Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
11
Favori
70.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bilgisayar mühendisiyim sağolun düşünceniz için. Çok yardıma ihtiyacım olursa da ileri derece yabancı dilim de var.
  • Kendi bilgisayarimi guncellemek icin biraz daha bekleyecegim ama sunucuma mecbur guncelleyecegiz. Zaten ucu ucuna yetiyordu simdi birde paketi yukseltmek zorunda kalacagim ulan intel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Hocam hizmet aldığınız yerde EPYC sunucu hizmeti varsa bana kalırsa tam zamanı. Phoronix'in benchmarklarına bakabilirsiniz. İş yüklerinin %90'ında Intel Xeon'ları sirkülase ediyor. Bu performans düşüşü sonrası arada uçurum olacak. Tek soket EPYC=2soket Xeon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hocam şurada en az 8-10 arkadaşa sorunlarını çözmeleri hususunda yardım ettim. Zaten yapılan hatalar hep fix. Düzeltince sorunlar da çözülüyor(varsa). Resmen sizi korkutarak 8700K aldırmaya çalışıyor şaka gibi. 8700K hangi workstation yükünde 1800X ile aynıymış?

Hayırdır burda attığımız yorumlara cevap bulamayınca görmezden geliyorsun?

Senin kadar boş bir troll yok dünyada.
  • i3 5005u+920m benim performans hala aynı yardırıyorum gta5 de
  • Benim xeon e3 1260l v5 işlemci afalladı resmen. Şaka gibi 2ghz in üzerine çıkmıyor. Beta bios kullanıyordum bclk overclock için acaba resmi bios a dönsem düzelir mi?

Oyunlarda 1.2ghz gösteriyor şaka gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

800 TL'ye bellek aldım 3200 Mhz'de kullanıyorum

Kullanmadığınız ve hatta hayatınızda görmediğiniz sistemler hakkında ahkam kesmeyin.

Hocam tekrar merhaba. Bu AMD için gelen Windows güncellemesinin kodu hakkında bilginiz var mı? Bi kontrol etmek istiyorum. (KB23434324) gibi.
  • Genelde toplum trollerden nefret eder. Benim yazdıklarım genel olarak sağolsun forumdaki dostlarımız tarafından beğeniliyor. "Siz körler sağırlar birbirlerini ağırlar" mottosuyla birbirinizi artılayıp sonra da millete troll diyorsunuz. Şaka gibi vallahi.
  • Ben orada AMD şöyle hızlı yazmamışım ki? Sadece tek çekirdek kullandığı sanılan bazı programların çok çekirdek desteği olduğunu gösterdim sadece.

8700k benim baktığım çok çekirdek cinebench testlerinde 6 çekirdkeli 1600x ile aynı puanda 1700e yakın olsada aşağısında. Ve 1700 sadece işlemci maliyetinde bile 100 dolr ucuz şu anda amazonda.

Şöyle birşey söyleyeyim 2017 nin ortasına kadar oyun yapımcıları için en iyi oyun işlemcisi 4 çekirdekli idi. Ve hala bol miktarda 2 çekirdekli ve 4 çekirdekli (hyper threading olmayan) işlemciler devasa çoğunluğu oluşturuyordu.

2017 de bir anda 6 ve 8 çekirdekliişlemciler dahada yaygın oldular ve muhtemelen seneyede 9700k falan 8 çekirdekli olacak.

Bu durumda çekirdek sayısı fazla olan işlemcininmi geleceği daha parlak olur? Yoksa çekirdek başına performansı daha yüksek olan işlemcinin mi?
  • quote:

Genelde toplum trollerden nefret eder. Benim yazdıklarım genel olarak sağolsun forumdaki dostlarımız tarafından beğeniliyor. "Siz körler sağırlar birbirlerini ağırlar" mottosuyla birbirinizi artılayıp sonra da millete troll diyorsunuz. Şaka gibi vallahi.

%21 dedin yalan çıktı bu durumda ben mi troll oluyorum

Forumdaki dostlarımız dediğin diğer amd fanboyları ve senin yan hesapların

• quote:

Hocam şurada en az 8-10 arkadaşa sorunlarını çözmeleri hususunda yardım ettim. Zaten yapılan hatalar hep fix. Düzeltince sorunlar da çözülüyor(varsa). Resmen sizi korkutarak 8700K aldırmaya çalışıyor şaka gibi. 8700K hangi workstation yükünde 1800X ile aynıymış?

Benim ihtiyaç duyduğum kurulumu bilmeden oyun bilgisayarı önerir gibi sistem önermesi sinir bozucu açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allons-y

quote:

Benim ihtiyaç duyduğum kurulumu bilmeden oyun bilgisayarı önerir gibi sistem önermesi sinir bozucu açıkçası.

Sana şöyle anlatıyım

8700K

Masaüstü konusunda 10 puan verelim
    Oyun konusunda 10 puan verelim
    Workstation konusunda 9 puan verelim.

1800X

Masaüstü konusunda 8 puan verelim
    Oyun konusunda 7 puan verelim
    Workstation konusunda 10 puan verelim.

Ben uzun ömüre ve toplamına bakıyorum. 1800X al diyen adam yarın yeni zen serisi çıktığında sana hemen sat bunu al dicek. 8700K ise 5 yıl götürücek tercih senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Ocak 2018; 20:56:14 >

• Allons-y kullanıcısına yanıt
    AMD ile ilgili kısmı konuya genel olarak yazdığım kısım. 8700K hiç de 1700'ün gerisinde kalır değil. R7 1700 için alacağınız bellekler daha yüksek frekanslı olmalı ki Ryzen adam gibi performans versin. Yoksa 8700K compile ve render'da genel anlamda daha hızlı bir işlemci. Çoklu çekirdekte pek geri kalır yanı yok. OC yapınca da 1650-1700 aralığına çıkıyor cinebench sonucu. En ucuz anakart, en ucuz ram gibi bir kombinasyon yapmadığınız sürece arada pek bir fiyat farkı da olmuyor. Ben sabahtan akşama kadar render yapıyorum diyorsanız tamam. Aksi takdirde ne fiyat farkı ne de performans o kadar değişmiyor.

Bu arada 8700K 4.3GHz testleri(salya ve köpük çıkaranlar, ağla deyip duranlar lütfen az öteye geçsin) :

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 7 Ocak 2018; 21:2:30 >

• "%21'e varan kayıp mevcut" cümlesinden her koşulda %21 gittiğini mi anlıyorsun. Forumdaki birçok arkadaş da Reddit'teki arkadaşlar da GIMP, Photoshop, Illustrator, Handbrake, Java Compilation, Linux Kernel Compilation, Sanal Makine çalıştırma, gibi alanlarda %30'lara varan kayıp var. %21'i biz forumda da ölçtüğümüz için %21 yazdım. Yoksa o gönderdiğin videoda güncellemeler sonrası Samsung 960 Pro, %45-50 civarı yazma hızı düşüşü göstererek alelade bir SSD'nin performansına geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

quote:

Sana şöyle anlatıyım

8700K

1800X

Ben uzun ömüre ve toplamına bakıyorum. 1800X al diyen adam yarın yeni zen serisi çıktığında sana hemen sat bunu al dicek. 8700K ise 5 yıl götürücek tercih senin.

Hocam kullanımım direk çekirdek miktarına odaklı olacak ayrıca fiyat performansa odaklanıyorum ve yazdığınız iki işlemcide fiyat perfomansı iyi değil. Gene de sağolun.

• quote:

"%21'e varan kayıp mevcut" cümlesinden her koşulda %21 gittiğini mi anlıyorsun. Forumdaki birçok arkadaş da Reddit'teki arkadaşlar da GIMP, Photoshop, Illustrator, Handbrake, Java Compilation, Linux Kernel Compilation, Sanal Makine çalıştırma, gibi alanlarda %30'lara varan kayıp var. %21'i biz forumda da ölçtüğümüz için %21 yazdım. Yoksa o gönderdiğin videoda güncellemeler sonrası Samsung 960 Pro, %45-50 civarı yazma hızı düşüşü göstererek alelade bir SSD'nin performansına geliyor.

O zaman niye normal oyununu oynayan adam için ortayı yaygaraya veriyorsunuz?

1 FPS düştü diye demediğiniz kalmadı ama bana 20FPS fazladan verse nolcak göremiceksin diye savunanda sizsiniz.

Bir dediğiniz diğerini tutmuyor. Nasıl kafalar bilmiyorum

AMD Youtube kanallarına sponsor oluyordu artık sizede mi bir şeyler ateşliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

quote:

Sana şöyle anlatıyım

8700K

1800X

Hocam kullanımım direk çekirdek miktarına odaklı olacak ayrıca fiyat performansa odaklanıyorum ve yazdığınız iki işlemcide fiyat perfomansı iyi değil. Gene de sağolun.

Çekirdek olayı sizi aldatmasın. Intel 4/8 işlemcisi Ryzen 8/16 işlemcisine denk. Çekirdek işlevini yerine getirmedikten sonra olsa ne olur olmasa ne olur.

• L3 cache erişiminde devasa bir düşüş olmuş nedense.
  • Adamlar bir açığı kapatmaya çalışırken teknolojiyi 5 yıl geriye götürdüler, muhteşem.
  • quote:

L3 cache erişiminde devasa bir düşüş olmuş nedense.

aynısını söyledim diye amd şirket ortağı ilan edildim hocam ben.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.