Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
1.985
Cevap
28
Favori
128.753
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    891 Mesaj

yav fx 8350 ile kim dalga geçti alala ben de 6300 ve 8370 kullandım zamanında

FX konusunu şöyle. bu işlemciler çok çekirdek ve yüksek frekans olmasına rağmen daha az çekirdekli 3. nesil intellerde bile geriye düşmeye başladılar.

diyorum ki ilerde nasıl olsa işe yarar diye çekirdek ve çok thread olayına güvenmeyin çünkü onlar tam olarak kullanılmaya başlandığında belki 2 nesil binmiş olacak ve benchmarklarda 60 veya 144 olan eşiklerde nal toplayacaklar büyük ihtimal

aha şunu diyom ya alala

8C+8T @ 4.4ghz vs 4C+4T @ 3.2 Ghz
    https://www.youtube.com/watch?v=NESy_FDV9Lk

hadi good night

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cübbesiz Ömer -- 30 Temmuz 2019; 22:50:11 >
    |
    |
    yamaci1771 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4 tane modülü 8 çekirdek diye yutturdular, bir modül içinde 2 integer CPU cores yer alır, yani 2 adet thread gibi çalışır ama yeni nesil mimarideki thread gibi değil yine de.
    |
    |
    Cübbesiz Ömer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: scutaro

4 tane modülü 8 çekirdek diye yutturdular, bir modül içinde 2 integer CPU cores yer alır, yani 2 adet thread gibi çalışır ama yeni nesil mimarideki thread gibi değil yine de.
    10. nesil i7 vs i9 9900K benchmarkları çıksın görüşelim hepinizle bi daha
    |
    |
    Konu i7 8700K ve i9 9900K'nın ne kadar yeteceğine dönmüş, bu işlemciler kolayca ömrünü tamamlamaz merak etmeyin, yeni nesil konsollar çıkınca oyunlar daha iyi çekirdek ve thread optimizasyonuna sahip olacaktır, HT'li işlemcilerde zaten ekran kartı darboğazı olasılığı düşüktür, anca komut seti desteği eski olan ipc gücü düşük kalan eski nesil işlemci olması gerekir, BFV AC Odyssey gibi oyunlar her zaman çıkmıyor, BFVI da çıksa fazla birşey değişmeyecek neticede.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

b365
    z390

bildiklerim bunlar
    |
    |
    GUERRA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC SOKET 1151 DDR4 4400(OC) HDMI DP M.2 USB3.1 RGB WI-FI ATXhttps://www.hepsiburada.com/msi-mpg-z390-gaming-pro-carbon-ac-soket-1151-ddr4-4400-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-1-rgb-wi-fi-atx-p-HBV00000EGS66

Asus ROG Strix Z390-H Gaming Intel Z390 4266MHz DDR4https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-z390-h-gaming-intel-z390-4266mhz-ddr4-soket-1151-atx-anakart-p-HBV00000EKCEY

• Yüzbaşı
    445 Mesaj

Fiyatından dolayı ikisine tavsiye etmem, özellikle strix z390-H de iki, üçtane fan baglantısı bırakmışlar şaka gibi kart. ( ancak Strix serisinin biosu çok iyidir.)

Tavsiyem Gigabayt aorus z390-elite veya aorus z390-pro

Asus için forum ikinci el bölümünde gözat "SIFIR" Strix z390 bulursun uygun fiyata
    |
    |
    Mitran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aslında ilk tercihim aorus pro idi ama gigabyte anakartlarda sorun yaşayanlar olmuş uyumluluk güncelleme konusunda. O yüzden vazgeçtim.
    |
    |
    unconc3rn3d kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Linkini attığın anakartlar fiyatını hak etmiyor malesef. ikisi arasında Z390 GAMING PRO CARBON daha iyi ama para israfı o fiyata.

Aynı fiyat aralıgıda aorus master veya ultra alınablir amazondan, newegg gibi yerlerden.
    |
    |
    Evet maalesef öyle ama toplama sistem alacağım ve bilindik sitelerde fiyatlar bunlar. İncehesaptan almayı düşündüğüm bi sitem var inşallah tek parça gelir. :)

|
    |
    OC pek düşünmüyorum, en fazla 100-200 mhz
    |
    |
    laptoplarda 8750h ile 9750h arasinda cok fark var mi? aciklar hangisinde daha az? yapmak istedigim intelli bir pc alip hackintosh kurmak. boylece tek pc uzerinde hem windows hem macos olsun istiyorum.

ryzen 3700 ler su anda iyiler ama 8 cekirdek. bana 12 cekirdek gerekli. amd nin umrunda degil mobil platformlar. o yuzden 300 euro fark olan 8750h ile 9750h arasinda kaldim.

Orijinalden alıntı: scutaro

ryzen mimarisi ile kiyaslarsak farki nedir aciklayabilir misin?

bu arada mesajini alintiliyan arkadasa

|
    |

• Yarbay
    10416 Mesaj
    Amd tek çekirdek performansını intel seviyesine çıkardı.
    Bu yüzden amd nin çok çekirdekli işlemcilerini türlü söylemlerle gömmek saçma kaçıyor çekirdek performansı farkı yoksa çok çekirdek hertürlü avantajdır.

|
    |
    beyler i7 8700k yada 9700k işlemci alıcam da nasıl bi anakart almalıyım? overclock olmucak.anakart bütcem 700 civarı.bios update le ugrasmadan..8700k alırsam b360 z370 ler uyar mı ve 9700k alırsam sadece sorunsuz z390 mı secmem gerekir?
    |
    |

14nm+++
    10 Çekirdek
    400 Chipset
    LGA 1200 Soket

Anakart üreticileri bunu sevdi.
    |
    |

• Yüzbaşı
    267 Mesaj
    Arkadaşlar z390 pro gaming ac anakartı nasıl güncelleyebilirim. Şu anda 120 uzantılı versiyonda son sürüm 150 uzantılı. Servisi aradım bir usbyi fat32 olarak biçimlendirin, siteden dosyayı bu usbye atın, biosu flash modda başlatın ve buradan yükleyin dediler. İlk defa yapacağım için biraz endişeliyim. Biosu güncelleme ne gerek var diyebilirsiniz ama iki slot ram taktım 3200'de çalışması gerekirken 2133'te çalışıyor. Tek slotta iken 3200 çalışıyor fakat çift slotta bu frekansı göstermiyor.

XMP açtınız mı ?
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
seo paketleri
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
2,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.