Şimdi Ara

İnanılmaz ! Prizde 456 Volt. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Faz çakışması diyeceğim de 456 volt?

Hocam 456V nasıl Tv ye zarar vermedi anlamıyorum.

• 100lira olsun. Sonucta cihazın yanlış ölçüm yapmış. İlle pil bitmesi gerekmez, komitatörü temazsizlikda yapmış olabilir. 1 saniyede olsa eğerki prizlerde 400volt olsa o evde hiçbirşey sağlam kalmaz. Bazıları sessiz bozulur bazıları büyük bir gürültüyle bozulur hatta.
    Lisedeyken bakımcı olarak bir fabrikada çalışmıştım. Ustam daha önce kontrol kalemi bozulduğundan çarpıldığı için atölyeden arızaya her çıkışımızda mutlaka kontrol kalemini ve seri lambasını(kontrol kaleminin yetersiz kaldığı yerde kullanılır) prizde kontrol ederdi. Sizinde böyle bir alışkanlık edilip arada cihazın doğru ölçüp ölçmedigini kontrol etmeniz gerekiyor ki resimde olduğu gibi çıkan değerin yanlış olduğunu bilesiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRkiShCowboy -- 19 Şubat 2015; 16:46:27 >
  • Hocam benim anlamadığım nokta şu ne oldu da prizleri ölçmeye karar verdiniz? Bir şey olması gerek ki ölçmelisiniz,durduk yere ölçtüyseniz sorun ölçü aletinde. Zaten anlık olarak 456 gelse arkadaşların dediği gibi sağlam 1 alet kalmazdı,sorun tamamen ölçü aletinde.Arıza çıkarmayacak bir şey değil,sonuçta insan yapısı. 75 TL lik alet tabii ki sapma yapabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 15 Kisiye Saldirdim

Hocam benim anlamadığım nokta şu ne oldu da prizleri ölçmeye karar verdiniz? Bir şey olması gerek ki ölçmelisiniz,durduk yere ölçtüyseniz sorun ölçü aletinde. Zaten anlık olarak 456 gelse arkadaşların dediği gibi sağlam 1 alet kalmazdı,sorun tamamen ölçü aletinde.Arıza çıkarmayacak bir şey değil,sonuçta insan yapısı. 75 TL lik alet tabii ki sapma yapabilir.

Elektrik süpürgesi çok hızlı çalışıyordu ondan ölçtüm.

• bu gerçek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farego -- 16 Ağustos 2018; 23:15:39 >
  • Multimeter battery low voltage !

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.