Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
37
Favori
385.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ah lu uh lu oh lu ml diye bişi yoktur aksine araç ne kdr gerçek değerine giderse o kdr sevaba bile girersiniz .sen alma ben almim 10 lira edeceğine 5 lira eder araç. 8 lira borcu varsa mesela adamın borcu belki araçla ödenecekkken bide evine haciz gelir .

bu araçları tek tek icra daireleri değilde tek bir kurum satmalı internet üzerindende alınabilmeli adam gibi expertizinide yaptırsınlar belli bir ücret karşılığı teklif yapılabilisn en güzel çözüm bu.
  • Merhabalar.. Tesadüf eseri yazılanları okudum ve nacizane bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim.
    Öncelikle direk mafya konusuna dalmak istiyorum. Bu işi Mafya''cık'' olarak yapan bi grup insanlarla tanışıyorum.Artık yüz göz olduğum için çok rahatça '' napıyosunuz abi adamları vuruyomusunuz harbi ? '' diyecek kadar samimiyim. Bakın arkadaşlar mevzu şu..Arkadaşların dediğini direk söylüyorum. Öncelikle vurma kırma vs. bizde yok.Bizimkisi psikolojik tehdit.Bir ihaleye en az 5 kişi gidiyoruz. İhaleye tek veya 2 kisi ile gelen insanlar bizi gördümü zaten otomatik çekiliyorlar.İçerde bikaç adamımız var eğer denk geliyosa ki her ihale denk gelmiyor bazı arabalar ihaleye bile çıkmıyor.Eğer ihale dosyası bizim adamımızın eline düşmüşse.Bugüne kadar çok ihale aldık ama bi o kadarda kaybettik. Tek başına gelip bize aldırış bile etmeden ihale alanlar oldu dediler.Zaten artık eskisi kadar rahat değil öyle tehdit vs. işleri diyorlar..Ama şu konuda hepimiz ortağız ki arkadaşlar en büyük kazanç otoparkçıya gidiyor.Arkadaşlarımın da dediği bu oldu artık ona göz yumucaksın demislerdi. Ama devamında şunuda eklediler bu işi vurma noktasına gelen mafyalarla zaten herkes kolay kolay karşılaşamaz eğerki karşılaşıyosan sende mafyasındır dediler:) Sebebi şu : Büyük mafyalar 3 5 milyarlık işlere koşmuyolarmış en son eskişehirde yapılan bir ihale olmuş ki 2010 Porsche Jeep 2.ihalede 100 milyardan acılıp tek teklif 100 milyara kapanmış. 2.eli yaklasık 250 milyara yakın olan bi araç gerisini sizi düşünün.Benide yanlarına almalarını istemiştim kabul etmediler biz 5 kişiyiz zaten 5 e bölünüyo dediler:P Ve beyler bu heriflerin her birinde 2 ev genelde en az 10 12 araç oluyor. Bide bunlar 3 e 5 e bakmadan okutalım haydan geldi demiyorlar arabaları zaten ucuza mal ettikleri icin masraftan kacınmayıp bebek yapıp şekil fiyatlara satıyorlar..
    AHLI MAL MEVZUSU..
    Ya yapmayın arkadaşlar..Allah' ıma çok şükür hepimiz müslümanız..Vicdanımı rahatlatmıyorum ama bikez mantıklı düşünün.. Ah'lı mal HIRSIZLIK malları için söylenir.Çalıntı olduğunu bile bile 200 Tl' ye aldığım 81cm toshiba LCD 3.gecesinde izlediğimiz yerde elektriklerin kesilmesinden dolayı kapandığını düşündüm. sadece oturdugum dairenin elektriklerinin gittiğini görünce panik şekilde sigortalara koştum.Atmıştı kaldırdım gene yok. Sabah direk elektrikciye ve evin elektrik tesisatında problem oluştugunu gördük. Oturma odasında duvarı oydular..Ortalama maliye 1.800 Tlye mal oldu tekrar dolgu ve boya malzemeleri dahil.. Ah lı mal budur..Eyvallah beklenmedik gelişmeler oldu işiniz gücünüz kötü gitti düştünüz ama kötü olan ne? malınız icrada satıldığı için çoğu borcunudan kurtuluyorsunuz . Normal yolla aldığınız bir arabada yada eşyada vs.vs bile satarken zarar ederken Allah askına icraya düştüğünde nasıl aynı fiyattan yada az ucuz değerine satılmasını beklersiniz.Eee o zaman ben Ah edeyim..Böyle bişey yok.. Zaten özel sektörde calısıpta sıfır araç alanları anlamıyorum.Benim evim arabam saglam denece bir işim var 5 sene krediyi gözüm kesmiyor.Hiçte binmedim.2.el arac alırsın biseler yolunda gitmezse satarsın borcunu yine kaparsın.Ee banka kredisiyle al bisüre sonra ödeyeme sonra elinden alsınlar ah et..Zaten basımıza hep Türk milleti olarak manevi duygularımızın yoğun oluşundan dolayı geldi ne geldiyse..Kalbimi bilirim bide aklımı..İnancım kalpte mantık akılda.Kalbin inanıyosa mantığınada sığıyorsa yapıcaksın abi..Birde bu konuyla ilgili son olarak şunu demek istiyorum. Helal mal helaldir ve hak edene gider değil mi ? O halde bu duruma düşenler helal kazanmıyodu abi. ki böyle oldular..Ah lı mal derseniz bende bunu derim..
    İŞTE BU GAZLA BENDE Bİ İHALEYE KATILDIM VE Bİ ARAÇ ALDIM.
    Öncelikle 2 site tavsiye ediyorum.Bulbulustur.com ve icralik.com güvenilir olduğu kadar sürekli güncel siteler.zaten birebir icra dairelerinden takip imkansız gibi.hergün gidip kontrol etmeniz lazım.yarım saat uzaklığımda olan cigli yedemin deposuna gittim.Banamı böylesi denk geldi yada szin yazdıklarınızı benmi yanlış okudum ama girmeden önce araçları kontrol edebiliyosunuz.kontrol derken kaput acabiliyosunuz göz gezdiriosunuz kapısını acıp icine söyle bi bakabiliosunuz ama öyle calıstırma felan yok.Banada girişte direk artistin biri gelip abi siz giricekmisiniz dedi.buarada 2 kişi gittik.Evet dedik giricez e isterseniz bekleyin 2.ihale girin simdi %60 dan acılıcak dedi.Dedim bence sen biraz daha bekle belki bunu yiyen bulursun! bu zaten 2.ihale . aa pardon siz hangi araca giricektiniz dedi.Arkadaş birisine giricez işte diyip yürümeye başladık.Gözümüzün icine baktı durdu.Ve ihale başladı .Tabi girmeden önce teminat yatırıyorsunuz.Muh.Bedelinin %20si.10 milyar değer bicilen 98 Renault megane 2.0 rxt. 2 milyar yatırdık.Bilmeyenler için diyorum ihaleyi kaybederseniz paranızı geri alıyosunuz.Şayet ihale sizde kalır ve almaktan vazgecerseniz paranız yanıyor. 4 milyar dan acılan araba 5.750 ye bende kaldı . 3 kişi vardı teklif veren.kafamdaki rakam 7bin tlydi.cunku bu aracların piyasası 10 15 arası temizliğine göre değişiyor.Ruhsat masraflarına koşmanıza gerek yok verin bi vekalet 100 tlde cebine atın bi takipci halletsin.benim sürekli calıstıgım takipcim 7 gün bekleme süresi hariç 4.günde ruhsatı getirdi.Buarada cogu aracın ruhsatı ve anahtarı yok doğru.Ama bunların hepsi otoparkçıların suçu değil.Haciz geldiğinde o kızgınlıkla çoğu vermiyor ve çekilerek gidiyor araçlar.650 tl ye yakın ruhsat masrafı var.%1 kdv cüzzi bi ücreti var.Buarada o ihalede ögrendiğim ve hukuk sitelerinden yaptığım araştırmada aracın daha önce yediği cezalar sizi bağlamıyor.yeni tcp kurallarına göre onlar o sahibine ait.Zaten normal bi satışta da bilirsiniz ki satış yapılırken borçlar satıcıya aittir.Velhasıl aracı aldık.Araçtan tek eksik cıkan klima kayışıydı:) araç toplamda zart zurt ve o otoparkçıya e hadi bi sakal at be abi kaptın arabayı diip depo kapısının önüne gecince verdiğim 100 tl dahil 6.700 tl gibi ortalama bi değere geldi bana.Aracı tamirciyle almaya gittim bayadır yatmış.Nitekim calısmadı aküye takviye yaptık bikac deneme sonrası geldi kendine ve sizde almaya giderken muhakkak benzin götürün :D 1 grm.benzin yoktu.Araca yaptıklarım hava yağ filtresi ve yağı.bide pasta cila attırmak oldu.Düz hesap 7000 tlye geldi diyelim.Stresimizle beraber:p dün aracı 12.750 tlye sattım. simdi takipte olduğum bikac araç var onlara gidicem ama bi arkadaşımın dediği gibi çakala çakallıkla gidin.Cogu hava civa..Tabi cokta yüksek modellere gitmeyin model derken sınıf olarak.yinede tedbiri elden birakmamak lazım:) Buarada ucuza alıcam diyipte son sahibi olucağınız araçlardan uzak durun.
    Baya yazmışım buarada.Umarım sıkmamışımdır.Nacizane paylaşmak istedim.Sormak istediklerinizi cevaplayabilirim.Bol şans.

• Ahlı vahlı araba demişsiniz, mafyası, psikopatı, çorba parası isteyeni şöyle dursun; bir şekilde alma fırsatım olsa bir dakika durmam alırım. Bırakın bu işleri :)

İşin inceliklerini çok güzel bir yazıyla aktarmış zaten Polemik.
  • Ucuzsa alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: roadsolitude

Merhabalar.. Tesadüf eseri yazılanları okudum ve nacizane bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim.
    Öncelikle direk mafya konusuna dalmak istiyorum. Bu işi Mafya''cık'' olarak yapan bi grup insanlarla tanışıyorum.Artık yüz göz olduğum için çok rahatça '' napıyosunuz abi adamları vuruyomusunuz harbi ? '' diyecek kadar samimiyim. Bakın arkadaşlar mevzu şu..Arkadaşların dediğini direk söylüyorum. Öncelikle vurma kırma vs. bizde yok.Bizimkisi psikolojik tehdit.Bir ihaleye en az 5 kişi gidiyoruz. İhaleye tek veya 2 kisi ile gelen insanlar bizi gördümü zaten otomatik çekiliyorlar.İçerde bikaç adamımız var eğer denk geliyosa ki her ihale denk gelmiyor bazı arabalar ihaleye bile çıkmıyor.Eğer ihale dosyası bizim adamımızın eline düşmüşse.Bugüne kadar çok ihale aldık ama bi o kadarda kaybettik. Tek başına gelip bize aldırış bile etmeden ihale alanlar oldu dediler.Zaten artık eskisi kadar rahat değil öyle tehdit vs. işleri diyorlar..Ama şu konuda hepimiz ortağız ki arkadaşlar en büyük kazanç otoparkçıya gidiyor.Arkadaşlarımın da dediği bu oldu artık ona göz yumucaksın demislerdi. Ama devamında şunuda eklediler bu işi vurma noktasına gelen mafyalarla zaten herkes kolay kolay karşılaşamaz eğerki karşılaşıyosan sende mafyasındır dediler:) Sebebi şu : Büyük mafyalar 3 5 milyarlık işlere koşmuyolarmış en son eskişehirde yapılan bir ihale olmuş ki 2010 Porsche Jeep 2.ihalede 100 milyardan acılıp tek teklif 100 milyara kapanmış. 2.eli yaklasık 250 milyara yakın olan bi araç gerisini sizi düşünün.Benide yanlarına almalarını istemiştim kabul etmediler biz 5 kişiyiz zaten 5 e bölünüyo dediler:P Ve beyler bu heriflerin her birinde 2 ev genelde en az 10 12 araç oluyor. Bide bunlar 3 e 5 e bakmadan okutalım haydan geldi demiyorlar arabaları zaten ucuza mal ettikleri icin masraftan kacınmayıp bebek yapıp şekil fiyatlara satıyorlar..
    AHLI MAL MEVZUSU..
    Ya yapmayın arkadaşlar..Allah' ıma çok şükür hepimiz müslümanız..Vicdanımı rahatlatmıyorum ama bikez mantıklı düşünün.. Ah'lı mal HIRSIZLIK malları için söylenir.Çalıntı olduğunu bile bile 200 Tl' ye aldığım 81cm toshiba LCD 3.gecesinde izlediğimiz yerde elektriklerin kesilmesinden dolayı kapandığını düşündüm. sadece oturdugum dairenin elektriklerinin gittiğini görünce panik şekilde sigortalara koştum.Atmıştı kaldırdım gene yok. Sabah direk elektrikciye ve evin elektrik tesisatında problem oluştugunu gördük. Oturma odasında duvarı oydular..Ortalama maliye 1.800 Tlye mal oldu tekrar dolgu ve boya malzemeleri dahil.. Ah lı mal budur..Eyvallah beklenmedik gelişmeler oldu işiniz gücünüz kötü gitti düştünüz ama kötü olan ne? malınız icrada satıldığı için çoğu borcunudan kurtuluyorsunuz . Normal yolla aldığınız bir arabada yada eşyada vs.vs bile satarken zarar ederken Allah askına icraya düştüğünde nasıl aynı fiyattan yada az ucuz değerine satılmasını beklersiniz.Eee o zaman ben Ah edeyim..Böyle bişey yok.. Zaten özel sektörde calısıpta sıfır araç alanları anlamıyorum.Benim evim arabam saglam denece bir işim var 5 sene krediyi gözüm kesmiyor.Hiçte binmedim.2.el arac alırsın biseler yolunda gitmezse satarsın borcunu yine kaparsın.Ee banka kredisiyle al bisüre sonra ödeyeme sonra elinden alsınlar ah et..Zaten basımıza hep Türk milleti olarak manevi duygularımızın yoğun oluşundan dolayı geldi ne geldiyse..Kalbimi bilirim bide aklımı..İnancım kalpte mantık akılda.Kalbin inanıyosa mantığınada sığıyorsa yapıcaksın abi..Birde bu konuyla ilgili son olarak şunu demek istiyorum. Helal mal helaldir ve hak edene gider değil mi ? O halde bu duruma düşenler helal kazanmıyodu abi. ki böyle oldular..Ah lı mal derseniz bende bunu derim..
    İŞTE BU GAZLA BENDE Bİ İHALEYE KATILDIM VE Bİ ARAÇ ALDIM.
    Öncelikle 2 site tavsiye ediyorum.Bulbulustur.com ve icralik.com güvenilir olduğu kadar sürekli güncel siteler.zaten birebir icra dairelerinden takip imkansız gibi.hergün gidip kontrol etmeniz lazım.yarım saat uzaklığımda olan cigli yedemin deposuna gittim.Banamı böylesi denk geldi yada szin yazdıklarınızı benmi yanlış okudum ama girmeden önce araçları kontrol edebiliyosunuz.kontrol derken kaput acabiliyosunuz göz gezdiriosunuz kapısını acıp icine söyle bi bakabiliosunuz ama öyle calıstırma felan yok.Banada girişte direk artistin biri gelip abi siz giricekmisiniz dedi.buarada 2 kişi gittik.Evet dedik giricez e isterseniz bekleyin 2.ihale girin simdi %60 dan acılıcak dedi.Dedim bence sen biraz daha bekle belki bunu yiyen bulursun! bu zaten 2.ihale . aa pardon siz hangi araca giricektiniz dedi.Arkadaş birisine giricez işte diyip yürümeye başladık.Gözümüzün icine baktı durdu.Ve ihale başladı .Tabi girmeden önce teminat yatırıyorsunuz.Muh.Bedelinin %20si.10 milyar değer bicilen 98 Renault megane 2.0 rxt. 2 milyar yatırdık.Bilmeyenler için diyorum ihaleyi kaybederseniz paranızı geri alıyosunuz.Şayet ihale sizde kalır ve almaktan vazgecerseniz paranız yanıyor. 4 milyar dan acılan araba 5.750 ye bende kaldı . 3 kişi vardı teklif veren.kafamdaki rakam 7bin tlydi.cunku bu aracların piyasası 10 15 arası temizliğine göre değişiyor.Ruhsat masraflarına koşmanıza gerek yok verin bi vekalet 100 tlde cebine atın bi takipci halletsin.benim sürekli calıstıgım takipcim 7 gün bekleme süresi hariç 4.günde ruhsatı getirdi.Buarada cogu aracın ruhsatı ve anahtarı yok doğru.Ama bunların hepsi otoparkçıların suçu değil.Haciz geldiğinde o kızgınlıkla çoğu vermiyor ve çekilerek gidiyor araçlar.650 tl ye yakın ruhsat masrafı var.%1 kdv cüzzi bi ücreti var.Buarada o ihalede ögrendiğim ve hukuk sitelerinden yaptığım araştırmada aracın daha önce yediği cezalar sizi bağlamıyor.yeni tcp kurallarına göre onlar o sahibine ait.Zaten normal bi satışta da bilirsiniz ki satış yapılırken borçlar satıcıya aittir.Velhasıl aracı aldık.Araçtan tek eksik cıkan klima kayışıydı:) araç toplamda zart zurt ve o otoparkçıya e hadi bi sakal at be abi kaptın arabayı diip depo kapısının önüne gecince verdiğim 100 tl dahil 6.700 tl gibi ortalama bi değere geldi bana.Aracı tamirciyle almaya gittim bayadır yatmış.Nitekim calısmadı aküye takviye yaptık bikac deneme sonrası geldi kendine ve sizde almaya giderken muhakkak benzin götürün :D 1 grm.benzin yoktu.Araca yaptıklarım hava yağ filtresi ve yağı.bide pasta cila attırmak oldu.Düz hesap 7000 tlye geldi diyelim.Stresimizle beraber:p dün aracı 12.750 tlye sattım. simdi takipte olduğum bikac araç var onlara gidicem ama bi arkadaşımın dediği gibi çakala çakallıkla gidin.Cogu hava civa..Tabi cokta yüksek modellere gitmeyin model derken sınıf olarak.yinede tedbiri elden birakmamak lazım:) Buarada ucuza alıcam diyipte son sahibi olucağınız araçlardan uzak durun.
    Baya yazmışım buarada.Umarım sıkmamışımdır.Nacizane paylaşmak istedim.Sormak istediklerinizi cevaplayabilirim.Bol şans.

Kardeş yazından dolayı teşekkür ederim bizi baya aydınlattınr...

• roadsolitude kardeşimize çok teşekkür ederim verdiği bilgiler için. Klavyene sağlık Bir çok konuya değinmiş çok yararlı oldu....
  • @roadsolitude detaylı bilgi için ve vaktini ayırdığın için çok teşekkürler
  • rica ederim arkadaşlar. faydalı olduysa ne mutlu.bu haftaici gene ihalelerdeyim bi araç daha patlatsak ne güzel olur:p insanoglu işte doyumsuz :))
  • Bide bişey daha.. Örneğin işte araçtan ne çıkar bilemeyiz eksik olur şu olur var derler yok çıkar vs. gibi sorulara yanıt olsun. İhalenin yapılıcağına dair resmi yayınlanan belgeyide sunan bu sitelerden bir örnek.

İcra Dairesi : İzmir 15.İcra Dairesi
    Dosya Numarası : 2010/176
    İlçe : Bornova
    Marka : Fiat
    Model : Palio
    Model Yılı : 2005
    Şasi No : -
    Özellikler : Beyaz Renkli-Hasarlı
    1.İhale Tarihi : 14.07.2010
    2.İhale Tarihi : 19.07.2010
    İhale Saati : 11:30
    Muhammen Bedel : 4.000,00 TL
    Açıklama :
    1. İhale Bedeli (%60) : 2.400,00 TL
    2. İhale Bedeli (%40) : 1.600,00 TL
    Dosyadaki İhale Sayısı : Yalnız Bir Taşınmaz

Fiyatı görünce şoke olmuştum.Sebebi gayet açık ve net aşağıdaki belgede belli oluyor:p

http://www.icralik.com/TasitResim/3_25062010161020.jpg

Yani zaten hepsinin tüm detaylarını yazılı.Bu yüzden bi süprizle karşılaşma imkanınız sıfır.

• bizde bi ihaleye girdik bu8 anlatığınız olayları daha önce duyduğumuz için tedbirli gittik aldığımız tedbirde yanımızda bi cumhuriyet savcısı götürdük savcı halam oğlu arabayı aralacamız kişide dayım oğluydu yukarda anlatılan 3-5 çar-çakal otoparkçı dahil ihaleye girecekken yanımıza geldi adamlar ihaleye girerseniz bizide görürsünüz dedi savcı sen kimsin lan dedi sen kimimle konuştuğun8n farkındamısın dedi ben cumhuriyet savcısıyım dedi adamlar bynları duydukdan sonra oradan vınnn ihaleyi aldık otoparkçı yine anahtar kaybolmuş numaraı çekti yine savcımız sağolsun devreye girdi otoparkcıda fırçayı yedi nasibini aldı tabi önceden savcı faktöriyle arabayı incelemiştik otoparkçıya arabayı tek parça halinde almazsan başına gelecekleri sen hesap et dedi...aracı sağsalim aldık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

Orijinalden alıntı: bbakirtas

Aracı aldım herhangi bir sorusu olan sorabilir. Aracı almak 2 hafta sürdü bir hafta ihaleye itiraz süresi 1 haftada hakim kararı bekledik ama bazı yerlerde hakim kararları çok kısa sürebiliyor. Bilindik otopark uğraşmaları tanıdık sağlam birisiyle (emniyetten) arabayı almanızda sorun olmaz. E tabi alırken aracı orada size yardım etmezler (örnek akü sorunu) aracın içinden bir çöp dahi alınmamıştı bırakın araca zararı ama insiyatif tamamen onların elinde ve hemen hemen bütün güvenlikçilerle iş birliği içindeler

Slm kades ihaeden kaç model ve hangi marka arabıy kaça aldın toplam maliyeti ne oldu daha doğrusu...? Otoparkçılara ne kadar ödedin uğrasmasınlar diye :?

2006 model hyundai accent crdi aldım piyasa fiyatından 3 binlira kadar aşağıya geldi bana.. Otoparkçı başta ayak yaptı 800 lira zarar ettim bu arabadan 1 sene filan yattı diye bende zarar ettim diye karşılık verdim eğer çok ucuza alıyorsanız zaten otoparkçılar birşeyler bekliyor. Anahtar parası adı altında 100 tl istediler pazarlıklar sonucu 50 tl verdim birde çıkışta para istediler 50 tl onada 20 tl verdim. Böyle adamlara sensin büyük diyip alttan alacaksınız en güzeli.Arabaya zarar verdikleri filan yok..

• Bu icradan alım yapmak uygundur değildir derken diyanete sordum emailime verdikleri cevap aynen şu şekilde.

Cevap:

İhalede açık artırma oluyorsa değerinden satılıyor demektir.
    Hacizle ilgili kurumların uygulamalarına hile ve yanlış beyan karıştırılmadığı sürece hacizli malı almak caizdir.

------------------------------------------
    Açıklama: Lütfen bu eposta adresini cevap yazmak veya yeniden soru sormak için kullanmayın. Bunun yerine Dini sorular web sayfasını kullanın. Bu adrese gönderilecek iletiler dikkate alınmayacaktır. Saygılarımızla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpbaba06

Bu icradan alım yapmak uygundur değildir derken diyanete sordum emailime verdikleri cevap aynen şu şekilde.

Cevap:

İhalede açık artırma oluyorsa değerinden satılıyor demektir.
    Hacizle ilgili kurumların uygulamalarına hile ve yanlış beyan karıştırılmadığı sürece hacizli malı almak caizdir.

------------------------------------------
    Açıklama: Lütfen bu eposta adresini cevap yazmak veya yeniden soru sormak için kullanmayın. Bunun yerine Dini sorular web sayfasını kullanın. Bu adrese gönderilecek iletiler dikkate alınmayacaktır. Saygılarımızla.

Kardes diyanetin bile yazmasına gerek yokki caiz olduğunu zaten biliyorduk. Sen ben gidip katılmazsak ihaleye o arabaa değerinden daha asağı satılır yazık değilmi icralık olan sahibine ne kadar çok ilgi gösterirde almak isterse arab değerinde gider bu kadar basit...

• quote:

Orijinalden alıntı: tupacamaru

bizde bi ihaleye girdik bu8 anlatığınız olayları daha önce duyduğumuz için tedbirli gittik aldığımız tedbirde yanımızda bi cumhuriyet savcısı götürdük savcı halam oğlu arabayı aralacamız kişide dayım oğluydu yukarda anlatılan 3-5 çar-çakal otoparkçı dahil ihaleye girecekken yanımıza geldi adamlar ihaleye girerseniz bizide görürsünüz dedi savcı sen kimsin lan dedi sen kimimle konuştuğun8n farkındamısın dedi ben cumhuriyet savcısıyım dedi adamlar bynları duydukdan sonra oradan vınnn ihaleyi aldık otoparkçı yine anahtar kaybolmuş numaraı çekti yine savcımız sağolsun devreye girdi otoparkcıda fırçayı yedi nasibini aldı tabi önceden savcı faktöriyle arabayı incelemiştik otoparkçıya arabayı tek parça halinde almazsan başına gelecekleri sen hesap et dedi...aracı sağsalim aldık...

memlekete bak yahu ihaleye gireceksen ya savcı olacan ya polis yada mafya..vay be normal vatandaş olmak en kötüsüymüş..(@tupacamaru kardeşim yanlış anlama olayı genellemeye çalıştım akrabanızla kesinlikle ilgisi yoktur.)

• Yaklaşık 2 aydır internet üzerinden icra ihaleleri ile ilgili hizmet veren siteleri takip ediyorum. Sitelerden birisine üye olup olmamak arasında gitgeller yaşıyorum. Bu konuda bilgisi olan yakın bir tanıdık olsa içim rahatlayacak ama tanıdığım kimse yok.

amacım piyasa değerinin altında araba almak ve piyasa değerine satmak. Ek gelir olması için. Ama dışardan kolay gibi gözüken bu işe bulaşırsam zarar etmekten veya uğraştırılmaktan çekiniyorum.

İcralık.com'u aradım. Çalışmaları hakkında blgi istedim. Her pazarlamacı gibi onlarda ballandıra ballandıra çok kolay bir işmiş gibi anlattılar ama kaygılarımı yenmeye yetmedi.

Sadece merak ettiğim şey İcralık.com hakkında bilgisi olan yada üyeliği bulunan bir kişi varsa memnun mu değil mi ? Yada Site aracılığı ile ihalelere girmek gerçektende çok büyük avantaj sağlıyor mu ? Gönül rahatlığı ile ihalelere girip ucuz fiyata araba düşürebilirmiyiz.

Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan destek rica ederim. tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: zapherzapher

Yaklaşık 2 aydır internet üzerinden icra ihaleleri ile ilgili hizmet veren siteleri takip ediyorum. Sitelerden birisine üye olup olmamak arasında gitgeller yaşıyorum. Bu konuda bilgisi olan yakın bir tanıdık olsa içim rahatlayacak ama tanıdığım kimse yok.

amacım piyasa değerinin altında araba almak ve piyasa değerine satmak. Ek gelir olması için. Ama dışardan kolay gibi gözüken bu işe bulaşırsam zarar etmekten veya uğraştırılmaktan çekiniyorum.

İcralık.com'u aradım. Çalışmaları hakkında blgi istedim. Her pazarlamacı gibi onlarda ballandıra ballandıra çok kolay bir işmiş gibi anlattılar ama kaygılarımı yenmeye yetmedi.

Sadece merak ettiğim şey İcralık.com hakkında bilgisi olan yada üyeliği bulunan bir kişi varsa memnun mu değil mi ? Yada Site aracılığı ile ihalelere girmek gerçektende çok büyük avantaj sağlıyor mu ? Gönül rahatlığı ile ihalelere girip ucuz fiyata araba düşürebilirmiyiz.

Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan destek rica ederim. tşk

Kardes ben ve iş arkadasım senin gibi düsünüp bu ise kalkıstık. Ben üstünde durmadım ama arkadaşım incelemelerde bulunuyor. İcralık.com'a üye olduk ben normal üyeyim ama arkadasım vip üyeliği aldı ve anlattıkları gibi onormal bir problem yada sahtekarlık yok. Ama şunu açıkca söyleyeyim bu isi ticaret amaçlı yapacaksan polis savcı vb. tanıdın arkadasın akraban olması gerekir yada arkadaslarınla yapıcaksın cesur gözükeceksin akbaba dolu çünki otoparkçılar para emiyor ihaleye girenler ufaktan tehtid ediyor tabii yiyenlere yemeyenlere hiçbirsey yapamıyorlar...

• Bu yazıyı icralik.com sitesindende bakabilirsiniz arkadaslar...
  • Slm arkadaşlar evet gittik gördük bir kamyon çakal var harbiden herkezin kıvarağı işler değil. Adamlar mercedes :) E200 almadılar kimseyi..Okuz gibi bakışlarıyla taciz ediyolar...Kalabalık takılıyolar ihaleye kalabalık girdiler dışarda hepsi birdi ama!!!! 2. ihaleye kaldı dolayısıyla demek böyle oluyormuş dedim... İyi araçlar var kötü araçlar var çok kurt olmak gerek gözüne kestirebilen yapsın bir iki sıçrarsın anladığım kadarıyla adamlar artık kanky olmuşlar yabancı adam direk sırıtıyor örnek biz..... Benim gözüm korkmadı yalnız mercedes olayı düşündürdü..... Keseye uygun düşerse bir şansımı deniyeceğim bakalım kısmet....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyo_05

Slm arkadaşlar evet gittik gördük bir kamyon çakal var harbiden herkezin kıvarağı işler değil. Adamlar mercedes :) E200 almadılar kimseyi..Okuz gibi bakışlarıyla taciz ediyolar...Kalabalık takılıyolar ihaleye kalabalık girdiler dışarda hepsi birdi ama!!!! 2. ihaleye kaldı dolayısıyla demek böyle oluyormuş dedim... İyi araçlar var kötü araçlar var çok kurt olmak gerek gözüne kestirebilen yapsın bir iki sıçrarsın anladığım kadarıyla adamlar artık kanky olmuşlar yabancı adam direk sırıtıyor örnek biz..... Benim gözüm korkmadı yalnız mercedes olayı düşündürdü..... Keseye uygun düşerse bir şansımı deniyeceğim bakalım kısmet....

Yanlış anlama ama ilk ihalende mercedes e gidersen zaten yedirmezler yepyeni bi yüz:) öncelikle zaten ihalelere giden insanlar hep belli tiplerdir. Ordan oraya zıplarlar.Az önce mail yoluyla bi arkadaşımada verdiğim bilgi gibi . Geçen hafta 2008 Skoda Fabia 1.4 tdi aldik. izmir piyasasında ortalamasi 21 bin tl civari.ihale 18.700 e kaldı.ruhsat masrafi bakım 19.500 düz hesap. 23 bin tl diye diretiyoruz ama sonuc olarak marka skoda. 20 21 bin civari gelen teklifler.Simdi 1.500 tl icinde bu kadar strese ne derece girilir bilinmez. muh.bedeli 18bin araç yani icra dairesi bile ortalama bunu cekmis oyle bi kapışma olduki 18.700 e gitti. masanin üstünde 16 tane teminat parası var.16x3600: 57.600 tl hey maşşallah yani:) eyvalllah araç bebek ama degdimi bence hayır.gözünü sevdimin 98 renaultu 6 bin tlye kadar kar birakirken model araba birakmiyo.yani arkadaşlar ilk etap gidip model araca kosturmayın taliplisi cok oluyo. ve lütfen lux otomobillere gitmeyin .kim ne derse desin lux otolarda MAFYA var.. Sürekli calıstıgım sigortada bulunan exper pztesi gunu 2005 e-200 mersoyu 38.650 tl ye almış.beraber gidelim dedim.Abi öle kolay değil dayılarımız var dedi gülerek:) sürekli aynı kisilerle calıstıgı abileri demislerki kardeş sen bizim her işimizi gördün istedigimiz araclara pert verdin su gün su saatte surda ol sana bi abi kıyağı.blöften 2 kisi daha giricek ihaleye 38.bin 650 tlye sende kalacak hazır ol.. Elimi öpene 70 bin tlye bırakırım diyo.Yani işte defalarca söylüyorum video kayıtmı alayım sizin icin : ))) orta sınıf veya düsük araclarda kimse yok arkadaşlar girin kapışın illaki düsügüne alıyosunuz ama işi riske birakmayin 1000 tl güzel gözüksede bu strese degecek bi rakam değil.en az 2bin en az...
    Ayrıca Koca Cumh.Savcısınıda bu işlere koşturmak hem karizmasına yakışmayacagı gibi hemde garip yani.İcralık.Com a 1 aylık üyeyim ben. 450 tl verip 6 aylık üye olursanız onların avukatları aracılıgıyla ihalelere katılabiliyosunuz.Ama hicbir fark yok telefon aracılığıyla size rakamı iletiyor siz cık yada bırak diyosunuz.bi nevi aracı yani.artısı yada eksisi yok.bikac ihaleye gidin izleyin öyle korkucak bisi yok arkadaslar bu işten kar eden coook fazla insan var eger kafaya koyduysanız ve ben illa model arac alıcam diyosanız 20 bin tl koyun ve gidin.
    Yarın 2 ihaleye gidiyoruz 2 arkadaş.Albea 2005 1.3 multijet.ölüsü 13bin tl. komik ama 5.bin tl muh.bedeli.acılıs 3bin tl:D hasarlı felanda yazmıyo vurukları var diyo ama vuruklar yuzunden bu kadar düşermi ilginc gidip görücez.( işi abartıp elinde boya makinesiyle gelip aracın heryerini okutanlar var boya warmı yokmu diye kontrol edenler.) Diğer ihale 2001 pejo 306 platinum. yine ölüsü 12.13 bin.muh.bedeli 10bin.acılıs 6 bin. saglı sollu ufak vuruklar var denmiş.işte bu aracın alınabileceği max rakam 9.bin neden? 650 ruhsat masrafi cart curt 10 bin.e pejo cok satılan bi araç değil.11 bine rahat rahat sat 12bine bekle 13bin cok zor mantıgıyla dusunurseniz 1000 tl kesin kar.değermi? bilinmez işte.neyse yarın sonucları yazarım video cekecem walla korkmayın bu kdr:p saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roadsolitude -- 29 Temmuz 2010; 0:42:37 >

• ankarada nerede yapılıyor bu açık artırma adresi bilen varsa yardımcı olabilir mi
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.