Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
1.968
Cevap
30
Favori
126.956
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1662 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

HWmonitordeki voltaj değeriniz sanırım doğru değil nerdeyse 1.5v vermişsiniz :)

yukarıdaki arkadaşın da verdiği voltaj değerine göre sıcaklık değeri normal görünüyor ayrıca işlemciden 200w çekmiş. siz 177w çekmişsiniz.

yine de hava soğutma için güzel değerler

işlemciye acı çektirmek istiyorsanız prime95 small fft testine beklerim 250w çekiyor işlemciden :)

Alıntıları Göster
    Kendi otomatik veriyor. Anlık verip düşüyor olabilir. sıcaklıkların pek yanlış olduğunu düşünmüyorum. Ben program dan 5.0 yapıyorum. Voltaj değişiyor devamlı.

2500k var ben yine onu 5.1 ghz kullanıyordum. Yine forumdaki arkadaşlara göre soğuk çalışıyordu. Monuel voltaj veriyordum. Sanırım Benim odadan kaynaklı birde kasadaki fan sayısından.
    |
    |

• Yarbay
    18042 Mesaj
    Arkadaşlar i5 6600'le kullandığım MSI H170 GAMING M3 INTEL H170 anakartı 9600'le de kullanabilir miyim?
    Kafamı karıştıran şu, Intel'in sitesinden bakıyorum iki işlemci de LGA 1151 soket gözüküyor.
    Ama Intel sık sık soket değiştirmesiyle bilinen bir firma, hatta insanlar 3 nesildir aynı soketi kullanıyor Ryzenlar diye AMD'yi övüyor. Bu işlemciler aynı soketse Intel 4 nesildir aynı soketi kullanıyor anlamına geliyor ama pek sanmıyorum. Dediğim gibi Intel'in sitesinde soketler aynı gözüküyor ama.

Alışveriş sitelerinde 8. ve 9. nesle LGA1151v2 yazmışlar, fark bu mu? Yani benim anakart en son 7. nesille uyumlu, 8 ve 9'da LGA 1151 değil farklı bir soket olan LGA1151v2 mi kullanıldı?
    Teknolojik Maniac

Gigabyte Z390 serisi anakartlar için yeni bios güncellemesi olan F9 sürümünü yayınladı. Bilginiz olsun

* Yeni Bios Arayüzü

* 9900KS desteği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Intel i7 9700K *** Gigabyte Z390 Aorus Elite *** Msi RTX2070 Gaming Z 8GB OC *** Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 *** NZXT H500i Siyah Mavi Usb 3.1 *** Corsair Hydro H100i PRO RGB 240mm Sıvı Soğutucu *** FSP HYDRO G 750W 80 Plus Gold Tam Modüler *** Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe *** Samsung LC24FG73 23.5" 1920x1080 1ms 144Hz Curved VA *** Asus ROG Pugio 7200 DPI Aura Sync RGB Optik Gaming Mouse *** Asus ROG Strix Flare Aura Sync RGB Cherry MX Red Switch Mekanik Türkçe Q Gaming Klavye *** SteelSeries QcK Prism Cloth XL Rgb Mousepad *** WD My Passport 2TB 2.5" USB 3.0 Mavi Taşınabilir Disk
    SAMSUNG Galaxy Note Fan Edition
  • Binbaşı
    1662 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AnExIeTy

Gigabyte Z390 serisi anakartlar için yeni bios güncellemesi olan F9 sürümünü yayınladı. Bilginiz olsun

* Yeni Bios Arayüzü

* 9900KS desteği

asusa günceleme geleli baya oldu...
    Teknolojik Maniac

Sanırım bios arayüzünü değiştirdikleri için biraz gecikmiş olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MC.CYBER_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 9700K *** Gigabyte Z390 Aorus Elite *** Msi RTX2070 Gaming Z 8GB OC *** Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 *** NZXT H500i Siyah Mavi Usb 3.1 *** Corsair Hydro H100i PRO RGB 240mm Sıvı Soğutucu *** FSP HYDRO G 750W 80 Plus Gold Tam Modüler *** Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe *** Samsung LC24FG73 23.5" 1920x1080 1ms 144Hz Curved VA *** Asus ROG Pugio 7200 DPI Aura Sync RGB Optik Gaming Mouse *** Asus ROG Strix Flare Aura Sync RGB Cherry MX Red Switch Mekanik Türkçe Q Gaming Klavye *** SteelSeries QcK Prism Cloth XL Rgb Mousepad *** WD My Passport 2TB 2.5" USB 3.0 Mavi Taşınabilir Disk
  • Yarbay
    13076 Mesaj

F9 sürümüne geçtim, ama i7 8700K'dan ileride geçersem bu i9 9900K yerine, komple sistem değişikliği 10nm veya 7nm CPU olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scutaro -- 9 Kasım 2019; 10:41:4 >
    |
    |
    AnExIeTy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    Jack Rabbit Slims kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 2600 4,05GHz@1.34375v || Arctic Freezer 34 eSports DUO || ASRock B450 Pro4 P3.85 BIOS || MSI Nvidia GeForce GT 1030 AERO ITX OC || Adata DDR4 16GB(2x8GB) 3200MHz XPG SPECTRIX D60G RGB Hynix CJR Ram@3466MHz,CL15 || Samsung 970 Evo Plus 250GB NVMe M.2 SSD || Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB 7200RPM 64MB Cache SATA 3 6.0GB/s HDD || Aerocool Cylon 500W 80 Plus RGB Kasa /w 3x Arctic P12 PWM PST,1x Silverstone FW121 SST
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Teknolojik Maniac

Tabii ki o da yapılabilir

Ben ise söyle düşünüyorum 9700k yetmediği, darboğaz yaptığı, cpu usage %100 olup işlemci tıkanıncaya kadar kullanıp o zaman 9900ks ya da iyisi ne çıkarsa (z390 destekli) en üst işlemciye geçip yeni nvidia rtx kartlara geçmeyi ve sitemi en az 3 - 4 yıl daha ileri taşımayı düşünüyorum.

*Ne de olsa 9700k gibi 8*8, ht olmayan çöp işlemciyi alarak baştan hata yaptık boşuna para verdik kendimi salak gibi hissediyorum bu forumda. Paramızla rezil olduk almadık 3600 3700 gibi kaliteli 2. elde değerini koruyan, stabil, sistemi taşıyan bir işlemci. Kaç yıldır burayı takip ediyorum ilk defa bu kadar bir markanın tarafını tutan, babasının malı gibi reklamını yapan, kendi aldığı işlemcisini kullanmayanları salak yerine koyan yorumları görmeye başladım!

Yaptık baştan hata ne yapalım! Satarım bunu alırım en az 8*16 işlemci hala daha 8*16 aldın salak mısınız oyunlar 12*24 istiyor malsınız intele para veriyorsunuz diyenlere de Amd alacak kadar zengin değilim, benim için 5 fps bile önemli, stabilite önemli, tak çalıştır frekans arttır keyfine varmak önemli. Yok voltaj arttır-azalt yok ram frekans beğendir diye strese sıkıntıya giremem.

Burada Amd alan herkes gibi render, twitch, yayın, arkaplan da 10 tane işlem yapmıyorum. Açıyorum oyunu keyfine varıp stres atıyorum. Eğer o kadar para verip strese gireceksem memnun olmayacaksam sorunlarla uğraşıp duracaksam parçalarım o pc yi.

Biraz uzun oldu kusura bakma yeri gelmişken söylemek istedim. Kimseyle polemiğe girme derdim amacım yok. Zamanı gelir Amd veya Gpu performansı ve sorunları düzelir o zaman Amd alırım hiçbir firma babamın malı değil para veriyoruz o kadar karşılığını beklerim.

Neyse iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnExIeTy -- 9 Kasım 2019; 12:1:19 >
    |
    |
    scutaro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    13076 Mesaj

İşlemciniz aslında kötü değil, bakmayın o 8c/8t işlemci işe yaramaz diyenlere, kullanmadıkları işlemci hakkında konuşanlar çok, kendi kullandıkları AMD işlemciler ile videolu oyun benchmark'ları yapsınlar karşılaştıralım ve görelim, 27" 2K ekrana geçerseniz cpu usage olarak kullanım süresini daha da uzatırsınız, ileride HT'li ikinci el i9 9900K'ya geçebilirsiniz ama aynı mimari için bence değmez, dahili bileşen işlemci bölümü çöp olmuş durumda şu anda, bir yabancı donanım inceleme sitelerine bakıyorum bir de dh'e, bilgi içerme yerine boş konuşmalar, tartışmalar içeren çocukça konular açılıyor durmadan, yabancılar türkçe bilip okusalar alay konusu olurlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scutaro -- 9 Kasım 2019; 12:49:11 >
    |
    |
    AnExIeTy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
google reklamları
Masal
SEO
instagram takipçi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,295
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.