Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
37
Favori
385.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 iş günü içinde ihalenin kalan parası yatırıldıktan sonra araba hemen teslim ediliyormu. arabanın anahtarını icra müdürlüğü mü veriyor yoksa aracın bulunduğu otoparktaki görevli mi. bir de son bir soru ruhsat işlemleri nasıl oluyor. icr müdürlüğü adımıza ruhsat mı düzenliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pershing105

bu işler sahibinden.com da araba satmaya benzemez cebınde parası olan varsa gelsin ben alayım isteyene belirli bölgedeki araçlardan yalnız ucuz etin yahnisi leziz olmaz.birçok detaylı açıklama olmuş kimisi doğru kimisi şifaen kulağa gelme sözlerdir doğruluğu mekana göre değişir yani bir nevi her horoz kendi çöplüğünde öter.allah imkan verdiği sürece ikinci el araba bile almadım kulun yolculuğunda varacağı son durak ve hesap kesimi tek yer olsada yalan gunumuz koşullarında kalite standartları çok yuksek olan avrupadaki galerilerde bile aynıdır.ayrıca kul hakkı denilen olaylar internettede olmak üzere birçok açılımı hadislerle desteklenmiştir.kişi borca düşmüş ise malına konan tedbir karşılığında rızası alınması gerekir ama rızası olmayan hiçbir satışta alacaklı aracı her ne kadar satışından kısmı alacağını kurtaracak olsada borçlu kişinin rıza hilafı söz konusu olduğundan iş hakka girer.bugun ticaret yapmak çok zor bugun sattığımız mallara karşılık aldığımız evraklar sözlerin birçoğu geri dönmektedir.gücün yettiği yere kadar sabır etmeilidir insan allah sabrı verdiği sürece ben bunu korumaya kararlıyım.Örneğin adam helalinle çalışmış alınterınle kazanmış almış arabasını başka işler yapmış vs müşkül duruma düşmüş ben onun aracını bağlatma imkanım ve hakkımda var ama önce şunu söylüyorum bu borcu verirken ben onun arabasına göz koyarakmı verdim ben onun hanesindeki malını canına kastederim diyemi riske girerek verdimki malımı ben, zaten sekteyı yemiş bir insana birde benmi yük olayım.O kişinin aracı bağlayarak belki bırgun eşini kızını oğlunu acil bir durumda hastaneye yetiştirmesi gerekirken bu mağduriyeti yaşatarak engel oldum belki birgun benden aldığı demiri çimentoyla bir işe başlayıp borcunu ödeyecekken iş yapmasına engel oldum daha neler neler düşünebilir.Peygamber ticareti vardır arkadaşlar al gülüm ver gülüm dolaylı ticaretleri yaparken hep son durağı hesap edin.bugun hareket kabileyeti olsun diye vadeli imkanlar sağlıyoruz kişilere ama eğer bu tip mal satışında riskine giremiyorsam cebımden karşılayamayacak durumdaysam zararımı zaten vermem çünkü o malıma kastetmiş olsa bile isteyrek veya istemeyerek o gunahın ona hesabı allaha.fakat bankacılık sistemi böyle değildir risk yönetimlerinin karşılığında verilen diğer kredilerle bu tip geri dönüş olmasa bile zarar etmemektedir.Kurumsal işletme gereği bu tip sorunlarda hukuka intikal yolları denemişlerdir ama hangi banka sahibine giderse kul eminimki o kişiler bu konularda yönetim kararları yerine kişisel karar verme yetkileri olsa yapılan hatayı kredi alandan değil verenden sorar(kobisi bank müdürü) yıne kendi adamında hesabını arar ama malesef kurallar kaideler bu durumu bu şekilde desteklememektedir.Siz bence en iyisi var olan paranız ne varsa onla alabileceğiniz aracı alın dolaylı yollardan kısa vadede kazanılan kazançlar uzun soluklu yolculukta çıkmaza sürükler.en basitinden aracın alanını satanını tanımıyorsunuz herşey çıkabilir altından.fakat çok hayranı olupta merak ettiği araç olan varsa kişilerin sahipleri aranarak rızalarını almaya yuzu tutarsa alacak kişinin satış vs işlemlerinde özel olarak bilgi veririm

• sayın arkadaşlar

özellikle ihaleyle emlak almış arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

birikimlerimle üsküdar civarından oturmak üzere bir daire almak istiyorum malumunuz daire fiyatları çok yüksek ve kredi borçlanmak istemiyorum. otospot ve teğmen arkadaşlar ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako

sayın arkadaşlar

özellikle ihaleyle emlak almış arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

birikimlerimle üsküdar civarından oturmak üzere bir daire almak istiyorum malumunuz daire fiyatları çok yüksek ve kredi borçlanmak istemiyorum. otospot ve teğmen arkadaşlar ne dersiniz?

re minor le başlayan tavsiyeler, evin kapısına sırtını dayadığında sana arabesk çalmasın dikkat et
  • o dediğin bize hoş bir seda olur ancak.

hariçten gazel okumayalım değerli arkadaşım.

saygılar.
  • saygına müteşekkirim
    edebiyatı parçalamadım yazımda ki hacet olsun gazel okumak
    ama o merak ettiğin işlere sana tavsiyem evin olacaksa başka şekilde sahip ol
    çok meraklıysan bir üst yazımdada belirttiğim gibi gel ben sana yardımcı olayım
    ne kadar hariciyim o vakit vakıf olursun
  • yazını okudum da hangi sıfatla bu konuda fetvalar veriyorsun onu da merak etmiyor değilim.

neyse neticeye gelelim. arz-ı halde bulundum. ev edinmeye çalışıyorum ve bu şekilde ev almış biri var mı forumda merak ettim. nasıl olur? olur mu?
    senin dediğin gibi mi olur? girmeli miyim? girmemeli miyim? soru işareti çok yani...

saygılar...
  • sıfat kelimesi biraz ağır olmuş sen o uslubu düzelt istersen ister yarın ofisime otelime şantiyeme vs bi yere gelip şirket avukatlarımdan birinle görüştürüp sana bu sıfatın tecrübesini anlatsınlar istersen pmden mail at adresini ben sana anlatayım şunu bil güzel kardeşim benim elimde o kadar çek senet sepet ödenmemiş kimisi kayıp kimisi ölmüş vs kimsenin hanesini yakmadım sadece şunu iyi biliyorum ibretlik o kadar olay olmuş bu işlerden tvye yansımayan dile kolay geliyor.anlatayım istersen birini hanesini kaybetmiş herşeyi elinden gitmiş bir avukat ucuza almış evi yeni evli yanında karısı ve yeni doğmuş çoçuğu kapı çalmış adamın biri gelmiş 54 bıçak darbesi kadın ölmüş çoçuk bı hitap düşmüş.sanayide birkaç tane kiralık yerlerim var bazen krediden borçlanmış vs arkadaşlar oluyor orayı avcumun içi gibi bilmeme karşılık hiç düşeşe getirmedim kimsenin mahremine dokunmadım güzel kardeşim yani sen evden çıkıp giderken arkanda bıraktıklarında aklın kalmasın diye ev alma dedim ama senın tavrına sıfatına şuan bu tip yaklaşımlarla her zaman etrafına kolla gözüne dört aç.

• değerli arkadaşım

bu senin anlattıklarınla benim meramım aynı şey mi sence? senin dediğin fırsatçılık. düşene tekme hadisesi. benim yapmak istediğim -henüz yapmak istediğime emin değilim- oturabileceğim bir ev sahibi olmak. belki bu şekilde o malın yok pahasına -senin dediğin gibi fırsatçılara- gitmesine dolayısıyla borcun ödenmesine katkıda bulunmak gibi müsbet bir etkisi de olabilir.

neyse yoğun bir işgünü bizi bekliyor. iyi geceler....
  • size tavsiyem ev bambaşka bir olay kesinlikle ticari hesaplarla sahip olmayı denemeyin.özellikle bu yollarla almaya tarafsanız alım satım yapın ama siz uzak durun gözünüz hep arkada kalır bu şekilde.imzanıza yakışanı arıyorsanız sahip olacağınız yol bu değil. çalışma hayatınızda başarılar dilerim sanırım istanbuldasınız birgun sizi benimde müsait olduğum bir vakit davet etmek isterim sıfat olayına takıldım diyebilirim ama yanlış anlamayın agresif ve polim yaratacak biri değilimdir fakat hoş olmadı neyse.hakkınızda en iyisi en güzeli olur yakın zamanda iyi geceler.
  • sanırım sendeb başka da konuyla ilgili tecrübesi olan yok...
    ben yine de bir iki icra ihalesi seyredip hadiseyi yerinde görmek istiyorum. patika yollara sapmış oluyorum biliyorum ama denemeye değer diye düşünüyorum. sana da değerli tavsiyelerin için teşekkür ederim.
    belki bu işe girersem buradan paylaşırım...
  • bence hiç bulaşmamak lazım
    topuklar gidebilir yoksa
  • vatandaş girsin alsın arabaları.cesur olmak lazım.eger orda siyah ceketli adamlar varsa bizde bi siyah ceket takıp omzumuza girmek lazım.anlatabildim umarım.
  • Şu yazılanları okuyunca gerçekten midem bulandı...
    Ben icradan mal almanın ah almak olduğuna inanmıyorum. Tam tersi adamın malı ucuza giderse daha zararlı çıkacak. O yüzden ne kadar kişi bu ihaleye girerse icraya düşen kişi için o kadar iyi.
    Ama yazılanları görünce işin içinde birçok lağım sıçanı olduğunu anlıyorum.
    Gariban zaten düşmüş, bir de devlet eliyle bunlardan bi tekme yiyor.
    İradeli bür yönetim tarafından bu sistemin kökten düzeltilmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phaon

Şu yazılanları okuyunca gerçekten midem bulandı...
    Ben icradan mal almanın ah almak olduğuna inanmıyorum. Tam tersi adamın malı ucuza giderse daha zararlı çıkacak. O yüzden ne kadar kişi bu ihaleye girerse icraya düşen kişi için o kadar iyi.
    Ama yazılanları görünce işin içinde birçok lağım sıçanı olduğunu anlıyorum.
    Gariban zaten düşmüş, bir de devlet eliyle bunlardan bi tekme yiyor.
    İradeli bür yönetim tarafından bu sistemin kökten düzeltilmesi lazım.

kesinlik haklısın devletin kurumların devreye girip bu ise bir el atması gerekir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pershing105

bu işler sahibinden.com da araba satmaya benzemez cebınde parası olan varsa gelsin ben alayım isteyene belirli bölgedeki araçlardan yalnız ucuz etin yahnisi leziz olmaz.birçok detaylı açıklama olmuş kimisi doğru kimisi şifaen kulağa gelme sözlerdir doğruluğu mekana göre değişir yani bir nevi her horoz kendi çöplüğünde öter.allah imkan verdiği sürece ikinci el araba bile almadım kulun yolculuğunda varacağı son durak ve hesap kesimi tek yer olsada yalan gunumuz koşullarında kalite standartları çok yuksek olan avrupadaki galerilerde bile aynıdır.ayrıca kul hakkı denilen olaylar internettede olmak üzere birçok açılımı hadislerle desteklenmiştir.kişi borca düşmüş ise malına konan tedbir karşılığında rızası alınması gerekir ama rızası olmayan hiçbir satışta alacaklı aracı her ne kadar satışından kısmı alacağını kurtaracak olsada borçlu kişinin rıza hilafı söz konusu olduğundan iş hakka girer.bugun ticaret yapmak çok zor bugun sattığımız mallara karşılık aldığımız evraklar sözlerin birçoğu geri dönmektedir.gücün yettiği yere kadar sabır etmeilidir insan allah sabrı verdiği sürece ben bunu korumaya kararlıyım.Örneğin adam helalinle çalışmış alınterınle kazanmış almış arabasını başka işler yapmış vs müşkül duruma düşmüş ben onun aracını bağlatma imkanım ve hakkımda var ama önce şunu söylüyorum bu borcu verirken ben onun arabasına göz koyarakmı verdim ben onun hanesindeki malını canına kastederim diyemi riske girerek verdimki malımı ben, zaten sekteyı yemiş bir insana birde benmi yük olayım.O kişinin aracı bağlayarak belki bırgun eşini kızını oğlunu acil bir durumda hastaneye yetiştirmesi gerekirken bu mağduriyeti yaşatarak engel oldum belki birgun benden aldığı demiri çimentoyla bir işe başlayıp borcunu ödeyecekken iş yapmasına engel oldum daha neler neler düşünebilir.Peygamber ticareti vardır arkadaşlar al gülüm ver gülüm dolaylı ticaretleri yaparken hep son durağı hesap edin.bugun hareket kabileyeti olsun diye vadeli imkanlar sağlıyoruz kişilere ama eğer bu tip mal satışında riskine giremiyorsam cebımden karşılayamayacak durumdaysam zararımı zaten vermem çünkü o malıma kastetmiş olsa bile isteyrek veya istemeyerek o gunahın ona hesabı allaha.fakat bankacılık sistemi böyle değildir risk yönetimlerinin karşılığında verilen diğer kredilerle bu tip geri dönüş olmasa bile zarar etmemektedir.Kurumsal işletme gereği bu tip sorunlarda hukuka intikal yolları denemişlerdir ama hangi banka sahibine giderse kul eminimki o kişiler bu konularda yönetim kararları yerine kişisel karar verme yetkileri olsa yapılan hatayı kredi alandan değil verenden sorar(kobisi bank müdürü) yıne kendi adamında hesabını arar ama malesef kurallar kaideler bu durumu bu şekilde desteklememektedir.Siz bence en iyisi var olan paranız ne varsa onla alabileceğiniz aracı alın dolaylı yollardan kısa vadede kazanılan kazançlar uzun soluklu yolculukta çıkmaza sürükler.en basitinden aracın alanını satanını tanımıyorsunuz herşey çıkabilir altından.fakat çok hayranı olupta merak ettiği araç olan varsa kişilerin sahipleri aranarak rızalarını almaya yuzu tutarsa alacak kişinin satış vs işlemlerinde özel olarak bilgi veririm

tebrik etmek istedim. çok güzel bir açıklama.

• keşke araçlar internet üzerinden satılsa....

kimse kimseyi görmese evinde masa başında fiyat arttırsa... Devletin de çok kazancı olur belirli bir pay alır...Fiyatlar yükselir borçlunun sorunu çözülür yada hafifler..
  • Milleti dinle ya da silah zoruyla korkutuyorlar sonrada çakallar parayı götürüyor.
  • Arkadaşlar icrada bir kamyonet var 2008 ısuzu npr var girmeyi düşünüyoruz.Küçük bir ilçede olduğu için sahibini tanıyoruz araç daha 20.000 km kaça alınır bilen var mı ? piyasa değeri 45.000 civarı girmeye değer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sdrive -- 20 Ocak 2011; 14:21:32 >
  • Aşağıdaki ilanı görünce interneti biraz kurcaladı ve bu başlığa ulaştım.
    Biz de daha önce gümrükten motosiklet aldık, araç zaten tanzim satışın kendi otoparkında olduğundan icralık araçlarda karşılaşılan sorunlar buralarda yaşanmıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-icradan-satilik-2000-model-volkwagen-passat-43112102/detay

Ayrıca bu ilanı veren şirketin bu satışı neden desteklediğini anlayamadım. Listesinde onlarca icralık ilan var ayrıca.
    Linkteki araç dikkatimi çekti, fırsatım olursa satışın yapılacağı gün otoparka gitmek gibi bir niyetim var.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.