Şimdi Ara

İçişleri Bakanı: ABD'ye de Avrupa'ya da kapak olsun yine yüzde 5 büyüdük!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://t24.com.tr/haber/icisleri-bakani-abdye-de-avrupaya-da-kapak-olsun-yine-yuzde-5-buyuduk,471493

quote:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz darbe girişimine rağmen Türkiye ekonomisinin 2017'nin ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdüğünü belirterek, "ABD'ye de Avrupa'ya da kapak olsun yine yüzde 5 büyüdük. 15 Temmuz'u yapanlara da kapak olsun" dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 22 Ekim 2017; 20:4:26 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan adam daha ne buyuyecek? Bunu su sekilde degerlendirebiliriz. Mesela ev aliyorsunuz 200k fiyati var. En fazla belki 197k yaparsiniz tas catlasin. Ama bir bilgisayar aliyorsunuz 2000 liradan 1850 ye indirirsiniz. Demek istedigim kucuk rakamlarda buyuk oynamalar olsa bile bu aslinda yinede kucuk rakamdir. Ancak buyuk rakamda olacak kucuk oynama, zaten kucuk rakamlardan daha buyuktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyaset diline bakar mısın?!?
  • bu ülkeden adam olmaz
  • iyi güzel büyümüşsek. bu bütçe açığının iyice artmasını,ek vergilerin konmasını nasıl açıklıyorlar? madem ekonomi iyi ohalde halkın sırtına neden ek vergiler yükleniyor bir izah etsinler?
  • Tüm dünyanın tek derdi biziz valla. Bunlar kendilerini niye bu kadar fasulyeden sayiyolar acaba

• digital_version kullanıcısına yanıt
    Vergiler habire bi tarafıma giriyor benim, meyve suyuna bile vergi koyuyorlar, et yiyemiyorum , 1400 tl asgari ücret, peynire bile güç yetmiyor, tüp 80 lira olmuş ,çay bile zamlanıyor, ben niye büyümüyorum ? Abd beni mi kıskanıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalan Söylemeyen Adam -- 22 Ekim 2017; 20:50:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin ol buyumussundur.Avrupa'nin da cok umrundaydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorum yazmaya bile değmez

• Adnan Menderes, sene 1954:

“Aziz ve muhterem vatandaşlarım; her an ve her saat başında yalan haberle bir takım korkunç şayialar çıkarılmak suretiyle, heyecan yaratmak ve bu heyecan vasatında bir takım kışkırtmalar da yaparak hadiseler çıkartılmak istenmekte olduğunu ve bu yıkıcı faaliyetlerin belli merkezlerden idare edilmekte bulunduğunu, dünkü konuşmamda arz ve ifade etmiştim. Bu şayialara, bu yalan haberlere inanılmamasını, hatta bunlara inananların alakalılara ve vazifelilere ihbar edilmesini de ayrıca rica etmiştim.

“Filhakika, ortada hiçbir şey yokken hadiseler çıkarabilmek için ancak bu yollara ve bu usullere müracaat olunur. Kandırılması en kolay olan ve toplantı halinde bulunan zümreler seçilmek suretiyle bunların üzerinde daimi surette yıkıcı propagandalar teksif edilir ve bunlar kötü bir zümre bile olsalar, 30 milyonluk Türkiye’nin hacmine ve ebadına nispetle bir zerre dahi teşkil etmese de bunlar sanki teşkilatlı ve vurucu bir kuvvetmiş gibi ele alınarak bir memleketin kaderi üzerinde pervasızca oynayabilme imkanlarının aranmasına ve bu yolların araştırılmasına çıkılır. İstanbul ve Ankara’mızda iki gündür yaratılmak istenen hadiselerin kısaca izahı ve manası işte bundan ibarettir. Bu memlekette bir takım ayaklanma hareketleri için vasat ve şartlar hiçbir suretle müsait değilse profesyonellerin, bu işlerin esnafı olanların tutacakları yol işte budur. Güzelim memleketimizde ayaklanmalar için hiçbir sebebin mevcut olmadığı aşikar."

Süleyman Soylu, sene 2017:

"ABD'ye de Avrupa'ya da kapak olsun yine yüzde 5 büyüdük. 15 Temmuz'u yapanlara da kapak olsun"

Yorum yapmaya dahi gerek yok. Okuma yazması olan herkes bunu görebilir herhalde. İkisi de devletin en üst mevkilerinde bulunan yetkili kişiler. Birinin muazzam diline bak, bir de diğerinin diline...

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazmayacaktım yazayım

Avrupaya amerikaya kapak olsun yerine

Biraz da millet için büyütün.

• An itibariyle Avrupa ve Amerika

• 2008 den bu yana

Büyüyen ekonomi var deniliyor

2008 de aldığım ücretle bugün aynı şeyleri alamıyorum. Alım gücü konusunda şişip balon olan emlak fiyatları ile vergilerle şişen araba fiyatlarını bile dahil etmiyorum ki zaten oradaki fark 3-5-10 katlara ulaşıyor.

Alım gücüm genel alımlarda yüzde 50 azalmış. Yani ben küçüldüysem kimler büyümüş olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 22 Ekim 2017; 21:19:52 >
  • Fazla değil 10 sene öncesine kadar

Bu ülkede çalışan hatta kamuda bile çalışan mühendis mimar doktor memur vs aldıkları ücretlerden yaptıkları birikimlerle 2-3 senede borçsuz bir araba 5-10 senede bir ev alabiliyordu.

Hadi şimdi alın da görelim.

• Yalana inanmak isteyen %5'e inansın ama gerçekte 2009'dan beridir küçülüyor ekonomimiz.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 22 Ekim 2017; 21:41:14 >
  • qapaq
  • herhalde içeri doğru büyüyoruz,görüntü yok ama acısı var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.