Şimdi Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.004
Cevap
19
Favori
148.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim hocam. Firmware güncellemesinide chipset güncellemesinden önce aldım ve oda sıkıntı çıkarmadı windowsda güncel ama sizin soruna biraz baktım , bu güncellemeleri alıp Cpu-z ve Core-Temp gibi programları kullanamayanlarda var ve yaptıkları overclockla ilgili sıkıntılar olduğunu söyleyen çok 5ghz çekselerde 3,6ghz gibi def gözükmekteymiş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

Rica ederim hocam. Firmware güncellemesinide chipset güncellemesinden önce aldım ve oda sıkıntı çıkarmadı windowsda güncel ama sizin soruna biraz baktım , bu güncellemeleri alıp Cpu-z ve Core-Temp gibi programları kullanamayanlarda var ve yaptıkları overclockla ilgili sıkıntılar olduğunu söyleyen çok 5ghz çekselerde 3,6ghz gibi def gözükmekteymiş .
    Valla aynı sorun ya, ama dün overclock denemesi yaptım ama düzgün çalışıyor çok şükür. Dediğiniz gibi tamamen cipsetle ilgili çünkü, Ben cipseti yükleyemedim tekrar ve en son discord ve bazı programları pc açmıyordu. Bildiğin hantallaştı.
    windows aramada klavye çalışmıyordu ama mouse ile kopyala yapıştır çalışıyordu. Yinede baktığınız için teşekkür ederim umarım bazı arkadaşların işine yarar benim gibi format atmak zorunda kalmazlar.

• düzeldiğine sevindim ama format kötü olmuş , aslında en stabil hali yakalandığında güncellememek lazım ama oda olmuyor ben hemen indirip kuruyorum bi gazla neyse hocam rica ederim kolay gelsin. bu arada bios güncellemesi çıktı bilginiz olsun , -3 derece bir ısı kaybı var şuan gözlenmediğim 9900K 5ghz için
  • merhabalar. 9900kf işlemci aldım fakat anakart seçiminde çok kararsızım. msi z390 ace msi z390 gamin pro carbon. asus z390 strix e gigbyte z390 aorus master ne alsam bilemiyorum. akran kartım gigabyte 2080.
  • 9900ks ye ufak bir oc denemesi.
    https://valid.x86.fr/4901ux

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 30 Mayıs 2020; 23:14:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • i9 9900k gecenlerde obs den yayın yaparak işlemcinin 100 de 100 çalıştığını gördüm. Normalde sistemim yüzde min 25 ortalama 60 max 70 görürdü son zamanlarda 100 de 100 cıkıyor ram kullanımda 16 gb kullandığını görüyorum oyunlarda eskiden böyle değildi. Windwosdan bazı şeyleri kapatım ortalama 70 lerde bböyle bir sorun yaşayan var mı veya çözümü bilen Anakartım asus z390 maximus hero herşey güncel
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Asus'un rog serisi için yayınladığı bios-15.02 de sistem boştayken belirli aralıklarla fanları hızlandırma sorunu vardı. Fan profilleri sessizdeyken oluyor genelde işlemci kullanımıyla ilgili bir sorunda olabilir destek formunda problem yaşayanlar vardı (bende dahil). Bunun dışında OBS sorunu, bellek taşması CPU kullanımı gibi sorunlar NVIDIA fix listesine düşüyor sıkça.
    Bu arada geçtiğimiz aralık ve mayıs ayında yayınlanan ( hangisi tam olarak emin degilim ) ME-Firmwareler sonrası, sessizce işlemcinin frekans skalası güncellenmiş farkeden oldumu bilmiyorum.
    9700K max turbo-boost frekansı 1-core dan 3-core'a güncellenmiş artık 3-core 4.9GHZ, 5-core 4.7GHZ 8-core 4.6GHZ çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unconc3rn3d

Asus'un rog serisi için yayınladığı bios-15.02 de sistem boştayken belirli aralıklarla fanları hızlandırma sorunu vardı. Fan profilleri sessizdeyken oluyor genelde işlemci kullanımıyla ilgili bir sorunda olabilir destek formunda problem yaşayanlar vardı (bende dahil). Bunun dışında OBS sorunu, bellek taşması CPU kullanımı gibi sorunlar NVIDIA fix listesine düşüyor sıkça.
    Bu arada geçtiğimiz aralık ve mayıs ayında yayınlanan ( hangisi tam olarak emin degilim ) ME-Firmwareler sonrası, sessizce işlemcinin frekans skalası güncellenmiş farkeden oldumu bilmiyorum.
    9700K max turbo-boost frekansı 1-core dan 3-core'a güncellenmiş artık 3-core 4.9GHZ, 5-core 4.7GHZ 8-core 4.6GHZ çalışıyor.
    Bilgi için teşekkürler sanırım nvidia ile ilgili bir durum o zaman. i9 da öyle b,r güncelleme yapabilirler gibi geliyor. Tüm çekirdekler yaz ayında gözü kapalı hava soğutmada 4.9 olabiliyor.

• S.a beyler elimde Z390 Tomahawk var i9 9900k var ama bütün cor lar stabil 5.0 da iken ara da 3.6 ya yada 4.6 ya düşüyor mosfet 103 dereceleri görüyor yok mu bunu bir ayarı MSI Kendi sitesindeki OC ayarlarını yapıyorum ban bu konuda destek verebilecek var mı 1.320v veriyorum işlemciye stres testlerin de hiç hata ile karşılaşmadım ama genl de testin ilk 10 dakikasın dan sonra 3.6-4.6 ghz lere düşüyor 5.0 dan sıcak lık max 80 işlemci ve çekirdekleri stres testin de tüm sitem özelliklerim 32gb ram 3200mhz PSU 1000w Corsair RM1000 asus 2070 Süper Lütfen yardım edin çıldırıcam oyunlar da ara da shuttering oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

9900ks ye ufak bir oc denemesi.
    https://valid.x86.fr/4901ux

Hocam 3 tane Maximus 12 Extreme ler, 10700K lar vs Allah daha cok versin.kac tane sistem kullanıyorsunuz somrası ayıp...

• arkadaşlar kf demi ks demi i-gpu yoktu ?
  • KF de yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

KF nin i9 10900 ü vede i7 10700 zü çıkarmı acaba ?

araştırdım cevabı buldum amazonda var ama ülkemize ne zman gelir bilinmez tabi.
    https://www.amazon.it/s?k=Intel+Core+i9-10900K&tag=linustechti0b-21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 29 Haziran 2020; 6:23:44 >
  • onlar çok geç geliyor tarihini bilmiyorum.
  • Selamlar, eminim daha önce sorulmuştur ama internette net bir bilgi bulamadım. Anladığım kadarıyla b365 ve z390 hariç güncellemesiz 9. nesil destekleyen anakart yok. Ve yabancı forumlarda yazana göre bazı kartları 9. nesil desteklemesi için 8. nesil bir işlemciyle güncellemek gerekiyormuş. Ben 9600K alacağım, MSI B360-a Pro gibi bir kart alsam bunu elimde başka işlemci olmadan 9. nesil destekleyecek şekilde güncelleyebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Selamlar, eminim daha önce sorulmuştur ama internette net bir bilgi bulamadım. Anladığım kadarıyla b365 ve z390 hariç güncellemesiz 9. nesil destekleyen anakart yok. Ve yabancı forumlarda yazana göre bazı kartları 9. nesil desteklemesi için 8. nesil bir işlemciyle güncellemek gerekiyormuş. Ben 9600K alacağım, MSI B360-a Pro gibi bir kart alsam bunu elimde başka işlemci olmadan 9. nesil destekleyecek şekilde güncelleyebilir miyim?

3 uncu ya da 4. Bios da Latest 9 CPU diyor.Yalnız 6 cekirdek 6 izlek 9600K bu saatten sonra ben almazdım.

8700 alın,8700K alın 2. El daha iyi bence...

• huso kullanıcısına yanıt

Söylediğiniz işlemciler bütçenin çok üstünde ve böyle ürünlerde ikinci el tercih etmiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Söylediğiniz işlemciler bütçenin çok üstünde ve böyle ürünlerde ikinci el tercih etmiyorum...

O zaman tavsiyem Anakartınız yoksa almayın.

600e H410 700 e B460 Anakartlar var.1600 e de İ5 10400F satılıyor.Hem 9600K ile aynı paraya ya da daha ucuza gelir.Hem de 9600K gibi 6/6 Demode bir islemci almamıs olursunuz.

Sahsi dusuncem 9. Nesilde alınacak tek islemci 9900K/KS dir.Zorlarsan 8700/K ve 9700K eklenebilir.Ki 9900K/KS de 4300-5000TL fiyatıyla asla alınmaz.

• huso kullanıcısına yanıt

Çok fazla nüans var, anladığım kadarıyla Intel'de kafa rahat bir şeyler almak için yüksek bütçe gerekiyor, sanırım 3600X olacak.

• Z390 Aorus Master aldım. Ancak RGB Fusion ve diğer uygulamarı tam bir rezalet. Gskill TZ Neo ramlerimi görmüyor RGB Fusion. Ayrıca Bios ekranı çok karışık geldi işlemciye o.c denemesinde bulunamadım. 9900K işlemcim var 5ghz kullanmayı planlıyorum. Sizlerden ricam hangi ayarda 5ghz ile stabil kullanabiliyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.