Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: girgin_e Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
9.927
Cevap
186
Favori
769.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
63. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hazanardo

Ben de bugün vizemi aldım sonunda. Orada kalacağım kadar vize vermişler :d buna da fitim çok bekledim red yiyeceğimi düşünüyordum. Sanırım gidiş tarihleri yaklaşanları daha önce bakıyolar. Zira benim gitmeme 38 gün varken başvurdum ben. Herkese bol şans Allah herkesin gönlüne göre versin.
    Başvuru tarihiniz ne zamandı ve nereden başvurdunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barkleys B kullanıcısına yanıt
    Ben İstanbul Altunizade’den başvurmuştum...

• Arkadaşlar mesaj atmayın telefon numaram kayıtlı olmadığı için mesajlara erişemiyorum.

• Tuni. T kullanıcısına yanıt
    Hocam almanya diyorum.

• arkadaşlar önümüzdeki aylarda almanyaya calışmak için gidecegim. yanımda masaüstü bilgiisayarımı da götürmek istiyorum. ucakla nasıl olur acaba ? sorun olur mu ?
  • edi_büdü E kullanıcısına yanıt
    Masaüstü Bilgisayarı güzelce ambalajlayıp check-in olurken özel kargo bölümünden vereceksiniz. Bu tip kargoları bagajlardan farklı taşıyorlar. Eğer ağırlık sınırını geçerseniz ücret farkı ödersiniz. Kısacası götürürsünüz sorun olmaz ama iyi ambalajlayın.
  • Fark ne kadar ucretlendirilir ? Tahmini

• 5 yıl önce bende ne uğraşmıştım bu vize işleriyle way be şuan çok şükür Almanya’da yaşıyorum Türkiye’de yaşanılmaz gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: edi_büdü

Fark ne kadar ucretlendirilir ? Tahmini
    Kardeşim aç onu uçak firmasına sor burası uçak şirketinin danışma hattı değil. Her firmanın taşıma ücretleri farklı. Sormadan önce paketinin ebatlarını ve ağırlığını bir kağıda yaz çünkü soracaklar. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 3 Kasım 2019; 15:58:28 >
  • cleanton kullanıcısına yanıt
    Aaa neden aklima gelmedi acaba

• Almanya ya gitme orada yasama konusunda siz ne dusunursunuz. Cogu kisi gitme oralar kotu hepsi donmek istiyor . Siz ne dersiniz ?

• Bakalım bugün hangi tarihlere bakmaya başladılar. Zaman daralıyor,sinirler geriliyor.
  • ArkAdaşlar konsolosluğu aradım bugün hangi tarihli başvuruları incelediklerini sordum henüz bizede bilgi gelmedi denildi

• quote:

Orijinalden alıntı: edi_büdü

Aaa neden aklima gelmedi acaba
    Zorlama demek çalışmıyor.
  • Ankara için son bilgiler:

Büyükelçiliği aradım arkadaşlar. Büyükelçilikteki görevli, Bugün 18 ile 23 ekim arasındaki başvurulara baktıklarını söyledi. Kaç defadır arıyorum ,ilk defa bugün telefonu açan bayan bana hangi günde başvurduğumu filan sordu. İsterseniz direk vize bölümünü de arayabilirsiniz dedi. Bir telefon numarası verdi ama o numarada sürekli meşgul. Numara şudur arkadaşlar 0312 455 5330. Belki siz denk getirebilirsiniz.
  • Arkadaşlar ayın 17 sinde ankaradan başvuru yapmıştım 18 inde konsolosluğa gitmiş pasaportum bugün cevap geldi 20 gün vizem çıkmış (20 günlük başvuru yapmıştım)

• quote:

Orijinalden alıntı: Barkleys

Arkadaşlar ayın 17 sinde ankaradan başvuru yapmıştım 18 inde konsolosluğa gitmiş pasaportum bugün cevap geldi 20 gün vizem çıkmış (20 günlük başvuru yapmıştım)
    Hocam hayırlı olsun. İnşallah bizimki de bu hafta çıkarsa çok iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barkleys

Arkadaşlar ayın 17 sinde ankaradan başvuru yapmıştım 18 inde konsolosluğa gitmiş pasaportum bugün cevap geldi 20 gün vizem çıkmış (20 günlük başvuru yapmıştım)
    Önceliklle hayırlı olsun. 17 ekim başvuru tarihli hangi saat randevusuydu sizinki?

• Selamlar , arkadaş davetiye gönderecek de , tam sorularımı internette bulamadım.

1 aylık vize istiyorum , onun evinde 1-2 hafta anca kalırız kalan sürede de başka ülkelere gidicez.

Arkadaşın davetiye atması için eyalet belediyesine gitmesi şart mı ? Yoksa daha küçük belediyeden de atabilir mi? Bir de oraya gittiğinde form gibi dolduracak mı verilen kağıdı yoksa önceden yazıp gitmesi mi gerek? Sonrasındaki postayı da genelde hangi yolla göndermeyi tercih ediyorlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yorozuya Gin-chan

Selamlar , arkadaş davetiye gönderecek de , tam sorularımı internette bulamadım.

1 aylık vize istiyorum , onun evinde 1-2 hafta anca kalırız kalan sürede de başka ülkelere gidicez.

Arkadaşın davetiye atması için eyalet belediyesine gitmesi şart mı ? Yoksa daha küçük belediyeden de atabilir mi? Bir de oraya gittiğinde form gibi dolduracak mı verilen kağıdı yoksa önceden yazıp gitmesi mi gerek? Sonrasındaki postayı da genelde hangi yolla göndermeyi tercih ediyorlar?
    Eyalete göre değişiklik gösterir mi bilemem.4. Hamburg için başvurum oldu. Buna istinaden sorularına cevap olarak
    -Evet bağlı bulunduğu belediyeden alınacak davetiye
    -Davetiyede doldurulması gereken bölümler var senin adın soyadın, pasaport no, adres bilgilerin vs 29Euro ücreti vardı. Önce randevu alınacak davetiye başvurusu için o gün geldiğinde de orada doldurulacak
    -Ya posta yoluyla bizdeki hızlı servis APS gibi seçeneklerde var ya da oradan biri TR ye yolculuğu varsa yakın zamanda elden sana teslim edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rognug -- 4 Kasım 2019; 17:11:45 >

• 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.