geri kalsın.. :)

• Bu performans kaybı 6. nesil işlemciye sahip dizüstü cihazları da etkiliyor mu?

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Zaten bende işlemci kısmından bahsetmedim , diğer verdiğiniz örneklerden yola çıkarak söyledim ülkemiz için orta vade de ne yazık ki zor şuan ülkemizdeki alım gücü başka ülkelerle kıyaslanamaz ne yazıkki o yüzden üretim yapmakta yetmez

Yurtdışındaki sıfır araçlarla , 2. El araç fiyatlarını en basitinden biliyoruz aldık diyelim aracı yürütmesi problem servisi bakımı , sigortası , kaskosu en önemlisi benzini ve köprüsü , tüneli cabası ama başka yerde adam beğenmediyse satıyo yeni model alıyo sende bende öyle değil ki durum o yüzden büyük firmalar gözünde güzel pazarız , intel güzel kazık attı kaçımız kalkıp cpu rahat rahat değiştircez genele baktığında ortalama az çıkar birşeyden kısarız bir şekilde alırız ama başka ülkelerde ne yazıkki böyle değil takdir edersin ki

O yüzden bize üretimden fazlası lazım

• Benim evimde bulunan 2 sistemde de Asus un yardımcı programları (aisuite ve GPU) çöktü. Hiç bir güncelleme yapmadım ama Windows otomatik yapmış olabilir. Sistemin biri AsusZ170i+6700K diğeri Asus X370 Crosshair+1700. Sizde de benze r durum mevcut mu.?

• quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

Benim evimde bulunan 2 sistemde de Asus un yardımcı programları (aisuite ve GPU) çöktü. Hiç bir güncelleme yapmadım ama Windows otomatik yapmış olabilir. Sistemin biri AsusZ170i+6700K diğeri Asus X370 Crosshair+1700. Sizde de benze r durum mevcut mu.?

evet bir arkadas bugun pm'den boyle bir sorundan bahsetti aisuite ozellikle ne calisiyormus ne kuruluyormus demek ki otomatik yapmis sende yamayi.
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    evet hocam bende de aynı durum mevcut şuan güncelleme gelecekmiş asus tarafından
  • Asus açıklama yapmış hangi anakartlar ile ilgili güncelleme geleceğini
    bu linkten anakartınızı kontrol edebilirsiniz :

https://www.asus.com/News/V5urzYAT6myCC1o2?_ga=2.40925030.553259455.1515251157-1417889341.1515251157

daha çok bios kaynaklı performans kaybı windows güncelleme tarafında performans kaybında sıkıntı mevcut değil
  • Desenize çakal Asus spectre açığından diğer programların verilerini okuyormuş . Yama çıkınca çökmesi bu duruma işaret.

• i7-4770 haswell için realbench testi

mikrokod güncellemesi öncesi (mikrokod sürümü 22)
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

mikrokod güncellemesi sonrası (mikrokod sürümü 23)
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

• İntel'in Ceosu cumaya gidiyorum ayağına dükkanı kapattı ve kayıplara karıştı sanırım. Hisseleri de elden çıkartmış.

• 1) windowsa gelen son güncellemeyi yaptım bugün bilgissyar yavaşlamış mıdır

2) asus h81 gamer kullanıyorum anakart olarak asusun sitesindeki açıklamanın devamında yer alan listede bulamadım kullandığım anakartı bu ne anlama geliyor, bios güncellemesi almayarak işlemcim yavaşlatılacak mı demek

Pek takip edemedim yoğunluktan birisi aydınlatırsa çok makbule geçer

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son anda Amd almisim.Yoksa verdigim para gidecekmiş megersem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan uzun yıllar külüstür amd kullanıp da intel topladım, intelde de kullandığım en iyi işlemci p4 533 mhz işlemciydi.

İlk defa almışken adam akıllı olsun, yeni çipset ve uzun yıllar götürmesi açısından i7 z270 ikilisini alıp kullanmaya başladım.

Bir güncellemeyle intel işin içine etti.

Tebrik ediyorum.

• i5 6600k durum nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Notebook ta i7 3610qm var Windows 10 da Android studio ile debug yapma ve sanal makinada çalıştırma süresi ciddi biçimde arttı bende. Eski olsada bu i7 den çok memnunum derken bi gece de Notebook ü atasım geldi.

• https://m.donanimhaber.com/Teknoloji-dunyasinda-buyuk-sok-intel-ARM-ve-AMDde-kritik-donanimsal-acik--96351

Tum ciplerde donanimsal cok buyuk aciklar bulundu.

Bu yuzden yama yapildi.

• Tam da yeni bir gaming laptop alma arifesinde iken iyi oldu. Ryzen lı modellerin çoğalmasını bekleyelim madem.
  • ortalığı yangına vermeye gerek yok, gönderilen patch'ten sonra açık giderildi mi tam olarak bilmiyorum ama oyunlarda hiç bir performans kaybı yok, programlarda yüzde 1-2 kadar performans kaybı oluşabilir. merak eden aşağıdaki videoyu izleyebilir.
    https://youtu.be/_qZksorJAuY?t=204

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Durden -- 7 Ocak 2018; 1:23:58 >

• Bu pacthi yapmasak ne olucak ki ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.