Şimdi Ara

Carb Cycling nedir ? Nasıl Yapılır ? (Diyet.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
4
Favori
20.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimden geldiğince basit anlatmaya çalışacağım.
    Definasyon döneminde bir sporcusunuz.Gayet güzel bir iradeniz var.Cheat meal yapmaya gerek duymuyorsunuz.Damarlı kollar istiyorsunuz ve 4 baklavada takılı kaldınız.O zaman ÇARE CARB CYCLING.

Nasıl Uygulanır ?
    80 kiloluk %15 ve altı vücut yağına sahip bir sporcusun.Haftanın 5/6 günü idman yapıyorsun.

PAZARTESİ (İLK GÜN.)
    80 gram karbonhidratı geçmeyeceksin. (NO / VERY LOW CARB.)

SALI (İKİNCİ GÜN.)
    80 Gram karbonhidratı geçmeyeceksin.

ÇARŞAMBA (ÜÇÜNCÜ GÜN.)
    80 Gram karbonhidratı geçmeyeceksin.

PERŞEMBE (DÖRDÜNCÜ GÜN.)
    Vücut ağırlığının 3 / 3.5 katına kadar karbonhidrat alacaksın.
    Düz hesaplayalım. 80*3=240 gram karbonidrat.

Ve hormonların salgılanmaya başlıyor adamım...Yanıyorsun ! İğneler batıyor kollarına metabolizman dnp içmiş sanki...Terliyon böyle oturduğun sandalyede..

CUMA (BEŞİNCİ GÜN.)

Başa dönüş.Yine 3 gün az 4. gün yüksek karb...

YAĞ ALIMI
    Arkadaşlar şimdi teker teker makro yapamam ama şunları bilin.
    1 gram karb = 4 kalori
    1 gram protein = 4 kalori
    1 gram yağ = 9 kalori

Carb cyclingde bu miktar low carb günleri -80 KGLIK BIR SPORCU İÇİN.- 50 - 60 gramdır.
    High carb günleri ise 40 gramdır.40 gram geçilmeyecek.

Yani olay şu basit olarak: düşük karb aldıgınız günler yağ fazla alıyorsunuz yüksek karb aldığınız günler ise yağı az alıyorsunuz.

ÖNEMLİ NOTLAR
    -Kaçamak öğün yok.İradenize sahip çıkamayacak kadar iradesizseniz başlamayın.
    -Meyve fazla tüketmeyin tüketirseniz ant.sonu
    -Enerjisizlikten ölecekmiş gibi hissedebilirsiniz.İnancınız kendinize tam olsun.
    -Günde Minimum 4 Maksimum 8 litre su için.
    -Glisemik indeksi 45 ve altında olan meyveleri tüketmeye çalışın en azından...

KARBONHİDRATSIZ KAHVALTIMI OLUR !!!ÖĞLE YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİMİ OLUR ?
    Sabahları yarım su bard. yulaf ezmesi ile krep yapabilirsiniz. (30 gram karb.) tekabül eder.
    Öğlen karb almayın.
    Akşamda almayın.
    Gidin sebzeli tavuk falan yapın...

BU SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
    3 gün düşük karb alarak metabolizmanızı yavaşlatıyorsunuz.4. gün yüksek karb alınca metabolizma NOLUYO ULAN ? oluyor.Beyin hormon salgılıyor mutluluk geliyor.Depolar yeniden doluyor.Size şu kadarını söyleyeyim.4.gün karb yüklediğiniz gün metabolizmanız adeta bir ektomorf metabolizması gibi oluyor.Cayır cayır yanıyorsunuz.

-Ketojen diyetle uzaktan yakından bir alakası yoktur bu diyetin.-

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.Yaza 2 ay kala buyrun güzel bir diyet sistemi.

Ufak bir düzenleme yapayım.Bu diyette mümkünse Bcaanız ve Whey proteininiz bulunsun.Ek olarak -kaliteli- bir kreatinde alabilirsiniz.Unutmayın kreatin su tutmaz.Kalitesiz işlenen kreatinler su tutar.Kreatin kas kaybını minimize eder.Çünkü vücut agırlıgınızın 1 gramı karbonhidrat neredeyse hiç karbonhidrat demektir.Antremandan önce karb tüketmeye çalışın.Kahvaltınızı gerekirse karbonhidratsız yapın.Pirinç tüketmeyin.Bulgur lapası yapın.

HACİM ALMAK İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.

"Bodybuilding Motivation.THIS WILL DESTROY YOU !"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sick kunt -- 13 Nisan 2014; 23:05:18 >

• anavarı unutmuşsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

anavarı unutmuşsun

aaa lütfen hiç olurmu öyle şeyler hahahahaghadfsafdsgdsghsgss
  • Natural olarak %8 yağ oranın altına inmeye çalışmıyosanız gereksizdir. Ayrıca kas kaybı kaçınılmaz. Bir çok yerde tavsiye etmiyolar artık.

Ayrıca başka türleri de var 3low1high yerine 2low1mid1high vs.vs.
  • Scooby amcamız bu sporu 35 senedir natural olarak yapıyor.3 low 1 high tavsiyesi.Zig / Zag diette var.o 1 low 1 mid 1 high 1 low vs gidiyor.Ama bilmiyorum.Scoobynin tavsiye ettiği bu.Ben %8-9 civarına inmeye çalışıyorum...
  • şu karbonhıdratın gramını falan nasıl hesaplıyosunuz cok merak edıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextArnold

şu karbonhıdratın gramını falan nasıl hesaplıyosunuz cok merak edıyorum

low carbda ben kilo başına 1gram alıyorum ancak herkesin metabolizması farklı sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZapieL

quote:

Orijinalden alıntı: NextArnold

şu karbonhıdratın gramını falan nasıl hesaplıyosunuz cok merak edıyorum

low carbda ben kilo başına 1gram alıyorum ancak herkesin metabolizması farklı sonuçta.

yok onu kastetmedım ornegın bulgur pılavı 1 tabakda ortalama ne kadar oluyor 200 gr pılavda su kadar karb var dıye şeyler var ornegın ama o 200 grı nasıl hesaplıyacaz
  • mutfak tartısı ile. pişmemiş halini tartıyorum önce. örneğin 250gr pişmemiş makarna pişince 750gr oluyor.
  • yine mi gram gram
    yapmayın arkadaşlar
  • pişmemiş besin değerleri yazar üzerinde ben şöyle diyeyim
    yarım su bardağı bulgur düz 70 gram karbonhidrat. (ankara) markasında öyle.
    1 s ubard pirinç klasik 70 gram karbonhidrat
    yarım su bardağı yulaf ezmesi düz 30 gram karbonhidrat
    5 gram tuz = 1 silme çay kaşığı

işinize yarayacaktır
  • "Carb cyclingde bu miktar low carb günleri -80 KGLIK BIR SPORCU İÇİN.- 50 - 60 gramdır.
    High carb günleri ise 40 gramdır.40 gram geçilmeyecek. "

bir yanlışlık var sanki
  • Berkenin degerleri bunlar :) yanlislik degil de.

Lutfen steroid kullanmayalim,ozendirmeyelim isimlerini bile yazmayalim. Sonucta hepimiz steroide karsiyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

Berkenin degerleri bunlar :) yanlislik degil de.

Lutfen steroid kullanmayalim,ozendirmeyelim isimlerini bile yazmayalim. Sonucta hepimiz steroide karsiyiz.

bunu yapma
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

"Carb cyclingde bu miktar low carb günleri -80 KGLIK BIR SPORCU İÇİN.- 50 - 60 gramdır.
    High carb günleri ise 40 gramdır.40 gram geçilmeyecek. "

bir yanlışlık var sanki

hocam o karb miktarı değil ya :D yağ miktarı :D high carb günleride yağı az tüketilmesi gerekiyor :D

evet steroide bende karşıyım kimseyi özendirmeyelim hap steroidler eczane ilaçları falan yani bende çok karşıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sick kunt -- 15 Nisan 2014; 14:23:56 >
  • Sıkıcı,uğraşmalı,sağlıksız.Bu spor 3-5 ay değil hayat boyu yapılmalıdır bu yüzden sürekli yapamayacağınız bir diyeti yapmak bir süre sonra bıkkınlığa neden olacağı için gereksizdir.Karboyu göz kararı azaltıp&kardiyo yu artırmak definisyon için yeterlidir.Ne asker gibi disipline ne de matamatik problemi gibi gramlarla uğraşmak gereksizdir müsabık değilseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: groll

Sıkıcı,uğraşmalı,sağlıksız.Bu spor 3-5 ay değil hayat boyu yapılmalıdır bu yüzden sürekli yapamayacağınız bir diyeti yapmak bir süre sonra bıkkınlığa neden olacağı için gereksizdir.Karboyu göz kararı azaltıp&kardiyo yu artırmak definisyon için yeterlidir.Ne asker gibi disipline ne de matamatik problemi gibi gramlarla uğraşmak gereksizdir müsabık değilseniz.

+1907
  • guzel konu. ayrica makro tutmayan ya da kalori saymak istemeyen saymasin goz karari devam edebilirsiniz ama kalori sayan ya da makro tutan birisi illa yarismalara katilmak zorunda degil.bir gun 2000 kalori bir gun 1500 sonrasinda 3500 alarak bu is olmaz

bu arada eat clen tren hard :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 15 Nisan 2014; 21:52:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karbodan bahsediyorsun sanmıştım, tamam

ben hafta içi kasıp haftasonu salıyorum, işe yarıyor
  • tren derken
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.