Şimdi Ara

Ilk yıl max.larım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bench 75+

Squat 100

Deaflift 120?

Deadlift,e yeni basladigimdan iyi bir pozisyonda kac çıkarabileceğimi tam bilmiyorum. Ohp ve bench,de yazdığım ağırlıkların belki bir tık daha fazlasını kaldırabilirim.Sizce ilk yıl max.ları ne kadar olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avanguardia -- 6 Eylül 2021; 16:54:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk yıl sonunda şu kadar olmalı diye bir kural yok, herkeste farklıdır lakin rakamların fena olmadığını söyleyebilirim.

• torata90 kullanıcısına yanıt

Hocam 1 yıl olmuş spora başlayalı, geldiğimde de sadece siz cevap veriyordunuz dondügümde de Ilk yıl max.larım Ilk yıl max.larım 

• Up

• Kişinin kendi kilosuyla da alakalı tabi bu ağırlıklar. Ben 1.5 yıldır yapıyorım 80 kg bench zor basıyorum(Bench her zaman düşüktü bende beceremiyorum heralde) başka bir arkadaş başladı 3 hafta önce şuan Bench 85 kg pr yapıyor. Bende ağzım açık izliyorum :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • linkorn L kullanıcısına yanıt

siz kaç kiloydunuz hocam, ben 71 kiloyum. Bugün derfinasyonumun son günüydü, 70kg ile ancak 4 tekrar çıkartabildim. Haftaya yeniden kalorileri arttırdığımda gelecek ay max. 80e çıkmayı planlıyorum, ağırsağlamın 5x5 programıyla

• Avanguardia kullanıcısına yanıt
    Bende 90 kiloyken 80 basıyordum hocam, şuan 75 e düştüm benchte 75 kg 3*5 programda.

• quote:

Orijinalden alıntı: linkorn

Bende 90 kiloyken 80 basıyordum hocam, şuan 75 e düştüm benchte 75 kg 3*5 programda.

anladığım kadrıyla vücut ağırlığın 1,5 katını kaldırmak, benchte hedefim olmalı. Ne dersiniz hocam?

squatta da 2 katı

deadliftte 2,5 katı olarak tahmin ediyorum?

Bende başlarda öyle düşünüyordum ama powerlifter olmayacaksam bu ağırlıklara gerek yok dedim. Mantıklı düşününce böyle geliyor ama salona girince öyle düşünemiyorum :D dün yine hadi deadlift basayım diyip 180 kg bastım.

• quote:

Bende başlarda öyle düşünüyordum ama powerlifter olmayacaksam bu ağırlıklara gerek yok dedim. Mantıklı düşününce böyle geliyor ama salona girince öyle düşünemiyorum :D dün yine hadi deadlift basayım diyip 180 kg bastım.

güç ile hacimin birbiriyle alakalı olduğunu düşünüyorum hocam ama hala kafamda oturmadı bu durum, sizce hipertrofi egzersizi yapmadan da kasalara hacim verilebilir mi? yani güçlenmeden daha fazla hacim kazanmak mümkün mü

Bu konu miyofibril ve sarko plazmik hipertrofi olarak ikiye ayrılıyor. Ben idman başında compound egzersizlerde düşük tekrar yüksek ağırlık sonra ki kalanlarda izole hareketler düşük ağırlık yüksek tekrar yapıyorum. Her iki sistemin etkisi farklı bana göre.

• quote:

Bu konu miyofibril ve sarko plazmik hipertrofi olarak ikiye ayrılıyor. Ben idman başında compound egzersizlerde düşük tekrar yüksek ağırlık sonra ki kalanlarda izole hareketler düşük ağırlık yüksek tekrar yapıyorum. Her iki sistemin etkisi farklı bana göre.

benim antremanım ağırsağlamın 5x5i hocam, daha ağırlıklarım intermediate seviyeye gelmedi bu bahsettiğiniz ayrım için erken mi benim için yoksa seviye farkı yok mu

Ben 8 ay falan ağır sağlam 3*5 yaptım ve güzel sonuç aldm hocam, sonra ppl yaptım bir süre. Her ikisi de etkili kişinin tercihi birazda sanırım. Aynaya bakınca kendini beğeniyorsan problem yok.

• quote:

Ben 8 ay falan ağır sağlam 3*5 yaptım ve güzel sonuç aldm hocam, sonra ppl yaptım bir süre. Her ikisi de etkili kişinin tercihi birazda sanırım. Aynaya bakınca kendini beğeniyorsan problem yok.

ben de 3ay ppl yaptım hocam hatta programım da şuydu;sizin programınız neydi hocam, ben de eğer zaman yaratabilirsem ppl'ye dönmek istiyorum.

Ilk yıl max.larım
  • Ben salonda hocanın tavsiyesiyle dr. Güray hipertrofi programı yaptım. Fena verim almadım, 3 gün önce bulk' a girdim bir kaç aya sonuç almaya başlarım sanırım.

• quote:

Ben salonda hocanın tavsiyesiyle dr. Güray hipertrofi programı yaptım. Fena verim almadım, 3 gün önce bulk' a girdim bir kaç aya sonuç almaya başlarım sanırım.

güray hipertrofi biraz üst seviyeler için değil mi hocam

ben belki bu senenin sonunda uygularım onu. şuan 3 ay daha clean bulk ile ağırsağlam 5x5 yapıcam sonra duruma göre de ya devam edicem ya da 3x5e geçicem, ondan sonra yeniden hipertrofi egzersizlerine dönerim sanırım, 5-6gün ppl antremanlarıyla ya da fullbody devam ederim 2,senenin sonuna kadar muhtemelen. Size attığım program nasıldı sizce hocam.

Gayet güzel bir program gibi ama ben yorum yapacak kadar tecrübeli sayılmam hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.