Şimdi Ara

İcewind Dale™ Enhanced Edition™ & İcewind Dale II™ ( ÇIKTI ) Türkçe Yama Çıktı! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
7
Favori
18.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet conjurerlar Evocation yapamıyor artık :)
    IWD 1 de var mı bilmiyorum ama 2. oyunda parti arası konuşma getiren bir mod vardı. Bir BG değil tabi, hiç seslendirme de yok ama gayet başarılıydı ve oyuna apayrı bir hava katıyordu.

Dişi Edwin varken Minsc'i de alsaydın keşke gruba, laf atıp duruyordu bizim deli, bu arada en son elemam kim portresi biraz değişik geldi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Evet conjurerlar Evocation yapamıyor artık :)
    IWD 1 de var mı bilmiyorum ama 2. oyunda parti arası konuşma getiren bir mod vardı. Bir BG değil tabi, hiç seslendirme de yok ama gayet başarılıydı ve oyuna apayrı bir hava katıyordu.

Dişi Edwin varken Minsc'i de alsaydın keşke gruba, laf atıp duruyordu bizim deli, bu arada en son elemam kim portresi biraz değişik geldi :)

Onun ilacı Jaheira ila Viconia, kimse o ikisinin eline laf dökemiyor laf atma konusunda....

O portre Yoshimo'nun unfinished business ile gelen portresi idi sanırım, biraz değişiklik olsun diye yükledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TomAmca

Geçenlerde GOG'dan aldım IWD I ve II'yi. Akşamları fırsat buldukça oynuyorum bu aralar. Ama uzun süredir, BG2'ye yüklendiğim için oyundaki diyalog eksikliği rahatsız etmeye başladı. Sürekli kes kes olmuyor, arada parti içi muhabbetler olması güzel olurdu. Mesela;

http://i1231.photobucket.com/albums/ee503/troilos/Baldr004.jpg

Ama oyun güzel bir hikaye oturtmuş şimdilik, diyaloglarda geçen hikayeler çok güzel.

Acemilikle bir de hata yaptım, normalde biraz manuellere bakarım, olmadı netten oyunun karakter özelliklerini anlatan yazılara bakarım. (Cheat ya da walkthrough şeklinde değil de, special abilityler, büyüler hakkında). Bu sefer partiyi kurarken balıklama girdim olaya, conjurer açtım, elimde patladı. Expansion paketi ile opposition schoollar değişmiş, magic missile bile atamıyor. Sinir oldum, oyunu biraz daha kapayım, sonra yeni parti ile bakacam duruma...

Düzeltme: Klasik resim ekleme beceriksizliği

Hikaye kısmı sarıyor dediğiniz gibi .)

• Icewind dale ile ilgili bir problemim var; her alanda değil, sadece ateş yoğun olan alanlarda oyun çok kasıyor, buzlu alanlarda ya da çok fazla mob olan alanlarda bir sorun olmuyor. Özellikle fire salamander, fire elementallerin bulunduğu alanda resmen süründürdü beni oyun. (ya da makine, bilmiyorum hangisi). Bu konuyla ilgili fikri ya da çözüm önerisi olan var mı?
  • İnfinity yeni sistemler ile çok iyi oynanmıyor ne yazık ki. Ben de 2. oyunu oynuyorum. Ekranda o beyaz yazılardan çıkınca oyun fotoroman oluyor...
    Ben de işe yaramadı ama sen istersen uyululuk modu/sihirbazı ile dene istersen. XP/win 98 e uyarlayarak denemeni tavsiye ederim.
  • quote:

Icewind dale ile ilgili bir problemim var; her alanda değil, sadece ateş yoğun olan alanlarda oyun çok kasıyor, buzlu alanlarda ya da çok fazla mob olan alanlarda bir sorun olmuyor. Özellikle fire salamander, fire elementallerin bulunduğu alanda resmen süründürdü beni oyun. (ya da makine, bilmiyorum hangisi). Bu konuyla ilgili fikri ya da çözüm önerisi olan var mı?

En son oynadağımda yıl 2010'du Xp Sp3'te oynamıştım ve gram sarsılma optimizasyon kasma yoktu yani...

BG'deki gibi bundada sihirli itemlerden dizemiyoruz istediğimiz kadar .S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shaddar -- 27 Mart 2012; 22:33:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shaddar

quote:

Icewind dale ile ilgili bir problemim var; her alanda değil, sadece ateş yoğun olan alanlarda oyun çok kasıyor, buzlu alanlarda ya da çok fazla mob olan alanlarda bir sorun olmuyor. Özellikle fire salamander, fire elementallerin bulunduğu alanda resmen süründürdü beni oyun. (ya da makine, bilmiyorum hangisi). Bu konuyla ilgili fikri ya da çözüm önerisi olan var mı?

En son oynadağımda yıl 2010'du Xp Sp3'te oynamıştım ve gram sarsılma optimizasyon kasma yoktu yani...

Makine ayarlarını bir kontrol edeyim, sanırım bendeki XP SP2.

Bu arada, icewind dale için de fixpack ve tweakpack gibi modlar var.

http://www.gibberlings3.net/daletweak/index.php

Bu paket ile protection item sınırlamalarını kaldırabilirsiniz. Önerdiğimden değil, ama böyle bir seçenek olduğunu söylemek istedim. Sadece bu da değil, pek çok düzenleme var, paşa gönlünüze kalmış :)

• quote:

quote:

quote:

Bu paket ile protection item sınırlamalarını kaldırabilirsiniz. Önerdiğimden değil, ama böyle bir seçenek olduğunu söylemek istedim. Sadece bu da değil, pek çok düzenleme var, paşa gönlünüze kalmış :)

bir de öyle deneyin belki düzelir.

hile yapmış gibi hissediyorum böyle şeyler kullanınca da .)

• quote:

quote:

quote:

quote:

bir de öyle deneyin belki düzelir.

hile yapmış gibi hissediyorum böyle şeyler kullanınca da .)

Ben de aynı şekilde hissediyorum, özellikle protection item tarzı konularda. Ama helmet animasyonları, görüntü özellikleri gibi konularda, ya da True grandmastery gibi bir kaç konuda değişiklik yapıyorum. Ama isteyenler için çok fazla seçenek var, tamamıyla yorum farkı olan konular genelde. (spell level progression konusunda mesela P&P limitleri ya da farklı limitler getiriyor ya da bayağı sağlam sayıda büyü artırıyor)

• İlk turdaki hatalarımdan ders alıp, ikinci tura başlıyorum. Partiyi de biraz değiştirdim. Bard ve druidler çok sağlam gözüküyor IWD 1'de. Özellikle gelen bütün songları kullanabiliyor olmamız çok hoş, duruma göre makam okuyacağız demektir. Druid shapechange özellikleri de çok sağlam; fire elementaller filan var, tabii level limit yeter mi bilmiyorum. Onun dışındaki druid büyüleri de iyi.

Partiyi şu şekilde kurdum...

Half elf Bard
    Elf fighter/mage
    Dwarf fighter
    Halfling fighter/mage
    Fighter --->Druid (level 3'te dual olacak, neden derseniz hiçbir fikrim yok, içimden geldi :) )
    Elf Cleric

Parti genelde good ve neutral. Akşam da elim giderse bir tane SS koymaya çalışayım.
  • Hocam sende bir Fighter/Druid saplantısı var galiba
    Heart of Winter ile oynarsan(bir tane daha eklenti vardı ama adını unuttum) seviye yeter elemantale dönüşmeye. Direkt normal silahlara immune :)
    Ben de Bard hastasıyımdır, savaşında ortasında türkü çığırtan olacak bir tane yoksa tempo düşüyor.

Druid/2 mage/bard varken Cleric fazla olmuş bence. Dual/multi bir thief/fighter alabilirsin. Gerçi çok trap yok IWD1 in normal ksımılarında.
    Paladin de alabilirsin Cleric yerine, sonlara doğru Holy Avanger çıkıyor bir adet. Onunla birlikte ezer geçer.
  • Dual Class çok etkili bu oyunda. ( Tıpkı Baldur's Gate' de olduğu gibi )

Human Fighter şeklinde başlanıp ilerleyen levellarda dual yapılan karakterler aşırı güçlü oluyor. Hem yüksek Hitpoint' e hem sağlam THAC0' ya hem de yüksek weapon specialization'lara sahip oluyorlar.

Ben tamamen Human Fighter bir parti ile başlayıp, 9. leveldan sonra Dual yapmıştım, tabi çokca sabır ve emek isteyen bir uğraş olmuştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Randeas -- 29 Mart 2012; 16:58:26 >
  • Geçen sefer bir pala abla açmıştım, tilt etmişti beni, düzgün vuramıyor, sürekli ıskalıyor, ondan açmak istemedim. Cleric'i de sırf turn undead skilli için açtım. Druid takıntım yok ama vazgeçemediğim bir kaç druid büyüsü/skilli var açıkcası, ama BG2'de: insect plague, summon fire elemental, nature's beauty... Icewind dale'deki druid çok daha farklı ve etkili büyüye sahip. Bu sefer deneyeceğim. Denediğim bir kaç büyü hoşuma gitti.

Esas partide ranger yok, o biraz kötü oldu, geçen sefer bir elf ranger kullanmıştım, parti şampiyonuydu resmen oynadığım yere kadar...
  • Bende hep bir pala remzi ve holy avenger takıntısı var. Grup komple EVUL olmadıkça.
    O Detect Evil ı yapacak adam lazım :) Sıkıldıkça atardım, konuşmadan önce de atardım, eleman kötüyse ona göre konuşurdum.
    Druidin hasar büyülerini ben de çok severim. Özellikle IWD deki Crushing Wave yada klasik Call Lighting, Flame Stirke 2 lisi.

BG1&2 ve IWD 1de 8-9 cleric büyüleri olmaması üzmüştür beni hep :/

Turn Undead IWD 1 de güzel iş yapar. Özellikle başlarda bazı savaşları çok rahat geçersin.
  • Heart Of Winterın eklentisinin adı Trials Of The Luremaster.

Çok yazmıyorum ama konuyu takip ediyorum.

BG1-2 IWD 1-2 en zevk aldığım oyunlardır.Tekrar kurdum bu konular sayesinde.BG2 ile başladım tekrardan.:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diabelica

Heart Of Winterın eklentisinin adı Trials Of The Luremaster.

BG1-2 IWD 1-2 en zevk aldığım oyunlardır.Tekrar kurdum bu konular sayesinde.BG2 ile başladım tekrardan.:D

Birini daha tuzağa düşürdük geçmiş olsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Diabelica

Heart Of Winterın eklentisinin adı Trials Of The Luremaster.

Birini daha tuzağa düşürdük geçmiş olsun

::)
  • Ben de dayanamıyorum şeytan diyo başla Bg2 fakat sınavlar çok yoğun bu aralar başlayamıyorum.
  • O içimdeki kıvılcım kor haline geldi x) yarın bir gün tekrar yükleyecem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

O içimdeki kıvılcım kor haline geldi x) yarın bir gün tekrar yükleyecem...

Bugün yapabileceğin işi neden yarına bırakıyorsun ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.