Şimdi Ara

İnsanlar bu hayattan nasıl zevk alıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam günlük 12 saat çalışıyor asgari ücret alıyor en kötü yemekleri yiyor en kötü şartlarda yaşıyor öteki tarafta bir dlploma için 20 yıl okul okuyorsun güç bela atanabilirsen 3 kuruş maaşa ömür boyu çalışıyosun ve insanların %99 u falan bu şekilde yaşıyor.

Niye var olduğunu bilmiyorsun,hayatın bir amacı,anlamı yok niye yaşıyoruz ki a.k

• Üstüne bi de çocuk yapıyorlar bırak sorgulamayı. Çoğuna göre yaşadıkları şey normal. Çünkü kendileri de patron olsalar aynı şekilde başka insanları kullanırlardı. Bir efendiyle kölenin yerini değiştirirsen sonuç değişmez. Yaşadıkları şeyin sosyal adaletsizlik olduğuna inanmıyorlar. "Adam çalışmış parası var patron olmuş" diyorlar. Çok duydum bunları. Bi zamanlar insanlığın kurtarılması gerektiğine inanıyordum. Sonra bi baktım ki kimi kimden kurtarıyorsun? Bu forumda yıllar önce bir anket açılmıştı, "size bir milyon dolar verecekler ama hiç tanımadığınız biri ölecek, kabul eder misiniz*" soru buydu. Daha ortada para yokken yüzde yetmiş kabul etti. Parayı canlı canlı hepsinin önüne koysan belki 1-2 kişi almaz.

Bu tür şeyleri sorguluyosan kafan ortalama bir insandan farklı çalışıyor demektir. İyi ya da kötü anlamda söylemiyorum. Üst beyinle hayatı formülize etmeye çalışınca ortaya bu çıkıyor. Çoğu kişi alt beyniyle yaşar sorgulamaz. Acı çeker, mutsuzdur ama realiteyi temelde kabul eder reddetmez. İnsanlıkla ilgili beni en çok rahatsız eden, midemi bulandıran da bu durum. Daha çocuk yaşlarda böyle yaşayamayacağımı anladığım için müziğe yöneldim. Hayatım boyunca istediğim saatte yattım, istediğim saatte kalktım, istemediğim kişilerle görüşmedim, onaylamadığım bir şeyi de yapmadım. Bu tamamen sosyal adaletsizliğin seni duygusal anlamda ne kadar rahatsız ettiğiyle alakalı. Çok az insanı gerçekten rahatsız ettiğine eminim. Böyle olduğu için de bu cehennemde yaşamaya devam ediyorlar. Ancak, kendileri için istediklerini, başkaları için de istediklerinde bu cehennemden kurtulacak insan.

• Zihin geçmişteki olaylara ya da geleceğin hayaline giderse, yaşanılan an'dan zevk alınamıyor.

• Sevişerek...

• Tüm bunlar en fazla 100 sene sürüyor.. Ne kadar kısa değil mi... Yüz sene dişini sık, dünyana bi faiden yok madem hiç olmazsa ahıretine çalış, oraya odaklan ve sonsuza kadar rahat et...İmtihan için burdasın, boşuna yaratılmadın, ve hayatın da bir amacı var..

• dekareme kullanıcısına yanıt

Masal hepsi,dinler olmasa insanlar bu hayata katlanamazdı ama

• Daha ölüm meleğini görür görmez bunların masal olmadığını görecek, toprağın altında da bunun azabını çekeceksin. Keşke masal demeseydim diye çok pişman olacaksın ama iş işten geçmiş olacak

Görmüş gibi konuşuyosun

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 27 Mart 2022; 16:8:45 >
  • www.hakikatkitabevi.net
    Kıyâmet ve Âhıret - Hakikat Kitabevi
    http://www.hakikatkitabevi.net/book.php?bookCode=004
  • musetea kullanıcısına yanıt

Bunu oku

www.hakikatkitabevi.net
    Kıyâmet ve Âhıret - Hakikat Kitabevi
    http://www.hakikatkitabevi.net/book.php?bookCode=004
  • dayanamıyorum

• Üstüne bi de çocuk yapıyorlar bırak sorgulamayı. Çoğuna göre yaşadıkları şey normal. Çünkü kendileri de patron olsalar aynı şekilde başka insanları kullanırlardı. Bir efendiyle kölenin yerini değiştirirsen sonuç değişmez. Yaşadıkları şeyin sosyal adaletsizlik olduğuna inanmıyorlar. "Adam çalışmış parası var patron olmuş" diyorlar. Çok duydum bunları. Bi zamanlar insanlığın kurtarılması gerektiğine inanıyordum. Sonra bi baktım ki kimi kimden kurtarıyorsun? Bu forumda yıllar önce bir anket açılmıştı, "size bir milyon dolar verecekler ama hiç tanımadığınız biri ölecek, kabul eder misiniz*" soru buydu. Daha ortada para yokken yüzde yetmiş kabul etti. Parayı canlı canlı hepsinin önüne koysan belki 1-2 kişi almaz.

Bu tür şeyleri sorguluyosan kafan ortalama bir insandan farklı çalışıyor demektir. İyi ya da kötü anlamda söylemiyorum. Üst beyinle hayatı formülize etmeye çalışınca ortaya bu çıkıyor. Çoğu kişi alt beyniyle yaşar sorgulamaz. Acı çeker, mutsuzdur ama realiteyi temelde kabul eder reddetmez. İnsanlıkla ilgili beni en çok rahatsız eden, midemi bulandıran da bu durum. Daha çocuk yaşlarda böyle yaşayamayacağımı anladığım için müziğe yöneldim. Hayatım boyunca istediğim saatte yattım, istediğim saatte kalktım, istemediğim kişilerle görüşmedim, onaylamadığım bir şeyi de yapmadım. Bu tamamen sosyal adaletsizliğin seni duygusal anlamda ne kadar rahatsız ettiğiyle alakalı. Çok az insanı gerçekten rahatsız ettiğine eminim. Böyle olduğu için de bu cehennemde yaşamaya devam ediyorlar. Ancak, kendileri için istediklerini, başkaları için de istediklerinde bu cehennemden kurtulacak insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUBJECT 101 -- 11 Mart 2022; 0:56:46 >

• Bu kadar farkındalıktan sonra mutlu musun peki hocam? Okudum yazdıklarının hepsini. Senin durum da pek iyi değil gibi geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hayırdır birader sen gördün galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S2şerek

Edit: Ciddiyim. Zengin parasıyla fakir karısıyla oynar. Adam 12 saat sonunda evde yatağında onu bekleyen bir karısı olacağını biliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aberrant Warden -- 10 Mart 2022; 22:25:33 >
  • Çoğu kişi için dışardaki baskı sonucu görmek zorlaşıyor diye tahmin ediyorum fırsatları olmuyor manevi dünyadaki saçma renklere tercihlere karşı gelmek yerine kabul ediliş var örnek olarak bir adam saf duygularla seviyor ve evleniyor kadın evine güzel bir mutfak istiyor ama bunu istemesi mutfaktaki her aleti kullanacağından değil aşağılanmamak için çevresindeki kişilere karşı buradaki ezik hissetmeme duygusuna karşın istiyor mutfağı bu gibi farklı şeyler eklenebilir lakin asıl burada adamın durumuna göz atalım mutfağı aldı ve beklenti içene giriyor ben bu mutfağı aldım ilk amaç mutlu etmekti kadını ama daha sonra orada yaptığı masrafın peşine düşecek karşılık bekleyecek en basitinden mutfağın bir işe yaramasını isteyecek eğer kadın karşılığını vermezse sorgulamaya başlayacak ve ilk cümlemdeki görme zorluğu başlıyor nedeni ise manevi dünyadaki bu gibi sorunlar ile meşgale olurken insanlar asıl temel sorunları sorgulamayı akıllarından geçirmiyorlar dağınık anlattım biraz şöyle sonlandırayım dünyadaki düzeni duygular ile harmanlayıp insanları yarı uyutanlar var kimse kimseyi kendinden üstün görmek istemez buradaki kaosu zapt etmek için belkide bu yönde bu yüzden düzenlemişlerdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.