Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
11
Favori
70.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    L3 erişimi aynı. 11.8ns. Arada frekans farkı var.Önce yaptığım testler 4.4GHz ve 4.4GHz cache ile yapılmıştı, şimdikiler ise tamamen stok haliyle, çekirdekler max 4.3GHz olacak şekilde. Onun da etkisi var elbette. Elimde SS'sini aldığım tek sonuç o vardı o yüzden onu koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 7 Ocak 2018; 21:9:47 >
  • Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

Benim aradığım kullanımda değil hocam maalesef.
  • bu güne kadar hep amd kullandım ama hep intel almak istemiştim. ilk defa pişman olmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allons-y

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

Bu kadar render arıyorsanız threadripper alın o zaman.
  • Allons-y kullanıcısına yanıt
    Test sonucu yukarıda duruyor, çıktığı gibi test edilmiş halinden sonra kaç tane bios güncellemesi geldi anakartlara. Multicore enhancement kapalı haliyle 1400 puan civarında alıyorum. Siz şu testleri tekrar bir gözden geçirin en iyisi.
  • l3 gecikme süresi o dediğiniz okuma oranına bakın birde.

Cache in frekansını hangi programla değiştiriyorsunuz ?
    Aynı değerlerde yapacağınız testi merak ediyorum.

Birde bios update varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

o kadar çok parası olan foruma giripte tavsiye istemez zaten. alır geçer. söylemin bu forumun ruhuna sövmek gibi birşey.

• Sen arkadaştan hakaret duymak istiyorsun herhalde? Bu kadar zorlanmaz ki bir insan. Arkadaş muhtemelen seni 10'a katlar bilgi seviyesi olarak. O aptal sen akıllıymışsın gibi bir profil çiziyorsun ama kimse aynı fikirde değil.

BAK ŞUNU BÜYÜK HARFLE YAZAYIM CPU=OYUN DEĞİLDİR. OYUNU ZATEN HER CPU ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI OYNATIR. SADECE OYUN OYNAMAK İSTEYEN ADAM KONSOL ALIR. 2000 TL'YE İŞLEMCİ ALAN İNSANLAR ONUNLA SADECE OYUN OYNMIYOR. ILLSUTRATOR, PHOTOSHOP, GIMP, LINUX KERNEL COMPILING, JAVA CODE COMPILING, VIRTUAL MAKİNE KULLANIMI GİBİ ALANLARDA %20'YE VARAN KAYIP DEMEK ZATEN HERKESİN BİR ANDA INTEL'DEN VAZGEÇMESİ DEMEK.

Büyük harfle yazınca anladın mı? Ben 3-5 FPS düşmüş diye laf ettim mi hiç? O da düşmüş o da ayrı konu. Sizin gibi "20 FPS daha iyi alan varken Ryzen almak aptallıktır" diye insanları aklınca aşağılamaya çalışan bilgisiz cümleler kuran insanlarla alay ediyoruz o 3-5 FPS sayesinde. Yoksa 144 Hz oyun oynamayan biri için 60'dan sonraki hiçbir FPS'nin mantığı yok 144 Hz oynayan adam da 144 Hz oyunu gidip Assasins Creed'de oynamıyor. Overwatch, CS-GO, LOL, Rainbow 6 Siege gibi oyunlar 144Hz üzeri monitörlerle oynanır, bunlarda da Ryzen'ler zaten kolaylıkla 200 FPS'leri görüyor. Intel 250 alıyor diye bir şey olmuyor. Oyun motoru işlemciyi kullanamadığı için Intel %20 daha fazla FPS almış oluyor ama bu %20 FPS hiçbir işe yaramayan FPS'ler oluyor. İşlemci güçsüz olduğu için daha düşük FPS almıyor, yazılım kullanamadığı için düşük FPS veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 7 Ocak 2018; 21:30:58 >

• Allons-y kullanıcısına yanıt
    Anakart'tan veya AI Suite 3 ile değiştirilebiliyor. Onca laf ediyorsunuz ama bunu bilmiyorsunuz. Onu geçtim tutup aylar önceki testi koyuyorsunuz ama ne benim ne de testi aldığınız yerdeki güncel testi görmüyorsunuz cinebench için. İlginçtir.

Bios güncellemesi de yapıldı. Orada yazıyor, cpu-z'yi süs diye koymadım oraya. Buyrun, test sonucunu aldığınız sitenin güncel sonucu kaçmış onu da görün. Sanıyorum ki bazı şeyleri görmek istemiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 7 Ocak 2018; 21:25:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Sen arkadaştan küfür duymak istiyorsun herhalde? Bu kadar zorlanmaz ki bir insan. Arkadaş muhtemelen seni 10'a katlar bilgi seviyesi olarak.

BAK ŞUNU BÜYÜK HARFLE YAZAYIM CPU=OYUN DEĞİLDİR. OYUNU ZATEN HER CPU ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI OYNATIR. SADECE OYUN OYNAMAK İSTEYEN ADAM KONSOL ALIR. 2000 TL'YE İŞLEMCİ ALAN İNSANLAR ONUNLA SADECE OYUN OYNMIYOR. ILLSUTRATOR, PHOTOSHOP, GIMP, LINUX KERNEL COMPILING, JAVA CODE COMPILING, VIRTUAL MAKİNE KULLANIMI GİBİ ALANLARDA %20'YE VARAN KAYIP DEMEK ZATEN HERKESİN BİR ANDA INTEL'DEN VAZGEÇMESİ DEMEK.

Büyük harfle yazınca anladın mı? Ben 3-5 FPS düşmüş diye laf ettim mi hiç? O da düşmüş o da ayrı konu. Sizin gibi "20 FPS daha iyi alan varken Ryzen almak aptallıktır" diye insanları aklınca aşağılamaya çalışan bilgisiz cümleler kuran insanlarla alay ediyoruz o 3-5 FPS sayesinde. Yoksa 144 Hz oyun oynamayan biri için 60'dan sonraki hiçbir FPS'nin mantığı yok 144 Hz oynayan adam da 144 Hz oyunu gidip Assasins Creed'de oynamıyor. Overwatch, CS-GO, LOL, Rainbow 6 Siege gibi oyunlar 144Hz üzeri monitörlerle oynanır, bunlarda da Ryzen'ler zaten kolaylıkla 200 FPS'leri görüyor. Intel 250 alıyor diye bir şey olmuyor. Oyun motoru işlemciyi kullanamadığı için Intel %20 daha fazla FPS almış oluyor ama bu %20 FPS hiçbir işe yaramayan FPS'ler oluyor. İşlemci güçsüz olduğu için daha düşük FPS almıyor, yazılım kullanamadığı için düşük FPS veriyor.

Adam belki hem render alıcaktır hem normal günlük kullanım için hem oyun oynamak için mesela ben

Oyun geliştiriyorum, Oyun oynuyorum, Photoshop gibi programlarıda kullanıyorum.

Bana önericeğin işlemci nedir düzgün söyle? 165HZ Monitörüm var.

Not: CS:GO gibi bir oyunda FPS farkı 50 değil 200-300. Bütün profesyonel cs:go oyuncuları intel işlemci kullanıyor. Sen göremesende 800 kareyi oyunun hızlı çalışması onlara avantaj sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Ocak 2018; 21:29:43 >

• Arkadaşlar AMD işlemciler için gelen Windows Update kodu "KB4056892"dir. Dileyen Windows Update kısmından yüklenip yüklenmediğini kontrol edebilir. Bende "Kalite Güncelleştirmeleri" altında yüklü gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperend

quote:

quote:

o kadar çok parası olan foruma giripte tavsiye istemez zaten. alır geçer. söylemin bu forumun ruhuna sövmek gibi birşey.

Bu kadar renderla ugraşan adamın threadripper alacak parası vardır. Hayrına mı yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Ocak 2018; 21:21:50 >

• Arkadaşlar yanlış anlamayın ama yaptığınız doğru değil. Yazık etmeyin şu forum ortamına ve bilgi paylaşım imkanına. Neden birbirinize şahsi saldırılar ile hamaset besliyorsunuz? Herkes bildiğini yazar. Ama yanlış ama doğru. Lakin Intel veya Amd birbirinizi yediğiniz veya yediğimiz zaman bize ödeme mi yapıyor, veya ünvan mı veriyor?

Yapmayın. Kişisel almayın konuları. Herkes bildiğini yazsın geçsin. En güzel doğru tecrübe ile edinilir. Herkes tecrübesini yazar biter. Hiçbir markanın savunuculuğu içinde birbirinizi kırmayın. Nazicane görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Ocak 2018; 21:37:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    aga bana güncelleme gelmiyor korsan olduğundanmıki
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kadar renderla ugraşan adamın threadripper alacak parası vardır. Hayrına mı yapıyor.

herkesin parası olacak diye bir kaide yok. bizim berber amatör fotoğrafçılığa merak sarmış ama gidip 10 binlik sony alamıyor. bütçesine 3 binlik canon uymuş gitmiş onu almış. zengin adamın forumda işi olmaz. umrunda bile olmaz.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    +1

Aynen hocam demin de söyledim. Sıktı şu mesele cidden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

aga bana güncelleme gelmiyor korsan olduğundanmıki

Yok hocam onunla alakası yoktur. Windows 10 kullanıyorsan sıkıntı olmuyor güncelleştirmelerde. Kapadın mı ki acaba.
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    windows 7de kaldım ben. beceremiyom 10 kullanmayı monitöre vurasım geliyor
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap vermiyorum, "Ne oldu cevap veremedin mi" diye 2 kez yazıyorlar. Ben ne yapayım şimdi allah aşkına...
  • Macbooklar ile alakalı bir durum var mi ? ben suana kadar bir düşüş fark etmedim de...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.