Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
37
Favori
385.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat***
    ankarada nerede yapılıyor bu açık artırma adresi bilen varsa yardımcı olabilir mi

Ankara Adliyesine gidiyorsun.

Kaç tane İcra Dairesi varsa hepsinin ilan panosuna (Divanhane) bakıyorsun.

Orada icra dairesi ne satıyorsa onların satış ilanlarını göreceksin.

İlgini çeken araçların satış tarihi ve yerini ilandan not alıyorsun.

Günü gelince satışın yapılacağı yere (genelde yediemin otoparkı) geliyorsun.

Yanında araca takdir edilen değerin %20'si kadar para ya da teminat mektubu olmalı.

Bu şekilde ihaleye giriyorsun.

İhaleyi kazanırsan 7 gün içinde Belediye'ye tellaliye harcını yatırıyorsun. (Satış bedelinin %1'i)

Vergi dairesine gidip aracın KDV'sini yatıyıyorsun.

Bu arada 7 gün içinde icra dairesine gidip aracı satın aldığın bedelin kalan %80'ini yatırıyorsun. (%20'yi zaten teminat olarak vermiştin, ihaleyi kazanırsan teminatın dosyada kalır.)

7 gün içinde ihalenin feshi davası açılmazsa ihale kesinleşir, sen de arabayı otoparktan çıkartırsın ve kullanmaya başlarsın.

Umarım yeterince açık olmuştur.

• mafya muhabbet sürüp gidiyor. şahıs olarak değilde icralık com aracılığıyla bu işe girsek sorun cıkarmı. sitede avukat sizin adınıza ihaleye girer yazıyor...
  • alamazsak teminat yanmıyor değilmi
  • Yanmıyor. :)

Ama ihaleyi kazanırsan ve aracın parasını yatırmazsan teminatın yanar.
  • bu işin bi kez baştan söyleyeyim hem mafyası var hem de yok gibi bir şey...
    onlarca ihaleye gittim sıkıştırdıkları da oldu bazen girdik ihaleye bazen otoparkçı koymadı girmedik...
    en son 23000tl ye 2005 bmw 3.20 yeni kasa benzinli satıldı körfez de.bizi sokmadılar...200 lira herkese dağıttılar herkese mecbur aldık.adam toplamda 3500tl dağıttı.adama maliyeti 26500 tl oldu.Aracın piyasası 50milyar.biri bizim gibi korkmadı korumasıyla otoparka girdi. fiyatı 23000tl ye kadar attirdi.yoksa araba 18000tl ye gidecekti...

en son 2007 yeni kasa bmw x5 3.0dizel.aracın piyasası 75000euro.biz gittik ihaleye.bizi tehdit eden edene.bizi sağa sola çekmeye çalışıyorlar.biz korkmadık kalabalıktan yararlandık.fiyat teklifimizi verdik çıktık.Araba sonuç olarak 73000tl paraya satıldı.alamadık ama uygun paraya gitti yine de.
    kısacası bu işin mafyası falan yok.çakal dolu etraf.yanınızda sağlam koruma ve korumalarla giderseniz bir şey olmaz.

en son 2003 bmw 735il vardı.piyasası 60.000tl.icra müdürüyle konuşma imkanımız olmuştu.3 kez satışa geliyorlarmış araba 3 defadir %40 ına alıcı bulmuyormuş 40.000tl ye kimse alıcı çıkmıyorumuş.

2006 mercedes travego otobüsü 90.000tl ye almışlardı.aracın güncel hemen satılır piyasası 160.000euro idi.

demek istediğim bu işi mafya korkusu yüzünden kimse takip etmiyor.gayrimenkuller daha uygun fiyata satılıyor.piyasası silivride 13 dönümlük arsayı 2milyon vermişler satmamış icralık.com öyle diyordu aldiklari rakam 375000tl ye almışlar.

BU İŞİN MAFYASI YOK ÇAKALLARA DIKKAT EDİN LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 15 Ağustos 2010; 21:14:42 >

• ANLASILAN ARTIK BELLI BASIMIZA NE GELECEK NE ISLER CIKACAK SONUCTA ISI CIDDIYE ALDIYSAN ALIRSIN YOK KORKUP TIRSARSAN HICBIRSEY ALAMAZSIN BASKA BISI YOK
  • BİR DE BU SİTELERDE GOLD PAKET ÜYELİĞİNDEN FALAN BAHSEDİLİYOR.
    ARACI İŞLEMLERİNİ VS HERŞEYİ TAKİP EDİYORLARMIŞ.
    BU KONUDA BİLGİNİZ VAR MI? AYNİ BU SÖZ EDİLEN ÇAKALLLARLA HİÇ MUHATTAP OLMADAN OLABİLİR Mİ?
  • evet onların avukatlarına vekalet veriyorsunuz ve teminat mektubu yahut peşin para veriyorsunuz onlar sizin adınıza alıyorlar...icralik.com bu işi yapıyor çok da güvenilir insanlar...
    not:her ihalede çakal yok otoparkına göre değişiyor.korkmadan ihalelere girebilirsiniz yalnız tek gitmeyin.
    not2:her araç ucuz paralara kalmıyor benim yazdıklarım ucuz paralara satılan araçlar.bir çok aracın rakamı piyasa değerinden yüksek onun için sürekli her ihaleyi bıkmadan takip etmeniz lazım.
    MAFYA DENİLEN BİR ŞEY YOK.URFALILAR GRUBU VARDI.ONLARDA YAKALANDI. ZAMANINDA BİR ÇOK OLAYLAR OLUYORMUŞ.ONLARDA İHALELERE SIRAYLA GİRİLMESİNİ SAĞLIYORLARMIŞ.
    MAFYA DENİLEN BİR OLAY YOK.GENELDE KATILIM OLMADIĞI İÇİN BANKALARIN KENDİSİ ALIYOR ARAÇLARI VE GAYRİMENKULLERİ.KORKMADAN GİRİNİZ İHALELERE.
    2009 PASSAT CC 2.0 TDİ 170 HP TİPTRONİC VARDI O ZAMAN PİYASASI 90.000TL İDİ 1 SENE ÖNCE.ARAÇ 1000KM DE. 75000TL YE SATILMIŞTI.KİMSE GİRMEDİĞİ İÇİN HACZİ KOYAN BANKANIN KENDİSİ ALDI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 15 Ağustos 2010; 21:08:24 >

• Bu icralık.com çok kafama yatıyor, lakin çalıştığım için ihaleye gitme şansım yok. Bu icralik.com dakilerden arabanın şu anki durumuyla alakalı sağlıklı bilgi alınabiliyor mu acaba? Çünki ihale duyurusunda çok çok sınırlı bir bilgi var. İhale harici gidilip görülebilse haftasonu filan gidip göreyim. Şu an araba için kredimi bile çektim ama ne yapsam bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otospot

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı?Yeddiemin otoparklarından ihaleyle araç alan arkadaşların deneyimlerini paylaşabilirler mi?

geçen sene babam 90 model e30 bmw 3.16 i almıştı.arabayı komple soydurdu kaporta boya ve motorunu yaptı.arabayı sattı iyi bi kâr oranıyla.

bu da arabanın geldiği ilk ve yapılmış son hali

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı?

son hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galileo Galilei -- 17 Ağustos 2010; 5:32:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blue night

ben rahat rahat binemem.. binmem daha doğrusu..

ağlayanın malı gülene hayır etmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: UA_34

quote:

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı?Yeddiemin otoparklarından ihaleyle araç alan arkadaşların deneyimlerini paylaşabilirler mi?

geçen sene babam 90 model e30 bmw 3.16 i almıştı.arabayı komple soydurdu kaporta boya ve motorunu yaptı.arabayı sattı iyi bi kâr oranıyla.

son hali

KARDES KAÇA ALDINIZ, KAÇA SATTINIZ BİLGİ VEREBİLİRMİSİN?

• quote:

Orijinalden alıntı: majesticman

quote:

Orijinalden alıntı: blue night

ben rahat rahat binemem.. binmem daha doğrusu..

ağlayanın malı gülene hayır etmez..

KARDESIM NE ALAKA SEN ALDIN ARABAYI ISLERIN YOLUNDA GITMEDI ODEYEMEDIN KREDIYI BANKA ALDI İCRAYA VERDI. YAV MUBAREK ALICISI COK OLSUNKI NORMAL DEGERINDE GITSIN SEN GITME BN GITMEM ARABA 20.000TL ISE ALICISI OLMAZSA 13.000TL KADAR DUSER O ZAMAN KREDI SAHIBI ZOR DURUMDAN DAADA KOTU DURUMA DUSER AMA SEN ALSAN BEN ALSAM KATILIM YUKSEK OLSA O ARABA EN DUSUK 18.000E GIDER O ZAMAN AH EDEN ADAMA YARDIMCI OLMUS OLURSUNUZ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

Orijinalden alıntı: UA_34

quote:

son hali

KARDES KAÇA ALDINIZ, KAÇA SATTINIZ BİLGİ VEREBİLİRMİSİN?

3 milyara aldı almıştı 3.5 milyarda masraf etti 11 liraya satmıştı.

• icralık.com a üye oldum sitelerinde üyelik kaydı esnasında sorun yaşadım.kredi kartımdan 2 defa üyelik parası çekildi.4 defa aradım 3 defa msj çektim 2 haftadır 25 tl yi geri alamadım kimseninde ilgilendiği yok konuyla ilgili geri dönen yok.kartal'daki icra olayına gireyim dedim şerefsizler çoktan parsellemişler yerleri. köpeklerle adamlarla gelip gözdağı veriyor şerefsizler.çevredekilerle konuştum adamlar araba zaten buraya gelmeden çoktan paylaşılıyor dendi.bunu söylüyende bu işleri kovalayan biri.
  • arkadslar ihaleye girerken nufus cuzdan fotokopisi,ikametgah,bilmemne formu falan dolduruluyormu.bi yerlerde okumustum varmi bole bisey
  • bu işler sahibinden.com da araba satmaya benzemez cebınde parası olan varsa gelsin ben alayım isteyene belirli bölgedeki araçlardan yalnız ucuz etin yahnisi leziz olmaz.birçok detaylı açıklama olmuş kimisi doğru kimisi şifaen kulağa gelme sözlerdir doğruluğu mekana göre değişir yani bir nevi her horoz kendi çöplüğünde öter.allah imkan verdiği sürece ikinci el araba bile almadım kulun yolculuğunda varacağı son durak ve hesap kesimi tek yer olsada yalan gunumuz koşullarında kalite standartları çok yuksek olan avrupadaki galerilerde bile aynıdır.ayrıca kul hakkı denilen olaylar internettede olmak üzere birçok açılımı hadislerle desteklenmiştir.kişi borca düşmüş ise malına konan tedbir karşılığında rızası alınması gerekir ama rızası olmayan hiçbir satışta alacaklı aracı her ne kadar satışından kısmı alacağını kurtaracak olsada borçlu kişinin rıza hilafı söz konusu olduğundan iş hakka girer.bugun ticaret yapmak çok zor bugun sattığımız mallara karşılık aldığımız evraklar sözlerin birçoğu geri dönmektedir.gücün yettiği yere kadar sabır etmeilidir insan allah sabrı verdiği sürece ben bunu korumaya kararlıyım.Örneğin adam helalinle çalışmış alınterınle kazanmış almış arabasını başka işler yapmış vs müşkül duruma düşmüş ben onun aracını bağlatma imkanım ve hakkımda var ama önce şunu söylüyorum bu borcu verirken ben onun arabasına göz koyarakmı verdim ben onun hanesindeki malını canına kastederim diyemi riske girerek verdimki malımı ben, zaten sekteyı yemiş bir insana birde benmi yük olayım.O kişinin aracı bağlayarak belki bırgun eşini kızını oğlunu acil bir durumda hastaneye yetiştirmesi gerekirken bu mağduriyeti yaşatarak engel oldum belki birgun benden aldığı demiri çimentoyla bir işe başlayıp borcunu ödeyecekken iş yapmasına engel oldum daha neler neler düşünebilir.Peygamber ticareti vardır arkadaşlar al gülüm ver gülüm dolaylı ticaretleri yaparken hep son durağı hesap edin.bugun hareket kabileyeti olsun diye vadeli imkanlar sağlıyoruz kişilere ama eğer bu tip mal satışında riskine giremiyorsam cebımden karşılayamayacak durumdaysam zararımı zaten vermem çünkü o malıma kastetmiş olsa bile isteyrek veya istemeyerek o gunahın ona hesabı allaha.fakat bankacılık sistemi böyle değildir risk yönetimlerinin karşılığında verilen diğer kredilerle bu tip geri dönüş olmasa bile zarar etmemektedir.Kurumsal işletme gereği bu tip sorunlarda hukuka intikal yolları denemişlerdir ama hangi banka sahibine giderse kul eminimki o kişiler bu konularda yönetim kararları yerine kişisel karar verme yetkileri olsa yapılan hatayı kredi alandan değil verenden sorar(kobisi bank müdürü) yıne kendi adamında hesabını arar ama malesef kurallar kaideler bu durumu bu şekilde desteklememektedir.Siz bence en iyisi var olan paranız ne varsa onla alabileceğiniz aracı alın dolaylı yollardan kısa vadede kazanılan kazançlar uzun soluklu yolculukta çıkmaza sürükler.en basitinden aracın alanını satanını tanımıyorsunuz herşey çıkabilir altından.fakat çok hayranı olupta merak ettiği araç olan varsa kişilerin sahipleri aranarak rızalarını almaya yuzu tutarsa alacak kişinin satış vs işlemlerinde özel olarak bilgi veririm

• quote:

Orijinalden alıntı: chetech

arkadslar ihaleye girerken nufus cuzdan fotokopisi,ikametgah,bilmemne formu falan dolduruluyormu.bi yerlerde okumustum varmi bole bisey

Nufus cüzdanın aslı ve teminat yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

quote:

Orijinalden alıntı: chetech

arkadslar ihaleye girerken nufus cuzdan fotokopisi,ikametgah,bilmemne formu falan dolduruluyormu.bi yerlerde okumustum varmi bole bisey

Nufus cüzdanın aslı ve teminat yeterli.

Ek olarak: Teminat, arabaya takdir edilen değerin (bu değer satış ilanında yazar) %20'si tutarında peşin Türk Lirası ya da banka teminat mektubu olmalıdır.
  • icralık kom sitesi reklamı olmasın arkadaşlar tecrubelirmizi burada paylaşalım
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.