Şimdi Ara

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
3
Favori
15.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
124 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WesterLandX

16gb ramim var evet. z97 de anakartım var. şimdiye kadar bir problem yaşamadım. ha dediğiniz gibi yarın o gün kucaklamak zorunda kalırsak o zaman seçenekleri değerlendiririm. ama şu an benim için ve benim alışkanlıklarım için bu yol daha mantıklı duruyor.

sistem upgrade etmeyi düşünenler ya da yeni sistem almayı/toplamayı düşünenler kesinlikle yeni seri işlemcilere bakmalılar.

ama dediğim gibi, şu an için w10 a geçmemi gerektiren bir durum olmadığı için w7 ile alabilceğim maksimum performansı en az masrafla ne ile alabilirsem o ile yoluma devam etmek daha mantıklı geliyor bana.
    İste bu tercih meselesi
    Ben Z97 16 GB Ram DDR3 4790 sahibi olsam islemcilerin de 2. elde asırı degerlenmis oldugunu dusundugum icin tutturabildigim rakama satarım.
    500 Anakart 600 Ram 1200 İslemci yapıstırırım SArı Siteye kaca tutturabilirsem satarım.
    Sattıktan sonra da bir kurus ekleme yapmadan AMD+DDR4 e Upgrade edebilirim.

Diger tercih ise sizin gibi devam etmek dedigim gibi tercih meselesi ben bu islemcilerin surekli bu fiyatlardan gitmeyecegini bir gun alıcı kitlesinin artık degisecegini dusundugum icin su anda islemcileri asırı degerlenmis OVerrated gordugum icin satar 6 12 sisteme gecerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 11 Mayıs 2020; 2:25:26 >

• Uygun fiyattan i7 6700k 7700k +Anakart alinir uygun ama uygun

Uygun. Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BelugaAirbus -- 11 Mayıs 2020; 2:22:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • huso kullanıcısına yanıt
    3900 çalışan 8 pinli bir anakart bakicam yada psu değişip Corsair 750m bakarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

Ben ilk defa AMD'nin işlemci kanadından çok memnun kaldım. Öncesinde farklı dönemlerde FX 9590 ve i7 4770 kullandım. Aşağıda resimlerini paylaştığım sahnemden Ryzen 3600x'e geçince tekrar render aldım yaklaşık yüzde 70 - 75 oranında render performans farkı var arada.

Bir parça da stok değerlerde o/c yaptım 4.2 GHz olarak çalışıyor. Ryzen çok iyi bir işlemci, artık intelin yeni gelecek işlemcilerini görene kadar kesinlikle Ryzen öncü. Eğer ki intel yeni işlemcilerinde Ryzen gibi bir atak yapabilirlerse o zaman yeniden rakip olurlar. Umarım GPU kanadında da sıçrama yaparlar, şu an Nvidia hala önde.

Hocam mpt 55 HOLO ile de render bekliyoruz.
    Sar 109T de realde çok güzel duruyor jandarma arkadaşlar bazen geliyorlar uzun namlunun ağırlığı ve hantalligi yok ancak çatışmada da güven verecek kadar da ele geliyor. Mpt ler NATO testlerinin hepsini geçti diyorlardı Sar lari bilmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• TiesTorN kullanıcısına yanıt
    25 yaşındayım.

3 kuruşluk sözlerine son cevabımı veriyorum.

Bildiğini sanmak cehalettir.

Sen 2. El bir işlemci alırken adamın en iyi soğutucularda işlemciyi zorlamadan overclock yapıp yapmadığını bilemezsin. 2. El. Türkiye de kaç kişide 360mm radyotör var? Chiller var? Noctua var?

2. Kısım düşük voltaj. Bak şimdi, 1000 adet i7 9700K al sıfır. Hepsini sıfır avx offset te 51 çarpana getir ve 1.32v voltaj ver ve anakartta llc ayarı vs sabit olsun. Göreceksin ki bi kısım işlemci stabilite tesi geçerken diğerleri geçemeyecek.

Kimi 1.21v gibi (bahsettiğin düşük voltaj) voltajda bu overclocku kaldıracak kimi 1.36v isteyecek. 1.21v de 5ghz üstü OC çok yüksek bir ihtimal değil bunu biliyoruz. Hatta yüzde 80 bu olamayacak. Anakart üreticileri istatistiklerini paylaşıyor. Binning yapan siteler paylaşıyor. Üniversitede 7 farklı istatistik dersi (içeren) dersi aldım. Bi ülkede seçim sonucu 2200 kişi(doğru seçilmiş rastgele, zor olan bu insanları doğru seçmek) ile tahmin edilir. 10 bin kişiye bile sorulmaz. İşlemci de de kurallar aynı. İntel kimseye binning verisini vermediğine göre örneklem yaparsın.

Ki örneklemleri yapanlar var.

Yani düşük voltaj teorin baştan yattı.
    2. Olarak işlemci 8. Veya 9. Nesil değilse düşük voltajla yüksek OC zaten yapmak nerdeyse imkansız.

Transistor kalitesi şuan çok yüksek. Hatalı transistor sayısı ne kadar azalırsa o kadar az voltaj gerekir. Çünkü aynı döngüyü atıyorum 1 milyar transistor 5ghz hızda(frekans) 1.2v 80 amper ile yaparken 5.2ghz de 1.3v gerekirken, kimi işlemici (çoğu) üretimdeki nanometrik hatalar sonucu 1 milyar değil de 980 milyon transistorü olur. Hali ile daha az parçaya aynı işi yaptırman için daha güç gerektiği için aynı voltajla aynı saat hızını ALAMAZSIN. O yüzden voltaj çok değişkendir.

Ve bu konuda yazan işlemciler 4. Nesil den 7. Nesle kadar K işlemciler. Yani daha yüksek voltajda, daha büyük (daha çok ısınan az verimli) nanometrede inşa edilmiş transistorlei olan eski işlemciler. Daha çok ısınan. Vs vs

Yani yorulmaza koyduğun şart bu kadar büyük ;)

Yüzde 90 yorulur. Çünkü bu nesillerde öyle 1.21v ile 4.7ghz ler falan yoktu.

Bende 9600KF var 1.24 ile 4.7ghz sıfır avx alıyorum. 4.9 ghz sıfır avx 1.312v. Hangi 7700k 6700k vs 1.322v ile 4.9ghz sıfır avx offset OC vermiş? Ki benim işlemcim öyle 4 çekirdek de değil ;) 6 çekirdek anladın mı? Daha çok transistor var. İ ki ona rağmen daha kaliteli olduğu için (göreceli) düşük voltajda daha yüksek saat hızı alıyorum.

Yorulma yani degration gerçek.

Silikon 80 dereceden sorna degrade olur.

Voltaj da 1.4v a yakınsa geçmiş olsun
    Her gün transistorlwr yavaş yavaş ölür. Takii o voltajda aynı saat hızı artık stabil olmayana kadar.

Şimdi 100 dolara bi işlemci çıkmış i3 muhatabı. İ7lerin canını okuyor. Eh 2. Elde patlar eski (çöpler) i7ler hahahahah

Hadi başka kapıya yallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 11 Mayıs 2020; 12:21:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanSüperKahraman

Lumion,3dsmax,sketchup,solid
    sketchup harıc hepsı denendı bır sorun goremedık
  • İkinci el 6700k veya 4770k mı yoksa 1600af mi?

1600af alırsam anakart giriş seviyesi b450 olacak. Giriş seviyesi kart ile bir miktar oc yaparsam sorun yaşar mıyım?

• intel son 3 nesilde kronik güvenlik açıkları ile pc işini bırakacak algısı oluşturdu nm olayındada isteksiz olunca...
  • halogonga kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=NM2fFpzPKPg&feature=youtu.be&t=965

6700K ve 7700K aynı işlemciler. Burada performansını görebilirsin güncel işlemcilere göre.
  • Tüm büyük mağazalara bakın internet sitelerinde 6.7. nesil bilgisayarları satıyorlar apple da 5. nesil bilgisayar felan var millette i5 i7 deyip alıyor bilmeden
  • Bazı arkdaşlar ağlamış. Neden 3 senelik i7 ile yeni r3 kıyaslanıyor diye :)

i7 7700k eski ne anlamı var yeni nesil amd r3 ile kıyasa demiş?

bakın İntel sunumlarında ne yapmış. 10. nesil(daha piyasaya çıkmamış) işlemciyi bakın kimlke kıyas etmiş? i7 7700k ile :)))))))))

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin.

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin.

alın bakın HAHAAHAHAHHAHAAHHA

• halogonga kullanıcısına yanıt
    amaç oyun ise 1600 AF alma.

dolarda dur. azcık sabret

ryzen 4000 çıkınca işlemciler daha da ucuzlayacak.

şuan alacağım ben beklemem dersen r3 3300x al derim
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben size zaten programları açmıyor demedim. Ryzen 5 2600 ve i5 9400f rakip işlemciler. Şimdi bu işlemcileri yanyana koyup dediğim programlarda tek tek deneseniz Intel'in ne kadar önde olduğunu görürsünüz. Ryzenlar Render'da nasıl öndeyse, Inteller de üretkenlikte öndeler. Demeye çalıştığım bu. Bi zahmet açsınlar programı o kadar da değil

• quote:

Hocam ben size zaten programları açmıyor demedim. Ryzen 5 2600 ve i5 9400f rakip işlemciler. Şimdi bu işlemcileri yanyana koyup dediğim programlarda tek tek deneseniz Intel'in ne kadar önde olduğunu görürsünüz. Ryzenlar Render'da nasıl öndeyse, Inteller de üretkenlikte öndeler. Demeye çalıştığım bu. Bi zahmet açsınlar programı o kadar da değil
    Programı açmıyor yazdığımı hatırlamıyorum neyse:)

Programın kullanımında bir fark hissdemedim. Onu belirtmiştim

• felisleo2 kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen 6600k ve ryzen 1600 ya da 2600 serisiyle bf5 multiplayere girdin mi? Sonucun ne olduğunu biliyor musun?

• Adamlar onu daha çözemiyor. Bu konsolun işlemcisi 8/16 kurgusunda ve 3.5ghz üstünde. Sanıyorlarki önümüzdeki yıl hala 7700k ve 3900x aynı performansı falan verecek :D

• quote:

Mühendislik mimarlık programları kullanırken veya yazılım geliştirirken Ryzenların nasıl s.çtığından haberin var mı? Yok. Oyun oynamaktan başka bişey bilmediğiniz için sizi Ryzenla başbaşa bırakıyorum. Size onlarla mutluluklar. Bu arada Elindeki Ryzenla bir lumiona gir bak neler olacak
    Lumion programında 7ghz overclocklu tek çekirdekli işlemci intel9900k 4.5ghz işlemciden daha iyi çalışır. Bu işlemcilerin kusuru değil lumionun viewport ekranındaki hesaplamanın tamamını tek bir çekirdeğe yüklemesinden kaynaklanır. Lumion hiçbirşeyin belirleyicisi değildir. Bu programlarda artık kendilerini çağa uyuygun hale getirmeleri gerekiyor. Öte yandan o tek çekirdek kral 7ghz işlemci vray ya da başka render motorunda ryzen 7 ve intel 9900k nın önünde diz çöker tövbe ister. Aynı işi 7-8 kat daha yavaş yapar

• vamp kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız ama siz de benim dediğimi anlamıyosunuz... Bu programların kendi suçu olabilir sonuna kadar haklısınız. Ama bu programları kullanmak zorunda olan insanlar var (örnek ben :D). Burdaki yaptıkları işin de 1 saatte yapılmasındansa yarım saatte yapılmasını istiyorlar haliyle. Şimdi bu adama Ryzen mi önereceğiz? Hayır Intel alacak. Çünkü tek çekirdek performansları daha iyi ve bu programlar Intellerle daha optimize. Dünden beri anlatmaya çalıştığım bu. Oyun oynayacaksanız alın Ryzeni, Render alacaksanız alın Ryzeni on numara f/p işlemcisi almış olursunuz. Ama bilgisayar aynı zamanda işinizse şuanda Intel'e mahkumsunuz. Bu yüzden i7 piyasası sürekli devam edecek ve fiyatları da bu seviyelerde seyredecek. 800 lira yerine 400e satınca benim için sıkıntı yok :D Sadece evimdeki kulaklıklarla 2 tane 3900x alırım zaten. Gerçekleri yazmaya çalışıyorum ama takmışlar Ryzen da Ryzen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Kardeş sen 6600k ve ryzen 1600 ya da 2600 serisiyle bf5 multiplayere girdin mi? Sonucun ne olduğunu biliyor musun?
    İyi ki BF5 var ya. Başka ne argğmanınız olurdu yoksa.
    BF5 var bende sorunsuz oynuyorum. birlikte Pubg oynadığımız arkadaşımdan ortalam 10 fps fazla alıyorum pubg'de. ondan 1660 ti ve r5 2600 var. bende 6600k ve 1070 var.

OC'lu işlemci ile bf 5 videosu bulamadım 4.4 ghz bf1 var. benim işlemci 4.7 Ghz'da.
    https://www.youtube.com/watch?v=jogT8I6Y2HI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 12 Mayıs 2020; 1:25:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: felisleo2

İyi ki BF5 var ya. Başka ne argğmanınız olurdu yoksa.
    BF5 var bende sorunsuz oynuyorum. birlikte Pubg oynadığımız arkadaşımdan ortalam 10 fps fazla alıyorum pubg'de. ondan 1660 ti ve r5 2600 var. bende 6600k ve 1070 var.

OC'lu işlemci ile bf 5 videosu bulamadım 4.4 ghz bf1 var. benim işlemci 4.7 Ghz'da.
    https://www.youtube.com/watch?v=jogT8I6Y2HI

Alıntıları Göster
    Aynen öyledir doğrudur ;) 9600k ların bile %100e çakıldığı oyun 6600k r5 2600 den iyiymiş. Bak sen şu işe? Hangi konuda iyi? Stutter da mı daha iyi 6600k?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 12 Mayıs 2020; 2:22:32 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.