Şimdi Ara

İlk Türk Otomobili ; DEVRİM.. İbret Alınıcak Olay.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
0
Favori
93.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Ebu Zer Gıfari

Maalesef o zaman ki basın zihniyeti hala yaşıyor, ve aynı mantıkla çalışıyor
  • Bu arada Devrim'in filmi şu anda çekim aşamasında. Geniş bir kadrosu var. Film için Devrim'in birebir kopyası yapılmış ve Ekim ayında Maslak Doğuş Center'da sergilenecekmiş. Film de sanırım Ekim'de vizyona giriyor. Bu sayede Devrim geniş bir kitle tarafından öğrenilecek, güzel bir gelişme.
  • İlk defa okudum keşke devamı gelseymiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: felmali

bu konu 2 sene once acildi ve
    otomobile hobi olarak bakanlari ilgilendirmekten cok
    milletin siyasi propoganda yaptigi bir konu olarak kaldi..

Dogrusu artik kilitlenmesi gerekiyor..

İbret-i alem olacak o kadar çok konu varki halen dolayısıyla geçmişe bakıp hayıflanmak yerine geleceğe umutla bakıp çok çalışmalıyız yoksa daha çooooooook Devrim' lerden ibret alacak hale düşeriz!...

Not: Ayrıca bu konu güncelleme meselesi kimi arkadaşlar tarafından sitemle karşılanıyor şayet konu güncellemesi yasaksa o zaman belli bir zaman dilimi sonrası konuya mesaj girişi imkansız kılınırsa mevzu çözülür aksi durumda konu güncellemesinden şikayet ve sitem etmenin bir anlamı yok!...

• devrim konusunu biliyordum - ama tekrar okudum.
    işte zihniyeti kıt insanlarımız bugüne kadar tükenmemiş. bazıların cevaplarından belli oluyor. bu konu önceden yayınlanmış olsa ne zararı var tekrar hatırlatmada? bugün otomobil üretmeye kalksak alayınız yine bir kusur bulup adamı bezdirirler. yapmıcaksın, bu halka yaranamazsın, gitsinler daha dün vatanımıza göz diken italyanından, fransızından, ingilizinden alsınlar dandik arabalarını... ondan sonra işsizlik, enflasyon, açlık diye ağlayıp dururlar - mustahaksınız işte, arada bu vatan için bişeyler yapmak istiyene olan oluyor...
  • Arkadaşlar begensekte begenmesekte Erbakan gibi bir adam Türkiyeye bir daha çok zor gelir başka hangi devlet adamının böyle projelerde parmagı var....
  • savaş gemisi imal ediyoruz ama araba imal edemiyoruz neden acaba hiç düşündünüzmü ?çünkü istemiyorlar biryerlere gelmemizi yazık bu ülkeyi yönetenlere yazık bu topluma .
  • aynen katılıyorum sana.
  • bakın 1970 lere kadar korelilerde otomobil nedir bilmiyordu japon toyota ve honda aynı şimdi bizdeki italyanların fiat ı gibi korede üretime başladı tabi koreliler bizden farklı olarak kendi markalarını ürettiler hundai mitsubishi gibi
    biz daha hala aynı yerde sayıyoz bir ara tofaş şahin falan üretildi %90 ı italyan oda biit artık

• quote:

Orjinalden alıntı: URBAN_ROCK

bakın 1970 lere kadar korelilerde otomobil nedir bilmiyordu japon toyota ve honda aynı şimdi bizdeki italyanların fiat ı gibi korede üretime başladı tabi koreliler bizden farklı olarak kendi markalarını ürettiler hundai mitsubishi gibi
    biz daha hala aynı yerde sayıyoz bir ara tofaş şahin falan üretildi %90 ı italyan oda biit artık

mitsubishi japon
  • quote:

Orjinalden alıntı: acr

mitsubishi japon

mitsubishi-hundai ortaklığı fiat tofaş gibi
  • baştan beri okumadım ama verildiyse pardon necmettin erbakanın bu otomobilde emeği büyüktür kendisi zaten leopard tanklarında da çalışmıştır.ama malesef bu kadar büyük bir deha olmasına rağmen ülkesinde bu tarz işler pek yapamadı.kendisin 1000 tank projesi vardı ozamanki malum çevreler dalga geçmiş.ne diyim işte biz birbirimizle uğraşmaktan bu tarz şeylerle uğraşmamışız.
  • Sinirlenmemek elde değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: URBAN_ROCK

quote:

Orjinalden alıntı: acr

mitsubishi japon

mitsubishi-hundai ortaklığı fiat tofaş gibi

Ne zamandan beri link-kaynak varmı? Hem fiat italyandır onun Türkiyede fabrikası olması italyan olduğu gerçeğini değiştirmez. Fiatı Türk yapmaz. Neyse çok eminsen bir link koyda gerçeği bilelim. Hoş bilmeden kulaktan duyma şeylerle sallamak daha kolay ama. Neyse 100 yıllık japonu koreli dedirtmekte bir başarıdır. Korelilerde ayak oyunlarını iyi yapmaya başlamışlar vay be. Bizde bilmeden sallayanlar oldukça çokta zor olmasa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 19 Ekim 2008; 11:29:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: LTBA_36R

baştan beri okumadım ama verildiyse pardon necmettin erbakanın bu otomobilde emeği büyüktür kendisi zaten leopard tanklarında da çalışmıştır.ama malesef bu kadar büyük bir deha olmasına rağmen ülkesinde bu tarz işler pek yapamadı.kendisin 1000 tank projesi vardı ozamanki malum çevreler dalga geçmiş.ne diyim işte biz birbirimizle uğraşmaktan bu tarz şeylerle uğraşmamışız.

Necmettin Erbakan (siyasi kimliğini bir kenera bırakalım) çok büyük bir Makine Mühendisiydi.Bunu kimse inkar edemez zaten..
  • Vay be, çok da şirinmiş tipi.
  • keşke üretilseydi ve şu an türkiyenin kendi aabası olurdu.böylece beyin göçüde olmazdı....
  • Güzel türkiyemizin yer altı kaynaklarının işlenme vakti geldi geciyor. %100 türk üretimi olan otomotiv sanayii kurulmalı özel veya devlet eliyle... sadece otomobil değil motorsiklet te üretilmeli... çin malı motorlara 2000 ytl veren halkım bence 1000 ytl ye türk malı motora binebilir...
    Türkiyeme kendi otomobili nede yakısır... Üstüne düsülürse Alman otomotiv sanayiisine bile kısa sürede ulasılabilir bu benim fikrim tabi.
    bunun için internette örgütlenme olabilir bazı sitelerde olusturulacak gruplar ile kitlesel hale gelebiriz.
    bazı büyük türk sanayiicisinin şirket mail adreslerine bu konuda mail gönderebiliriz...bence etkili olur sabancı olsun koç olsun bunu yapabilcek güce sahip şirketlerdir onları bu sekilde tetikleyebilirz....saygılarımla
  • Devrim ,Türkiye için büyük bir devrim fırsatıydı ama gelin görünki bu fırsata izin vermediler ve bu konu burada hepimizin görüşlerini yansıtırken şimdide bu konuya ilerleme fırsatı vermiyorsunuz.Bırakın ilerlesin,herkes görüşlerini belirtsin,siyasi bir propaganda bahanesiyle bu konunun kilitlenmesini ben şahsen istemiyorum.
  • http://www.devrimotomobil.com

Yrıntılı Bilgi İSteyen Arkadaslar Buradan Ulasabilirler.....
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.