Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
11
Favori
70.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    realbench 2,56 ?
  • Bana 2 dir windows güncellemesi var diye uyarı geliyor yapıyorum hatta pc reset atıyor falan ama açıldıktan sonra windows güncellenemedi diyor

Ayrıca bu performans kayıpları ryzen için geçerli mi acaba? az da olsa çokta fark etmez ryzen etkileniyor mu?
  • Konu başlığında test yaptım hocam. Encoding'de %1,5 dolaylarında bir düşüş, Image Processing'de %6 dolaylarında bir düşüş gözlemledim. Heavy Multi Tasking'de ise herhangi bir düşüş yok aksine çok ufak bir yükseliş var. Windows Patchi muhtemelen Spectre Variant 1 içindi. Intel'in BIOS güncellemesi ise Spectre Variant 2 içindi. Meltdown için çözüm pek mümkün gözükmüyor. Intel üzerine haftasonu boyunca çalışacağını belirtti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 6 Ocak 2018; 21:30:42 >
  • Ben oldum olası Realbench'i sevmem, ne zaman kullansam tutarsız sonuçlar almıştım. O yüzden bu programla test etme şansım olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Konu başlığında test yaptım hocam. Encoding'de %1,5 dolaylarında bir düşüş, Image Processing'de %6 dolaylarında bir düşüş gözlemledim. Heavy Multi Tasking'de ise herhangi bir düşüş yok aksine çok ufak bir yükseliş var. Windows Patchi muhtemelen Spectre Variant 1 içindi. Intel'in BIOS güncellemesi ise Spectre Variant 2 içindi. Meltdown için çözüm pek mümkün gözükmüyor. Intel üzerine haftasonu boyunca çalışacağını belirtti.

Ryzen 1600 @3.9ghz, 2x8GB (16GB) 3000mhz ram ve GTX1060 6GB (2050mhz)

Sonuçlar şuan bu şekilde.

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

Bir de nette ryzen 1600 3.7ghz için böyle bir test buldum.

• gerçekten berbat.
  • Siannis kullanıcısına yanıt
    Ayrıca Realbench hakikaten biraz tutarsız. Min ve max sonuçları silip 10 kez test yapıp bunu da birkaç kez tekrarladığımda aynı ortalamaya ulaştım ama hocam. Bunu da belirteyim. Varyans çok fazla haklısınız ancak, yeteri kadar test yapılıp min ve max değerler atılırsa genelde aynı sonucu veriyor.
  • Tam bir CPU testi değil. Zannediyorum Image Processing GPU'dan faydalanıyor. OpenCL ise tamamen GPU testi. Heavy MultiTasking ve Encoding %100 CPU yükleri.
  • 11200 puanlık bir düşüş oldu 156bin aldım.Haliyle oranlarsak

11200/168000 = Yüzde 6

Bios update ile eğer bir değişim olmazsa yüzde 6 skor düşüşü mevcut.

Cinebenchte düşüş 2 puan test tekrarları ile aynı puan alınabilir.Haliyle benchten benche ve uygulamaya göre bir değişim olabilir gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 6 Ocak 2018; 21:48:10 >
  • H.E.B Sup kullanıcısına yanıt
    Düşüşün büyüğü BIOS ile gelecek hocam. İlk resme bakarsanız Windows update %5 civarı etkilemiş, BIOS -%10 daha düşürmüş.
  • Açıkça söyleyim windows update ile herhangi bir düşüş olmadı.Bios update ile bazı benchlerde düşüş mevcut.Misal cinebenchte bir düşüş yok.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Ugraslariniz icin sagolun hocam acikcasi bende intel kullaniyorum i5 6600 aldigimda ryzen cikmamisti sanirim sonraki islemcim amd olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de realbench sonuclarim su sekilde:

8320 4.8 + 1060

yamadan once.

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

yamadan sonra bios guncellemesi yok

• Siannis kullanıcısına yanıt
    Neyse hocam sevmiyosanız bişi diyemem ama konu içeriğide ana mesajda realbench üzerinden açıldıgı için paylaştım ben sonuçları yoksa şuan son halinin sonuçlarını paylaşmanız bi anlam teşkil etmedi benim için önemli olan yabancı forumlarda da burdada çoğu konu o test üzerinden açılmış fikir olur diye sordum

• Realbench testi dısındaki çoğu bench testinde sonuçlar 3 aşağı 5 yukarı aynı seyretmekte zaten hocam

• İmtel kısmında benim makinayı baz aldığımda windows güncellemesi yapılınca sıkıntı yok ama güncel bios söz konusu olunca olayın rengi değişiyor ve performans kaybı testte mevcut ama windows kısmında güncellemeyle ilgili sıkıntı yok şuan

• Şimdilik tam yorum yapmak uygun değil.Testlerin çoğalması lazım.Niye bazı uygulamaları veya programları seçiyor ona bakmak lazım.Avx nasıl etkiliyor bilinmiyor.

Bir düşüş var fakat ne kadarlık bir düşüş yakın zamanda anlarız.Ayrıca nette gezerken gördüğüm bütün işlemcilerde benchlerde düşüş var.Buna cep telefonları işlemcileride dahil.
  • Özene bezene öve öve bitiremediğimiz o ülkeler de dolandırma yoluna çıkmışlar artık.
    Volkswagen emisyon skandalı,
    Honda Civic kaporta göçme sorunu,
    Apple bilinçli batarya yavaşlatması,
    Şimdi de İntel 'in açıkları ve işlemci performansı düşürmesi..

Sırada kim var??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 6 Ocak 2018; 22:17:33 >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    hep amerikanın oyunu bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: thenotoriousmma

hep amerikanın oyunu bunlar

Çoğunluk olarak bakarsak ABD 'nin şirketleri çoğu..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.