Şimdi Ara

İnsanlar midye dolmadan nasıl para kazanıyor ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
8
Favori
27.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: comm

quote:

Orijinalden alıntı: aemless

üstad konu derin aslında hanefide tahrimen mekruhtur(harama en yakın) caiz değildir.ama haram da dememişlerdir.takva gereği uzak durulması tavsiye olunur

neyse lezzetli ama meret yahu bizde şafiye uyalım olmazmı

Midye sünger gibi bir şey denizde ne varsa çekiyor kurşun, arsenik,civa,kadmiyum,çinko.Bu zehirli metallerin midyelerdeki oranı tehlike sınırı olan 1 mg altında olması lazım yoksa sağlık içinde riskli.İstanbul'da satılan midye'lerin bu sınırın üstünde olduğu söyleniyor.Midye sadece bununla sınırlı değil erkekte sperm sayısını bile azaltıyor bilimsel araştırmalarla kanıtlandı Seven kişiler bunu takmaz ama sağlıklı beslenmek en iyisi

kesinlikle ama ne kadar lezzetli gıda varsa hepsi zararlı yahu

• Tepsi alınca ucuza geliyor . Yoksa tanesine 50 kr . vermek koyuyor biraz Tepsi alınca tanesi 15-20 kuruşa geldiğini bilirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.Mancer

İnsanlar midye dolmadan para kazanmıyor ki, midye dolduktan sonra para kazanıyor.

İnsanlar midye dolmadan nasıl para kazanıyor ?
  • midyeyi izmir den yiyecen, off canım çekti.
  • İzmirli olmama rağmen sadece 1 kere yedim. O da 6-7 yaşındaydım. Tadını falan hatırlamıyorum. Ne zamandır denemeyi düşünüyorum. Bir türlü fırsat olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağzınızı Sulandırayım biraz

• midyeciler siziii
  • En iyisi inciraltında özdileğin karşında ki elemanda bence çok iyi hem bide sıcak olandan alırsan süper oluyor
  • hayatımda bu kadar saçma birşey duymadım. maliyeti neredeyse sıfır olan bir ürün zaten.
    herkese sattırmazlar öyle az para yok bu işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkzkn2 -- 12 Ocak 2013; 23:56:06 >
  • Yillar once forumda efsanevi bir midye konusu vardi.sayfalarca surmustu aklima o geldi simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O iğrenç şeyi yiyen var mıymış
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexlab

çok yemeyin hepatit a kapma riskiniz artar(ciddiyim)

çok doğru A içlerinden en iyisi.

quote:

Orijinalden alıntı: crescentt

En iyisi inciraltında özdileğin karşında ki elemanda bence çok iyi hem bide sıcak olandan alırsan süper oluyor

evet güzel yapıyorlar.ne para kazanıyorlar ama akıllara zarar.arkalarında ufak bir kamyonet var büyük ihtimalle mideyelerın devamı orada diye düşünmekteyim.senin yazınıı görünce canım istedi ama aşağıda ki foto fikrimi değiştirdi :)

quote:

Orijinalden alıntı: +18

Hayatımda ilk defa up yaptım, keyfine. eziğim sanırım. Bari midye şunu koyumda belki konuya haz gelir olmadı google da araştırırım ya da bana ne arkadaş ye işte mal.

Naber lan midye

resimde ki midyeler bayat.bu yüzden canım çekmedi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankizmir -- 13 Ocak 2013; 0:11:29 >

• çok yemeyin hepatit a kapma riskiniz artar(ciddiyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aemless

quote:

Orijinalden alıntı: comm

Eğer Hanefi'yseniz midye'nin domuz etinden farkı yoktur yani haramdır diğer mezheplerde helaldir

önce bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim

hak mezhepler arasında itikatte(inanç) fark olmaz birisi haram dediyse öbüründede haramdır.fark ictihatte(uygulama) olur

"....Sizin için deniz avı ve yiyeceği helal kılınmıştır..." (Maide, 96). Kur'an meali okusanız keşke, anadan babadan öğrenilmiyor maalesef bu din.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserdar93

Yillar once forumda efsanevi bir midye konusu vardi.sayfalarca surmustu aklima o geldi simdi

Hocam bu konudaki her mesajı keyifle okudum. Eğer o konu link aklınızdaysa alıntılayabilir misiniz bu mesajı ciddi ciddi okuyacağım oradaki her yorumu.
  • Canım çekti :(
  •  İnsanlar midye dolmadan nasıl para kazanıyor ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.