Şimdi Ara

İlk Motor Deneyimi Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, hiç motor kullanmadım ve başlangıç olarak herkesin bildiği Küba TK03 alayım ve alıştıktan sonra 125cc ye yükseltirim kafasına girdim. Başlangıç olarak alınır mı tavsiyelerinizi duymak istedim. Yoksa A1 ehliyet alıp direkt olarak 125lik motorla mı başlayayım sizce? A1 ehliyet alırsam eğer Yuki GP2 alayım diye düşünüyorum yoksa daha iyi fiyat performans 125cc lik motorlar var mıdır?

Değerli tavsiye ve fikirleriniz bekler, şimdiden teşekkür ederim.

• Öncesinde eğitim ehliyet almak daha iyidir.Başlangıç olarak otomatik scooter alırsan motorun trafikteki yeri konusunda sürüş motorun kabiliyetleri konusunda fikir edinirsin.

Minimum 3bin km scooter kullanmanı sonra vitesli motora geçmeni öneririm.Scooter olarak 50lik fln alma 125 lik honda dio tvs jupiter sym jet125 honda pcx yamaha n max tarzı düşünebilirsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sehir ici en ideal konforlu scooter.
    ■Hem koltuğu rahat.
    ■Hem otomatik vites
    ■Hem pratik debriyaj derdi yok.

125cc ile baslar ..Ehliyet büyütür sonra 200-250-350cc paraya göre daha iyi cihaz alarak yola devam edersiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 30 Mayıs 2024; 18:5:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rayli82 kullanıcısına yanıt

B ehliyeti artık 125cc ye kadar kullanılıyormuş sanırım. Ondan böyle bi düşünceye girdim. O motorlar hiç içimi açmıyor benim ya :D

• ibo83 kullanıcısına yanıt

Hevesimin kaçmasını istemiyorum onlar içimi hiç açmıyor :D

• IronstoneX I kullanıcısına yanıt

Tamam kanka al bir r125 yada racing tipi motor sonra çık trafiğe iyi ihtimal kolunu bacağını kırarsın kötü ihtimal ölürsün.

B ehliyet eğitim almadan sınava girmeden 125 lik kullanamaz 50 cc kullanır 50cc motorlu bisiklet kategorisine de zorunlu sigorta yapılmıyor lüks arabayla kaza yaparsan cebinden ödersin sorun yok.

Ehliyetini eğitimini almamış kimse trafiğe çıkmasın hem kendiniz ölüyorsunuz hem masum insanları.

Aga beni tanımıyorsun etmiyorsun, o diğer *ptal olarak tabir etmesen de ben onlara *ptal diyeceğim, öyle birisi değilim ben. Araba sürerken de dikkat ediyorum her şeye ne kendimi ne de başkasını riske atmam. 125lik alırsam da eğitimini alacağım elbet yani. İşe gitmek için, günlük yaşantımda da işimi görecek uygun bir şey alayım dedim sadece. Almışken de hevesimi söndürecek bir şey olmasın diyorum. Bizim millette trafik adabı mı var? Motorla sağ şeridi ortalasam gelir el kol yapar kenarda dur der xD neyse tavsiyelerin için teşekkür ederim yeniden.

Hocam ilk motor deneyimi diye başlık açmışsın.Ehliyetinin olmadığını da itiraf ediyorsun.Tamam ehliyet alacağım diyorsun motor ehliyeti alsan ne değişecek ceza yemeyeceksin zaten çünkü ne öğretiyolar ki sınavdan her geçen çok güvenli motor kullanıyor demiyorum.

Ama başlangıç motoru olarak ehliyetini almış biri bile hatalar yapabilir.Bu yüzden hata yaptığında tolere edebileceğin bir model öneriyoruz ne diyoruz önce bi scooter al 5000 km bir kullan sonra istediğin motoru al alacaksın 150-200kg makineyi durduğun yerde üstüne düşürsen ezilirsin kazasını yokuşunu dönüşünü trafikte nerde durur nerde gider bilmezsin.Scooterda km yapmadan deneyim kazanmadan direkt yüksek cc motor alınıp sürülmezmi sürülür motor ehliyetini yeni alan adam direkt gidip hayabusaya da binebilir mt09 a da binebilir sadece kendisini öldürse sorun yok ama yanında başkasınıda götürüyor zaten yasal sınır 70 yollarımız bozuk ne diye gider yüksek cc makineler alırsınız yüksek cc makinelere benzeyen motorlara heveslenirsiniz anlamıyorum.

Şimdi diyeceksin ya ben sana yuki g2 tk03 tvs rider r125 bu tip motorları soruyorum neden bunların önermiyorsun scooter öneriyorsun ne güzel 125 cc racing tarz motorlar diyorsun.

Ben de sana diyorum ki bi araştır istersen dostum en çok sürücüsünün ve masum insanın ölümüne sebep olan motor bu kadar fazla kurye motoru olmasına rağmen 125-250cc arası a2 ehliyet ile sürülebilen racing tarzı motorlar acaba neden bir düşün istersen 125 lik racing tüm özellikleriyle bir ölüm makinesi alıcı kitlesi tehlikeli motor hafif olduğu için çabuk özgüven veriyor hızları hızlanmaları hiç masum değil 150-170kmh bu motorlar nadiren bilinçli kişiler tarafından alınıyor veya kullanılıyor umarım bilinçli bir kullanıcı olur önce motorun trafikteki yerini öğrenir öyle motor alırsınız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Yarışlara katilmayacaksin.

İnsan gibi kurallara uyacaksan şehir içi 50-70km

Şehir dışı hiz 80-90-100-120-km olduğunu bileceksin.

Paran coksa git R25 al racing al ama düşmek kazw yapmak devrilmesi 200%

Anladım tamamdır, ben sadece fikrimi belirttim ve sizin de görüşünüzü almak istedim. Her şey bir heves uğruna başlıyor ondan sonrasını hayat ve alınan tedbirler gösterir.

Uygun fiyatlı olma açısından zaten tk03 almayı, öğrenip alıştıktan sonra silindirini yükseltmeyi düşünüyordum ama yine de bir sorayım dedim direkt bu tarz bir motorla başlanılır mı diye.

Görüş ve yorumunuz için teşekkürler.

Zaten kararı vermişsin ne desek boş.

Alma servis kötü bakim parca icin cok beklersin desem fikrin değişmez.

Sevtas (ata evler metro karşısı) bayi büyük genis model cok.

En az 5 satis elemanı var ve baya yardımcı olmaya calisiyorlar..

KUBA, RKS, BENELLİ, SYM, CORELLİ bayisi burasi ayni zamanda...

Diyelim kuba aldın.

Yolda kaldın çalışmadı yada bir şekilde servise geldin.

1 usta 2 cirak en az 30 motor var bekleyen..

Parcq değişimi, yag fren bakım icin.

Sana randevusuz gelme diyorlar. 2hafta sonraya sira veriyorlar.

1 debriyaj teli icin 2 hafta bekledik!!

Kargo ile gelmesi 1 gün bu parçanın..

Kuba satip Hero dash 125 aldım.Hintli

Bursa kucuk sanayi metro yanında servisi.

Ibrahim usta. Adam sana cay ikram ediyor.

Senin gözünün önünde yağ değişiyor. 500tl castrol

Hangi yag koyalım diye soruyor.

Baska bir istek şikayet varmı diyor!

Mesela frenler sert olsun dedim ayarladı.

Son olarak kendisi 1 tur binip gezip sana teslim ediyor..

Arkadaşa ve Bana Tvs Jupiter 110 aldık.

Bakıma gittik adam dedi bekleme 30 dakika sonra gel 750tl

Hangi yag koyduğu belli değil.

Parca stokta yok.

Bursa cakir motor hamitler asla bulasma!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 3 Haziran 2024; 6:59:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.