Şimdi Ara

İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
2
Favori
22.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 140
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
 • Ortalama Mesaj Aralığı 29 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
 • Favoriye Eklediklerim 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Novagate (19 mesaj) lazer__ (15 mesaj) Cerkes555 (14 mesaj) amadeus99 (12 mesaj) Anliyorumm (12 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (201 mesaj) Mobil (100 mesaj) Mini (23 mesaj)
 • @
345 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’un metro hatlarının finansmanı için uluslararası sermaye piyasalarına 580 Milyon Dolarlık Eurobond ihraç etmeyi başardık” açıklamasını yaptı. İmamoğlu, “580 milyon dolarlık satışa karşılık 2.5 milyar dolarlık talep geldi. Sağlanan finansmanla 4 yeni metro hattı inşaatına başlanacak” dedi.

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamu bankalarının destek vermediklerini belirterek, metro yatırımlarına kaynak bulduklarını duyurdu.

  İmamoğlu, “İstanbul’un metro hatlarının finansmanı için uluslararası sermaye piyasalarına 580 milyon dolarlık eurobond ihraç etmeyi başardık. Artık metro inşaatları daha hızlı bitecek, trafik rahatlayacak” diye konuştu.

  İmamoğlu, “580 milyon dolarlık satışa karşılık 2.5 milyar dolarlık talep geldi. Sağlanan finansmanla 4 yeni metro hattı inşaatına başlanacak” ifadelerini kullandı.


  “33 YIL SONRA BİR İLK…”

  İmamoğlu şunları söyledi:

  “Dünyada tam 248 yatırımcı kurumun ilgi gösterdiği bir tahvil ihracı başarısını hep birlikte elde ettik. 33 yıl sonra bir belediye tarafından yurtdışına ihraç edilen ilk Eurobond satışından elde ettiğimiz sonuç, büyüklüğü, faiz oranı ve vadesiyle birlikte değerlendirildiğinde gerçekten şeffaflık ve liyakat açılarından yeni büyükşehir belediye yönetimine duyulan uluslararası güvenin çok değerli bir özetidir.

  İhraç ettiğimiz bu tahvil sonucu, İstanbul’a 4 metro daha hattında daha inşaatlara hızla başlayacağız. Böylelikle İstanbul, 52.1 kilometre yeni metro ve 39 yeni istasyona daha kavuşmuş olacak. Bu hatlar da tek yönde saat başına 275 bin olmak üzere günde 5 milyonu aşkın yolcu taşınmasını sağlayacak.”


  FİNANCİAL TİMES’A DAHA ÖNCE AÇIKLAMIŞTI: KAMU BANKALARI PARA VERMEYİ REDDETTİ!


  Financial Times’a konuşan İmamoğlu, yıllık yüzde 6,6 faizle yapılan ihraca 2,5 milyar dolarlık talep gelmesiyle ilgili olarak, “Bizim için pozitif bir deneyim oldu” derken, “Mevcut küresel finansal şartları göz önüne aldığımızda başarılı olduğumuz için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 580 milyon dolarlık tahvil ihracına gelen güçlü talepten memnun olduğunu söyleyen İmamoğlu, bu paranın 4 metro hattının yapımında kullanıldığını söyledi.

  Kamu bankalarının kendilerine para vermeyi reddettiğini ifade eden İmamoğlu, “Bu problem maalesef devam ediyor. Belli ki ortada siyasi bir karar var” diye konuştu.


  https://tele1.com.tr/son-dakika-imamoglunu-mujdeyi-acikladi-basardik-280461//
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 6 Aralık 2020; 13:40:31 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • İstanbul büyükşehir belediyesi sayın EKREM İMAMOĞLU tüm kamu bankaları kredi engellemelerine rağmen büyük bir başarıya imza atarak avrupayı kıskandırıyor


  Türkiye sayın EKREM İMAOĞLU sayesinde ülke çapında büyük bir kalkınmanın ipuçlarını şimdiden veriyor


  Sayın EKREM İMAMOĞLU ile sadece istanbul değil bütün Türkiye gurur duyuyor eline emeğine sağlık diyoruz başarılarının devamını diliyoruz


  Yakında kendisini cumhurbaşkanlığına layık görüyoruz


  Kıskananlar çatlasın

 • Yabancı basın - İmamoğlu aşkı nerden geliyor ki  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 5 Aralık 2020; 21:28:49 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Kur hemen bi komplo teorisi de bir tarafımızla gülelim hadi  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 6 Aralık 2020; 13:40:4 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Hükümet, İmamoğlu'nun kaynak bulmaması ve elindeki kaynaklardan da olması için uğraşıyorken o yeni kaynaklar oluşturmayı başarıyor.


  Buna AZİM ve YETENEK denir. İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak. 


 • Türkiye'deki siyasetçilerin sadece RTE gibilerden oluşmadıklarını gösterdiği için seviyorlar.

 • Kamu bankaları kredi vermemişti, yabancı bankalardan daha ucuza kredi almıştıİmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak. 

 • Qtrone


  Aynı basın erdoğandan bahsetse nasılda böbürlenirsiniz İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak. 

 • İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: MRTFR

  Türkiye'deki siyasetçilerin sadece RTE gibilerden oluşmadıklarını gösterdiği için seviyorlar.

  Çok ilginç. Neden böyle birşeye ihtiyaç duyuyorlar acaba.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • İstanbul büyükşehir belediyesi sayın EKREM İMAMOĞLU tüm kamu bankaları kredi engellemelerine rağmen büyük bir başarıya imza atarak avrupayı kıskandırıyor


  Türkiye sayın EKREM İMAOĞLU sayesinde ülke çapında büyük bir kalkınmanın ipuçlarını şimdiden veriyor


  Sayın EKREM İMAMOĞLU ile sadece istanbul değil bütün Türkiye gurur duyuyor eline emeğine sağlık diyoruz başarılarının devamını diliyoruz


  Yakında kendisini cumhurbaşkanlığına layık görüyoruz


  Kıskananlar çatlasın

 • Gülermisin ağlarmısınİmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak. 


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Türkiyenin gururu medarı iftiharı sayın EKREM İMAMOĞLU ile gurur duyuyoruz


  Kamu bankaları yüksek faizle bile kredi vermezken düşük faizle avrupadan kredi bulması takdire şayandır

 • İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak.

  Yavaş dön Ekrem, hızına yetişemiyoruzİmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak. 


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/istanbula-4-yeni-metro-hatti-geliyor-41680326


  Yandaş gazete bile müjde diye veriyor bu çakma yeşil toplarda "hizmet düşmanı"  Özel şirkette çalışsanız bu cahilliğiniz yüzünden sizi direkt kovarlar.İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak. 
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 5 Aralık 2020; 23:4:30 >

 • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Novagate

  Çok ilginç. Neden böyle birşeye ihtiyaç duyuyorlar acaba.

  Alıntıları Göster

  RTE'nin kavgacı, uzlaşmayı sevmeyen, kahvehane ağzı ile konuşan, İslamcı, milliyetçi, diktatör, emperyalist, özgürlük karşıtı biri olduğunu düşünüyorlar çünkü.

 • Abi aman birini de pohpohlamayın, helal olsun daha fazlasını bekliyoruz, şakşakcılık düzeninin sonu iyi olmuyo acı deneyimler ile sabit biri yere göge sığdıramaz öteki gömer de gömer sonuç gene hüsran olur, liyakat ve şeffaflıktan en ufak taviz verilmemeli.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: MRTFR

  RTE'nin kavgacı, uzlaşmayı sevmeyen, kahvehane ağzı ile konuşan, İslamcı, milliyetçi, diktatör, emperyalist, özgürlük karşıtı biri olduğunu düşünüyorlar çünkü.  Alıntıları Göster
  RTE kavgacı ise İslamcı ise milliyetçi ise bundan onlara ne ki?
  RTE kimle kavga ediyor, Akdeniz'de Türkiye'nin hakkını çalmaya çalışan Yunanistan ile, PKK'nın tünellerini betonlayan Lafarge Dalsan firması Fransa ile kavga ediyor.

  Yunanistan kahve ağzı ile konuşup milliyetçilik yapıp Türkiye'yi tehdit edince Yunan'a sesleri çıkmıyor? Allah Allah bir tuhaflık yok mu bu işte

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • bazı insanlar borç almasına laf etmiş ya bu adam borç almasa metro icraatti yapamıyacak sonra konuşcağınız bide ekrem imamoğlu'nun önceki açıklamalarını gösterenler var yavaş dön falan diyolar rte avrupa amerikaya laf etti şu aralarda baya baya avupada görüyo bizi
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.