Şimdi Ara

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
3
Favori
15.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
124 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vamp

Aynen öyledir doğrudur ;) 9600k ların bile %100e çakıldığı oyun 6600k r5 2600 den iyiymiş. Bak sen şu işe? Hangi konuda iyi? Stutter da mı daha iyi 6600k?

Alıntıları Göster
    Hiç tartışma hocam boşver, bana kalitesiz üslubun var diyip 6600K'yı kendi babasının malı gibi savunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Hiç tartışma hocam boşver, bana kalitesiz üslubun var diyip 6600K'yı kendi babasının malı gibi savunuyor

Alıntıları Göster
    Hayır yani bf5 belirleyici bir kıstasta değil. Elinizde şimdilik bu var. 4/4 işlemcilerin sürekli %100 olduğu bir oyunda ne performansı bekleyebiliriz ki? İşlem gücü zayıf tampon bellekler zayıf. Ne denebilir yani.

Burdan DH ye uyarı. Microsoftun konsolu 8/16 işlemciye sahip ve bu işlemci %100 yük için 60fps optimizesi olacak. Yani demem o ki bu işlemci konsolda örneğin bf6 için %100 yüke girerse siz bu oyunu 7700k ile hiç bir zaman 60 fps oynayamayacaksınız. 6600k ile zaten 30 fps görürseniz şükredin. Bu bahsettiğim işlemcilerin geleceği artık bu kadar karanlık. Oyun yapımcıları ortamın gelişmesini bekliyor. Yeni nesilden sonra bu işlemcileri unutun. Birinin adı i3 modeli 4/8 diğeri ise artık satışta bile olmayan bir 4/4

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Aynen öyledir doğrudur ;) 9600k ların bile %100e çakıldığı oyun 6600k r5 2600 den iyiymiş. Bak sen şu işe? Hangi konuda iyi? Stutter da mı daha iyi 6600k?

Alıntıları Göster
    Hayatında hiç OC'lu Intel kullandın mı merak ediyorum. Özellikle 6. nesil ve üstünü. Al izle. Gerçi sana 10000 tane de kanıt atsam boş ama yine de burada dursun.
    https://www.youtube.com/watch?v=gNYpJdW_xNo&feature=youtu.be&t=394

Bu da başka bir video, birçok amd ve intel işlemci var. https://www.youtube.com/watch?v=D6RsDyMn2gY&feature=youtu.be&t=589

Youtube'da saçma sapan kanalların stok işlemcilerle hatta çoğu zaman frekans düşürerek yaptığı testleri izleyip ahkam kesiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 12 Mayıs 2020; 10:23:56 >

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Gerçekten komiksin. Sizin mantığınızda doğruya doğru demek yoktur değil mi, ya savunursun ya da gömersin. Ben diyorum ki OC'lu 6600K birçok oyunda R5 2600'ü geçiyor. Bu savunma değil gerçek. R5 2600 geçse r5 2600 geçiyor derim.

bilginiz yok fikriniz var.
  • Allah Allah ya yazdığımı nedenle okuyon ve sözünü ettiğin hangi 3770?

https://www.youtube.com/watch?v=QxoybfvZN2s&feature=youtu.be al aha aslan gibi 3770 sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • felisleo2 kullanıcısına yanıt
    Kardeş ortalama fps nin hiçbir şey ifade etmediğini daha çözememişsin sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 12 Mayıs 2020; 11:47:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    %1 VE binde birlere de bakıyorum senin de bakmanı tavsiye ederim. Ezbere konuşmak hoş bir şey değil. Burada yalan söylemek bana ne kazandıracak? Zaten kanıtlarını da gösterdim. gamers nexus'un videoları var, bana güvenmeyen onlara bakabilir.

Neden kullanmadığınız,araştırmadığınız sistemler hakkında atıp tutuyorsunuz. Ben 6600K ile 4.7 GHz'da hiç sorun yaşamadım, çok memnunum ama artık yavaş yavaş sistemi güncellemek adına değiştireceğim. 10. nesil Intel ya da 4. nesil Ryzen var aklımda. Çok güçlü kartlar için 4/4 yetersiz kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 12 Mayıs 2020; 13:16:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: felisleo2

Gerçekten komiksin. Sizin mantığınızda doğruya doğru demek yoktur değil mi, ya savunursun ya da gömersin. Ben diyorum ki OC'lu 6600K birçok oyunda R5 2600'ü geçiyor. Bu savunma değil gerçek. R5 2600 geçse r5 2600 geçiyor derim.

bilginiz yok fikriniz var.
    Ya kardeşim sen cidden tam manasıyla eğitilmezsin ya

Hayatında ilk ve tek kullandığın işlemci 6600k heralde cık cık ötüp duruyon

Hayır kullanmasak inancaz biz de zamanında 8600k kulalndık 5ghz o bile bf5 de %100 görüyodu sen ne konuşuyon hala

Git %1 değerlere bak çok konuşma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Ya kardeşim sen cidden tam manasıyla eğitilmezsin ya

Hayatında ilk ve tek kullandığın işlemci 6600k heralde cık cık ötüp duruyon

Hayır kullanmasak inancaz biz de zamanında 8600k kulalndık 5ghz o bile bf5 de %100 görüyodu sen ne konuşuyon hala

Git %1 değerlere bak çok konuşma

Alıntıları Göster
    Ben en son cevap vermedim. Fakat sevindirici olan arkadaşımız bu işlemciyi değiştireceğim demesi olmuş. kimisi var yazarsın yazarsın en iyisi bu der. Sonra gün gelir donanımı patatese çıkınca üzüntüden sağa sola bakıp muz yer. Sanırım arkadaşımız o günlere kalmadan 6600k yı uçaracak.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Seni ciddiye almıyorum kenar mahalle gülü. Üsluba bir bak :)

34 yaşında insanım, bir çok sistemim oldu. Mining rıg'lerim oldu. Daha dün öğrendiğiniz bilgileri bana satmayın.

Konuı 6600K değil o ufak beynin almıyor nedense. Konu ikinci el işlemci piyasası. Siz kıyaslama yaptınız, ben herhangi bir kıyaslama yapmamıştım, fiyatlardan bahsetmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanSüperKahraman

Hocam haklısınız ama siz de benim dediğimi anlamıyosunuz... Bu programların kendi suçu olabilir sonuna kadar haklısınız. Ama bu programları kullanmak zorunda olan insanlar var (örnek ben :D). Burdaki yaptıkları işin de 1 saatte yapılmasındansa yarım saatte yapılmasını istiyorlar haliyle. Şimdi bu adama Ryzen mi önereceğiz? Hayır Intel alacak. Çünkü tek çekirdek performansları daha iyi ve bu programlar Intellerle daha optimize. Dünden beri anlatmaya çalıştığım bu. Oyun oynayacaksanız alın Ryzeni, Render alacaksanız alın Ryzeni on numara f/p işlemcisi almış olursunuz. Ama bilgisayar aynı zamanda işinizse şuanda Intel'e mahkumsunuz. Bu yüzden i7 piyasası sürekli devam edecek ve fiyatları da bu seviyelerde seyredecek. 800 lira yerine 400e satınca benim için sıkıntı yok :D Sadece evimdeki kulaklıklarla 2 tane 3900x alırım zaten. Gerçekleri yazmaya çalışıyorum ama takmışlar Ryzen da Ryzen...
    Elindeki işlemciyi övmedik yerdik, halen daha o işlemcinin 700-800'e satılmasını yanlış bulduk, Ryzen varken bu işlemciler ölü yatırımdır gelecek neslin orta seviyesi bile Rtx 2080 ti gücünde olacak darboğaz yaşatacak, senin işlemcin en fazla 200-300 tl eder dedik diye sinirlenip kendine yediremeyip başka konularda fırsat bulup gelip bana laf atıyorsun üstelik konunun ne olduğunu bilmeden. Ben senin gibi değilim kardeş o yüzden tanımadığım bir insana öyle laflar etmem mümkün değil, çünkü beni yetiştirenler senin gibi olmamam için yetiştirdiler sana yapacağım tek şey not düşmek, bloklamak ve ikinci elde de denk gelirsek alış veriş yapmamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 13 Mayıs 2020; 4:53:29 >

• felisleo2 kullanıcısına yanıt
    Videoyu izledim 4.8 ghz 6600k çoğu oyunda r5 3600 ü geçmiş. Oyun deyince intelden şaşmamak lazım.

• Oyun testi görmek isteyenler baksın buraya 6600k ile 3600'ü karşılaştırıyor hiç güleceğim yoktu gece gece

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin.

https://www.techspot.com/review/1871-amd-ryzen-3600/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 13 Mayıs 2020; 6:35:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

sketchup harıc hepsı denendı bır sorun goremedık

Alıntıları Göster
    Çünkü alıntı yaptığın şahıs yeni Ryzen serilerinin tek çekirdek testlerinde de iyi olduğunu bilmiyor. Bir şey anlatmak için hiç uğraşmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 13 Mayıs 2020; 5:2:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Çünkü alıntı yaptığın şahıs yeni Ryzen serilerinin tek çekirdek testlerinde de iyi olduğunu bilmiyor. Bir şey anlatmak için hiç uğraşmaya gerek yok.

Alıntıları Göster
    Demek istediği daha hızlı olmasıymıs intelin.
    Bende sandım ki kasıyor donuyor.

İşi sadece bu program olan insanlar 9900k da almasın yada 3900x bu arkadaşın mantığa göre. Saf ghz arttığı zaman dahada hızlanan programlarmış

• quote:

Orijinalden alıntı: felisleo2

Seni ciddiye almıyorum kenar mahalle gülü. Üsluba bir bak :)

34 yaşında insanım, bir çok sistemim oldu. Mining rıg'lerim oldu. Daha dün öğrendiğiniz bilgileri bana satmayın.

Konuı 6600K değil o ufak beynin almıyor nedense. Konu ikinci el işlemci piyasası. Siz kıyaslama yaptınız, ben herhangi bir kıyaslama yapmamıştım, fiyatlardan bahsetmiştim.
    Çevir kazı yanmasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcnoz

Bizim insanımızda yargılar değişmiyor. 2-3 yıl daha bu tırt i7leri alıp kullananları göreceksiniz.

Fakat giriş fiyatları yazdığınız gibi olmayacak. ÖTV + KDV + gümrük vergisi vs ile 1000-1100₺den asagı bulmak bence zor olacak 3300X'i. AMD türkiye operasyonu fiyatlamada iddialı gidiyor. Umarım bir güzellik yaparlar da işlemciler ulaşılabilir kalır.

Fakat bence i7 işlemcilerin fişini çekmeyecek. Hali hazırda ryzen 5 1600AF var. Daha sansasyonel 6C12T 19MB önbellek ile geliyor neredeyse tüm i7leri multicore'da tokat manyağı yapıyor. Hala piyasası var bu 4c8t intel işlemcilerin. kaldı ki 750₺'ye 1600AF alınabilirken.... Bu tarz ulaşılabilir ürünleri bu fiyatlara görmek çok güzel. AMD sağ olsun.

Ben birden hepsinin çöp olacağını sanmıyorum. Yİne millet alır-satar.
    Teknobiyotik'te ön sipariş fiyatları gelmiş.

Ryzen 3 3300x 1239₺
    ryzen 3 3100 1064₺

Fiyatlara değer mi yoksa ryzen 5 1600af-2600 yada ryzen 5 3600 mü tercih edilmeli sorusu olacak. Sadece günümüz gamingi içinse eğer ryzen 3 3300x daha iyi gibi görünüyor. fakat dediğim gibi çoklu çekirdek performansında hala %50 daha fazla çekirdeği olan serileri tercih etmek bu paraya daha mantıklı geliyor bana.

• mertcnoz kullanıcısına yanıt
    1600af her türlü şuan f/p işlemcisi bana göre 800 liraya bulunabilyor.ve öyle aralarında da ahım şahım bir fark yok.
    üstelik daha fazla çekirdeği var 1600af'ın.
  • mertcnoz kullanıcısına yanıt
    1600 AF'den çok daha iyi 3300X. Çekirdek sayısına göre yorum yapanlara güvenip işlemci alırsan hata yaparsın.

3300X'in 1300 tl çok fazla zamanla normal fiyatına gelir, 120 dolarlık işlemciyi bu fiyata satmak fırsatçılıktır.

i5 10400F de 157 dolardan çıkıyor ve R5 3600'den daha iyi olacak oyun için. Bu da düşünülebilir. Tam yükte 65W güç çekiyor.
  • Kardeşim bir bitmediniz ya, bir bitmediniz...

Stok işlemcileri değil OC yapılan işlemcileri kıyaslıyoruz. Video'yu yayınlayan adam en bilinen, en güvenilir Youtuberlardan zahmet olmazsa aç bir izle.

Ayrıca 4.8 GHz'da 6600K'nın tek çekirdek gücüne erişen Ryzen yok henüz piyasada.

K serisi işlemcilerin özelliği OC olması. Stok kıyaslama yapacaksanız 8700K değil 8700 ile kıyaslanmalı. Bunu bir türlü anlatamadık size.

4.3 GHz ile 5.2 GHZ arasında dağlar kadar fark var. Neyse son mesajıım, sizin gibi çoluk çocukla uğraşamam.
    https://www.youtube.com/watch?v=9qADmD1JeEY
    https://www.youtube.com/watch?v=dID7MK0s7gw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 13 Mayıs 2020; 13:16:43 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.