Şimdi Ara

iMessage - FaceTime Etkinleştirme Bekleniyor Hatası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
10
Favori
32.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ayarlar genel hakkında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmkansız kullanıcısına yanıt
    49.0 olunca bir umut oldu içimde. Yok yine yok, olmadı. Baktım sürüm yükselmiş. Garanti olsun diye bir de ağ ayarlarını sıfırladım. Sonra da iMessage ve FaceTime’ı kapatıp telefonu yeniden başlattım. Tekrar açtım, direk “etkinleştirme başarısız oldu” dedi. Yine hüsran.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • omeeeeer kullanıcısına yanıt
    2 ay uğraştım turkcell laftan anlamıyor cahil ne kadar insan varsa turkcellde çalışıyor kadına derdimi anlatıyorum hattınızda problem var hat alın ver parasını alayım hattımda olsa internetimde olmaz beni başka biryere aktarıyor hadi baştan bir daha anlat boşu boşuna akıllı faturayıda iptal ettik işe yaramadı en son facetime den e-posta adreslerinide kaldırdım sadece numara kaldı facetime imessage kapalı telefonu kapatıp açtım facetime mesajları da aktif ettim oldu

• WizardArms kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi e-postaları kaldırıp sadece telefon numarasını bıraktım. Kapattım açtım. Yok, yine olmadı. Sanıyorum Turkcell’in keyfini bekleyeceğiz.

güncel faturanızdan Yurt dışına sms gittiğini görebiliyor musunuz?

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Evet var. Yurtdışı SMS paketim vardı o paket üzerinden olduğu için 0 lira olarak 44’lü bir numaraya iki kez farklı zamanlarda mesaj atılmış.

merhaba, sırf bu yüzden üye oldum diyebilirim. iphone 7den iphone 13e geçtim. ios 12de herhangi bir sorun yoktu. telefonu her açıp kapamada 1,01 tl aldığını fark ettim öncelikli olarak. telefonu dahi sıfırladım aç kapa yaptım ağ ayarları sıfırladım vs. şimdi ise bug varmışçasına başarısız oldu uyarısı alıyorum. asla düzelmiyor; aktivasyon olmuyor. siz halledebildiniz mi acaba? şimdiden teşekkür ederim.

• Dediğim yöntemleri denedim. Olmuyor olmuyordu. Sonra bir baktım kendi kendine düzelmiş. Yani sanıyorum aslında rasyonel bir yok. Kendi kendine düzelecek ama ne zaman, kim bilir!?

• şaka gibi kendi kendine düzeldi hakikaten. 1.01 tlyi aldı yine. telefonu kapatıp açmadım artık. yine alır mı kim bilir?😂

• Merhabalar, Aynı sorun şu anda bende de var. 28.02.2022 tarihinde aldığım telefon 02.3.2022 tarihinde sabah kontrol ettiğimde onayın geldiğini gördüm. Fakat şu anda telefonu tekrar kontrol ettiğimde yine aktivasyon bekleniyor diyor. Faturamı kontrol ettiğimde telefon dün akşam 22:38 gibi tekrardan +44 ile başlayan numaraya mesaj göndermiş. Apple ile görüştüm. Beklemem gerektiğini söylüyorlar. Aktivasyon olmuş bir numara tekrar neden aktivasyon yapar ki. Çok sinir bozucu bir durum.

• maalesef sıkıntı var. düzeldiğinden sonra telefonu açıp kapamadım. yine açıp kapatsam muhtemelen yine aynı şeyler olacak. çok kişi de hala olduğunu söylüyor. ben çok soğudum sırf bu sebepten ötürü telefondan. düşünmeyin görmezden gelin diyebiliyorum ancak...

• türkcellde yıllık paket tarifesinden ucuz olan aylık tarifeye geçmiştim meğerse bundada yurt dışı mesaj yokmuş mecburen 10 tl lik ek mesaj paketi aldım öyle çözüldü ama diğer arkadaşın çözümüde mantıklı yani anlayacağın apple amerika ile mesajın açık olması gerekiyor sonuçta yurtdışı mesajı kullandığın tarifenin açık olması gerekiyor

• açıkçası bence farklı bi durum. her türlü açık mesela yurtdışına mesaj göndermesi. kapatıp açınca sürekli o aktivasyon mesajını yollamaya çalışıyor. ben bu telefondan bunun gibi birçok sebepten soğudum. ios 15in sıkıntıları var diye düşünüyorum. ama eşşek yüküyle para verdik şu şartlarda kullanacağız da.

• kahveveedebiyat K kullanıcısına yanıt
    Dostum bende de 2 haftadır facetime imessage yoktu uygulamadan durumu bildirdim en sonunda dün arayıp hattı değiştirin dediler çok mantıksız geldi ama oldu M.temsilcisi size ücretsiz hat değişimi tanımlıyorum bütün turkcellerde yapabilrsinz dedi gittim turkcelle anlatıyorum adama öyle bişey yok olmaz derken sisteme bi girdi kocaman ekranda bildirim gelmiş göt oldu sustu hattı masaya koyup utandı gitti taktım hattı aktif oldu facetime

doğrudur, belki hat değişimini ben de yapmalıyım. benimki türk telekom yalnız.

• kahveveedebiyat K kullanıcısına yanıt
    Sorunun sadece Turkcell’de kaynaklandığını düşünüyordum bence tt ile iletişime geçin ücretsiz hat değiştirsinler haybeye de para vermeyin

• Halen daha var bu sorun, hat turkcell, yurtdışı sms açık. Yok olmuyor.

Apple ile de görüştüm, turkcell ile de görüştüm. ikisi de çözemedi. Ben böyle bi amelelik görmedim ya. appledan da turkcelle de soğudum resmen.

bi ülkede hiçbirşey mi doğru dürüst olmaz ya, liyakatsizlikten hep bunlar işte.

Merhaba iyi akşamlar. Sizden bu konuda yardım alabilir miyim. Turkcell müşteri hizmetlerini ben de aradım, konuyu anlattım etkinleştirme hatası alıyorum diye. Sistemimizde herhangi bir problem yok diye cevap verdiler. Uygulama üzerinden hangi menü üzerinden talepte bulundunuz öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ediyorum

• arkadaşlar bu konuda youtube de bir kişinin yorumu ile çözdüm,

hat kaynaklı, telefon değil, yurtdışı paketiniz yoksa 10 tl'lik yurtdışı paketi alın sms vs. olan.

sonra telefon açıkken sim kartı çıkarıp takın facetime ve imessage kapatıp açın, bunu farklı versiyonlarla deneyin, teli kapatıp açın sim kartı telefon açıkken çıkarın takın vs.. olacak..

kilit nokta telefon açıkken sim kartı takıp çıkarmak..

• bazen13 kullanıcısına yanıt

Tesadüfen denk gelmişsiniz. Çünkü aynı sorun e-sim’de de var ve her ne kadar kabul etmese de Turkcell kaynaklı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.