Şimdi Ara

İngilizce cümle kalıpları, kelimeler, deyimler ve atasözleri vs vs (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
575
Cevap
328
Favori
389.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte aradığım şeyde buydu :D :D harika bi konu olmuş :D
  • Ya kaçırdım yada kimse sormamış. Arkadaşlar Türkçede kaça gidiyorsun sorusu varya hani örneğin lise2 diye cevapladığımız bunu nasıl soracağız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet0zel

Ya kaçırdım yada kimse sormamış. Arkadaşlar Türkçede kaça gidiyorsun sorusu varya hani örneğin lise2 diye cevapladığımız bunu nasıl soracağız :D

which grade do you study at the university?

üniversitede kaçıncı sınıfta okuyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet0zel

Ya kaçırdım yada kimse sormamış. Arkadaşlar Türkçede kaça gidiyorsun sorusu varya hani örneğin lise2 diye cevapladığımız bunu nasıl soracağız :D

which grade do you study at the university?

üniversitede kaçıncı sınıfta okuyorsun?

Çok teşekkür ederim kardeşim ;)
  • Ya arkadaş bir yabancıya çıkma teklifi nasıl edilir ?
  • Eğer samimiyet varsa 'Wanna go out with me' diyebilirsin
  • İlk sayfada gördüm sizce şu cümle yanlış değil mi? ''you dont mean nothing at all to me'' bence burda ''dont'' kelimesini kaldırsak ya da ''nothing'' yerine ''anything'' getirsek daha doğru olmaz mı?
  • god bless you tanrı seni korusun
    bless you çok yaşa die biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLForceTR

İlk sayfada gördüm sizce şu cümle yanlış değil mi? ''you dont mean nothing at all to me'' bence burda ''dont'' kelimesini kaldırsak ya da ''nothing'' yerine ''anything'' getirsek daha doğru olmaz mı?

Nothing anything zaten olumsuzluk olduğundan direk You mean nothing at all to me desenizde olur aradaki at all vurguyu daha güçlendirmek için kullanılmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

quote:

Orijinalden alıntı: SouLForceTR

İlk sayfada gördüm sizce şu cümle yanlış değil mi? ''you dont mean nothing at all to me'' bence burda ''dont'' kelimesini kaldırsak ya da ''nothing'' yerine ''anything'' getirsek daha doğru olmaz mı?

Nothing anything zaten olumsuzluk olduğundan direk You mean nothing at all to me desenizde olur aradaki at all vurguyu daha güçlendirmek için kullanılmış..

Biliyorum, benim demek istediğim hem dont hemde nothing bir arada kullanılmaz. Ya sizin dediğiniz gibi olmalı yada nothing yerine anything yazılmalı. :)
  • in one way or another ya öyle ya da böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gby -- 14 Mart 2013; 14:13:00 >
  • Bu konuyu acan arkadasim sana binlerce kez minnettarım. günlük konuşma dilinde bu kalıplar o kadar işime yarayacakki. hemen yer ımlerime ekledim konuyu ve hergün bu konuya bakıp yavaşça kalıpları ezberleyerek ingilizcemi kuvvetlendirecegine inaniyorum. bi kez daha tesekkür ettim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir'de diğer dil okullarında B1 ve üzeri seviyede İngilizce eğitimi almış öğrencilerin gerçekte o seviyede olmadığını iddia ediyoruz.

Bu gerçekle yüzleşmeye cesareti olan tüm öğrencileri, Oxford Testing'in ücretsiz seviye tespit sınavına davet ediyoruz

Online başvuru formu için:http://goo.gl/ooxbG

İngilizce cümle kalıpları, kelimeler, deyimler ve atasözleri vs vs

• güzel konu. mesajm bulunsun...
  • Keep in mind that... ( unutmamak gerekir ki...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raccoon -- 17 Mart 2013; 15:15:54 >
  • Bu başlık bi harika dostum
  • ingilizce yi gramersiz öğretiyorum.
    Hiç gramer kullandırmadan sadece düşüncelerinize odaklanarak konuşuyorsunuz.

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Bölüm mezunuyum. uzun yıllar yurtdışında kaldım. Özellikle Avrupada ve Uzak doğuda kimsenin gramer kullanmadığını görünce Türklere de gramersiz ingilizce öğretmeye karar verdim.

Şİmdi sadece İstanbuldayım ama kısa bir süre sonra tüm türkiyede özel ders şeklinde ders vermeye başlayacağım.

Bilgi almak için gramersiz ingilizce

• takip
  • Gramersiz İngilizce nasıl oluyor örnek verebilirmisiniz ?

I told diyemeyen nasıl ifade edecek kendini ? I was talk mi der mesela?
  • mesajım buluna elinize sağlık dostlarr..
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.