Şimdi Ara

İMPALA 67 HAKKINDA YARDIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
96
Cevap
2
Favori
25.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beamer

Sanırım öğrencisin sen de benim gibi; ailem alacak dediğin için öyle düşündüm.

67 Impala;

1.Her gün kullanılacak bir araç değil, havalar güzel olduğunda hafta sonları kullanılabilir,
    2. LPG taktırılacak bir araç değil, yazık, (Zaten bu araca LPG taktırmak için 5.000TL'yi falan gözden çıkarmak gerekir)
    3. Öğrencinin yürütebileceği bir araç değil. (yakıt, yedek parça, bakım vs.)
    4. Eski araç olduğu için uğraştıracak. Önden ses gelmezse arkadan gelecek, önde pas olmazsa arkada pas olacak.

Zaten bu tür araçlara sahip olanlar genelde ya ona harcayacağı paranın hesabını yapmayanlar ya da kendi sanayide usta olanlar.

5bin az 15bin.

bu araca analog sistem lpg takilacak en krali 600-700lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

quote:

67 Impala;

1.Her gün kullanılacak bir araç değil, havalar güzel olduğunda hafta sonları kullanılabilir,
    2. LPG taktırılacak bir araç değil, yazık, (Zaten bu araca LPG taktırmak için 5.000TL'yi falan gözden çıkarmak gerekir)
    4. Eski araç olduğu için uğraştıracak. Önden ses gelmezse arkadan gelecek, önde pas olmazsa arkada pas olacak.

Zaten bu tür araçlara sahip olanlar genelde ya ona harcayacağı paranın hesabını yapmayanlar ya da kendi sanayide usta olanlar.

5bin az 15bin.

v8 araca 600 tl lpg? :)
  • quote:

quote:

quote:

67 Impala;

5bin az 15bin.

evet analog sistemde bi role bi selenoid disinda elektrige(elektronikten ecudan eser yok) dair hicbirsey yok. sistem dandikten bir mikser,regulator ve depodan olusuyor. V8 olmasi da yalnizca bu ekipmanlarin capini ve boyutunu buyutur. siradan bir araca 500 liraya baglaniyorsa V8e 700liraya baglanir.

su forumda hava atmak gibi olmasin ama herlde omrunde encok V8e binmis kisi benimdir. bi bildigim var ondan konusuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Yine Baltalı İlah'lar Basmış Konuyu

İMPALA 67 HAKKINDA YARDIM

Adama Bi Sorun Hevesi Kaldımı

Hevesim hala var hocam alacagim bu arabayi
  • quote:

quote:

67 Impala;

5bin az 15bin.

5bin az 15 bin demissin aonra 700 falan demissin ? Anlayamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brtgltkn_

quote:

quote:

67 Impala;

5bin az 15bin.

5bin az 15 bin demissin aonra 700 falan demissin ? Anlayamadim

bilip bilmeden millet salliyor onun icin 5 az en assa 15 gider yazdim.
  • Bi anlik heves seniki.senin gibi yuzlerce genc var turkiyede supernatural izleyip gaza gelen yapmayin boyle bu kadar kaptirilmaz diziye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tane parlak nikelaj çelik jant birde havalı kontollü amortisörler, aracıda pembeye boyayacaksın offff
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

Bi anlik heves seniki.senin gibi yuzlerce genc var turkiyede supernatural izleyip gaza gelen yapmayin boyle bu kadar kaptirilmaz diziye

Katılıyorum... Hem impala ne ya? Madem başını derde sokacan, git daha güzel arabalar var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish®

tane parlak nikelaj çelik jant birde havalı kontollü amortisörler, aracıda pembeye boyayacaksın offff

Siyah olcak :D saygi duyulsun trafikte
  • quote:

quote:

quote:

quote:

67 Impala;

5bin az 15bin.

evet analog sistemde bi role bi selenoid disinda elektrige(elektronikten ecudan eser yok) dair hicbirsey yok. sistem dandikten bir mikser,regulator ve depodan olusuyor. V8 olmasi da yalnizca bu ekipmanlarin capini ve boyutunu buyutur. siradan bir araca 500 liraya baglaniyorsa V8e 700liraya baglanir.

su forumda hava atmak gibi olmasin ama herlde omrunde encok V8e binmis kisi benimdir. bi bildigim var ondan konusuyorum.

Cherokee v8'e LPG'yi 3.500TL'ye taktırmıştık 3 sene önce. Ordan yola çıkarak fiyat söyledim.

Dandikten mikser demişsiniz ama Amerikan araçlarına uygun mikser bulmak zor, sizin söylediğinizi gibi 'dandik' bir mikser takıyorlar o zaman da araç hem çok yakıyor, hem çekişten düşüyor hem de arabanın içinde sürekli tüp kokusu oluyor.
  • quote:

Cherokee v8'e LPG'yi 3.500TL'ye taktırmıştık 3 sene önce. Ordan yola çıkarak fiyat söyledim.

Dandikten mikser demişsiniz ama Amerikan araçlarına uygun mikser bulmak zor, sizin söylediğinizi gibi 'dandik' bir mikser takıyorlar o zaman da araç hem çok yakıyor, hem çekişten düşüyor hem de arabanın içinde sürekli tüp kokusu oluyor.

arkadasim 3500tlye lpg taktirdigin arac eculu lpg kiti de sirali sistem. 67 impalanin distributorunde bile transistor yok boyle bi araca sirali sistem takacak degiller ya. dandikten mikser dedigim gidip dandik mikser taktirin anlaminda degil. mikser dedigin elemanin teknolojisinin cok yuksek olmadigini anlatmak icindi. son derece basit mantikla calisan mekanik(akiskanlar) elemanlar.
  • 1.Fazlalık 'money' lazım
    2.Bol vakit
    3.Büyük Garaj
    4.Kendin elin anahtar tutubilecek, her şey için sanayide usta aramıcaksın
    5.ikinci veya üçüncü araç olarak kullanabilinir

En son sorun Yakıtdır, ucuz bi hobi değil
  • hakikaten çok güzel araç. ben de almayı düşünüyorum ama temizini bulmak sorun
  • tabi buyrun, çok özel değilse buradan da devam edebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat Şehirlioğlu

tabi buyrun, çok özel değilse buradan da devam edebiliriz.

mrb öncelikle bende başta impala olmak üzere eski model arabalara merakım var.sizin arabanızın markası ne? ilk olarak
    1-ne kadar yakar ortalama?
    2-parçaları zor bulunur mu?
    3-2. el alacağım doğal olarak araba ne kadar masraf çıkarır? şimdilik aklıma gelenler cevaplarsanız sevinirim
  • O aracı alman için önünde 20 sene var kardeşim, restorasyon projesi olacak modelleri ilk arabanız yapmaya çalışmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker00

quote:

Orijinalden alıntı: Murat Şehirlioğlu

tabi buyrun, çok özel değilse buradan da devam edebiliriz.

mrb öncelikle bende başta impala olmak üzere eski model arabalara merakım var.sizin arabanızın markası ne? ilk olarak
    1-ne kadar yakar ortalama?
    2-parçaları zor bulunur mu?
    3-2. el alacağım doğal olarak araba ne kadar masraf çıkarır? şimdilik aklıma gelenler cevaplarsanız sevinirim

1- Şehirdışı 100 km.de 16l benzin 20l gaz yakar. 6 - 8 farketmez aynı yakıyor.
    2- Parçaları kolay bulunur ancak bazen gelmesi zaman alır, bunun dışında sarf parçaları kolay bulunur.
    3- Masraf alacağınız araca göre ve aracı getirmek istediğiniz son noktaya göre çok değişkenlik gösterir.

-Kaportası diri ve fazla işlem görmemiş olmalı, şasesinde ve diğer kaporta aksamında çürük olmamalı, unutmayın ki kaportası bitik bir araçla uğraşmak, işi içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.

-Mekanik kısımlardaki sorunlar ne kadar kötü de olsa bir şekilde hallolur ancak araçlaradan anlayan gerçek ustaları bulmak günden güne zorlaşmaktadır, "paranla rezil olmak " deyiminin ne demek olduğunu öğretir sana birçok usta. En basiti "karbüratör ayarı" denilen şey karbüratörü söküp temizleyip takıp 2 tane vidasını ayarlamak zannedilir ancak gerçek ayar, karbüratör üzerindeki 5-6 noktadaki çubuk, kol, levye benzeri parçaları hassas mastar ve ölçü aletleri yardımıyla eğerek bükerek gereken ölçülere getirmektir. Bu şekilde çalışan bir karbüratörcü henüz bulamadım, bunun bilenlerde de karbüratörün ayar ölçüleri yok.

-Aracın masrafı ve işi hiçbir zaman bitmez çünkü araç en az 40 yaşındadır. Herşeyi yaptırırım sonra da 10 sene sorunsuz binerim diye birşey olmaz ancak bir süre sonra masraflar hafifler.

-Yine yaştan ötürü birçoğunun motoru orjinaliyle ya da başka birşeyle değiştirilmiştir, şasesi işlem görmüştür. Bu sırada motor ve şase numaralarının bozulmamış olması ya da motor değişiminin faturalı, yasal olarak yapılmış olması çok önemlidir. Motor ve şase numarasındaki problemler aracın elinizden alınmasına ve birtakım cezai işlemlerle karşı karşıya kalmanıza kadar giden istenmeyen durumlara yol açabilir.

- Piyasada 4 tip araç ve satıcı vardır, bunlar:

1- Babadan dededen kalma araç 30 senedir tarlada ahırda yatmaktadır, tutulacak yeri kalmamıştır, sonra birisi, bu araçların meraklısı olan "keriz" ler olduğunu ve çok para verdiklerini araç sahibine telkin eder, araç sahibi de gaza gelip değerinin üzerinde bir fiyat koyarak hurdasını satmaya çalışır. Bu araba antika değildir sadece hurdadır uzak durulmalı.

2- Bütçesinin elverdiği ölçüde restore etmiştir ve etmektedir, araç temelinde düzgündür, satıcı bilinçlidir, aracında daha ne kadar masraf olduğunu bilir, aracın fiyatını buna göre ayarlar, işi bildiği için alırken de bunlara dikkat ederek almıştır zaten. Tatlı sıkı bir pazarlıktan sonra bu araçlar alınabilir.

3- 2. maddedeki arabayı 10'a alır, 3'e boyatır, 2'ye döşeme yaptırır, 40' a satmaya çalışır. Belki bu araba da alınabilir ancak unutmamalıdır ki daha işi vardır ve bu işler gizlenmeye çalışılmıştır. Satıcı işi ticarete dökmüştür ve iyi niyetli olduğu söylenemez, halbuki bu iş hobi işidir, dostluk işidir, birşeyleri kendi emeğini de katarak güzel hale getirme ve bununla mutlu olup gurur duyma işidir.

4- 2. maddedeki arabayı 10'a alır, Adan Zye orjinal parçalarıyla restore eder, bunun için 100 harcar çünkü para da varsa bir süre sonra iş yörüngeden çıkar, o da olsun bu en iyisinden olsun derken 100'ü bulur. Biner, sıkılır, yeni bişeyler yapmak ister, 90'a satmaya çalışır. Fiyat yüksek görünür ama hakkıdır. Gerçek amerikancı bu bitmiş arabaya 90 vererek almaz çünkü yapacak birşey kalmamıştır. Bunun da müşterisi vardır ancak genelde sadece arabayı bir gösteriş ve prestij aracı gibi kullanan kesimdir, bu araba o kişinin ziynet eşyası, elmas yüzüğü olacaktır. Elmas yüzüğün nasıl yapıldığını bilmez sadece takar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.