Şimdi Ara

ineğim oldu, ne yapmalıyım? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
4.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu fikri dayıma götürdüm, küfür ediyordu nerdeyse :) balkona koyardım aslında :)
  • Daia07 D kullanıcısına yanıt
    hocam MÖÖÖÖÖ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MÖÖÖOÖ sesi ta buraya kadar geldi

• Ekspertize sok.
  • cormen kullanıcısına yanıt
    şaka sanırım:)
  • basligi görünce, iki gun once okuldan aradigi cok belli olan bir çocuk, telefon işletmesi yapıyordu, o aklima geldi...

telefon acı acı çaldı... 😂
    neyse, açtım telefonu, karsida bir çocuk: "abi, inegim doğum yaptı bize acil iki kilo dondurma" dedi. cocukluk yillarim aklima geldi. direkt bozmayayim dedim çocuğu. yumuşak davranayım... Güldüm. "iyi espriymis; ama dikkat et, hazir cevap biri cikar oooo tebrik ederim abi mi oldun sen?" der, haberin olsun dedim. 🤣

bu da böyle bir anımdır.

dayin bu isi hobi olarak yapmiyorsa, bir koloniye bakabilecekse (koloni ney lan? şehirli şehirli laflar) Satma ineği de, buzagilari da. masrafini cikariyorsa süt parasi da alma. iş büyüsün. köylüye, uretene de faydasi olsun. gelecege de belki yatırım olur.

• ismi Kayra mı ?
  • Dedenizden inek kalmadı mi ya da köyde yaşamıyor musunuz? Inek,tavuk,kuzu özlemi mi çekiyorsunuz?Hiç üzülmeyin!.. Sizin adınıza inek,keçi,koyun,tavuk,deve,manda gibi bilimum hayvanları alıp sizin adınıza besliyoruz. Sonra her üründen para alıyorsunuz.Yazan: Tosuncuk..

• Hocam sorması ayıp dedenizden direk size nasıl kalıyor? Arada anneniz yok mu? Vefat mı etti anneniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantilatör -- 6 Aralık 2019; 20:3:43 >
  • fantilatör F kullanıcısına yanıt
    Evet annem babam yok,teyzelerim kendine kalandan bana verdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hayvancılığı kendin yapmıyorsan o iş yürümez ,ki kendi yapanlar bile zorlanıyor
    ayrıca dostlarınla kötü olma durumu da olabilir ileride
    hayvancılık çok zordur ve kimse hayrına yapmaz bu işi ,ortakçılıklarda dahi bir sürü sorun çıkıyor
    inanmıyorsan bekle gör :)
  • Bence öyle kilometrelerce uzakta hayvanım var diyip süt parasını alıcam diye düşünürsen bir jenerasyon sonra o hayvanı kaybedersin.

O hayvanı ya kesip yiyecekler ya da satacaklar sonra hastalanıp öldü diyecekler.

Yüzlerce kilometreden ne iş yürür, ne aşk yürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Aralık 2019; 4:29:33 >
  • Sat cebine koy

• em

sutunu tabi

• Bu inek kaçırılıyormuş sende dayınla beraber müge anlıya çıkıyormuşsun kafamda kurdumda

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    öyle olursa da canları sağolsun hocam, yerlerse afiyet olsun, satarlarsa helal olsun.
  • Daia07 D kullanıcısına yanıt
    o değil de siz sadece bir inek bir kuzuya tav olmuşsunuz !

belki sürü komple size kaldı, belki yüz tane düştü sizin payınıza
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.