Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kreatin Monohidrat: Yararları ve Zararları: Öneriyor Musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Diğer Sporların Gündemi >> Vücut Geliştirme (Body Building) >> Kreatin Monohidrat: Yararları ve Zararları: Öneriyor Musunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    0 Mesaj
    3 aydır vücut geliştirme üzerine çalışıyorum. Kreatin Monohidrat kullanımı öneriyor musunuz? Böbrekler için kalıcı hasara neden olduğunu çok söylüyorlar. Broscience mı güncellenmiş bilimsel bir yazından kaynaklanan bilgi mi bilemiyorum. Kaslarda su tuttuğu ve ekstradan kilo alımına neden olduğu kısmını göze alıyorum fakat günlük 3-4 litre su tüketen biri olarak geri kalan söylentileri göze alamıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

|
    |
    En çok şişirilmiş takviyedir kendisi kas eklemeye gram faydası yok, testler yaptım kg alımında hiçbir değişiklik yok kreatinli/kreatinsiz, anlık hacimli görünüm dışında gereksiz, etkisi de çok kısa, ayrıca kilo farketmez min. 10gr kullanmak gerekiyor, vitamin/minerale yatırım yapmak çok daha mantıklı.

Kullandığında böbrek bölgesinde kristalleşme hissedersen suyu artır veya kreatini bırak.
    quote:

Orijinalden alıntı: bmw e36

En çok şişirilmiş takviyedir kendisi kas eklemeye gram faydası yok, testler yaptım kg alımında hiçbir değişiklik yok kreatinli/kreatinsiz, anlık hacimli görünüm dışında gereksiz, etkisi de çok kısa, ayrıca kilo farketmez min. 10gr kullanmak gerekiyor, vitamin/minerale yatırım yapmak çok daha mantıklı.

Kullandığında böbrek bölgesinde kristalleşme hissedersen suyu artır veya kreatini bırak.
    Kesinlikle katılmıyorum. 7 Aydır düzenli spor yapıyorum. Haftada yaklaşık 5-6 gün salondayım ve benim performansımı olumlu yönde etkiledi ağırlıklarım en azından 5 er kilo arttı ve hacim olarak etkisi büyük
    Kreatin uzerine en fazla makale ve arastirma yapılan supptur bildigim kadariyla dozunda alirsan bir problem yaratmiyo etkisi yok diyenlere inanma kullananda patlayıcı gücü arttırır gücün artması daha fazla ağırlık ve tekrar demek daha fazla tekrar ve ağırlık daha fazla kas demek . Belki psikolojk bir etkide olabilir. Ama çoğu sporcu önerir kreatini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Etkisi yok diyen pek güzel sallamış. Etkisi buna yakın başka bi 2. Supplement yoktur. Düzeli kullanımda gücü arttırır, bu da dolaylı yoldan kas gelişimi demektir. Sadece body building değil, bir çok kondisyona dayalı sporlarda kullanımı yaygındır. Ölçülü kullanılırsa zararı filan yoktur, vücut tarafından da bi miktar üretilir.

|
    |

Ağırlıkların artması bir şey ifade etmez haftada aldığın kilo daha mı fazlaydı?
    |
    |
    Bobby Zzz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: bmw e36

Ağırlıkların artması bir şey ifade etmez haftada aldığın kilo daha mı fazlaydı?

Alıntıları Göster
    Aşağı yukarı 1 aylık düzenli kullanımda kaslarda su tutar. Bu miktar 1-2 litre cıvarlarındadır.

Ne söylemeye çalıştın? Soruma bir cevap değil.
    |
    |
    cbascan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    kreatin gücünü arttırıyo adam kasımda değişiklik yok demiş.

su tutar ve belirli oranda güç artışı sağlar böylelikle daha ağır çalışarak daha iyi sonuç elde edersin. sağlıklı mı sağlıksız mı burda kimse yanıtlayamaz araştırmaları açıp bakman lazım. Saç dökülmesini tetiklediği biliniyor bildiğim kadarıyla
    |
    |
    MSI GTX 1080 Ti, Intel i7 8700, Samsung 970 Evo NVM.e SSD,Z370-A Pro, Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) 3000MHZ, Aerocool KCAS 650W 80 Gold, Mouse: Razer Deathadder Chroma, Ekran: MSI MAG27CQ Laptop: MSI GE70 NOTEBOOK CORE İ7 4700 2.40 GHZ-16GB-1TB-17.3
  • Binbaşı
    1239 Mesaj
    Böbrekleri yoruyor kreatinin fazla çıkıyor ben kullandığmda kan testlerinde

Orijinalden alıntı: WWalker

Böbrekleri yoruyor kreatinin fazla çıkıyor ben kullandığmda kan testlerinde
    doktor durumu nasıl yorumluyor, ne tavsiye ediyor?
    |
    |
    |
    |
    Nasıl boş gereksiz yahu?

Sizin kreatin fosfat depoları hakkında bilginiz var mı? Veya anaerobik kapasite?

"Kaslarda depolanan kreatin, kasların patlamalı çalışmaları sonucunda ATP'den bir molekül fosfatın ayrılmasını sağlar. Egzersizin devamı sürecinde ayrılan bir molekül fosfat hemen ADP ile birleşerek yeniden ATP oluşturur.Bu şekilde devam eden oluşumlar neticesinde enerji açığa çıkar ve vücut tarafından kullanılır. Yoğun egzersizler sürecinde kreatinin tüketilmesi sonucu ATP'den fosfatın ayrılması yavaşlar ve bu da kuvvetin ve dayanıklılığın düşmesine yol açar. Yüksek miktarda enerji tüketimi ve ATP'nin yeniden üretimi için doğal olarak üretilen kreatinden daha fazla kreatin almak gerekebilir. Kreatin ayrıca enerji üretim aşamasında yağ asitlerinin yanmaları için gerekli enzimlerin oluşmasını da sağlaması açısından da gereklidir."

İşin tıbbi açıklaması bu.Uzun uzun yazmaya gerek yok..

Boş veya gereksiz değildir, ihtiyaç duyan var ise kullanır..

|
    |

• Binbaşı
    1591 Mesaj
    Kreatin doğru koşullarda doğru şekillerde kullanıldığında etkilidir. Bırakınca bu etkisi gider. Bu yüzden boştur havadır. Fakat şöylede bir husus var ki;
    Vücutta gereğinden fazla kreatin tutmak böbrekleri haşat eder. Bunun aksini iddia edenler kreatin kullanımından sonraki tahlillerini kanıtlamakla mükelleftir. Aksi taktirde burdaki yorumlarının üzerine başkalarının göreceği zararlardan dolayı sorumludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elweda -- 20 Kasım 2019; 15:54:54 >
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
google reklamları
haberler
instagram takipçi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,273
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.