Şimdi Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.004
Cevap
19
Favori
148.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim, 5.1ghz'de delid'li 4 çekirdekli i7 6700K ile aynı ısı seviyesinde olması güzel, i7 9700K delid'li olmadığı halde daha fazla ısınması lazım aslında, Intel 9. nesil işlemcilerin lehimli olacağından bahsediliyordu doğru olabilir mi.
  • RascH kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,
    Hangi anakartı kullanıyorsunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ZiveR kullanıcısına yanıt
    Msi MPG z390m gaming edge ac

• quote:

Orijinalden alıntı: RascH

Msi MPG z390m gaming edge ac
    Masaüstünde ve yük altında voltaj değerleri bende farklı oluyor. Sizde durum nedir , Cpuz Masaüstü voltajı ile yük altındaki boltaj nedir acaba ?

• Ben lehimden ötürü sıcaklık seviyesi konusunda böyle olduğunu düşünüyorum. Yük altında tabii ki 6700k kadar serin değil ama onu aratmıyor. Boşta max 40-43 derece gördüm.

• Dostlar 6700K kullanıyorum ve sistemi yenilemek istiyorum fırsat varken. 9900KF'de 420 dolar olmuş, arkadaşıma aldırabilirim gibi. Oyun tarafında baktım hala Intel önde. Sanırım çok mantıksız bir tercih olmaz? Yeni nesili beklersem de ne kadardan ve ne zaman geleceği belli değil. KF sanırım zaten iGPU olmaması dışında bir farkı yok diye gördüm. Herhalde 9900K'ya 484 dolar yerine KF almak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreandes -- 17 Temmuz 2019; 14:46:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 419$+20$ vergi ile 9900kf aldım arkadaş Amerika'dan gelirken getirecek 2500 liraya 8/16 5.0ghz işlemci. Allah bereket versin daha 5-6 yıl cpu aramam. Bu arada "kf" serileride "k" serileri gibi lehimli mi acaba herhangi bir bilgi bulamadım bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 18 Temmuz 2019; 0:36:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

10. Nesil soket değişiyor, 8/16 340 dolar, 10/20 410 dolar. HT siz modelde yok. AMD'ye sayesinde bu günleride gördük.

İntel, 9900, 9700, Z390 alanlara sağlam kazık attı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 20 Temmuz 2019; 11:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

10. Nesil soket değişiyor, 8/16 340 dolar, 10/20 410 dolar. HT siz modelde yok. AMD'ye sayesinde bu günleride gördük.

İntel, 9900, 9700, Z390 alanlara sağlam kazık attı.
    hocam bu resim için sahte diyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Diyorları yok, sahte o resim.

• 9600K veya KF yi şiddetle tavsiye ediyorum. Oyunlarda 8700K'dan bi tık daha iyi ve neredeyse yarı fiyatına. kur diplerdeyken kaçırmayın

https://www.youtube.com/watch?v=G2swBoXbj4w

KF'de dahili gpu ve fan yok bu arada bilginiz olsun. Turbosu 4.6ghz, OC ile 5ghz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 29 Temmuz 2019; 14:51:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dem10com

Selam, i9 9900K ve GIGABYTE INTEL Z390 AORUS ELITE Z390 ve CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 32GB (2x16GB) 3200 Mhz alip uzerine mac OS kurmak istiyorum. Simdiki sistemim de ayni sekilde hackintosh zaten. Dusundugum sistem icin macos tecrubesi olan var mi? Ya da su sekilde sorayim bu sectigim urunler yerine sunu al cok daha rahat edersin diyeniniz cikar mi ? Onceki notlari taradim bir tek gigabyte konusunda ben olsam almazdim diyen arkadaslar olmus. O yuzden beni yonlendirecek olan cikarsa sevinirim. Sistemde hem windows hem de macos olacak. O yuzden mac os konusunda tecrubeniz olmasa dahi fikirlerinizi yazabilirsiniz. Ekran karti 1080ti var. Oyunla hic isim olmaz sadece grafik calisacagim.

Birde sogutucusu tavsiyesi alayim mumkunse.

tesekkur ediyorum.
    slm. i9 serisi endüstriyel 3D modelleme alanları için tasarlanmış ileri seviye bir işlemci. profesyonel ev/ofis kullanıcısı için i7, oyun için f/p açısından i5 tavsiye olunur

soğutucuda noctua rakipsiz. biraz pahalı ama değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 29 Temmuz 2019; 14:51:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ADF35784A

slm. i9 serisi endüstriyel 3D modelleme alanları için tasarlanmış ileri seviye bir işlemci. profesyonel ev/ofis kullanıcısı için i7, oyun için f/p açısından i5 tavsiye olunur

soğutucuda noctua rakipsiz. biraz pahalı ama değer

Alıntıları Göster
    render i9 hem iş hem oyun için tasarlanmış bir işlemci, 3d model render işleri için üretilmiş işlemciler. Daha düşük ghz daha fazla işlemci daha cok iş yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

render i9 hem iş hem oyun için tasarlanmış bir işlemci, 3d model render işleri için üretilmiş işlemciler. Daha düşük ghz daha fazla işlemci daha cok iş yapar.

Alıntıları Göster
    oyun kısmına katılmıyorum. binlerce lirayı sokağa atmak olur 9600 KF den bile geride i9 bazı oyunlarda
    https://www.youtube.com/watch?v=GavruxewA4w

• quote:

oyun kısmına katılmıyorum. binlerce lirayı sokağa atmak olur 9600 KF den bile geride i9 bazı oyunlarda

Alıntıları Göster
    ingilizlerin bir lafı var ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

Şuanda öyle, İ5 9600kf bf 5 şuanda yüzde 80 benim işlemci yüzde 40 kullanıyor . İlerde 9600kf yetersiz kaldığında ben hala oyunumu oynamaya devam edeceğim. Yeni nesil oyunlar daha fazla çekirdek isteyecek. Ben niye i9 9900k aldım. işlemci değişti mi anakart ram bazen soğutucu bile değişiyor. İşlemci ne zaman değişir. Ekran kartını besleme yemediği zaman değişir. İkinci 2080ti bir ekran kartında bu farklar daha çok açılacak. İkitane 2080ti sli yaptığında bu fark daha da açılcak. Şimdi dersin iki tane 2080ti sli yapacak para olsam takmam. Ama öyle olmuyor işte ilerde 2 tane 2080ti yı orta seviye ekran kartları bu performansı verecek. O zamana kadar i9 9900k çöp olmayacak.

Tek çekirdek performansı artarsa işlemcilerin. O zaman işte senin hesap doğru olur. Amd hala tek çekirdekte geçemedi yakaladı. Günün sonunda benim hesap doğru olacak. Bir oyun 16 çekirdekten fazlasını istemediği sürece bu işlemci çöp olmaz. Yeni işlemciler 5.5 ghz görmediği sürece, Veya mimaride devasal farklılıklar olmadığı sürece.

i5 9600kf şu acıdan akıllıca ddr 5 li sistemler çıkar çıkmaz hemen geçmeyi düşünenler düşünebilir.

Ben hep işlemciyi iyi alırım. Hep ekran kartı takviyesi yaparım. Bu şekilde 6 sene de bir işlemci değiştirim. Önceki işlemcim ikinci nesil 5ghz gören bir işlemciydi geçen seneye kadar sorun yaşamadım. Şuanda çekirdeklerde hızlı bir artış var. O yüzden o sayı önemli bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

ingilizlerin bir lafı var ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

Şuanda öyle, İ5 9600kf bf 5 şuanda yüzde 80 benim işlemci yüzde 40 kullanıyor . İlerde 9600kf yetersiz kaldığında ben hala oyunumu oynamaya devam edeceğim. Yeni nesil oyunlar daha fazla çekirdek isteyecek. Ben niye i9 9900k aldım. işlemci değişti mi anakart ram bazen soğutucu bile değişiyor. İşlemci ne zaman değişir. Ekran kartını besleme yemediği zaman değişir. İkinci 2080ti bir ekran kartında bu farklar daha çok açılacak. İkitane 2080ti sli yaptığında bu fark daha da açılcak. Şimdi dersin iki tane 2080ti sli yapacak para olsam takmam. Ama öyle olmuyor işte ilerde 2 tane 2080ti yı orta seviye ekran kartları bu performansı verecek. O zamana kadar i9 9900k çöp olmayacak.

Tek çekirdek performansı artarsa işlemcilerin. O zaman işte senin hesap doğru olur. Amd hala tek çekirdekte geçemedi yakaladı. Günün sonunda benim hesap doğru olacak. Bir oyun 16 çekirdekten fazlasını istemediği sürece bu işlemci çöp olmaz. Yeni işlemciler 5.5 ghz görmediği sürece, Veya mimaride devasal farklılıklar olmadığı sürece.

i5 9600kf şu acıdan akıllıca ddr 5 li sistemler çıkar çıkmaz hemen geçmeyi düşünenler düşünebilir.

Ben hep işlemciyi iyi alırım. Hep ekran kartı takviyesi yaparım. Bu şekilde 6 sene de bir işlemci değiştirim. Önceki işlemcim ikinci nesil 5ghz gören bir işlemciydi geçen seneye kadar sorun yaşamadım. Şuanda çekirdeklerde hızlı bir artış var. O yüzden o sayı önemli bence.

Alıntıları Göster
    o lafı biliyorum da burda kaçırdığın 2 nokta var:

1- i5 9600KF ucuz falan değil ben outlet 1700'e buldum. zorla tutulan kura rağmen 1900 piyasa fiyatı. yazdan sonra 2'yi devirir rahat
    2- maalesef intle yeni nesil çıkardıkça eski nesileri nerflüyor. i5 9600k i7 8700k dan 1 tık daha performanslı oyunlarda

• https://www.reddit.com/r/starcitizen/comments/cj5m43/alpha_36_cpu_is_the_number_of_threads_more/

bu oyunların sayısı artacak. ps5 de gümbür gümbür 8/16 geliyor.

cidden bu işlemcileri 2 yıldan fazla kullanma planı olmayan 6/6 olmasın. ister i5 8400 olsun, isterse tepe model 5 ghzde çalışan 9600k olsun.

oyun o çekirdekleri kökleyip boğduğu müddetçe rahat oyun oynanmaz. çok uygun fiyata 6/12 alınabiliyorken onlara yönelinmeli. illaki intelin ipcsi olsun isteyenler de a) kesenin ağzını açıp 9900k alsınlar b) intelin HTli i5 çıkarmasını beklesinler

• quote:

o lafı biliyorum da burda kaçırdığın 2 nokta var:

1- i5 9600KF ucuz falan değil ben outlet 1700'e buldum. zorla tutulan kura rağmen 1900 piyasa fiyatı. yazdan sonra 2'yi devirir rahat
    2- maalesef intle yeni nesil çıkardıkça eski nesileri nerflüyor. i5 9600k i7 8700k dan 1 tık daha performanslı oyunlarda

Alıntıları Göster
    8700k hala eskimedi ki 2080ti gibi bir ekran kartını bf5 de ortalama cpu yükü yüzde 75 lerde ekran kartıda yüzde 97 de besliyor. 3080ti dı besleyecektir. Sonra artık yavaşlama devrine girecek. Ama o zamanda sen 4080ti degil de 4080 alacaksın veya 4070 alacasın. Yine işini uzun süreler yapacak. Seneye yeni çıkartığı işlemci i7 işlemcisi i9 dan hızlı olacağını düşünmüyorum. Zaten hızlı olursa 9600k 8700k daha çabuk eskiyecek. Oynadığın oyun da önemli ben bf serisini oynuyorum. şuanda bf5 işlemciyi en cok yükte bırakan oyun.

sistem gereksinimlerine bak min da i5 6600k önerilende düz i7 4790 Ben i9 9900k yı 3450tl aldım. Seneye bu fiyattan i7 alamıycam artık fiyatları da zamlanarak geliyor.

4790 ddr 3 var ve k serisi değil.
    https://www.ea.com/tr-tr/games/battlefield/battlefield-5/buy/pc-system-requirements

özetlersek 9600kf çöp olur ben üstüne 2 sene daha kullanırım. Ve 9600kf çöp olana kadarda extra performansım olur. O zamana kadarda dolar anca düşer. Yeni sisteme yine uygun bir şekilde geçerim. Benim hesabım bu şekilde i9 9900k zaten intel açıklıyor hem oyuncular hem iş istasyonu için üretik dediler. Bunu intel derken cıkıp 3d programlar için üretildi demen yanlış olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

https://www.reddit.com/r/starcitizen/comments/cj5m43/alpha_36_cpu_is_the_number_of_threads_more/

bu oyunların sayısı artacak. ps5 de gümbür gümbür 8/16 geliyor.

cidden bu işlemcileri 2 yıldan fazla kullanma planı olmayan 6/6 olmasın. ister i5 8400 olsun, isterse tepe model 5 ghzde çalışan 9600k olsun.

oyun o çekirdekleri kökleyip boğduğu müddetçe rahat oyun oynanmaz. çok uygun fiyata 6/12 alınabiliyorken onlara yönelinmeli. illaki intelin ipcsi olsun isteyenler de a) kesenin ağzını açıp 9900k alsınlar b) intelin HTli i5 çıkarmasını beklesinler

Bu yorum çok doğru, Ben aldığımda amd 9900k reakabet edecek işlemcisi yoktu. Burada atlanan şu konular var. Eğer pci ex 4.0 sart değilse yine i9 9900k alınabilir.

Çünkü AMD anakartları çok pahalı ve fan var. O fan bozulursa oraya fan tuturcanda veya uygun fan takacaksında insan bunları düşünüyor. Çünkü 8/16 bir işlemci aldın mı uzun süre kullanacaksın. fanların tozdan ses yaptığını biliyoruz hele küçük fanların. Bunu kafaya takan yoksa direk amd alsın.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    aga anlatamadım galiba 9900k iyi oyun oynatır oynatmasına da daha şimdiden i5'in gerisinde. kafadan 2-0 geride başlamak gibi maça öyle senin dediğin gibi ileride bi avantajı falan olmaz bunun çünkü çekirdek fazla da olsa yeni komut setlerini ve yazılım nerflerini yok sayıyorsun. sorry amaç pure oyunsa çok büyük hata olmuş
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.