Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (354. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.877
Cevap
185
Favori
765.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cleanton

Zorlama demek çalışmıyor.

Alıntıları Göster
    Tavsiyenizi dikkate alacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, vizesini alan var mı son günlerde, hangi tarihte başvuru yapmışlardı? 25 ekim gayretepe idata turistik aile başvurumuzun bu hafta gelmesini bekliyorum, ctesi uçuş, gayrettepe olduğu için çıkması lazım bu hafta tahminimce, gelişme olursa yazacağım.
  • Ben az önce aradım Ankara Büyükelçiliği, hafta başında 18 Ekim başvurularına bakmaya başladılar dedi.Peki bugün hangi güne bakıyorlar biliyor musunuz dedim , vize bölümünü arayın diyor.Vize bölümünün numarası da 0312 455 5330. Ama bu numarayı bir kere dahi çalarken yakalayamadım.hep meşgul.Mail de attım.Tabiki ona da cevap yok.Hatta okumadıklarını düşünüyorum. Seyahatime tam 1 hafta kaldı.İyice stres yaptım.

Özellikle Ankaradan bugünlerde vize alabilen var mı acaba ?Varsa eğer yazabilirse çok memnun oluruz.En son hafta başında 17 sinde başvuran bir arkadaşın sonucu gelmişti.Ondan beri başka haber yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazanardo

Eğer 6 aylık schengen’i fransa değil de Almanya’dan almış olsaydınız büyük ihtimalle yine 6 ay verirlerdi. Almanya diğer ülkelere değil de kendi verdiğine bakıyor diye düşünüyorum, yakınlarımdan çıkardım bu sonucu.
    Doğru tespit. Benimde totalde 6 schengenim vardı.Son 2 vizemi almanya almıştım 3.başvurumda 3 yıl verdiler. Daha öncekiler 6 ay ve 1 yıllıktı.Portekize gitmeme rağmen bilerek almanya başvurdum ki 1 yıldan fazlasını versinler nitekim öyle oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edi_büdü

Almanya ya gitme orada yasama konusunda siz ne dusunursunuz. Cogu kisi gitme oralar kotu hepsi donmek istiyor . Siz ne dersiniz ?
    Yazdığınızla alakalı youtubede bir video var en güzel cevabı orada. Almanyada yaşayanlara soruyorlar. Burada yaşam zor diyorlar. Peki Türkiyeye dönmek istermisiniz? Eeee tabi olabilir ama işte öyle böyle. Herkes lafta.Kimse dönmek istemiyor. Ya da 30 yıl cukkayı doldurup biriktirdikleriyle burada sefa çekecekler dönüyor. Malum oranın ortalama maaşı 2.600 Euro bizde o para kurumsal şirkette g.müdür maaşı.
    Konunun özeti düzgün bir mesleğin var ise buradan 10 kat iyi. Bu işin maddi tarafı ama.
    İşin manevi tarafı(Türkiye özlemi,adaptasyon,KURALLAR,aile ve arkadaş özlemi) vs bu başka bir konu.
  • Merhaba arkadaşlar formu takip eden arkadaşlar belki hatırlar geçen mayıs ayında turist olarak başvuru yapmış 1 ay bekledikten sonra red almıştım . O zamanlarda yine kurumsal bir firmada çalışıyordum fakat yenj girmiştim ise 5 ay kadar olmuştu 9.maddeden red vermişlerdi. Mart ayinda hamburgda fuar olacak şirketin ve şirket fuara benide göndericek . Sorum söyle olcak acaba fuar davetiyesi ile yeniden red alma olasılığım nedir , bu defa alır mıyım vize ?

• lazy1903 L kullanıcısına yanıt
    Selamlar, ben de 23 ekimde başvuru yaptım. Daha bir gelişme yok bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: inquistion

Selamlar, ben de 23 ekimde başvuru yaptım. Daha bir gelişme yok bekliyorum.
    nerden başvurdunuz hocam?
  • Slmvv S kullanıcısına yanıt
    Selam 9. Madde tr ye dönmesi için sebep yok maddesiydi değil mi? Bende zamanında üniversiteyi yeni kazanmıştım vizeye başvurdum bu yüzden red verdiler, dönmem için sebep bulamamışlar. İki sene sonra bu ekimde yine başvurdum vize verdiler. Eğer evraklarınız tam ise, tr ye dönmeniz için sebepleriz varsa vize verirler büyük ihtimalle.

• quote:

Orijinalden alıntı: likapa_53

Yazdığınızla alakalı youtubede bir video var en güzel cevabı orada. Almanyada yaşayanlara soruyorlar. Burada yaşam zor diyorlar. Peki Türkiyeye dönmek istermisiniz? Eeee tabi olabilir ama işte öyle böyle. Herkes lafta.Kimse dönmek istemiyor. Ya da 30 yıl cukkayı doldurup biriktirdikleriyle burada sefa çekecekler dönüyor. Malum oranın ortalama maaşı 2.600 Euro bizde o para kurumsal şirkette g.müdür maaşı.
    Konunun özeti düzgün bir mesleğin var ise buradan 10 kat iyi. Bu işin maddi tarafı ama.
    İşin manevi tarafı(Türkiye özlemi,adaptasyon,KURALLAR,aile ve arkadaş özlemi) vs bu başka bir konu.

Alıntıları Göster
    stuttgart a teknisyen olarak gidiyorum.almancam sıfır . ingilizce hallediyorum. 3500 brutto maaş(evliyim 1 eş ve 2 yaşında kızımla gidecegim net 2700- 2800 euroaya geliyormuş ). + araba + ev bulacaklar ama kira benden + taşınma eşya nakliyesini yapacaklar .
    arkadaşlarım sorduklarım maaş az diyorlar. 600- 800 arası sıcak kiralı güzel evler buluyorum kırsalda. bilemiyorum. 1 hafta orada takıldım iş yerinden arkadaş edindim. insanlar pozitif geldi. acıkcası hala korkuyorum.

burada maddi kaygımız yok . sırf cocugumuzun eğitimi beni oraya götüren motivasyon.
  • Vizesi cikanlar ne kadar surede ciktigini yazabilirler mi? Ve istanbulda konsoloslukla konusan var mi hangi basvurulari inceliyolarmis? 23 kasimda ucagim var baya gerildim

• Ankara için bir de eşim aramış Büyükelçiliği. 18-19 Ekime bakıyorlar demiş. E babacım i 19 u cumartesi değil mi ? Cumartesi nereden başvuruluyormuş sanki ? Oradakilerde sallıyor yani anlayacağınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinamit06

nerden başvurdunuz hocam?

Alıntıları Göster
    Altunizade hocam, cumaya kadar gelir diye umuyorum. Seyahatim 28 kasımda,sizinde inşallah gelir,uçuşa kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: edi_büdü

stuttgart a teknisyen olarak gidiyorum.almancam sıfır . ingilizce hallediyorum. 3500 brutto maaş(evliyim 1 eş ve 2 yaşında kızımla gidecegim net 2700- 2800 euroaya geliyormuş ). + araba + ev bulacaklar ama kira benden + taşınma eşya nakliyesini yapacaklar .
    arkadaşlarım sorduklarım maaş az diyorlar. 600- 800 arası sıcak kiralı güzel evler buluyorum kırsalda. bilemiyorum. 1 hafta orada takıldım iş yerinden arkadaş edindim. insanlar pozitif geldi. acıkcası hala korkuyorum.

burada maddi kaygımız yok . sırf cocugumuzun eğitimi beni oraya götüren motivasyon.

Alıntıları Göster
    Konunun yeri bu başlık değil ama kısaca bir örnekle kapatayım.
    2800 Euro net başlangıç için kötü değil. Türk parası gibi düşünmemen gerekir. Yani 2800 netden 600 kiraya giderse ben 2.200 den nasıl geçineceğim diye düşünme.
    Çok klişe bir örnektir de Türkiye de 100 TL ile 1,5 kg et alabilecekken orada 100 Euro ile 8-10 günlük et balık sebze meyve alabilirsin.Bu yüzdn kira sonrası 2.200 euro çokta az bir para değil standart bir geçim için.
  • arkadaşlar merhaba.
    22 Ekim'de İdata istanbul gayrettepedan yaptığım başvuru sonucunda pasaportum bugün elime ulaştı.
    6 aylık 90 gün multi vize.
    umarım bekleyenlerde tez zamanda uçuştan önce pasaportuna kavuşur.
  • grman G kullanıcısına yanıt
    Güzel bilgi, kargo ile mi size geldi, dolayısıyla dün idataya ulaşmış diyebilir miyiz? 25inde gayrettepeden başvuran biri olarak cumaya gelmesi konusunda umutlandım, ctesi uçuş var :)
  • lazy1903 L kullanıcısına yanıt
    mesaj bugün geldi. Kendim gidip elden teslim aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: grman

arkadaşlar merhaba.
    22 Ekim'de İdata istanbul gayrettepedan yaptığım başvuru sonucunda pasaportum bugün elime ulaştı.
    6 aylık 90 gün multi vize.
    umarım bekleyenlerde tez zamanda uçuştan önce pasaportuna kavuşur.
    Ben 18inde Altunizadeden başvuru yaptım hala bi gelişme yok neye göre bakıyor bunlar anlamadım hala

• Allomeer kullanıcısına yanıt
    Gidiş tarihine göre mi bakıyorlar acaba. Sizin uçak bileti ne zamana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunnArs

Gidiş tarihine göre mi bakıyorlar acaba. Sizin uçak bileti ne zamana?
    27 KASIM
  • 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.