Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.328
Cevap
190
Favori
1.754.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • izmirde ege üniversitesinde 5 ad.implant yaptırmak için zorda olsa ön randevu alabildim.ayın 18 de randevum.50 yaşında kalbinde 3 stend olan asprin,kolestrol,beloc,2,5 luk delix,cordorone200 kullanan aktif normal insanlar gibi yaşayan sağlıklı denecek biriyim.burda implant yaptıran,bilgisi olan,işlemin hızlanması veya doktor,implant vs.tavsiyesi olan varsa çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

• İzmir'de Bego için 3500₺ Strauman için 5000₺ fiyat verdiler. Bu fiyatlar normal mi? Diş için de cam seramik zirkonyum dediler 1200₺ fiyat verdiler. Normal mi bu paralar?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • irf1603 kullanıcısına yanıt

Merhaba implant uygulaması için bence iş hekiminizin kararına güvenmelisiniz. Sonuçta yerli veya yabancı titanyum malzemeden yapılıyor, söylenen üretim maliyetinden dolayı fiyat farkı oluğu, Ben Bursa Korudiş korupark kliniğinden 2 adet dişime implant uygulaması yaptırdım ve bir buçuk yıl oldu ve sorun yaşamadım. Sağlık konusunda kesin bu böyledir demek yanlış bence, size iyi gelen bir tedavi yöntemi, başkası için olumsuz olabiliyor, geçmiş olsun.

• Naptiniz disleri taktirdiniz mi?

7 nisanda 1 ust 2 alt ceneye implantlarim takildi.

Bana da bayram sonu gel olcu alacaz dendi.

Internwtten arastirinca hep 2-4 ay beklenir deniyor. Lakin disci erken cagoriyor.

Ben gitmedim hala bekliyorum 2 ay bari dolsun diye.

Hatta ust cene min. 4 ay diyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridooo

İzmir'de Bego için 3500₺ Strauman için 5000₺ fiyat verdiler. Bu fiyatlar normal mi? Diş için de cam seramik zirkonyum dediler 1200₺ fiyat verdiler. Normal mi bu paralar?

Verilen markalar için normalin çok altı fiyatlar, bence iyice araştırmadan bu markalara bu fiyatlarla girmeyin derim. Bu markaların sanırım ülkemizde üretilen ürünlerini kullanıp bu markaları yaptığını iddia eden yerler mevcut. Bir de forum sitelerinde kendileri hastaymış da memnun kalmış gibi yazan yerlerden uzak durun derim, işleri olsa bu tarz şeylerle uğraşmazlar zaten, bu kadar düşük fiyatlarla memnun kalsa millet kafalarını kaşıyacak vakitleri olmazdı diye düşünüyorum.

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Bende 8/4/21 de implantları taktırdım, dün ölçü verdim, cuma provası var.

2 üst çene, 1 alt, 1 kaplama yenileme. Yapılan kontrolde üst çene kapma yanındaki implantın(ölçüde kaplama çıktı, çıkarken biraz uğraştırdı) diş yüklemesinin 1 ay kadar daha geç olmasına karar verildi. Diğer 2 tanesinin sıkıntısı yokmuş. Onlar ve kaplama provalardan sonra takılacak.

Aslında bende yaptırmadan önce çok okudum, evet tavsiye edilen en az 2 ay ve alt çenenin üst çeneden daha çabuk durum adapte olduğu.

Eskiden implantı takınca üst kapağı takmayıp diş etini dikişle kapatıp iyileşmesini bekliyorlarmış, daha sonra tekrar açıp üst tarafı takıyorlar birde onun için bekleniyormuş, son uygulamalar ikisininde beraber takılması. Bu da süreyi en az 1-1.5 ay kısaltıyor. O yüzden süre 2 aya kadar düşmüş gibi? Zaten “hiç bir sıkıntı çıkmaz ise” iyileşme ölçü derken 2 ay oluyor.

Aslında kişinin çene kemik durumu, vücudun iyileşmeye yönelik çabukluğu vs. gibi etkenler süreci uzatıp kısaltabilir.

Benimkiler 1 tanesi hariç 2 ayda takılmış olacak. Dişçimin tedavi sürecine güveniyorum. Hasta sorduğu zaman durumu tam olarak bilemeyen doktor max. süre olan 3-4 ayı verebilir ama işlemler başlayınca hastanın durumunun ilerleyişine göre süre hakkında daha net olur. Tahmini süre uzayıp kısalabilir.

Sizin aklınızda soru işaretleri var ise, biraz bekleyin.

• perSNN kullanıcısına yanıt
    Konuştuğum yer küçük bir yer değil müşteri yorumları da güzel. Takılan implatların ömür boyu garantili olduğunu da söylediler. Taktıkları implatın orjinal olduğunu takmadan önce anlamanın bir yolu varmıdır?

• Öncelikle tesekkur ederim.
    Dis hekimi tanidigimdi hic sormadan araştırmadan guvendim gittim.

E benim implant takıldıktan sonra dis eti dikisle kapatıldi. Uzeri kapatildi.

Bu yontem eski yontem mi?
    Surecten baska bi zarari yarari var mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Öncelikle tesekkur ederim.
    Dis hekimi tanidigimdi hic sormadan araştırmadan guvendim gittim.

E benim implant takıldıktan sonra dis eti dikisle kapatıldi. Uzeri kapatildi.

Bu yontem eski yontem mi?
    Surecten baska bi zarari yarari var mi acaba?

Aslında yeni-eski demek doğru olmuyor gibi? Doktorun kişiye göre seçimi de olabilir? Bilemedim.

Ancak süreç uzar, başka sıkıntısı olmaz. Ama implantlar takıldıktan sonra tamamen dikişle kapatıldı ise, sonra tekrar açılıp üst parçanın takılması ve tekrar iyileşme/alışma süreci var(diye biliyorum). Hasta için tekrarlanan bir durum olunca hem iş uzuyor. hem de kes-dik olunca hasta ağrılı/sıkıntılı dönemi tekrarlanıyor.

sizin implantın görünümü şu an böyle değil o zaman?

Benim üst bölümde takılı ve sonra dikiş atıldı, Şu an diş takılmaya o yüzden hazır, kaynayan diş eti de vidalama için şekil aldı, gelecek diş için şekil olarak uyumlu hale geldi.

Ölçü alırken bu üst parça çıkartılıp kalıp alırken yer ve yön için başka uzun parça takıldı ve ölçü öyle alındı.

Hatta bir ara bir tanesi açılıp düştü, doktoru aradım, takayım mı yerine? dedim. hemen takıp elimden geldiğince sıkıştırdım.

Bu üst bölüm dişin 1/2 si kadar bir şey, boş yeri kısmen de kapladığı için daha rahat yemek yeniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim implantin görünümü resimdeki gibi degil.

Hatta implantin görünümü yok
    Uzeri dis etiyle örtülü.

Anladim dediginizi. Suan dis eti de kaynadi onlar tekrar kesilip bi acili surec daha olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Benim implantin görünümü resimdeki gibi degil.

Hatta implantin görünümü yok
    Uzeri dis etiyle örtülü.

Anladim dediginizi. Suan dis eti de kaynadi onlar tekrar kesilip bi acili surec daha olacak.
    Netten araştırıp okuduğum kadarı ile tekrar açılması lazım -ki diş eti üst parçanın alttaki konik şeklini alsın ve üzerine diş gelmeye hazır olsun.

Böyle tam kapalıyken nasıl ölçü alacakmış, bilemedim?
    Çünkü ölçü alınırken ve kalıp aşamasında, dediğim gibi yerlerinin tespiti için farlı uzun bir ürün takıldı ve ölçü öyle alındı.

benim doktorumun dediğine göre daha önceleri sizin şekilde yapıldığını ama son 1 yıldır üst parçayı da işlem esnasında takıp hem 2 işlem yapmadıklarını hem de daha çabuk ve şekil alma/alışma aşamasının gerçekleştiğini belirtti. Tabi bu ön muayene ve diş/çene yapısı göz önünde bulundurularak söylenmiş olabilir. Sizin kii belki de bu duruma uygun değildir?

Mesela benim 1 İmplant 15dk sürdü(azı dişi), acı eşiğim yüksek ve bu tür işlerde korkum çekincem yok, Bir arkadaşım benden önce aynı yerde yaptırdı, 2 diş dura dura 1.5 saat sürmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 26 Mayıs 2021; 14:6:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Netten araştırıp okuduğum kadarı ile tekrar açılması lazım -ki diş eti üst parçanın alttaki konik şeklini alsın ve üzerine diş gelmeye hazır olsun.

Böyle tam kapalıyken nasıl ölçü alacakmış, bilemedim?
    Çünkü ölçü alınırken ve kalıp aşamasında, dediğim gibi yerlerinin tespiti için farlı uzun bir ürün takıldı ve ölçü öyle alındı.

benim doktorumun dediğine göre daha önceleri sizin şekilde yapıldığını ama son 1 yıldır üst parçayı da işlem esnasında takıp hem 2 işlem yapmadıklarını hem de daha çabuk ve şekil alma/alışma aşamasının gerçekleştiğini belirtti. Tabi bu ön muayene ve diş/çene yapısı göz önünde bulundurularak söylenmiş olabilir. Sizin kii belki de bu duruma uygun değildir?

Mesela benim 1 İmplant 15dk sürdü(azı dişi), acı eşiğim yüksek ve bu tür işlerde korkum çekincem yok, Bir arkadaşım benden önce aynı yerde yaptırdı, 2 diş dura dura 1.5 saat sürmüş.

Alıntıları Göster
    Benim 3 implant ve dikis 45 dak. surdu.
    Islem bittikten sonra aci agri hic bisey yaşamadım cok şükür.

Yalniz bu dikis isini sorcam disciye, amac neymis.

Gecen hafta icin gel film cekecez demisti bilerek zaman uzatmak icin gitmemistm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridooo

Konuştuğum yer küçük bir yer değil müşteri yorumları da güzel. Takılan implatların ömür boyu garantili olduğunu da söylediler. Taktıkları implatın orjinal olduğunu takmadan önce anlamanın bir yolu varmıdır?

Müşteri yorumları para ile yapılıyor, bana 200 TL gönderin, sizin işletmenize 100 tane 5 yıldız vereyim, ya da 50 tane yorum yaptırayım.

• Nasıl anlicaz iyi doktoru o zaman.

• Ridooo kullanıcısına yanıt

Gerçekten tanıdığınız bir hastası önerecek.

Hocam çevremde implant yaptıran birisi yok. Muayeneye gidince anlarım heralde nasıl bir yer olduğunu.

• Ridooo kullanıcısına yanıt

2-3 çeşit diş implantı var.

Tam emin değilim ama yurtdışından faturalı bir şekilde geliyor. Sağlık bakanlığı onaylı oluyor vsvs.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

2-3 çeşit diş implantı var.

Tam emin değilim ama yurtdışından faturalı bir şekilde geliyor. Sağlık bakanlığı onaylı oluyor vsvs.

300-400 farklı marka var :) markanın pek bir önemi yok. Önemliolan doktordan memnun kalmak. İstanbul'da iseniz ben size bir düzine iyi doktor ismi yazayım özelden.

Marka değil. Çeşit olarak dedim.

• Arkadaşlar Merhaba. 4 yıldır kullandığım 2 implantım var. Yanyanalar... Alt damakta. Yaklaşık 3 ay önce diş taşı temizliğine gittim. Orada röntgende falan bir sorun yoktu. Son derece iyi sorun yok dedi doktor. Ancak son 1 aydır acayip bir durum hissetmeye başladım.

Sakız, kurutulmuş meyve vb. gibi yapışkan birşey yerken implantın yerinden yukarı doğru oynadığı hissine kapılıyordum. Fırçalarken vb. hiçbir durum yok gibi. Elimle sağa sola sallıyorum ama sallanma da yok.

Bugün iyice kontrol edeyim dedim. Çok net bir şekilde yukarı yönde çektiğimde tık diye bir sesle bir kademe oynuyor. Ama yine söylediğim gibi sağa sola oynamıyor. Sadece yukarıya doğru bir hareket var. Sanki kaplama biraz daha çeksem gelecek gibi. Çift bağlı olduğu için acaba birinde sorun var, diğer onu tutuyor olabilir mi? Sorun ne olabilir? Implant gidici midir? Bilgisi olan var mı? Geçiktirmeden doktora gideceğim bu hafta.

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.