Şimdi Ara

İlahı kitapların değiştirilmemiş olduğuna nasıl inanıyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
104
Cevap
0
Favori
3.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yahu sana cevabını geçenlerde vermiştim. Bana 19'u destekleyen tablo atmıştın. Kendi kazdığın kuyuya düşmüştün. Topladın mı, sende tanık oldun mu? Bakıyorum da hala akıllanmamışsın. Adam elçiydi peygamber değil. Şu anda bile içimizde elçilerin bulunduğunu düşünüyorum. Elçi dediğimiz insanların en önemli görevi Tanrı'ya yaklaştırmaktır ve yanlış yapan insanları uyarmaktır. Daha kaç kez söylemem gerekiyor.

http://quranix.org/appendix/mesaj/8 önce bunu sonuna kadar oku. 19 sistemini öğren.

Sonra son iki ayetin ne olduğunu da buradan oku ;

http://quranix.org/appendix/mesaj/9

Büyük ihtimalle hiç okumayacaksın, okuma alışkanlığı edinsen zaten bu halde olmazdın fakat bu yazıları görenler belki okur da bilgi edinir. Barış ile kal.

• Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    arapcada esre otre gibi ses isaretleri ne zaman kullanilmaya basladi?
  • hala cevap verdigini mi dusunuyorsun?

adam kendini peygamber ilan etmis, messenger of god demis. sana da o messenger of god'in ne anlama geldigini guzelce aciklayan tabloyu atmistim. istersen ekran goruntusunu alip beni tekrar rezil edebilirsin. tabi sen kabul etmiyorsun. islam dinine goe bu mumkun degil.

ikincisi ise yine yazayim kuran korunmussa 19cularin iddia ettigi iki fazlalik ayet nasil oluyor da yuzyillardir kuranda kaliyor.

bu durumda su iki celiskiyi nasil acikliyorsun?

- eger 19cular hakliysa kurana mudahale edilmis degistirilmis oluyor.

- eger kuran hakliysa 19cular yalan soylemis oluyor.

saga sola kivirmadan buna cevap vermelisin.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    700 yılların ilk çeyreği ile düzenleme başladı son çeyrekte tamamlandı

hayırdır neden sordun

foggof edip yüksel sapığın önde gidenidir..ona itibar etme
    Messenger of God Tanrı'nın uyarıcısı demektir. Ee kitap getiren değil ki ne var bunda. Attığın tablodakilerin bir kaç örneği peygamber yani kitap getiren ayrıca hepsi Elçi. Peygamberlerin hepsi elçidir. Elçilerin hepsi peygamber değildir. Mantık sorunların var anlamıyorsun. Google Translate'e Messenger of God yaz bakalım ne yazacak?

2. Soruna cevap; 1974 yılına kadar bu sistem açığa çıkmadı. Eski insanlar değiştirmeye çalıştı. 2 tane ayet eklemeyi başarmış. 1974 öncesi bu 19'dan sorumlu değil çünkü tanık olmadı. Tanık olanlar sorumlu.

Şu an 19 sistemine biz tanığız Tanrı'nın koruyacağız demesi 1974'den sonra işleve giriyor. Tıpkı üzerinde 19 vardır yazısının 1974'e kadar anlaşılmaması gibi. Mushaflar insan eliyle yazılmıştır. Hatta Muhammed'in yazdığı mushafın yakıldığı söylenir. Tanrı mushafı korusaydı yakılamazdı.
    Kanıtın nedir. Ben o kişiyi çok iyi tanıyorum attığınız iftiradır. Eğer tanığınız ve deliliniz yoksa çok büyük günaha girmiş oluyorsunuz.
  • reşad halife kendisini ne olarak tanımlıyor resül mü nebi mi ?
    o zaman bana niye esreli otreli kurani bak bu ilk ornegidir diye sunuyorsun? koydugun fotoya biraz dikkatlice bak derim.
  • İlahı kitapların değiştirilmemiş olduğuna nasıl inanıyorsunuz?

bak o goruntuyu yine koyayim. messengeri hangi anlamla kullaniyor yabancilar. Eger sen resad halifeyi bunlarla bir tutuyorsan bir sey demem susarim. ama hayir farklidir diyorsan oturup bir kez daha dusunmen gereklidir.

eger bu sistem aciga cikmadi diyorsan bu durumda kuran degistirildi/ korunmadi diyerek kurani mi redediyorsun? bu durumda kendini musluman olarak mi tanimliyorsun?

ilk kuran demedim ..ifade etmediğim sözü bana atfetme

quote:

o zaman bana niye esreli otreli kurani bak bu ilk ornegidir diye sunuyorsun? koydugun fotoya biraz dikkatlice bak derim.

esre ve ötre nerede ne bbc linkinden neden diğer linklerde esre ötre yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 2 Mart 2017; 21:30:37 >
  • herkes kendi kitabının doğru olduğunu diğerlerinin değiştirdirdiğini iddia ediyor zaten çok takılma ,ararsan her kitap içinde hatta arka arkaya gelen ayetlerde bile çelişki bulursun zaten hatta aynı kitap içinde kimin cennete kimin cehenneme gideceği konularında bile çelişki varken değiştirilmesi bir önem arz etmiyor bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabah Yıldızı

reşad halife kendisini ne olarak tanımlıyor resül mü nebi mi ?

Resul yani elçi. Kitapta son peygamberin Muhammed olacağı bildirilir. Elçiler sürekli olacaktır.
    verdigin ilk linkdeki ornekler o sekilde.

ha ilk kuran demiyorsan bizim dedigimizi dogrulamis oluyorsun. yani kuran kitaplastirilmadan onceki tum nushalari yok edildigine cunku biz onu soyluyoruz.

yoksa incil bile iznikten sonra hep ayni halde
    İlahı kitapların değiştirilmemiş olduğuna nasıl inanıyorsunuz?

la nerede bu resimde esre ötre çılgın seni..

sizi doğrulamışda değilim var olmayan esre ve ötreyi görebilen sen yine müthiş bi işe imza attın

jeo ciddi ol ya ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

İlahı kitapların değiştirilmemiş olduğuna nasıl inanıyorsunuz?

bak o goruntuyu yine koyayim. messengeri hangi anlamla kullaniyor yabancilar. Eger sen resad halifeyi bunlarla bir tutuyorsan bir sey demem susarim. ama hayir farklidir diyorsan oturup bir kez daha dusunmen gereklidir.

eger bu sistem aciga cikmadi diyorsan bu durumda kuran degistirildi/ korunmadi diyerek kurani mi redediyorsun? bu durumda kendini musluman olarak mi tanimliyorsun?

Number of occurrence yazan yerdeki tüm sayıları topla 513 bulacaksın. Gördüğün gibi 27 tane elçi ismi geçiyor orada yazan elçilerin ismi Peygamber değil hepsi. Messenger elçi demektir ingilizcen yoksa google'dan çevir.

Ayrıca 27x19=513 yapar mucizeye kendin toplayarak bir tanık ol yahu gözünü kapadın açtın ağzını konuşuyorsun görmüyor musun oradaki mucizeyi? 27 elçi geçiyor 19 ile çarpıyorsun isimlerinin toplam yazımı çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: foggof62

quote:

Resul yani elçi. Kitapta son peygamberin Muhammed olacağı bildirilir. Elçiler sürekli olacaktır.

resül kendisine kitap verilen yeni şeriat getiren peygamberlerin sıfatıdır

reşad halifenin kitabının adı ne ?
    goremiyorsan benim yapabilecegim birsey yok maalesef. goz doktroru isini gorecektir
  • diyorum ya , resadi bunlarla bir tutuyorsan birsey diyemem diye.

ama muslumansan inancini ozden gecirmeni tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: foggof62

quote:

resül kendisine kitap verilen yeni şeriat getiren peygamberlerin sıfatıdır

reşad halifenin kitabının adı ne ?

Resul kendisine kitap verilen değildir. Nebi kendisine kitap verilendir. Elçiler(Resuller) uyarıcıdır. Kuran'ı okuyorsunuz değil mi? Reşad Halife 19 mucizesini açıkladı, Tanrı açıklaması icin onu seçti ve insanları uyardı. Kendi isminin kökeni Kuran'da 19 kez geçer. Bu arada bu terimleri bilmeden Nasıl Kuran hakkında konuşuyorsun biraz bilgilenmeniz gerek tartışmalara girmeden, sana tavsiye kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

goremiyorsan benim yapabilecegim birsey yok maalesef. goz doktroru isini gorecektir

var olmayan şeyi nasıl göreyim akıllım

ula bunu hiç unutmam haa yandın yani efsane bile olur
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.