Şimdi Ara

İBB’nin kayıp aracı tatil yaparken bulundu! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
0
Favori
30.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
249 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suicide

atilir da bu kadar atilir, 5 bin alti memur maasi yokmus. Bir ton adamin maasini yapiyorum her ay hepsi de memur, 3-4 bin araliginda maas aliyor bir cogu. kendim 5inci derecede, universite mezunu memurum maasim cocuk yardimi vs. ile 4200 lira. sen ne salliyorsun acaba.
    Bosver hocam takma ispark calisani zannediyor her memuru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harac kesen ya da bunlarin el alti islerini yapan zabita.. a3 u var sportback, altinolukta yazlik falan
    o zabita arastirilsin bak altindan ne haramlar, haraclar cikacaktir

• Bu Tanal denilen zat Türkiye'de yaşamıyor herhalde. Klasik bir memur bir tane görevli yazısı bulmuş. Aracı çekilmesin vesaire diye oraya koymuş. Ordu komutanlıklarından tutun her devlet çalışanının yapmaya çalıştığı bir saçmalıktır. Benim içinde bulunduğum araba da sivil bir polisten sağlam fırça yemişti de ordu komutanlığının görevli yazsını kaldırmıştık.
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    actıgım konulara bir tane örnek verir misiniz?

• Osmanlı Arap mıydı ? Ne cahil adamlarsınız yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Biri atladı işte
    Belini kirmamisimdir umarim?

verecek cevabi olmayinca sacma sapan zirlamissin, ne guzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

akape zihniyeti devleti ganimet olarak görüyor.
    halka hizmet falan hikaye .
    zabıtasına kadar mümkün olduğunca ganimetten faydalanmaya çalşıyorlar.
    Ben bu yüzden diyorum ya Darül harp gözü ile bakıyorlar.Ne oluyor yani bu tanı ile sözde bilinçlerinde haram olan helal oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 8 Temmuz 2019; 12:18:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Belini kirmamisimdir umarim?

verecek cevabi olmayinca sacma sapan zirlamissin, ne guzel.

Alıntıları Göster
    Memurlar bu ülkede en çok kazanan ve en çok ağlayan kesimdir. Hiçbir şekilde tatmin olmazlar.
    Madem maaşları sen düzenliyorsun bir zabıta maaşından haberin vardır umarım. En düşük maaş 5 bin diyorum. Belki yeni mezun formaliteden çalışan memurlar 3 4 alıyordur

• dün video izledim adamlar halen reis diye ölümüne savunuyor chp terörist diyor bunlar varken iyi yapıyorlar aptal bulmuşken sömüreceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ECDAD_OSMANLI

Keşke bu tarafta olupta kendi zeka seviyeni görebilseydin

Alıntıları Göster
    Sert erkek... Wow... Hasinsin de birde. Yukselmissin zekanla ters orantili olarak...

• quote:

Orijinalden alıntı: ECDAD_OSMANLI

Cevap versene adama sen evde otururken ben çalışıyorum dedi ayrıca sananeki milletin babasından dairemi kalmış arabamı kalmış seni ne ilgilendirir

Alıntıları Göster
    Verdim zaten cevabimi... BIR DAHA OKU... belki kavrarsin bu sefer.

• Yiyin olm iyi yiyin, bu dünyada çıkmasada öbür tarafta öyle bir çıkacakki bunlar bilmem nerenizden göreceksiniz.
  • Seçimi Binali değil Ekrfem kazandı. Tatava yapmayın, göreve çağırın. Ortaya mantar atacağına görevini yapsın haram yiyene cezasını versin.
  • Onemli bir noktada gozlerden kacmis. Arkadaslar bu araba eski model maksimum 2010 2011 olsun ( emin degilim ama eski kasa ) ve bu arac kiralik olarak lanse ediliyor. Allah bilir kac yildir kiralaniyor eminim kira parasina 2-3 tane alinirdi.

• TSK personelinide eklediğimizde kamu çalışanı sayısı 4.000.000 a yaklaştı. Bu rakamın ~2.430.000 nini sadece memurlar oluşturuyor. İnanılmaz bir kurum fazlalığı, inanılmaz bir kalabalık var. Personelden alınan verim ise son derece düşük.

Ülke nüfusunun ~89.0000.000 ulaştığı tahmin ediliyor ve bunun ~5.000.000 nunun Suriye, Afganistan, Pakistan, İran, vb. bok çukuru ülkelerden kaçıp gelen it kopuk kaçakçı terörist ve onların ülke sınırlarımız içinde dünyaya getirdikleri çocukları olduğunu düşünürsek, ham nüfusumuz aslında 84.000.000 civarı diyebiliriz.

Kamuda inanılmaz bir personel kalabalığı, inanılmız bir verim düşüklüğü ve hesapsız kitapsız denetimsiz ciddi bir para harcayışı ve tüm bunların sonucu olarak da akla mantığa yatmayacak boyutlarda bir israf zinciri oluştuğu için devlet sürekli bütçe açığı veriyor. Bütçe açığı verdikçede çarkını döndürebilmek için vergilere yükleniyor, vergilere yüklendikçede her şeyin fiyatı artıyor, eflasyon oluşuyor ve halkın alım gücü düşüyor, düşüyor, sonunda da dibi boyluyor.

Kısaca;

80.000.000 vatandaş 4.000.000 kamu çalışanı vatandaşın rahatı için çalışıyor. 80.000.000 vatandaş 4.000.000 vatandaşın çarkını döndürebilmesi, geçimini sağlayabilmesi için akla zarar vergiler ödüyor ve buna rağmen kamu hep ekside, çark bir türlü istenildiği gibi dönmüyor. Hep içeride hep içeride, hep zarar hep zarar, hep bütçe açığı hep bütçe açığı.

Çünkü, yapısında gereksiz istihdam çok fazla, personelden alınan verim çok düşük, denetim çok az, israf çok fazla ve devlet küçülmeye gitmeden düzelecek gibi de durmuyor.

Bu durumun bire bir aynısı belediyeler içinde geçerli. Yeni yönetimler umarım bu durumun farkındadır ve personel sayısı olarak küçülme, verimi yükseltme politikası izlerler ve halkın parasını çar çur etmeyecek israfların önüne geçerler.

Eğer devlet kurumları ve belediyeler bu hızla büyürse, komünizm ile yönetilen ülkelerden farkımız kalmayacak. Onların 21.yüzyıldaki içler acısı durumu gün gibi ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Memurlar bu ülkede en çok kazanan ve en çok ağlayan kesimdir. Hiçbir şekilde tatmin olmazlar.
    Madem maaşları sen düzenliyorsun bir zabıta maaşından haberin vardır umarım. En düşük maaş 5 bin diyorum. Belki yeni mezun formaliteden çalışan memurlar 3 4 alıyordur

Alıntıları Göster
    Hah belin kirilmamis iyi, ozaman devam edeyim;

her kurumda zabita mi var ben ne bileyim zabita maasini? sen genelleyip diyorsun ki 5000 den az alan memur yok. ben de sana diyorum ki var, 5. derece memurum 4200 lira aliyorum diyorum sen kalkmis yeni mezun bilmemne diyorsun. Hicbir seyden anlamadigin okadar belli ki, sus bari adam sansinlar.
    Memurlar en cok kazanan kesim oyle mi? Niye, vergisini adam gibi vermek zorunda oldugu icin mi? sen git esnafa, is adamlarina bak sozde hepsi zarar ediyor. yanindaki asgari ucretli kadar vergi vermeyen dukkan sahibi dolu ortalik. Bosa tiras yapma yani herkes biliyor kimin ne oldugunu.

• Eger yeni belediye baskaninin serefi varsa o uydurdugu makam araclarini yenikapiya dizecegi sözünü tutar. Sosyal medya yalanlarindan ve uydurmalarindan biktik. Yalan yalan yalan

https://www.haberler.com/istifasini-aciklayan-ibb-genel-sekreteri-baracli-12191931-haberi/

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

1830larda Osmalinin durumu

Osmanlının Mısır Valisi ayaklanma baslatiyor.

Osmanlı İmparatorluğu, Mehmet Ali Paşa kuvvetleri Anadolu içlerinde ilerlediği sırada öncelikle İngiltere’den yardım istemiştir ancak İngiltere Belçika ve Hollanda sorunu yüzünden bu yardım isteğini geri çevirmiştir. Bu sırada Fransa Mısır’ı desteklemektedir ve herhangi bir yardım isteğini kabul etmeyecektir. Osmanlı Devleti son çare olarak Rusya’yı yardıma çağırmıştır. Rusya ise bölgede güçlü bir Mehmet Ali Paşa görmektense güçsüz bir Osmanlı görmenin daha iyi olacağından yardım çağrısını geri çevirmemiş, memnuniyetle kabul etmiştir.

Alıntıları Göster
    Türkler, İç Asya’dan başlayan göç hareketleriyle 900 yıllık bir serüvenle adım adım batıya ilerlemiş (M.s. 150-1150), kimi kolları Avrupa’nın doğusuna kadar ulaşmış (Avrupa Hunları, Uzlar, Kıpçaklar, Kumanlar), kimi kolları Hazar Denizini Türk gölü haline getirmiş (Hazar Devleti), kimi kolları ise Selçuklulardan daha erken dönemlerde Anadolu hudutlarına ulaşmışlardı (Oğuz Yabguluğu). Ancak hiçbiri Sultan Alparslan gibi kesin ve geri dönülmez bir galibiyetle Anadolu’da tutunamamıştı.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.