Şimdi Ara

ineğim oldu, ne yapmalıyım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
4.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

biz akrabalardan kopuk yaşayan bir aileyiz, dün dayım geldi bulunduğum şehre seyahat amaçlı ve dedemden bana bir tane inek, bir tane de kuzu kaldığını öğrendim. dayım dedi ki ister sat ,istersen de şu an çiftlikte bakılıyor 4-5 aya yavrusu olur onu satarız, sonra süt verir sana da süt parası yollarız dedi. hayvan şu an çiftlikte bakılıyor, masrafları da diğer ineklerin yanında öyle geçinip gidiyormuş. bana süt vermeye başlayınca , aylık masrafı düştükten sonra her ay ya da her hafta süt parası yollayacaklar. hiç bir zaman zarar olmaz senden para çıkmaz , illa her zaman para gelir ayrıca buzağıları da oldukça satarız dedi. şu an satmak mantıklı gelmedi bana o yüzden. sizce ne yapmalıyım en ufak fikrim yok bu konularda. hatta ineğin resmini istedim güldü, dedi inek işte hepsi aynı falan :)

dipnot:hayvana bakanlara ve dayıma sonsuz güveniyorum, dayımın zaten paraya bu tarz sahtekarlık işlerine ihtiyacı yok,kendisi gazi ve engelli, hali vakti yerinde şükür.

temsili resim :)
    ineğim oldu, ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daia07 -- 6 Aralık 2019; 11:9:6 >

• İneğin fotosunu bekliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wearesorryserver kullanıcısına yanıt
    valla ben de bekliyorum, baya sahiplendim ama göremedim valla.
  • Güveniyorsan hayvan dursun dayında işte hemen satmaya gerek yok acil ihtiyacın yoksa...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evlatlık al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Besle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Em onu

• No ss no güven

• sev onu. sadece is olarak bakma.

• Elim şeyimde bekliyorum fotoyu

• Blees B kullanıcısına yanıt
    oha namus meselesi olur bak :)
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    aynen aramızda şu an 500 km var ama ilk fırsatta ziyaretine gidicem :) beni tanısın istiyorum
  • yok anca çıkan sütü , kremayı , yoğurdu, tereyağını emebilirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daia07 -- 6 Aralık 2019; 11:57:12 >
  • aynen sonuna kadar:)
  • Çok güzel ya Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lalale -- 6 Aralık 2019; 11:58:26 >
  • yapmacikinsan0 Y kullanıcısına yanıt
    evladım oldu zaten şu an :)
  • yapmacikinsan0 Y kullanıcısına yanıt
    Lan ben yazacaktım

• evet aynısını düşünüyorum, hem ufak tefek getirisi de olacaktır diye düşünüyorum. buzağıları oldukça satarız, sütü var .
  • Madem ss geldi açıklamamızı yapalım;
    Dostum ben olsam buzağıları da satmam eğer gücün imkanın varsa süt parası onların bakım parasını karşılamıyorsa üzerine ilave edebiliyosan ilave et buzağılarına baktır. Yetişsin hayvanlar yarın öbür gün sana yine faydası olur onların. Eğer gücün imkanın yoksa yapıcak bişey yok satmak mantıklı. Ama dediğim gibi yapardım ben olsam. Satmak yerine üzerine ilave ederek büyütmek daha mantıklı. Sonuçta her kurban bayramında hayvancılık iş yapıyor. Kurbandan kurbana harçlık çıkmış olur.

• Buzağıları da satma. Dayına güvendiğini söyledin. Bırak büyüsün gelişsin. 3 4 sene sonra 10a yakın ineğin olur. Süt parasıda isteme masraflara saysın dayın.

Sonra istersen satar eline toplu para biriktirmiş olursun.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.