Şimdi Ara

İngiltere Şokta! Telefon Parasına Porsche Görenleri Şaşırttı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
1
Favori
20.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nedense sosyal medyada listelenirken unutulmuş: Bu fabrikalara ek olarak yine Atatürk tarafından kurulmuş olan MKE Pirinç Fabrikası (1928) var. Savunma sanayiinin vazgeçilmez alaşımı olan pirinç metalini üretiyor ve 92 yıldır ayakta...

• yav esas derdiniz "dinci" olmaları, yemeyelim şimdi birbirimizi.

• Nevfel kullanıcısına yanıt

Hangi chp dönemi o bir söyle bakayım? Atatürk ve inönün olduğu chp dönemini diyorsan şuanda gördüğün nerdeyse tüm köklü kuruluşların, fabrikaların temelleri o zaman atıldı. Eğitim yaklaşımı 100 sene önce bugünden 10 kar daha vizyonerdi. Menderes ve ardından gelenler, şimdi akp'lilerin babaları,dayıları, amcaları ve yakınlarıydı. Ülke nerdeyse tamamen muhafazakar sağcılar tarafından yönetildi. Sorumlu belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark_Soul -- 19 Ekim 2020; 9:43:56 >
  • Hakan.. kullanıcısına yanıt

Yapıştırmışsın hemen :)

Tamirat tadilat, bu programa bayılıyorum.

Basit şanzıman sorunu olan boxster ı 1000 sterline alıyordu. Bizde olsa 500.000 liradan aşağı vermezler.

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt

Tabi canım yoksa ekonomi uçuyor. Pes ya nasıl bir güruhsunuz siz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 olsa iyi yüzde 33 müstahak böyle topluma allah daha beter etsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne yapacaksınız Porsche yi, üzerine biraz daha birim para koyun şunu alın.

İngiltere Şokta! Telefon Parasına Porsche Görenleri Şaşırttı

• bugunleride arariz gibime geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

maalesef siyasal islamcılar ülkede ne var ne yoksa bitirdiler  

Alıntıları Göster

Bilmiyorum suç siyasal islamcılardamı yoksa İsmet İnönü demi. Atatürk sağlığında İnönü yü istifa ettirerek yerine Celal Bayar ı Başbakan yapmış. İnönü nasıl yaptıysa siyasi darbe yaparak yönetimi ele geçirmiş. Sonrasında marşal planı falan filan yozlaşma başlamış.

Celal Bayar ilk gerçek seçimlerde en çok oyu alıp iktidar olmuş. 10yıl sonra darbe.

Bizim yönetim sisteminin çok büyük bir açığı var. En çok oyu alan (en çok vatandaşı kandıran) ülkenin kaderini çiziyor. Anayasada değiştirilemeyen 4 madde var gerisinin içinden geçmiş her gelen...

• bu tarz karşılaştırmalar süreklilik haline geldi burada ve sosyal medyada.sanırım bilerek yapılıyor,sistemli şekilde yapılıyor İngiltere Şokta! Telefon Parasına Porsche Görenleri Şaşırttı 

bu karşılaştırılan ülkeler nedense sömürü sisteminin kaşifleridir. yüzyıllardır çeşitli yerleri ve insanları öyle ya da böyle sömürüyorlar.

sistem basit sömürenler zengin sömürülenler fakir. şuanki sistemde de bu ikisinden biri oluyorsunuz.bu bakımdan bu tarz karşılaştırmaları yapanlar bahsettikleri ülkelere gitmeleri kendileri için çok daha iyi olacaktır.yoksa her gün böyle sağda solda paylaşım yapmaya devam edecek,mutsuz yaşamaya kendini gazlayacaktır.

zira yakın-orta vadede ülkemiz maalesef sömürülmeye devam edecek gibi duruyor.

• O kadar plan yap, savaşlar kazan, ülke kur sonrasını düşünme. Hiç mantıklı gelmiyor. Tek kişilik bir haraket değildi ki bu. Belkide ölümünden sonra yanlış kişi bayrağı devir aldı ve temeli bozdu.

Kilit noktalardaki hainlerin neler yapabileceğini fetö olaylarında gördük.İngiltere Şokta! Telefon Parasına Porsche Görenleri Şaşırttı 

• üçüncü dünya vatandaşı olmaya çalışıyoruz desek daha doğru olur, arada nüans farkı var bence.

yahu bi de şunlara dinci deyip durmayın. dindar olsalar saadete oy verirler. bunların dinle ne alakası var.

din simsarı ya da din taciri deyin kısaca.

• Ben bir şey demiyorum bak sen diyorsun. Ekonomi ile alakalı bir noktada veryansın ederken bile akpnin "dinciliğine" atıfta bulunmak ihtiyacını neden hisseder ki bir insan?

• 4k-5k pound a ikinci el bmw M5 alıyor adamlar. 500 beygirlik v8 motor.
    Düşündükçe kafayı yiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeğenim ülkenizin gıymetini bilin burda kurulu düzenimiz var tomates deneylen burda

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt

Ekonomi batık iken hala cemaatleri,tarikatleri beslemeye devam ederse olabilir mi? Menzil bu ara moda olmuş diyorlar sen bilirsin.

• muammer816 M kullanıcısına yanıt

Hep sömürenler suçlu zaten. Sömürülenlerde hiç suç yok.

Bak sömürülen ülkelerin hepsine, liderler köşklerde saraylarda yaşar, halk açlıktan kırılır. Sömürülen ülkeler bir dönüp kendilerine bakmalı önce. Ulan biz niye sömürülüyoruz bu düzeni neden bozamıyoruz desinler.

Biri söyledi, dünyada en çok nefret edilen ülkeler, Amerika, Rusya ve Çin. En çok bunlara karşı dış güçler var. Ama adamlar güçlü olduğu için dış güçler bir şey yapamıyor.

Bizim halkımız da sömürülmeye mahkum bu kafayla.

• Bizi kiskaniyiler

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

şanlı derken? yükseliş dönemi mi, duraklama dönemi mi, gerileme dönemi mi çöküş dönemi mi, hangi dönemden söz ediyoruz?

Çöküş döneminde bile yaptığı hamleler ile Osmanlı'nın çöküş süresini uzatan liderlerimiz vardır bizim, bakarsan görürsün. Kuruluş ve yükselişi söylemiyorum bile. Sen yükselişte ki 2 rehberini (Kuran ve Sünnet) bırakıp da, matbaaya şeytan icadı, Galata Kulesi' n den atlayana içine şeytan girmiş dersen, o zaman göreceğin dönem ancak çöküş olacaktır ki zaten olan da belli. Dinin sana İlim öğren diyor. İlim öğren ki dinini öğren, ilim öğren ki fen öğren, tıp öğren, matematik öğren,öğren de öğren. Geçmiş, geleceğin aynasıdır. Dünyaya nizam vermiş Şanlı Ecdadımızla atışanlar değil, onların rehber edindiklerini (Kuran ve Sünnet) koftiden değil, hakkıyla icra edip rehber edinen nesle nasip olur o nizam.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.