Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.923
Cevap
186
Favori
768.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Barkleys

Konsolosluk ile görüşen oldumu aradığımda bugünde 15 ekim tarihli başvuruları incelediklerini söylediler
    Hadi ya, çok yavaş ilerliyor bu süreç.Sanırım seyahat tarihimize yetişmeyecek bizim vize.Hocam siz nereyi arıyorsunuz , bir de direk soruyor musunuz bugün hangi tarihlere bakıyorsunuz diye ?
  • Ben de az önce aradım Ankara Büyükelçiliğini. Telefonu açan görevli dün ve bugün 15 Ekim başvurularına baktıklarını söyledi. 1 günlük başvuruların tamamını bir günde bitirebiliyor musunuz diye sordum. O da ,belli olmuyor bazen uzayabiliyor dedi. Beklemeye devam edeceğiz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinamit06

Hadi ya, çok yavaş ilerliyor bu süreç.Sanırım seyahat tarihimize yetişmeyecek bizim vize.Hocam siz nereyi arıyorsunuz , bir de direk soruyor musunuz bugün hangi tarihlere bakıyorsunuz diye ?

Alıntıları Göster
    0 (312) 455 51 00 Bu numarayı arıyorum 17 ekimde başvuru yapmıştım ne zaman sonuçlanır acaba diye sorduğumda bugün hangi tarihi inceliyorlarsa o tarihi söylüyorlar bugün 15 indeki başvurular biterse haftaya bizimkiside sonuçlanır inşaallah :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERHABA
    14.10.2019 tarihinde gaziantepten idata üzernden başvuru yaptım ve dün pasaportumu aldım.
    Benden 1 gün sonra başvuru yapan arkadaşlarımın vizesi idata transfer süreci içindeymiş.Muhtemelen yarın arkadaşlarımda pasaportunu almış olacak.Bu yazıyı bilgilendirme amaçlı yazıyrum.Sanırım bugün 15 ekim başvurularını bitrdiler.
  • ayrıca shengen vizesi alacakların dikkatine sakın almanyadan başvuru yapmayın.bu 3.almanya vizem 3 aylık multi verdiler.Geçensene Fransa ya başvurumda ilk vizemde 6 aylık vermişlerdi.Almanya bu konuda çok gaddar.
    shengen vizesinde fransa daha cömert davranıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hkn3227

ayrıca shengen vizesi alacakların dikkatine sakın almanyadan başvuru yapmayın.bu 3.almanya vizem 3 aylık multi verdiler.Geçensene Fransa ya başvurumda ilk vizemde 6 aylık vermişlerdi.Almanya bu konuda çok gaddar.
    shengen vizesinde fransa daha cömert davranıyor.
    Gezi amaçlımı başvurdunuz ben kamuda çalışıyorum memurum vize başvurusu yaparken izin kağıdı istiyorlar iznimde maksimum 20-30 gün oluyor banada 6 aylık multi vize verrlermi acaba

• Almanya vizesini iş amaçlı aldım.Ama Fransa için tur şirketi aracılığıyla gezi için başvuru yaptım.Tur tarih aralığı 8 gündü ama 6 ay verdiler.Sonuçta memursunuz,almamanız için hiç bir neden yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Hkn3227

Almanya vizesini iş amaçlı aldım.Ama Fransa için tur şirketi aracılığıyla gezi için başvuru yaptım.Tur tarih aralığı 8 gündü ama 6 ay verdiler.Sonuçta memursunuz,almamanız için hiç bir neden yok
    Teşekkürler

• Sabah 9.30 gibi konsolosluğu aradım (ANKARA) bugün hangi günü incelediklerni bilmediklerini ama çarşamba günü 15 indeki başvuruları incelemeye başladıklarınınsöylediler
    Ankaradan 15-16-17-18 inde başvurup sonucu gelen varmı

• merhaba.
    Ben 22 ekim'de istanbul Astoria idata'dan başvuru yapmıştım arkadaşlar. Benim yiyenim de benden 1 gün önce yani 21 ekimde başvuru yaptı altunizade idata'dan.
    Onun vizesi bugün itibariyle geldi. Verdikleri tarih bilgileri çok doğru değil heralde konsoloslukların. kısmetse bizimkisi de önümüzdeki hafta neticelenir diye düşünüyorum.
  • 24 ekim antalyadan basvurdum idata takip bolumu yine servis disi vizem de red olursa 3500 konaklama 1000 ucak bileti 500 almanya ici ulasim ve film festival biletleri idatayi saymiom bile fena girecek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: grman

merhaba.
    Ben 22 ekim'de istanbul Astoria idata'dan başvuru yapmıştım arkadaşlar. Benim yiyenim de benden 1 gün önce yani 21 ekimde başvuru yaptı altunizade idata'dan.
    Onun vizesi bugün itibariyle geldi. Verdikleri tarih bilgileri çok doğru değil heralde konsoloslukların. kısmetse bizimkisi de önümüzdeki hafta neticelenir diye düşünüyorum.
    21 Ekim'de başvurdu ve bugün vizesi mi geldi? haha gerçekten inanılır gibi değil, kesinlikle tarih sırasına göre kontrol etmiyolar.Ben 14'ünde başvurdum IDatalar arasında gönderim sürecindedir diyordu. Belki de itiraz etmeyeyim diye bekletiyolardır

• quote:

Orijinalden alıntı: grman

merhaba.
    Yalnız İstanbul'dan başvurduğu için öyle olmuş olabilir. Ankara'da ciddi yoğunluk var. Bugün hangi tarihlere bakıyorlar haberi olan var mı?
  • Arkadaslar gordugum kadariyla o kadar fazla olasilik var ki anlatamam. Bizim ulusal bayramlarimizda konsoloslukta izin yapiyor. Ayrica konsolosluk vize bolumu calisma saatlerine baktigimda 16:30 a kadar calistiklarini ve cuma gunu oglene kadar calistiklari yaziyor. Ayrica idata ne zaman pasaportlari kargoluyor konsolosluga gelen kargolar ne zaman isleme siraya aliniyor hepsi muamma. Yani 3 yada 5 gunu ben pek sanmiyorum. Tek bildigim 15 is gunu icerisinde konsoloslugun vizeyi cevaplama zorunlulugu. Bu arada ankara ve istanbul hic sanmiyorum kisa surede sonuc gelecegini. En az yogunluk izmir de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixeleak -- 1 Kasım 2019; 12:51:36 >
  • quote:

Yalnız İstanbul'dan başvurduğu için öyle olmuş olabilir. Ankara'da ciddi yoğunluk var. Bugün hangi tarihlere bakıyorlar haberi olan var mı?

Alıntıları Göster
    Ben de İdata İstanbul Altunizade'den başvurdum :D
  • grman G kullanıcısına yanıt
    valla durum aynen belirttiğim gibi. Bakalım ben 1 gün sonra başvurdum eğer netleşirse bizim başvuru da zaten yazacağım. Benim de uçuşum 9 kasım son günlerde netleşir diye düşünüyordum açıkçası.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Sabah 9.30 gibi ankara konsolosluğunu aradım bugünü bilmiyorum ama çarşamba günü 15 indeki başvuruları incelemeye aldılae denildi

• quote:

Orijinalden alıntı: pixeleak

Arkadaslar gordugum kadariyla o kadar fazla olasilik var ki anlatamam. Bizim ulusal bayramlarimizda konsoloslukta izin yapiyor. Ayrica konsolosluk vize bolumu calisma saatlerine baktigimda 16:30 a kadar calistiklarini ve cuma gunu oglene kadar calistiklari yaziyor. Ayrica idata ne zaman pasaportlari kargoluyor konsolosluga gelen kargolar ne zaman isleme siraya aliniyor hepsi muamma. Yani 3 yada 5 gunu ben pek sanmiyorum. Tek bildigim 15 is gunu icerisinde konsoloslugun vizeyi cevaplama zorunlulugu. Bu arada ankara ve istanbul hic sanmiyorum kisa surede sonuc gelecegini. En az yogunluk izmir de
    15 iş günün de zorurluluk oalcağını zannetmiyorum. benim İspanya vizem 30 günde gelmişti.
  • hazanardo H kullanıcısına yanıt
    15 Ekim iData İstanbul Altunizade'den başvuru yaptım. 30 Ekim'de vize çıktı.31 Ekim'de teslim aldım.
    28.12.2018-12.07.2019 tarihli 90 gün multi vizem vardı en son yine Almanya'dan. 4 kez giriş-çıkış ypatım yani 8 adet giriş-çıkış damgası var bu vizeye ait.

Bu yılbaşı gitmek için başvurdum. Seyahat tarihlerim 27.12.2019-01.01.2020

Gelen vize tam seyahat tarihlerimle aynı 6 gün. Bir de dalga geçer gibi Multi

Hepinize bol şanslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Facooo -- 1 Kasım 2019; 15:48:23 >
  • Ben de bugün vizemi aldım sonunda. Orada kalacağım kadar vize vermişler :d buna da fitim çok bekledim red yiyeceğimi düşünüyordum. Sanırım gidiş tarihleri yaklaşanları daha önce bakıyolar. Zira benim gitmeme 38 gün varken başvurdum ben. Herkese bol şans Allah herkesin gönlüne göre versin.

• 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.