Şimdi Ara

İlahı kitapların değiştirilmemiş olduğuna nasıl inanıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
104
Cevap
0
Favori
3.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana çok saçma geliyor. Elimizde asırlar önce yazıldığı idda edilen bir veya birden fazla kitap var ve bizde ona göre hayatımızı yaşıyoruz. Nasıl güvenebilirsiniz böyle bir şeyin değiştirilmediğine ve doğru olduğuna?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 2 Mart 2017; 11:37:21 >

• Dinlerin kaynağı büyük ölçüde Sümer mitolojileridir. Araştırmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

Dinlerin kaynağı büyük ölçüde Sümer mitolojileridir. Araştırmanı öneririm.

Bir bakayım müsait olunca
  • çok basit aslında verdiğimiz kararı anlamak..

biz kuranın değiştirilmediğini söylüyoruz..bu iddaa neye dayanarak ortaya çıkıyor

elimizdeki en eski tarihli nüshalar ile günümüzdeki nüshalar arasında fark yok..

faraza biri çıkıp kuran değiştirilmiştir derse o kimseyi ciddiye almamız için lazım olan şey şudur

elinde bizim elimizdeki nüshalardan daha eski ve içerik olarak farklı bir nüshanın bulunması

ama böyle bir nüsha dünya üzerinde yok..var olmayan nüsha üzerinden sadece ama sadece şüphe tohumları ekerek bir yere varılamaz..ciddiye alınmasıda aklen mantıken mümkün değildir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 2 Mart 2017; 15:26:38 >
  • Tamda bu sorunun cevabı bende mevcut dostum, sadece sonuna kadar sıkılmadan okuman gerekiyor şu attığımı;

http://quranix.org/appendix/mesaj/8

Eğer aklına girmediyse YouTube'a Reşad Halife 19 Sistemi yaz 1 saatlik video çıkar onu da izle.

Kuran 19 sayısı ile korunmuştur. Eşi benzeri olmayan bir sistem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

Dinlerin kaynağı büyük ölçüde Sümer mitolojileridir. Araştırmanı öneririm.

+ olarak ilahi kitapların ilahi olduklarına nasıl inanıyorsunuz diye de sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: foggof62

Tamda bu sorunun cevabı bende mevcut dostum, sadece sonuna kadar sıkılmadan okuman gerekiyor şu attığımı;

http://quranix.org/appendix/mesaj/8

Eğer aklına girmediyse YouTube'a Reşad Halife 19 Sistemi yaz 1 saatlik video çıkar onu da izle.

Kuran 19 sayısı ile korunmuştur. Eşi benzeri olmayan bir sistem.

Videoya bakamadım ama kuranda geçiyor mu böyle böyle koruduk diye acaba? ve neden yaratıcı, tanrı diğer kitapları koruyamıyor da bu kitabı yolluyor bir bilginiz var mı bu konu hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 2 Mart 2017; 15:53:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sabah Yıldızı

çok basit aslında verdiğimiz kararı anlamak..

biz kuranın değiştirilmediğini söylüyoruz..bu iddaa neye dayanarak ortaya çıkıyor

elimizdeki en eski tarihli nüshalar ile günümüzdeki nüshalar arasında fark yok..

faraza biri çıkıp kuran değiştirilmiştir derse o kimseyi ciddiye almamız için lazım olan şey şudur

elinde bizim elimizdeki nüshalardan daha eski ve içerik olarak farklı bir nüshanın bulunması

ama böyle bir nüsha dünya üzerinde yok..var olmayan nüsha üzerinden sadece ama sadece şüphe tohumları ekerek bir yere varılamaz..ciddiye alınmasıda aklen mantıken mümkün değildir..

Peki hocam, bu eski nüshaların eski olduklarından nasıl kesin oluyorlar. Siz hiç görüp, karşılaştırdınız mı?

• Survival kullanıcısına yanıt
    test yapılıyor ..evet karşılaştım

sende rahatlıkla karşılaşabilirsin
    http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/07/150722_en_eski_kuran_1

başka nüshalarda var bütün halde

sana nüshası..mesela

işin komik yanı ülkemin inkarcı tayfası bu nüshayı bile yalan söyleyip çarpıtarak kendi lehlerineymiş gibi kullanmaya kalktılar vaktiyle ..tabi aldılar cevaplarını oturdular kaba etleri üzerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 2 Mart 2017; 16:12:7 >

• hawkbjk kullanıcısına yanıt
    hawk İbrahim a.s sümer medeniyetinin hüküm sürdüğü " ur " şehrinde doğdu ..hatırlatayım dedim ..

ayrıca

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124418405
  • quote:

test yapılıyor ..evet karşılaştım

sende rahatlıkla karşılaşabilirsin

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/07/150722_en_eski_kuran_1

başka nüshalarda var bütün halde

sana nüshası..mesela

işin komik yanı ülkemin inkarcı tayfası bu nüshayı bile yalan söyleyip çarpıtarak kendi lehlerineymiş gibi kullanmaya kalktılar vaktiyle ..tabi aldılar cevaplarını oturdular kaba etleri üzerine

Hocam, Şimdi burada demek istediğim şey şu. Bu testleri yapan kişilerin tarafsız bir şekilde yaptıklarından nasıl emin olabiliriz. Dr. Muhammed Isa'nın bir para veya zorlama karşılığı sonuçlarla oynamadığını nereden bilebiliriz. Veya test araçlarının değiştirilmediğine. Zamanında belki hatırlarsınız uht sütlerin, margarinlerin ilk çıktığında da bir sürü doktor televizyonlara çıkıp bu sütletin margarinlerin zararlı olmadığını yararlı bile olduğunu savundu çoğu. Bu olayda bunun doğruluğundan nasıl emin olabiliriz ki? Veya test sisteminin doğruluğundan nasıl emin olabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 2 Mart 2017; 16:20:29 >

quote:

Birmingham Üniversitesi özel koleksiyonlar bölümü başkanı Susan Worrall, araştırmacıların, kitaptan geriye kalmış bölümlerin bu denli eski olabileceğini "hayal bile edemediklerini" söylüyor. Üniversitenin Hristiyanlık ve İslamiyet dalı öğretim üyelerinde Prof. David Thomas da, "bu kitabı yazmış olan şahsın o dönemde yaşamış, Muhammed Peygamber'i görmüş, hadislerine tanıklık etmiş olabileceğini" belirtti.

şüphe makul gerekçeye dayanıyorsa anlamlıdır..sonuçta teste dair süreci takip edenler var ..ama yinede ikna olmadım dersen ilgililerden izin alıp gözetim eşliğinde bi karbon testide sen yaptırırsın ..biraz masraflı olur ama ..içinde sıkıntı kalmaz
  • quote:

quote:

Birmingham Üniversitesi özel koleksiyonlar bölümü başkanı Susan Worrall, araştırmacıların, kitaptan geriye kalmış bölümlerin bu denli eski olabileceğini "hayal bile edemediklerini" söylüyor. Üniversitenin Hristiyanlık ve İslamiyet dalı öğretim üyelerinde Prof. David Thomas da, "bu kitabı yazmış olan şahsın o dönemde yaşamış, Muhammed Peygamber'i görmüş, hadislerine tanıklık etmiş olabileceğini" belirtti.

şüphe makul gerekçeye dayanıyorsa anlamlıdır..sonuçta teste dair süreci takip edenler var ..ama yinede ikna olmadım dersen ilgililerden izin alıp gözetim eşliğinde bi karbon testide sen yaptırırsın ..biraz masraflı olur ama ..içinde sıkıntı kalmaz

İmkanım olsa da yapabilsem keşke. Türkiye'de olsa çoktan yaptırmayı denerdim. Belki bir gün yaparsam konu açarım burada. Benim gibi şüphecilerin de şüphesi azalır belki. Ha senin para almadığın ne malum derse birisi o sıkıntı

yani..her zaman makul gerekçelere dayanmadan şüphe ile yaklaşanlar olacaktır..bu kaçınılmaz

ama gerekçesi makul olmayan şüphe ciddiye alınır şey değildir..hatta şizofren vakalarda ölçüsüz makul gerekçelere dayanmayan şüphenin etkisi yadsınamaz biçimde görülmekte ..
  • quote:

yani..her zaman makul gerekçelere dayanmadan şüphe ile yaklaşanlar olacaktır..bu kaçınılmaz

ama gerekçesi makul olmayan şüphe ciddiye alınır şey değildir..hatta şizofren vakalarda ölçüsüz makul gerekçelere dayanmayan şüphenin etkisi yadsınamaz biçimde görülmekte ..

Proleter kesimin baş kaldırmasını engellemek bana kalırsa önemli gerekçelerden birisi hocam. Eskiden, kral ailesinin tanrı tarafından seçildiği söylenirmiş halka meselâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 2 Mart 2017; 16:38:15 >
  • quote:

hawk İbrahim a.s sümer medeniyetinin hüküm sürdüğü " ur " şehrinde doğdu ..hatırlatayım dedim ..

ayrıca

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124418405

Bu söylediğin neyi kanıtlıyor anlamadım.
    sen bana istismar edilmeyen bir kavram yada sistem veya inanç gösterebilirmisin..yok..istismar başlıbaşına bir inanç yada sistemi yanlışlamaz

Tabiki geçer. Tevrat'ta da 19 sistemi görülmüştür eskiden fakat Kuran kadar detaylı değil. Nitekim bu toplulukların tutumuna göre olmuştur. Tanrı'nın ezelden tek kitap yaratıp onunla hüküm sürmeye elbette gücü yeter. O Yücedir.İlahı kitapların değiştirilmemiş olduğuna nasıl inanıyorsunuz?

En şefkatli, en merhametli Tanrı'nın ismiyle;
    15:9 Kuşkusuz mesajı biz, evet biz indirdik ve onu koruyacak da elbette yine biziz.

Dipnot 2
    Kuran, iç içe geçmeli mükemmel bir kodlama sistemiyle korunmuştur. Koruma görevinin insanlar tarafından değil, Tanrı tarafından gerçekleştirileceği vurguyla bildirilir. "Üzerinde 19 Var" adlı kitabımızda Ku­ran'ın matematiksel mucizesinin örneklerini ve bu konuda geniş bir tartışmayı bulabilirsiniz. Örnekler için bak 9:127. Ayrıca 41:41 ayetine bakabilirsiniz.

74:30 Üzerinde ondokuz vardır.

Dipnot 5
    Kuran'ın Tanrı sözü olduğuna dair, herkese açık fiziksel bir kanıt sağlayan bu büyük mucizenin bazı detaylarını "Üzerinde 19 Var" adlı kitapta sergiledik. Bu çevirinin sonundaki Notlar bölümünde bazı örnekleri bulabilirsiniz. Ama dilerseniz, bu konuda araştırma yapmış olanlar tarafından yazılmış hiçbir makale veya kitaba bakmadan, sıfırdan başlayarak, "Kuran, 19 kodu üzerine kurulu bir matematiksel yapıyla örülmüş müdür?" sorusunun cevabını kendiniz araştırabilirsiniz: Araştırmayı objektif olarak yaparsanız, şu ana kadar keşfedilen nice örneği aynen bulacağınızdan hiç kuşkum yok. Matematikten ve olasılık hesaplarından pek anlamayan bazı saf kişiler; rakamları yan yana koyarak, ekleyip bölerek manipülasyonlarla sözde "mucizeler" bulabildiği gibi; inkârcı bağnazlıktan ötürü Kuran'da mevcut olan matematiksel sistemi görmek istemeyenler de vardır.

kaynak;http://quranix.org/74#30

• Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    Eee, en eski nushalari yok edersen tabi yok dersin.

Nasil olduysa kitap degistirilmemis korunacak diyenler buna kanit olsun diye ilk nushalari koruyup millete gostermek yerine yok etmeyi tercih etmis.

Acaba korktuklari, bilinmesini istemedikleri birsey mi vardi?

Tabi bu korundu diyenlere 19cular da katildi. Onlar da ayri bir garip

19 diyen adam kendisini peygamber ilan ediyor, kuranda iki ayet fazladir diyor.

O zaman madem kuran korunacakti nasil oldu da degistirdiler sorusuna baska yerlerden kivirarak konuyla alakasi olmadan cevap veriyorlar
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    ah jeopol bırak artık şu ezberini..bak bbc link verdim kaç yıllık o kuran nüshası 1300 küsür ..hani hepsi yakılmıştı

quote:

hz aişenin nüshası hz alinin nüshası ibni mesud r.a nüshası

http://www.islamic-awareness.org/Quran/Text/Mss/radio.html

http://www.islamic-awareness.org/Quran/Text/Mss/samarqand.html

taşkent nüshası 640 yıllara tekabül ediyor

sana nüshası ise 600 yılların başına tekabül ediyor ve bu nüshalar ile günümüz nüshaları arasında fark yok !!

şimdi lütfen ciddiyet diyecem ama sen aklıma gelince beni bi gülme tutuyo diyemiyom

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.