Şimdi Ara

İnsanlar midye dolmadan nasıl para kazanıyor ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
8
Favori
27.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cruise06

Midye yazdım google'a dh'den bu resim çıktı
     İnsanlar midye dolmadan nasıl para kazanıyor ?

afiyet olsunda bunlar niye don la oturuyorlar

• Benim ugradigim her midyeci sabah altina ferrari cekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boor

quote:

Orijinalden alıntı: aemless

quote:

Orijinalden alıntı: comm

Eğer Hanefi'yseniz midye'nin domuz etinden farkı yoktur yani haramdır diğer mezheplerde helaldir

önce bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim

hak mezhepler arasında itikatte(inanç) fark olmaz birisi haram dediyse öbüründede haramdır.fark ictihatte(uygulama) olur

"....Sizin için deniz avı ve yiyeceği helal kılınmıştır..." (Maide, 96). Kur'an meali okusanız keşke, anadan babadan öğrenilmiyor maalesef bu din.

canlı canlı haşlanıyor acı çektirerek.

• quote:

quote:

Eğer Hanefi'yseniz midye'nin domuz etinden farkı yoktur yani haramdır diğer mezheplerde helaldir

hak mezhepler arasında itikatte(inanç) fark olmaz birisi haram dediyse öbüründede haramdır.fark ictihatte(uygulama) olur

dinde mezhep yoktur müslümanlık tek dindir sonrada mezheplere bölünmüştür anlaşamayan insanoğlu
  • Metrobusten her ciktigimda birkac tane yerdik.
    Annemde zararli vs derdi inanmazdim. Simdi burdaki kazanilan para ve verginin olmayisi akla direk pkk yı getiriyor.Bu yüzden artik yememeye calisacagim.

• Çook canım çekti çook
  • Bende geçen ilk defa yedim arkadaşın zoruyla. Tiksintiden falan değilde tam sevemedim. Ama ilk kokoreçi yediğimde de pek lezzetli gelmiyordu bakalım bir şans daha vericem midyeye.
  • Midye-kokoreç-işkembe vazgeçemeyeceğim üçlü nedense hiçbiri temiz sayılmaz.
  • Adamin Vergisi Yok Stopaji Yok Birtek Midyeye Para Verip Aliyor Birde Yaninda Eleman Calistirirsa Ona Guzel Yerde Tezgah Acarsa Koselik Bile Olabilir Yada Pilavci Arabasi Acican Boyle Mac Cikislarina Falan Ondada Iyi Para Var Gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Basketball -- 13 Ocak 2013; 5:47:00 >
  • O kadar yerde, Mercan olsun Şampiyon olsun ,midye dolma yedim ama hiç biri köşebaşı satıcılarının sattığı midyenin tadını vermedi.
    Son zamanlarda Midye adet olduğundan dolayı yemeyi kestim. Günah falan diye sanmayın, mide bulantısı yapıyor görünce.
  • Bu neyin kafası yav. Yumurtanın içinde horoz dölü, dışında tavuk dışkısı var. Zaten yumurta dediğin döllenmiş embriyodur. Civcivi ayağıyla gagasıyla gözüyle kılıyla vs. yemekle yumurta yemek arasında pek fark yok. Aklıma gelse eminim daha birsürü örnek vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: MrPinkFloyd

quote:

quote:

dinde mezhep yoktur müslümanlık tek dindir sonrada mezheplere bölünmüştür anlaşamayan insanoğlu

Adam müslümanlık 5-10 tane dindir dememiş ki. Kutsal kitabımız anlaşılması zor, yoruma açık bir kitaptır. Mezheplerde, yorum farkıdır (başka etkenlerde var da temel neden budur).

• quote:

Orijinalden alıntı: bekir_sahin_38

quote:

ben bunları akvaryumda besliyorum lae suyu temizliyolar bayağı işe yarıyolar 3 tane var şu anda elimde

edit: canlı bulan olursa kargo parası benden göndersin bana

up

ciddiyim beyler şaka yapmıyorum haberiniz olsun

Tatlı su akvaryumunda onları besleyemezsin kardeş tuzlu su akvaryumun varsa da koyma bence :) Bende de var midye akvaryumda tatlı su midyesi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HobyteBayFrodo

quote:

Orijinalden alıntı: MrPinkFloyd

quote:

quote:

Adam müslümanlık 5-10 tane dindir dememiş ki. Kutsal kitabımız anlaşılması zor, yoruma açık bir kitaptır. Mezheplerde, yorum farkıdır (başka etkenlerde var da temel neden budur).

"Andolsun ki Kur'an'ı öğüt olsun diye kolaylaştırdık* Öğüt alan yokmudur?' (54 Kamer -17)

"Andolsun ki Biz bu Kur'an'da türlü türlü örneği gösterip açıkladık. İnsan amma da çok tartışıyor" (18 Kehf - 54).

"Andolsun ki biz size açık açık bildiren âyetler, sizden önce yaşayıp gitmiş olanlardan örnekler ve takvaya ulaşmış kimseler için öğütler indirdik." (24 Nur-34).

"Andolsun ki, sana apaçık ayetler indirdik. Onları sadece yoldan çıkmışlar inkar eder" (2 Bakara - 99)

Biz o Kur'an'ı senin dilinle kolaylaştırdık ki düşünüp öğüt alsınlar" (44 Duhan - 58).

"Böylece ayetleri uzan uzadıya açıklıyoruz ki, suçluların. yolu belli olsun" (6 Enam - 55)

"îşte Rabbinin doğru yolu budur. Biz öğüt alanlar için ayetleri geniş geniş açıkladık" (6 En'am 126)

"Elif, Lâm, Râ. Bunlar kitabın ve apaçık bir Kur'ân'ın âyetleridir. ' (15 Hîcr - 1).

Ve daha bunun gibi onlarca ayet var. Anlaşılması falan zor değildir, okuyup bir şeyler öğrenmek istersen tabi ki. Mezheplerde yorum farklılığı olabilir lakin haramlar ve helaller Allah tarafından belirlenmiştir. Mezhep imamlarından önce Kur'ana uymak lazım.

• Arkadaşlar midye neden büyük yerlerde satılmıyo hiç düşündünüz mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Püskevitcanavarı -- 13 Ocak 2013; 14:01:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: niksaçmabişeybence

midyeler zıçamıyomuş içinde biriktiriyomuş.afiyet olsun size

• Yılbaşı haftası ailemin yanına izmire gidince yedim 20 tane orta boy 30 kuruştu. Valla çok nefis bir şey bir tepsi yesem doymam eğer akşam 10 gibi falan sahilde olursam tepsiyi 20 30 TL ye kapatıp eve öyle dönerim. Ama her yerden de yenmez o ayrı bildiğiniz güvendiğiniz yerden yiyin. Ben genelde çok alıcaksam böyle hep sabit ne zaman gitsem aynı yerde bulduğum kişilerden alırım ama 5-10 tane yiyceksem farketmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

quote:

Orijinalden alıntı: rudeboytr

quote:

quote:

ben bunları akvaryumda besliyorum lae suyu temizliyolar bayağı işe yarıyolar 3 tane var şu anda elimde

edit: canlı bulan olursa kargo parası benden göndersin bana

up

ciddiyim beyler şaka yapmıyorum haberiniz olsun

Tatlı su akvaryumunda onları besleyemezsin kardeş tuzlu su akvaryumun varsa da koyma bence :) Bende de var midye akvaryumda tatlı su midyesi :)

tatlı su midyesi var aynştayn kardeş, bir şey bilmeden konuşup durmayın gülünç duruma düşüyorsunuz

bende sana bu midyeleri tatlı su akvaryumunda besleyemezsin dedim sen beni anlamadın sanırım bunlar tuzlu su midyesi

• olsada 1 tepsi yesek
  • denize yakın olmadımdan yemek her zaman nasip olmaz.
    ancak elime geçerse aşırı çok yerim.
    benim gibi midesi hassas adama bile zararı dokunmuyorsa zararsızdır. zehirleyen birşey olsa şu ana dek zehirlenmiştim
    midyenin haram olduğunu hiç duymadım. şafi mezhebi denizden çıkan herşeyi yiyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.