Şimdi Ara

İnanılmaz ! Prizde 456 Volt.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu nedir yahu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Redese kullanıcısına yanıt
    Türkiye gerçekleri. Şimşekli havalarda 500 600 volt anlık olarak görmek mümkün.
    Bizim burada iki tane yüksek gerilim hattı var. Eski olanda koruma iletkeni mevcutken, yeni hatta koruma iletkeni yok. Hat tepeleri o şekilde aşıyor. Sadece yüksek bir dağı aştığı yerde koruma iletkeni var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Türkiye gerçekleri. Şimşekli havalarda 500 600 volt anlık olarak görmek mümkün.
    Bizim burada iki tane yüksek gerilim hattı var. Eski olanda koruma iletkeni mevcutken, yeni hatta koruma iletkeni yok. Hat tepeleri o şekilde aşıyor. Sadece yüksek bir dağı aştığı yerde koruma iletkeni var.

hocam anlamadığım şey. Bu anlık olmadı.(25-30sn) Ama tv çalışıyordu niye yanmadı anlamadım

• Redese kullanıcısına yanıt
    Tv'nin besleme devresinde koruma önlemleri vardır. Sebebi odur.
    Voltajın bu kadar sure boyunca yüksek olması şebekede bir sorun olduğunu gösteriyor.
    Fakat devamlı bu şekilde voltaj olursa ilerleyen zamanlarda panelde ölü pikseller görmeniz işten bile değil.

• Başka bir avometre ilede ölç bazen bozuluyor yüksek yada alçak çıkabiliyor başıma geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: yespeed

Başka bir avometre ilede ölç bazen bozuluyor yüksek yada alçak çıkabiliyor başıma geldi

Benim avometre yanlış yapmaz.

• Benim avometre, pili zayıflayınca değerleri yüksek gösteriyordu.

Evdeki aletlere bir şey olmaması gerçekten ilginç.
  • başka bir cihazla tekrar ölçmek lazım
  • Saçmalamaya gerek yok. O kadar voltaj evde çalışan alet bırakmaz.
  • 50liralik alete çok fazla güveniyorsun, büyük ihtimalle pili zayıfladığı için yanlış gösteriyor. 450voltta evde hiçbirşey sağlam kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuRkiShCowboy

50liralik alete çok fazla güveniyorsun, büyük ihtimalle pili zayıfladığı için yanlış gösteriyor. 450voltta evde hiçbirşey sağlam kalmaz.

+1
    benim basima cok geldi..pil zayiflayinca sapitiyor.

• Evde kullandığımız birçok elektronik cihazın besleme katında koruma amaçlı varistörler bulunur, eğer avometrede gördüğün değer doğru olsaydı tüm cihazlardan dumanlar yükseliyor olurdu...
  • Ölçü aleti arızalı ya da bazen komütatör anahtar temassızlık yapabiliyor tam kademedeye geçmeyebiliyor

• kötümü işte en azından voltajda düşme yok yükselme var
  • Koruma katı olsa bile koruma katı yanar zaten.

250 260 değil ki bu 456 volt.

Senin ölçü aletinde var sıkıntı.

Ayrıca yüksek gerilimle deney yaparken dikkatli olun. Zayıf akıma benzemez.
  • dikkat edilirse, cihazin olctugu voltaj olmasi gerekenin iki kati. Bu durum cihazin olcum devrelerinin kalitesiyle direk olarak ilgili. Referans bir voltaji olcerek deneme yapmakta fayda var. True rms cihazlarin pahali olmasi bosa degil.
  • Benim büyük dijital ölçü aleti de pili zayıflayınca yanlış değer gösteriyor 9 v 250 mah şarjlı pil aldım bitince tekrar şarj edip ölçü aletine takıyorum malum 9 v tek kullanım piller pahalı. 456 volt
  • Kardeş 3 fazda bile 380volt veren elektriğin 456volta çıkması biraz tuhaf olmuş. Yani üst sınırı bile geçmiş. Bu durumda trafo bozuktur diyeceğim ama belli de olmaz. Hatta biraz saçma olur. Bence de avometreden olabilir.

• Aynen cihazına çok güveniyorsun. Max. 240 voltta çalışan cihazlar 400 voltu geçtiğinde patlar , bildiğin patlar yani.

Digitale güven olmaz. Başka bir cihazda baksaydınız keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRkiShCowboy

50liralik alete çok fazla güveniyorsun, büyük ihtimalle pili zayıfladığı için yanlış gösteriyor. 450voltta evde hiçbirşey sağlam kalmaz.

50 lira mı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.