Şimdi Ara

Intel 10. Nesil Beklenir Mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 14 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dikenlikaktüs (14 mesaj) asko56 (5 mesaj) Lana-Del-Rey (5 mesaj) DH | equ* (4 mesaj) L.J (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (35 mesaj) Mobil (8 mesaj) Mini (3 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Intel 10. Nesil Beklenir Mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    şuan i5 8400 ile gtx 1080 1080p 144hz de kullanıyorum. bazı oyunlarda işlemci kullanımı 100 oluyor ve bazı oyunlarda minik minik takılmalar oluyor(uzun süreli değil milisaniyelik diyebiliriz). şimdi ryzen 3. nesil çıkış yapıcak. ryzen 3.nesil mi almak mantıklı yoksa intel 10. nesil mi almak mantıklı ? fazla masraf çıkartmadan hangisi mantıklı olur ? ryzen 3. nesil gtx 1080 i 1080p de besler mi sıkıntı çıkar mı ?

|
    |
  • Acele etme bir süre daha kullanmaya devam et. 8/9 I5K tıkanıyor diyen farklı bir dünyada yaşıyor olabilir. Ben 5ghz gündelikte kullanıyorum, evet BF 5'de %100'e vuruyor ama FPS devamlı +140 ve stutter söz konusu değil.

Ryzen alsan %50 kullanımla zarzor 90 FPS alsan daha mı iyi
    i5 8500'ü o anda tahmini olarak düşünmeden örnek verdim, benim anlatmak istediğim işinize gelmiyor da ondan, 8 threat olduğundan i7 9700K için bile alınmaz diyen sizlersiniz, i9 9900K ile oyun performansı nerdeyse aynıdır, onu bile çöp işlemci yaptınız kimin anlamadığı belli oluyor, asıl çöp olan ilk ve ikinci nesil ryzen'lardır, forumda ikinci elde 1700 TL'ye 2700X satılıyor, 1750-2000TL arası hemde delidli i7 8700K var ve ikinci nesil ryzen'ların hepsini 1080p'de devirir, 7 temmuzu merakla bekliyorum.
    intel i5 lere hyperthreading getirmediği sürece dönmez bence koskoca i5 9600k tıkanıyor diyenler var. bende i5 8400 var bfv 100 işlemci kullanımı var.
    ben sistemi geçen sene aldım ilk oynadığım oyun witcher 3 oldu o zaman çok iyi gidiyordu ne microstutter denen şey vardı ne de başka bir şey şimdi 1.5 sene geçti bu microstutter denen şeyler çıktı. windows ile alakalı olabilir mi ?
    Masraf cikartmadan bu isi cozmenin tek yolu 8700k almaktir. Yoksa elindekini satacaksin da sistem alacaksin da ohoo.
    intel savunan arkadaşları dikkate almayın artık 6/6 yeterli degil bunu kör bile anladı artık

artık 10.nesil ile birlikte min i3 6/6 olmalı i5 8/8 ve i7 8/16 i9 10/20 olmalı

bu degişiklik ve yeni nesil anakartlarla en az 3 seri gitmesi aynı anakarta amd gibi 3 seri intel işlemcisi çıkması lazım

açıklar kapatılmalı daha stabil olması gerek yoksa gene 14 nm ile bu iş yürümez aynı 2.nesilden 7.nesile kadar aynı işlemci mhz yükseltip sattı şimdide daha beter aynı nm aynı 1151 çipset mhz yükseltip sattılar ki gidip z170 ankarta 8700k 9900k takanları unutmamak gerekiyor
    4790k 8400e eşdeğer bir işlemci hatta ac odysseyde daha iyi frametime çıkarıyor. niye bu örneği veriyorum çünkü herkes "oyun bozuk yeaa" demeyi seviyor ama işin gerçeği sıkıntı 6 threadde. her ne kadar 8400ün 6/6sı 4790knın 4/8ine eşit olsa da yükün dağılacağı 8 thread olması oyunun daha rahat çalışmasını sağlıyor. 4790kda çok daha az stutter olması neden 8400 9600k 8600k gibi işlemcilerin oyunlar için artık seçilmemesi gerektiğini kanıtlıyor

2015'de çıkmış hatta 2015'i geçtim, 2011'de çıkmış 4/8 bir i7 bile daha stabil frametime çıkarabiliyorsa bırakın suçlu oyun değil de 6 tane threadciği olan i5ler olsun

---

@dikenlikaktüs, novigradda düşmesi çok normal, işlemcinin nefesi oraya yetmiyor maalesef

ben de aynı işlemcideyim, biliyorsun. :D
  • Kurmay Yarbay
    11545 Mesaj

artık intel dikiş tutmaz amd bu sezonun galibi artık intel çok köklü degişiklige gitmesi gerekiyor
  • Yüzbaşı
    734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

intel i5 lere hyperthreading getirmediği sürece dönmez bence koskoca i5 9600k tıkanıyor diyenler var. bende i5 8400 var bfv 100 işlemci kullanımı var.
    ben sistemi geçen sene aldım ilk oynadığım oyun witcher 3 oldu o zaman çok iyi gidiyordu ne microstutter denen şey vardı ne de başka bir şey şimdi 1.5 sene geçti bu microstutter denen şeyler çıktı. windows ile alakalı olabilir mi ?
    |
    |
    asko56 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    271 Mesaj
    Yanlış okumadım değil mi?Testleri daha tam olarak çıkmamış ryzenler ve daha piyasada olmayan Intel onuncu nesil işlemciler.bunlarin hangisini almak daha mantıklı olur diye soruyorsunuz.

Bu acele ve panik niye.elinde bir sistem var.oyna oyununu.islemciler çıkınca testlere ve yorumlara bakıp bir karar verirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7966 Mesaj

Kisa vadede yapacaginiz her yatirim mantikli olmaz. Simdilik idare edin, sene sonunda urunleri gorunce karsilastirir karar verirsiniz.
    |
    |
    dikenlikaktüs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12548 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dikenlikaktüs

Acele etme bir süre daha kullanmaya devam et. 8/9 I5K tıkanıyor diyen farklı bir dünyada yaşıyor olabilir. Ben 5ghz gündelikte kullanıyorum, evet BF 5'de %100'e vuruyor ama FPS devamlı +140 ve stutter söz konusu değil.

Ryzen alsan %50 kullanımla zarzor 90 FPS alsan daha mı iyi

• Yüzbaşı
    734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

i5 8400 neden stutter yapıyor olabilir ?
    ryzen için tamam intel kadar fps alamazsın ama uzun vadede stutter falan yaşamassın diyorlar ?
    |
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12548 Mesaj
    quote:

i5 8400 neden stutter yapıyor olabilir ?
    ryzen için tamam intel kadar fps alamazsın ama uzun vadede stutter falan yaşamassın diyorlar ?
    8400 ben de kullandım o zamanlar bf5 yoktu bf1 oynuyordum 1070 vardı az ayar kısıp sürekli +120 fps ve akıcı oynuyordum, 2 çekirdek işlemci mi bu stutter yapsın?
  • Yarbay
    13001 Mesaj
    Masraf cikartmadan bu isi cozmenin tek yolu 8700k almaktir. Yoksa elindekini satacaksin da sistem alacaksin da ohoo.
  • Yüzbaşı
    734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

bf1 de zaten stutter yaşamıyorum bfv de yaşıyorum bir de witcher 3 de yaşıyorum witcher 3 de 1.5 sene sonra stutter yapmaya başladı. sistemi aldığımda böyle bir şey yoktu witcher 3 de windows 10 güncellemelerinden dolayı olabilir mi ?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

peki şimdi ben i7 8700k alıp taksam ryzen 3.nesilin beni götüreceği kadar götürebilir mi ? stutter falan yapmadan ?
    |
    |
    L.J kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13001 Mesaj

Ryzen 3. nesilde ne alacaginiza bagli. 3600 falan alacaksaniz cok bir fark olmaz.
    Ama 8700k fiyati yuksek maalesef.
    |
    |
    dikenlikaktüs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12548 Mesaj
    quote:

bf1 de zaten stutter yaşamıyorum bfv de yaşıyorum bir de witcher 3 de yaşıyorum witcher 3 de 1.5 sene sonra stutter yapmaya başladı. sistemi aldığımda böyle bir şey yoktu witcher 3 de windows 10 güncellemelerinden dolayı olabilir mi ?
    Bence senin sistemde başka bir problem var, eğer ramler 2x8 ve ekran kartı da yeterli ise stutter yaşaman söz konusu değil tabii hdd'nin de sağlam olduğunu varsayıyorum. Yazılımsal problem de olabilir, orn crack win ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 30 Haziran 2019; 16:28:30 >
  • Yüzbaşı
    734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

windows crackli değil ramler 2x8 2666mhz de çalışıyor ekran kartı gtx 1080. hdd sıfır aldım bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. yalnız ekran kartı çok ısınıyor 1911mhz de başlıyor 1890 lara iniyor 83 derece kadar oluyor ekran kartının macununu değiştirecem en kısa zamanda. witcher 3 1.5 sene sonra stutter yapmaya başladı dediğim gibi sistemi aldığım zaman böyle bir şey yoktu.
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    11545 Mesaj

intel savunan arkadaşları dikkate almayın artık 6/6 yeterli degil bunu kör bile anladı artık

artık 10.nesil ile birlikte min i3 6/6 olmalı i5 8/8 ve i7 8/16 i9 10/20 olmalı

bu degişiklik ve yeni nesil anakartlarla en az 3 seri gitmesi aynı anakarta amd gibi 3 seri intel işlemcisi çıkması lazım

açıklar kapatılmalı daha stabil olması gerek yoksa gene 14 nm ile bu iş yürümez aynı 2.nesilden 7.nesile kadar aynı işlemci mhz yükseltip sattı şimdide daha beter aynı nm aynı 1151 çipset mhz yükseltip sattılar ki gidip z170 ankarta 8700k 9900k takanları unutmamak gerekiyor
    |
    |
    Bahsedilenler: dikenlikaktüs
  • Yarbay
    4692 Mesaj
    ( Aynı sokete yeni işlemci bekleyen intel kullanıcısı temsili )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 30 Haziran 2019; 17:0:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    440 Mesaj
    Artık AMD'ye yönelmen senin için daha iyi olur.
    |
    |
  • Yarbay
    14256 Mesaj
    Sorun sizin sistemde, The Witcher 3 ultra detaylarda çok akıcı oynanıyor.

İlginç yorumlar var, i5 8400, 8500K, 9600K kullanmadan neredeyse ellerindeki sistemi sattırıp kullanıcıları zarar ettirecekler, önce i5 8500K incelemelerini bir araştırın oc değerlerine bakın ondan sonra yorum yapın, i5 8400'den ucuzlayınca i9 9900K'ya geçilir güzel bir şekilde anakart uygunsa, kimse Intel'i savunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scutaro -- 30 Haziran 2019; 19:12:18 >
  • Kurmay Yarbay
    11545 Mesaj

olmayan i5 8500k işlemcisi ile iyi rüyalar ve 2.elde intel diye sıfırından pahalıya satılan işlemci için konuşmak zaten bu iş den anlamadıgınızı gösteriyor
    |
    |
    scutaro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12548 Mesaj
    quote:

windows crackli değil ramler 2x8 2666mhz de çalışıyor ekran kartı gtx 1080. hdd sıfır aldım bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. yalnız ekran kartı çok ısınıyor 1911mhz de başlıyor 1890 lara iniyor 83 derece kadar oluyor ekran kartının macununu değiştirecem en kısa zamanda. witcher 3 1.5 sene sonra stutter yapmaya başladı dediğim gibi sistemi aldığım zaman böyle bir şey yoktu.
    Sizinle aynı zamanlarda 1e1 aynı sistemi aldırdığım bir arkadaşım daha var, 8400 B360 2X8 1070 kullanıyor ona bi sorayım onda da öyle bir problem varsa doğrudur.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.