Şimdi Ara

İndirim var mı? Bakan noktayı koydu! yok......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakan sinyali verdi! Depoda vergi yükü azalıyor

http://forum.donanimhaber.com/m_88404057/tm.htm

konuyu ben açmıştım ama yorumlar doğru çkıtı galiba

http://finans.gazetevatan.com/portal/ISE/getDetailsStory.html?storyId=323336&goToHomePageParam=true&siteLanguage=en

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi indirimi ya da artırımının gündemlerinde olmadığını belirtti.

Şu an akaryakıtta vergi yükünün çok olduğundan da yakınan Şimşek, bu durumu dünya petrol fiyatlarına ve kur artışına bağladı.

Mehmet Şimşek, Motosiklet ve Bisiklet Aksesuarları Fuarı’na (Eurasia Motobike Expo) gelişinde gazetecilerin akaryakıt vergileri ile ilgili sorularını cevapladı. Şimşek, “Şu an itibari ile vergi indirimi de, vergi artışı da gündemimizde yok.” dedi.

Benzinin litre fiyatının 5 lirayı aştığının işaret edilmesine karşın Şimşek, “Tüm dünyada, bilhassa Avrupa’da akaryakıt ürünlerinde ciddi vergi yükü var. Biz, Türkiye’de vergi yükünü 2002’ye göre önemli oranda indirdik. Ama vergi yükü yine de çok. 2002’de benzinliğe gidip 100 liralık benzin alsanız, bunun 70 lirası vergiye giderdi. Ama şu an 100 liralık benzin alsanız bunun 58 lirası vergiye gidiyor. Yani vergi yükünü indirdik. Şunu unutmamalıyız vergilerde petrol fiyatları etkili, akaryakıt ürünleri ithal olduğu için dolar kuru etkili. “ ifadelerini kullandı.

Şimşek, soruları cevaplamasının ardından Eurasia Motobike Expo’nun açılış törenine geçti. Törende motosiklet satışlarının 2002’den bu yana yüzde 160 arttığına ve 2,7 milyonu bulduğuna temas etti.

Ekonomiye de değinen Şimşek, Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunu vurgularken; şunları kaydetti: “Gelecek, Türkiye gibi, Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerindir. Türkiye artık Batı ile arayı kapatıyor. Diğer gelişmekte olan ülkeler de öyle? Dünyanın ağırlık merkezi doğuya kayıyor. Burada Çin, Hindistan, Rusya ve Türkiye gibi ülkeler ön plana geliyor. Türkiye’ye güvenen ve yatırım yapan ülkelerin ne denli yerinde karar verdiği ortadadır. Şu an 37 bin yabancı sermayeli firma var ülkemizde.” Şimşek, Hintli Hero’nun Asya Motor ile üretimde el ele vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Maliye Bakanı, tören dâhilinde Motosiklet ve Bisiklet Aksesuarları Fuarı’nın açılış kurdelesini kesti. Sonrasında stantları dolaştı. Mehmet Şimşek, stantlarda bulunan ürünlerle yakından ilgilendi, motosiklet ve bisikletlere binmeyi ihmal etmedi.

• "...akaryakıt ürünleri ithal olduğu için dolar kuru etkili."

Hmm ithal.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22063024.asp
  • Bu adami hic kaale alip konu acmayin.

Bu kafayla nasil yurtdisinda okumus bilmem nerelerde calismis aklim almiyor vallahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Fiber

"...akaryakıt ürünleri ithal olduğu için dolar kuru etkili."

Hmm ithal.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22063024.asp
    Zaten nedense yakıt fiyatları kur ile beraber yükselir, fakat kur düşünce aynı oranda düşmez. 20 kuruş yükselir, 4 kuruş iner.

Dünyada petrol fiyatı pahalılığı konusunda ilk beşteyiz. Orta doğu dibimizde olmasına rağmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öğretmen58

Bakan sinyali verdi! Depoda vergi yükü azalıyor

http://forum.donanimhaber.com/m_88404057/tm.htm

konuyu ben açmıştım ama yorumlar doğru çkıtı galiba

http://finans.gazetevatan.com/portal/ISE/getDetailsStory.html?storyId=323336&goToHomePageParam=true&siteLanguage=en

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi indirimi ya da artırımının gündemlerinde olmadığını belirtti.

Şu an akaryakıtta vergi yükünün çok olduğundan da yakınan Şimşek, bu durumu dünya petrol fiyatlarına ve kur artışına bağladı.

Mehmet Şimşek, Motosiklet ve Bisiklet Aksesuarları Fuarı’na (Eurasia Motobike Expo) gelişinde gazetecilerin akaryakıt vergileri ile ilgili sorularını cevapladı. Şimşek, “Şu an itibari ile vergi indirimi de, vergi artışı da gündemimizde yok.” dedi.

Benzinin litre fiyatının 5 lirayı aştığının işaret edilmesine karşın Şimşek, “Tüm dünyada, bilhassa Avrupa’da akaryakıt ürünlerinde ciddi vergi yükü var. Biz, Türkiye’de vergi yükünü 2002’ye göre önemli oranda indirdik. Ama vergi yükü yine de çok. 2002’de benzinliğe gidip 100 liralık benzin alsanız, bunun 70 lirası vergiye giderdi. Ama şu an 100 liralık benzin alsanız bunun 58 lirası vergiye gidiyor. Yani vergi yükünü indirdik. Şunu unutmamalıyız vergilerde petrol fiyatları etkili, akaryakıt ürünleri ithal olduğu için dolar kuru etkili. “ ifadelerini kullandı.

Şimşek, soruları cevaplamasının ardından Eurasia Motobike Expo’nun açılış törenine geçti. Törende motosiklet satışlarının 2002’den bu yana yüzde 160 arttığına ve 2,7 milyonu bulduğuna temas etti.

Ekonomiye de değinen Şimşek, Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunu vurgularken; şunları kaydetti: “Gelecek, Türkiye gibi, Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerindir. Türkiye artık Batı ile arayı kapatıyor. Diğer gelişmekte olan ülkeler de öyle? Dünyanın ağırlık merkezi doğuya kayıyor. Burada Çin, Hindistan, Rusya ve Türkiye gibi ülkeler ön plana geliyor. Türkiye’ye güvenen ve yatırım yapan ülkelerin ne denli yerinde karar verdiği ortadadır. Şu an 37 bin yabancı sermayeli firma var ülkemizde.” Şimşek, Hintli Hero’nun Asya Motor ile üretimde el ele vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Maliye Bakanı, tören dâhilinde Motosiklet ve Bisiklet Aksesuarları Fuarı’nın açılış kurdelesini kesti. Sonrasında stantları dolaştı. Mehmet Şimşek, stantlarda bulunan ürünlerle yakından ilgilendi, motosiklet ve bisikletlere binmeyi ihmal etmedi.

İngiliz vatandaşl bakan, kime hayrı olacaktı...

• turkiye rusya, hindistan ve cin gibiymis. uzulerek soyluyorum tirnagi olamayiz. o ac gezen hintliler deli gibi yazilim vs teknoloji ihracati yapiyor, tata da olsa komsu ulkelere ve hatta turkiye ye ihracatlari var otomotivde. rusya ve cini hic yazmiyorum. utanmaz herifler Avrupayi ornek gosteriyor. Avrupanin yasam standartlariyla ulkemiz insaninin ayni gibi. ihracat kalemlerimizin ne kadar zayif oldugu ortada, ithalatta ise sayelerinde tarim urunlerini bile disaridan alir geldik. karni ac, kafasi olmadik seylerle mesgul yurdum insani gecim derdindeyken tabiki bizden katma deger ureten ulke olmaz.

ama az bize, hala din muhabbetiyle meclise adam sokan bu millete daha buyuk soyguncular yakisir.

dagdaki cobanla benim oyum bir mi diyen o kadina sen nasil insansin diye kizmistim. bugun ise dogru soylemis diyorum. millet olarak cok pasifiz, o gezi parki gibi zam vergi protestosu olsa boyle olmayiz. yanlis anlasilmasin, geziyi destekleyenlerdenim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_jayjay

turkiye rusya, hindistan ve cin gibiymis. uzulerek soyluyorum tirnagi olamayiz. o ac gezen hintliler deli gibi yazilim vs teknoloji ihracati yapiyor, tata da olsa komsu ulkelere ve hatta turkiye ye ihracatlari var otomotivde. rusya ve cini hic yazmiyorum. utanmaz herifler Avrupayi ornek gosteriyor. Avrupanin yasam standartlariyla ulkemiz insaninin ayni gibi. ihracat kalemlerimizin ne kadar zayif oldugu ortada, ithalatta ise sayelerinde tarim urunlerini bile disaridan alir geldik. karni ac, kafasi olmadik seylerle mesgul yurdum insani gecim derdindeyken tabiki bizden katma deger ureten ulke olmaz.

ama az bize, hala din muhabbetiyle meclise adam sokan bu millete daha buyuk soyguncular yakisir.

dagdaki cobanla benim oyum bir mi diyen o kadina sen nasil insansin diye kizmistim. bugun ise dogru soylemis diyorum. millet olarak cok pasifiz, o gezi parki gibi zam vergi protestosu olsa boyle olmayiz. yanlis anlasilmasin, geziyi destekleyenlerdenim.
    Adamlar çıkıp utanmadan konuşuyor ya ben ona şaşıyorum.Gerçi inanan çok adamlarda haklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr_jayjay

turkiye rusya, hindistan ve cin gibiymis. uzulerek soyluyorum tirnagi olamayiz. o ac gezen hintliler deli gibi yazilim vs teknoloji ihracati yapiyor, tata da olsa komsu ulkelere ve hatta turkiye ye ihracatlari var otomotivde. rusya ve cini hic yazmiyorum. utanmaz herifler Avrupayi ornek gosteriyor. Avrupanin yasam standartlariyla ulkemiz insaninin ayni gibi. ihracat kalemlerimizin ne kadar zayif oldugu ortada, ithalatta ise sayelerinde tarim urunlerini bile disaridan alir geldik. karni ac, kafasi olmadik seylerle mesgul yurdum insani gecim derdindeyken tabiki bizden katma deger ureten ulke olmaz.

anadoluda bi laf var tükürüğünü yalamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: bytradm

anadoluda bi laf var tükürüğünü yalamak.

Alıntıları Göster
    bi an ötv için sanmıştım hmnhmannmnnm
  • O konuda ki yorumum aynen geçerli.
  • Aynı şekilde din karşılığına, atalarına küfredenlerede bakarak meclise adam alınması bir o ederece yanlış. 90 yılda çok üretim oldu ülkede bu yüzden çıldırdık üretmekten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tranz

Aynı şekilde din karşılığına, atalarına küfredenlerede bakarak meclise adam alınması bir o ederece yanlış. 90 yılda çok üretim oldu ülkede bu yüzden çıldırdık üretmekten..

tam olarak anlayamadim hocam. uretim orneginiz dogru, imkansiz paralarla hayatta kalmak icin neler uretiyoruz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_jayjay -- 28 Şubat 2014; 23:37:36 >
  • Sorun surada basliyor. %150 vergiden dolayi 2 kurus akaryakit zammi bize 5 tl olarak yansiyor.

Halbuki hukumet dese ki benzin kac para olursa olsun ben 3 tl vergi alacagim dese akaryakit fiyatlarindaki artis vatandasa koymayacak. 3 kurus zamlansa bu vatandasa 3 kurus yansayacak. Ne yazikki 3 kurusluk zam bize 7 kurus vergi ile 10 kurusa maloluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Sorun surada basliyor. %150 vergiden dolayi 2 kurus akaryakit zammi bize 5 tl olarak yansiyor.

Halbuki hukumet dese ki benzin kac para olursa olsun ben 3 tl vergi alacagim dese akaryakit fiyatlarindaki artis vatandasa koymayacak. 3 kurus zamlansa bu vatandasa 3 kurus yansayacak. Ne yazikki 3 kurusluk zam bize 7 kurus vergi ile 10 kurusa maloluyor.

Aman hocam olurmu hic böyle şey(!) Ayakkabı kutuları nasıl dolacak! Sizde hic düşünmüyorsunuz
  • Az kaldı az.
  • Hedef 2023 benzin 10 Tl daima millet daima hizmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dochar

Az kaldı az.
    Birde döviz demezlermi sövermisin sabahamı bırakırsın. petrol kaynaklarına bizden daha uzak ülkeler daha ucuza satabiliyorken biz neden bu kadar pahalıya alıyoruz. Birde yok şu ülkede şu kadar euro diyorlar ya ulan oradaki adam tl gibi euro bazından maaş alıyor.
  • adam haklı. bu ticaret açığıyla bu kadar olur. ekonomi tıkırında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

adam haklı. bu ticaret açığıyla bu kadar olur. ekonomi tıkırında.
    Bi nevi "Zam yok, bunu indirim yerine sayın işte" denmiş.

Fazlasını beklemek de saflık olurdu zaten.

Saflık derken salaklık anlamında değil, temiz kalplilik anlamında.Kimsenin kalbini boş yere kırmayalım şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Bi nevi "Zam yok, bunu indirim yerine sayın işte" denmiş.

Fazlasını beklemek de saflık olurdu zaten.

Saflık derken salaklık anlamında değil, temiz kalplilik anlamında.Kimsenin kalbini boş yere kırmayalım şimdi.

Alıntıları Göster
    Aysun Kayacının dağdaki çoban lafını daha da ileriye götürerek, sokaktaki insanla benim oyum bir olmamalı...Ama sokaktaki yurdum insanıyla... Sokaktaki Avrupalıyı da gördüm, hele sokaktaki İsviçreli... Böyle bir şey olamaz...

Bu ülke Avrupayla yarışamaz. Boşuna nutuk çekmesinler. Türkiye Avrupadan 40 yıl geri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 1 Mart 2014; 8:44:00 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.