Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
37
Favori
385.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

ben aldım varsa sorusu olan yardımcı olmaya çalışyım.

Araç ihalede bize kaldıktan sonra yapmamız gereken işlemler neler?

pm attım sanırım yardımcı olur kafanızda tam oluşsun bnde hatırlamıorum tam fiyatlar %1 kdv +280tl+20 tl yaklaşık fiyatlar böle idi
  • ağlayanın malı gülene yaramaz
    atasözü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayaştakalmazsana

ağlayanın malı gülene yaramaz
    atasözü

Ayaş kalsın sizlere ankara kalsın sizlere

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Orijinalden alıntı: ayaştakalmazsana

ağlayanın malı gülene yaramaz
    atasözü

Ayaş kalsın sizlere ankara kalsın sizlere

06 alemci detected

• bilen varsa yardım ederseniz sevinirim ....
    8-9 ay önce vergi dairesinden ihale ile bir motor aldım
    motorun vergi borçlarını vergi dairesi ödüyormuş doğru ödedi
    ancak ceza lar duruyor onlar silinmedi ben motoru 800 tl ye aldım motorun cezası 2100 tl
    belki silinir diye bekledim silinmedi şimdi.....
    1)bu cezaları ben mi ödeyeceğim. itiraz edebileceğim bir yer varmıdır
    2) ceza yüzünden beklediğim için bütün evrakları kaybettim ne yapmam gerekiyor
    yardımcı olursanız sevinirim......
  • Merhaba,

Bu entry nin ilk mesajllarında bahsedilen mafyaların araçları bırakmaması gibi bir durum artık ortadan kalkmış mıdır?

Arabaları tutan otaparkçılar halen sorun çıkarıyorlar mı?

Kısacası, normal vatandaş online platform üzerinden teklif verip araç alabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.
  • andich A kullanıcısına yanıt
    kişisel tecrübe olarak yanıt verebilirim ki son birkaç ayda 2-3 tane ihaleye girdim. hiçbirinde araç bana kalmadı. hepsinde sahibinden.com fiyatlarına satıldı. ihalelere 10-15 kişi giriyor. bayağı bir kalabalık oluyor. ayrıca online platformdan teklif verip araç alamazsın çünkü ihale günü senin verdiğin teklifin 1 lira üstünü verirler yine sana araç kalmaz. Kısacası bedava araba yok. Ucuza alayım pahalı satayım olayı da yok. Kar etmek istiyorsan bulaşma derim. Ha hasarlı araç almayı göze alırsan alırsın. Tanıdık ustan varsa ucuza yaptırırsın binmek için ucuza mal olur. Ama sağlam araba sana kalmaz. İhalelere birçok galerici giriyor ver emin ol normal binici kadar fiyat veriyorlar.
  • arabayı araştırdım yeni düşmüş icraya. (arabanın ne olduğundan bahsetmiyorum kötü niyetli dh kullanıcıları vardır muhakkak. emeğe saygı lütfen :) turkiye.gov.tr den durumuna baktım orda da sıkıntı yok. önce netten teklif vereceğim heyecan olsun. sonra gidip ihaleye katılacağım. araba benimdir. galerici filan dinlemem gerekirse dövüşürüm
  • Her yerden araç Aldımda bır oradan almadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İcra Memuru olarak diyebilirim ki bu işle uğraşan galericiler var fakat satabileceği araçlara genelde yöneliyorlar. Kullanmak için ideal araçlar olabiliyor ama sahibinden fiyatından en az 3.000 TL civarı aşağı olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim hangi aşamada ne masraf çıkacağı pek belli olmuyor :( İcra memuru da aracı kullanmadığı için sahibinden'deki kadar detay veremiyorlar. Biraz değişik ve titiz davranan birisi için zor bir iş .
  • murashka M kullanıcısına yanıt
    kötü niyetli kullanıcı derken? e-devletten giren herkes görebiliyor zaten hangi arabanın satılacağını? neyin uyanıklığını yapıyorsunuz anlamadım. evet arabayı alırsınız ama araba tutulan bir marka model arabaysa normal piyasanın üstüne alırsınız üstünede beklenmedik arızalar ve alım satım masraflarıyla sizi zarar ettirir. icradan araba almak öyle pek parlak ve kolay bir iş sanmayın.
  • bende belki 8-10 defa icra ihalesine girdim.hepsi anadolu yakasındaki otoparklardı.Maalesef bir tane bile araç alamadım.hepsi de normal fiyatlarının üstüne bile gitti diyebilirim.bir keresinde 2006 model cyresler 300c 3.0 araç vardı.hiç tutulmayan bir araç 25-30 a falan alırız heralde diye düşündük ama araç 60bin küsür liraya satıldı.üstelik anahtar ruhsat yok km belli değil arabanın motoru,beyni duruyomu belli değil.Yani anlayacağınız.Hiçde ucuza gitmiyor araçlar.
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    esprisine takıldığımı anlaman gerekiyor. neyse. aracın ihalesine girdim. bizzat yanında bulundum 48bin tl lik araç. 46bine gitti. masraflarla belki 48bini de geçer. çekildim ihaleden. eskisi gibi değil artık bir araca 15 kişi geldi :) en temizi reelden araba almak.
  • murashka M kullanıcısına yanıt
    aynen hocam öyle oluyor. bazı arkadaşlar piyasadan ucuza araba var sanıyor da o yüzden öyle yazdım. aslında size değil tepkim. normal sahibinden.comdan bulmak da aynı paraya geliyor ama en azından arabayı ustana gösteriyorsun çalıştırıyorsun. icrada ise kapalı kutu ya çalışmazsa arızalıysa kazalıysa ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue night

ben rahat rahat binemem.. binmem daha doğrusu..

ağlayanın malı gülene hayır etmez..

kısaca özetlemiş arkadaş
  • merhabalar,ben sizlere bir şey danışmak istiyorum..
    10 gün sonra istanbul anadolu yakasında ihaleye çıkarılacak kendi aracım var,bende bu ihaleye katılacam. Araç sahibi olmamın bir faydası olabilir mi ? Küçük şehirlerde araç sahibi orda ise ihaleye girmiyorlarmış diye yorumlar okudum. İstanbul gibi bir şehirde bu olay mümkünmüdür ?
    Ayrıca bende istanbulda değilim 600-650 km yol gelecem değer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyland

quote:

Orijinalden alıntı: blue night

ben rahat rahat binemem.. binmem daha doğrusu..

ağlayanın malı gülene hayır etmez..

kısaca özetlemiş arkadaş

tamam da ağlamasına sebeb olan ihaleden araç alan kişi değil ki,
    adam zaten ağlamış, ihalede arabası satılsında para etsinde borçlunun bir nebze olsun borcu hafiflesin.
    bence ihaleden araç almak doğru,
    hatta katılım ne kadar yüksek olursa,
    araç ne kadar çok pahalıya satılırsa ağlayan için o kadar iyidir diye düşünüyorum.
  • Alan varmış hep merak etmişimdir icra mallarını kim alıyor diye
  • Bir de gümrük kapılarında ki otoparklarda senelerce aylarca yatan araçların ihalelerine girip ondan sonra çıkma parçalarla aracı toplayıp. Projesini çizdirip rusatını çıkarıp satanlar ve bizzat tanıyorum birini. Bir tane fransız plaka 307 sw düşürmüşlerdi. Arabayı 2000 tl'ye topladılar. Toplamda 15000'e mal edip 24000'e sattılar. Araba da bir dolu ki öyle böyle değil. Ç,ft bölgeli digital klima. Sunroof. Renkli camlar. Deri döşeme. 12'li cd changer falan filan arabanın kaporta ile ilgili değişimleri oldu. Yağını suyunu balatasını filan düzeltip sattılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Dün bu konu ile ilgili bir deneyimim oldu, akşam zamanım olursa aktarırım.

Araç sahibi araçını almak istese ihalede bir avatajı olur mu ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.