Şimdi Ara

İnsanlar midye dolmadan nasıl para kazanıyor ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
8
Favori
27.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim burda kovayla satıyordu bi amca ben çocuktum biraz büyüdüm araba aldı arabada satıyordu arabayı sattı dükkan açtı dükkanda satıyordu sanırım lokanta açmış şimdide lokantası var eyüp taraflarında öyle duyduk arkadaşlarla ama hiç gitmedik bu midyeyi canım çekiyor ama bir okadarda tiksiniyorum ama tiksindiğiniz şeyleri yemek zorunda kalabilirsiniz açlıktan ölmemek için askerde eğer özel birliklerde iseniz eğitim alırken bolca kurbağa yılan çiyan ne b*k varsa yediriyorlar onları yiyeceğime şu pis yerlerde yapılan midyeyi yerim daha iyi.
  • bi tane arkadaş zoruyla yedim kusmamak için zor tuttum kendini böğürcektim oracıkta midye eti sümük gibi bişey zaten o kadar et dönerler dürümler varken işim olmaz bunlarla
  • bir sorun yok her türlü yerinn
  • quote:

Orijinalden alıntı: virus14

ankarada istanbulda 50kr hep tanesi siz baya ucuza alıyorsunuz herhalde.gece gece canımda çekti

2 gün önce 20 tlye 170 tane aldık,arkamızda müşteri olmasa komple tezgahı vericekti
  • quote:

Orijinalden alıntı: +18

quote:

Orijinalden alıntı: niksaçmabişeybence

midyeler zıçamıyomuş içinde biriktiriyomuş.afiyet olsun size

Pis olan şeyler her zaman daha lezzetlidir. Ayrıca adette görüyolar.

Guzel kardesim bal da arinin dışkısıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecenin sesi 101 -- 21 Kasım 2011; 13:43:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

izmirde 70 tanesini 5 tl den aldım
    küçük parktaki kafelerin üstündeki sokakta dükkan var. barların olduğu sokağın orda

Ne güzel İzmir'de ucuz ya.Istanbul'da tanesi 50kuruş.ufaklar 25,35,40 kuruş diye değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChelseaSmile

quote:

Orijinalden alıntı: virus14

ankarada istanbulda 50kr hep tanesi siz baya ucuza alıyorsunuz herhalde.gece gece canımda çekti

2 gün önce 20 tlye 170 tane aldık,arkamızda müşteri olmasa komple tezgahı vericekti

Oha tanesi 11 kuruşa denk geliyor. Ben geçen burada tanesine en fazla 25krş verilebilecek midyeye 50krş verdim çünkü başka şansım yoktu

• quote:

Orijinalden alıntı: Love ya

quote:

quote:

Guzel kardesim bal da arinin dışkısıdır

Niye yalan atıyon olum o topladığı poleni salyasıyla bal haline getiriyor dışkı değil
    bu arada midyenin pis olduğuna adım kadar eminim ama 1 tepsi koysanız affetmem :D sigaradan iyidir.
  • Lanet olsun haram ve pis bir canlı ama üzerine o limonu sıkıp yiyince insan kendinden ğeçip 40 kadar midyeyi hunharca mideye gönderebiliyor....
  • Pis, sağlıksız olan şeyler nedense çok lezzetli oluyor. Bir de nedense temiz ortamda değil salaş ortamlarda yenilen şeyler, yapılan sohbetler daha güzel geliyor insana.

Ayrıca midyeye verdiğiniz paraların pkk'ya gitme ihtimali de yüksektir.
  • Hayatta yemem para kazanma konusuna gelince vergi yok muhasebe yok kira yok fatura yok bir tezgah ve iyi bir mekanda durmak yetiyor asgari maaştan fazla para kazandıkları garanti.
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çerkes89 -- 21 Kasım 2011; 14:27:42 >
  • Tanesini 50 kuruştan satıyorlar..

İzmirli arkadaşlar, İstanbula gönderebilme şansınız yok mu ya? Komisyonunu veririz
  • quote:

Orijinalden alıntı: comm

Eğer Hanefi'yseniz midye'nin domuz etinden farkı yoktur yani haramdır diğer mezheplerde helaldir

önce bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim

hak mezhepler arasında itikatte(inanç) fark olmaz birisi haram dediyse öbüründede haramdır.fark ictihatte(uygulama) olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: aemless

quote:

Orijinalden alıntı: comm

Eğer Hanefi'yseniz midye'nin domuz etinden farkı yoktur yani haramdır diğer mezheplerde helaldir

önce bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim

hak mezhepler arasında itikatte(inanç) fark olmaz birisi haram dediyse öbüründede haramdır.fark ictihatte(uygulama) olur

Kimin bilgi sahibi olmadığı belli oluyor Ayrıca evde 4 mezheple ilgili kaynak kitapta var.

Mâlikî mezhebi hiçbir deniz hayvanını istisna kılmazken, Hanbelî mezhebi yılan balığını habis saydığı için; Şâfiî mezhebi de kurbağa, yengeç ve timsah gibi hem denizde, hem de karada yaşayabilen hayvanların etinin yenilmesini haram olarak vasıflandırmaktadır.
    Hanefî mezhebine göre ise, balık sûretinde olmayan deniz hayvanlarının etlerini yemek haramdır. Buna göre, daima suda yaşayan, suda barınan hayvanlardan her çeşit balık eti yenebilir. Kalkan balığı, sazan balığı, yunus balığı, yılan balığı bu kabildendir. Fakat, diğer su hayvanları caiz değildir. Midye, istiridye, istakoz ve yengeç gibi hayvanların yenilmesi helâl olarak kabul edilmemektedir, haram sayılmaktadır.3

Bu esaslara göre, midye, istiridye gibi deniz hayvanları Şâfiî, Mâlikî ve Hanbeli mezheplerine göre yenebilirken, Hanefî mezhebine göre yenilmemektedir. Hanefî mezhebinin haram saymasının sebebi, bu çeşit hayvanları gerek görünüş, gerekse yenen kısımları itibariyle hoş olmaması, çirkin ve pis sayılmasıdır.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/4397/midye-yemek-haram-midir.html

• Sorun yok her türlü gideri var. Karşıyaka İskeleye yakın olan Ahmet usta (kahve diyarının önündeki köşede) veya Zeki ustadan (A'dan Z'ye Midye-ZEKİ USTA) alırım 40 veya 50 kuruşluklardan afiyetle yerim. Bir problem yok.
  • üstad konu derin aslında hanefide tahrimen mekruhtur(harama en yakın) caiz değildir.ama haram da dememişlerdir.takva gereği uzak durulması tavsiye olunur

neyse lezzetli ama meret yahu bizde şafiye uyalım olmazmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aemless

üstad konu derin aslında hanefide tahrimen mekruhtur(harama en yakın) caiz değildir.ama haram da dememişlerdir.takva gereği uzak durulması tavsiye olunur

neyse lezzetli ama meret yahu bizde şafiye uyalım olmazmı

Midye sünger gibi bir şey denizde ne varsa çekiyor kurşun, arsenik,civa,kadmiyum,çinko.Bu zehirli metallerin midyelerdeki oranı tehlike sınırı olan 1 mg altında olması lazım yoksa sağlık içinde riskli.İstanbul'da satılan midye'lerin bu sınırın üstünde olduğu söyleniyor.Midye sadece bununla sınırlı değil erkekte sperm sayısını bile azaltıyor bilimsel araştırmalarla kanıtlandı Seven kişiler bunu takmaz ama sağlıklı beslenmek en iyisi

• up
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.